Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Wizz air остава на Терминал 1 на Летище София, ами така и се предполагаше..........

Wizz air

Нискотарифната авиокомпания Wizz air запазва полетите си от Терминал 1 на летище София.

Това стана ясно във вторник.От компанията уточниха, че няма взето решение и съответно Wizz Air никога не е потвърждавала информация за преместване на полетите на Терминал 2." В случай на каквито и да било новина пряко засягащи българските пътници, Wizz Air ще уведоми своевременно българската общественост чрез медиите и своите публични канали за комуникация, както винаги е правила", добавят оттам.

Все още Летище София не е обявило официално кога започва ремонта на Терминал 1. Още през 2022 г. концесионерът на столичното летище обяви, че старият терминал след ремонт ще остане да действа като историческа за летището сграда, където ще се поемат частни полети и VIP зона. Концесионерът има планове да строи и нов, трети терминал, който да заработи до 2030 г.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 2.03.2024 г. в 12:12, КолЮ каза:

Привет, воден от желанието за дълъг европейски уикенд разръчках полетите на уизз от София за периода март-май. И изпаднах в ступор... Какви са тези цени? То почти няма двуцифрени числа, а за билети по 20-25лв да не говорим...

Това ли е новата действителност или някакъв бъг при мен?

11-15 или 18-22 март  Нюшопинг (страхотно градче), на 100 км от Стокхолм

 

image.png.1d8aba2331c8e7fec70558884e341098.png

  • Харесвам 1
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 8 часа, Hakkâri Spor каза:

11-15 или 18-22 март  Нюшопинг (страхотно градче), на 100 км от Стокхолм

 

image.png.1d8aba2331c8e7fec70558884e341098.png

Айде стига ... 🙂

Страхотно, страхотно, колко да е страхотно. Освен ниските цени на полетите, няма нищо друго страхотно. Средните температури март са като София януари. Град от 40 хиляди, не знам повече от ден дали има какво да се прави. Дори и в Стокхолм не знам дали ми се ходи март месец при съотношението м/у градуси по целзии и цени на всичко останало 😉 

  • Харесвам 6
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Давам малко връзка от бординга на летището в Ларнака. Много са стриктни за багажа. Глобиха доста хора за това, че не им се побира багажът в мерилките. Дори малко да стърчеше, под ножа. 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Eti* каза:

Давам малко връзка от бординга на летището в Ларнака. Много са стриктни за багажа. Глобиха доста хора за това, че не им се побира багажът в мерилките. Дори малко да стърчеше, под ножа. 

Супер! На мен ми е омръзнало да виждам хора с големи 15 килограмови  раници, минаващи без приорити дори или разни с 45+см дебели ръчни куфари.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
Дани Магелани

За Ларнака. Много късно започна работата на гишетата за чекиране на багажа за София, въпреки че служителите бяха там. Бяха фиксирали час за начало, доста близо до полета, и цепеха секундата, въпреки многото чакащи хора. Не приемаха обяснения ат сорта, че искам да ползвам с карта Дайнерс бизнес салона. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Eti* каза:

Давам малко връзка от бординга на летището в Ларнака. Много са стриктни за багажа. Глобиха доста хора за това, че не им се побира багажът в мерилките. Дори малко да стърчеше, под ножа. 

Малко позакъсняло мнение от мен, но сега като видях това се присетих - същата работа и на берлинското летище, ранен полет към 6 сутринта за София (края на януари), служителката "заработи" доста 45-еврови глоби 🙂 Страшни разправии и търсене на хора, които вече бяха минали чек-а с карти да платят и да им се връща кеш, понеже никой от глобените нямаше карта в себе си.. 

 

EDIT: oops, темата е за Wizz, а моят полет беше Ryan, не мога да го изтрия или преместя вече обаче мнението .. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Вчера в Лисабон на полета до Букурещ същата работа. Имаше хора, които си вадиха багажа в торбичка и си хвърлиха ръчните куфари. И съответно заради ваденето, слагането и разправиите...доста минаха и с големите чанти.

  • Замислям се 4
Връзка към коментар
преди 28 минути , adreno каза:

Да се наблюдават някъде примамливи флекс цени? След промоцията минимум на 11 се търгуват, а ми се ще нещо по-изгодно 😃

Класиката Тирана - Анкона изгоря ли? 

Връзка към коментар

Еха-а-а, Wizz да не са пуснали бизнес-класа? :biggrin:
image.png.51bccc993358f5d6ff6a168679edc964.png

Обаче много мил жест към клиентите - връщането, вероятно заради по-подходящите въздушни течения, е с цели 1.88лв.  по-евтино! :clapping: :grin:  

(Ясно че са празници, че виолетките са монополисти по линията и сигурно са им останали по няколко свободни места за тия дати, но просто се впечатлих, понеже не бях виждал скоро четирицифрени цени в лева :wink: )

  • Харесвам 2
  • Смея се 13
Връзка към коментар

По повод на поста на @Фил - снощи моят син си търси нещо бюджетно за уикенд. По едно време идва един такъв притеснен и споделя - мамо, нещо тези цени хич не ми харесват. Дай да питаме магеланците къде да ходим 😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 6 часа, stormbringer каза:

Класиката Тирана - Анкона изгоря ли? 

Не е изгоряла, вчера пазарувах за края на март 2025 по 5.85 евро, цената на билета беше по 40 евро.

Връзка към коментар
преди 15 часа, jorocontrola каза:

Айде стига ... 🙂

Страхотно, страхотно, колко да е страхотно. Освен ниските цени на полетите, няма нищо друго страхотно. Средните температури март са като София януари. Град от 40 хиляди, не знам повече от ден дали има какво да се прави. Дори и в Стокхолм не знам дали ми се ходи март месец при съотношението м/у градуси по целзии и цени на всичко останало 😉 

Няма нужда от сарказъм. Никой не е казал, че трябва повече от ден да се стои там.  Може да се комбинира Нюшопинг/Линшопинг/Норшопинг... разстоянията са кратки, с влак се стига бързо, а и трите града са много хубави.  Може да се комбинира и със Стокхолм, разбира се. Не съм казал, че трябва някой да виси 3-4 дни в Нюшопинг. 

Питането беше за ниски цени март-май, дадох пример с ниски цени за март. Кусури винаги могат да се намерят и ако човек реши да се заяде, има за какво да се хване.  На мен там ми е харесало, бих отишъл пак.  Колкото до студа, всеки преценява сам за себе си. В началото на февруари бях в Северна Норвегия, студ не ме плаши. 

По-скоро не бих отишъл юли и август в Южна Европа, защото не ми понасят жегите. Но всеки решава за себе си. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

УИЗ са възприели практика, която виждам от скоро.

Билет София – Болоня струва 20.99 ст. с WDC. Същият билет закупен при търсене Болоня – София струва 9.99 евро. Същото важи за полети от София за 31.99 лева, които в обратна посока струват 14.99 евро. Иначе казано – продават еврото по около 2.10 лева. Още нещо – ако имате флекс и сменяте полет от 19.99 лева за полет от 9.99 евро смяната е безплатна, но начислява spolage fee 0.9 евро, т.е. обезценява билета за следваща смяна. При смяна за билет на 20.99 лева не иска доплащане, не начислява spolage fee.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Георги Матеев
преди 37 минути , Doctor Who каза:

УИЗ са възприели практика, която виждам от скоро.

 

Билет София – Болоня струва 20.99 ст. с WDC. Същият билет закупен при търсене Болоня – София струва 9.99 евро. Същото важи за полети от София за 31.99 лева, които в обратна посока струват 14.99 евро. Иначе казано – продават еврото по около 2.10 лева. Още нещо – ако имате флекс и сменяте полет от 19.99 лева за полет от 9.99 евро смяната е безплатна, но начислява spolage fee 0.9 евро, т.е. обезценява билета за следваща смяна. При смяна за билет на 20.99 лева не иска доплащане, не начислява spolage fee.

 

Смятай значи как ще ги прецакаме като приемем еврото 🙂

  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Смея се 17
Връзка към коментар
преди 5 минути , Георги Матеев каза:

Смятай значи как ще ги прецакаме като приемем еврото 🙂

С полети, които са в евро прецакването  при смяна вече започна.  🙂

Връзка към коментар

Ние се шегуваме, но лилавите пак нещо се оливат с цените. И не само по линии, по които са монополисти. Точно за Болоня гледах. Цените им за март отиват като за юли, август.Вече трудно се намират и ниски цени в последния момент, което си беше нещо обичайно доскоро. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 7 минути , iMari каза:

Ние се шегуваме, но лилавите пак нещо се оливат с цените. И не само по линии, по които са монополисти. Точно за Болоня гледах. Цените им за март отиват като за юли, август.Вече трудно се намират и ниски цени в последния момент, което си беше нещо обичайно доскоро. 

Или им вървят добре продажбите, или задържат максимално време на високи нива преди да разредят/отрежат някои полети. 

Учудва ме, че нямат ниски цени за зимното разписание. Обикновено след като излезе започват да събират кеш с ниски цени в удобни дни и часове, които рядко по-късно остават. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
1 hour ago, Doctor Who said:

УИЗ са възприели практика, която виждам от скоро.

 

Билет София – Болоня струва 20.99 ст. с WDC. Същият билет закупен при търсене Болоня – София струва 9.99 евро. Същото важи за полети от София за 31.99 лева, които в обратна посока струват 14.99 евро. Иначе казано – продават еврото по около 2.10 лева. Още нещо – ако имате флекс и сменяте полет от 19.99 лева за полет от 9.99 евро смяната е безплатна, но начислява spolage fee 0.9 евро, т.е. обезценява билета за следваща смяна. При смяна за билет на 20.99 лева не иска доплащане, не начислява spolage fee.

 

Не е ново , просто досега не си обръщал внимание.Райън правят същото.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , stanimir каза:

Не е ново , просто досега не си обръщал внимание.Райън правят същото.

Не бях търсил скоро билети в УИЗ, сигурно си прав. Първо ми направи впечатление че при смяна с флекс при еднаква цена, отбелязва взета такса. Преди беше 19.99 лева от София, към София същия билет 9.99 евро. Сега при 9.99 евро е 20.90 лева. Може би не навсякъде. 

Да, за Райън зная, че имат разлика заради тяхно превалутирането, но при УИЗ за мене беше новост промяна от 19.99 на 20.90.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 минути , Doctor Who каза:

Не бях търсил скоро билети в УИЗ, сигурно си прав. Първо ми направи впечатление че при смяна с флекс при еднаква цена, отбелязва взета такса. Преди беше 19.99 лева от София, към София същия билет 9.99 евро. Сега при 9.99 евро е 20.90 лева. Може би не навсякъде. 

Да, за Райън зная, че имат разлика заради тяхно превалутирането, но при УИЗ за мене беше новост промяна от 19.99 на 20.90.

Не знам откога е, но аз началото на годината го забелязах, когато исках да местя резервации с флекс. Административната такса е 9€, а преди беше 8€. Оттам идва и разлика в старата и новата цена при смяна. За да няма минуси в сметката, задължително нещо трябва да се доплати.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 11 часа, Hakkâri Spor каза:

Няма нужда от сарказъм. Никой не е казал, че трябва повече от ден да се стои там.  Може да се комбинира Нюшопинг/Линшопинг/Норшопинг... разстоянията са кратки, с влак се стига бързо, а и трите града са много хубави.  Може да се комбинира и със Стокхолм, разбира се. Не съм казал, че трябва някой да виси 3-4 дни в Нюшопинг. 

Питането беше за ниски цени март-май, дадох пример с ниски цени за март. Кусури винаги могат да се намерят и ако човек реши да се заяде, има за какво да се хване.  На мен там ми е харесало, бих отишъл пак.  Колкото до студа, всеки преценява сам за себе си. В началото на февруари бях в Северна Норвегия, студ не ме плаши. 

По-скоро не бих отишъл юли и август в Южна Европа, защото не ми понасят жегите. Но всеки решава за себе си. 

Аз пък не виждам сърказъм. В текста има усмихнати човечета, което за мен е приятелско изказване.  

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.