Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Прочетох за отменения полет горе, аз обаче го направих директно (с Флекс съм) и ще ми възстановят сумата като кредити. И те ли ги възстановяват страшно бавно?

Връзка към коментар

Има периоди в годината, когато всичко е бавно - и връщането в пари или кредити, и прехвърлянето, респ. зареждането на кредити от ДСК. Вероятно сега е такъв период, предвид многото скорошни промени/отмени. Лятото за седмица-десетина дни се нормализираха процесите и влязоха в обичайния ритъм.

Връзка към коментар

Малко съм late to the party, ама и аз да поспамя по темата с летищата. Явно повечето сте забравили, ама едно време Wizz си летяха точно от/до Амстердам. Ако не ме лъже паметта, даже правиха нещо тотално еретично - продаваха Амстердам - София, като цял билет, с прекачване в Будапеща (сам си сваляш багажа и го чекираш на другия полет, не си транзитен, но полетите са на 1 билет, а не на отсечки). 

П.с. 

Кредитите идват почти веднага, но флексът няма значение, като отмяната е по тяхна вина, парите за него също ще ти ги върнат. 
 

преди 26 минути , Balkeye Bartokomouse каза:

Прочетох за отменения полет горе, аз обаче го направих директно (с Флекс съм) и ще ми възстановят сумата като кредити. И те ли ги възстановяват страшно бавно?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , stormbringer каза:

Малко съм late to the party, ама и аз да поспамя по темата с летищата. Явно повечето сте забравили, ама едно време Wizz си летяха точно от/до Амстердам. Ако не ме лъже паметта, даже правиха нещо тотално еретично - продаваха Амстердам - София, като цял билет, с прекачване в Будапеща (сам си сваляш багажа и го чекираш на другия полет, не си транзитен, но полетите са на 1 билет, а не на отсечки). 

 

С това ме хвърли в тъч, грам не си го спомням . Може би е било за много кратко ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Даже се поразрових, все пак архивите пазят всичко 😄 
 

Screenshot 2024-02-15 164413.png

Това ми беше даже втори такъв полет с тях, ама първия го купих от друг човек и нямам мейлите. Цялата схема със смяна на имена и пр., ама през 2005, на самото Schiphol (което даже в мейла са изписвали грешно, както се вижда по-горе)

  • Шок 1
Връзка към коментар

Аз го отменям обаче заради несигурната отпуска. Нямам и мейл, само да не пия една студена вода.

Някъде четох, че до 72 часа изплащат кредитите. Ще изчакам, не бързам за никъде.

Връзка към коментар

Айде и аз да се похваля, в сряда си получих парите от Aероиск от полета ни от Валенсия до София от дата 14.07.2023 година. Полетът ни имаше над 3:30 минути при кацането ни в София. 

Сегашният превод беше само за мен, а за останалите 3-ма пътници още от септември ги получихме парите по 304 евро на човек.....

Но съм доволен като цяло, че все пак може и на късен етап да е си получихме парите си ги взехме, а можеше и изобщо да не ги получихме 😊

 

  • Харесвам 21
  • Браво 5
Връзка към коментар

Току що взех през приложението билет Тирана - Анкона с Flex за 5 евро и чекиран багаж 20 кг. за 13 евро.  Дата - 19.03. Приоритито беше 15 евро. Та с този полет отметнах и двете неща - flex-a и багажа 🙂

  • Харесвам 5
  • Браво 7
Връзка към коментар
преди 23 часа, Иван Попов каза:

Айде и аз да се похваля, в сряда си получих парите от Aероиск от полета ни от Валенсия до София от дата 14.07.2023 година. Полетът ни имаше над 3:30 минути при кацането ни в София. 

Сегашният превод беше само за мен, а за останалите 3-ма пътници още от септември ги получихме парите по 304 евро на човек.....

Но съм доволен като цяло, че все пак може и на късен етап да е си получихме парите си ги взехме, а можеше и изобщо да не ги получихме 😊

 


И аз чакам развръзка за отменен полет Бари-София от юли 2023.

Даже съм го отписала вече, но явно има и други като мен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Mistela каза:


И аз чакам развръзка за отменен полет Бари-София от юли 2023.

Даже съм го отписала вече, но явно има и други като мен.

Изчакай, те на мен ми казаха около 5/6 месеца и станаха нещата.....

Но аз им се обадих и по телефона говорихме някъде 3/4 пъти от септември насам.

И ми казаха да съм спокоен иначе и аз ги бях отписал парите.......

Чаках си много търпеливо 😇 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 4 часа, saved_ каза:

Току що взех през приложението билет Тирана - Анкона с Flex за 5 евро и чекиран багаж 20 кг. за 13 евро.  Дата - 19.03. Приоритито беше 15 евро. Та с този полет отметнах и двете неща - flex-a и багажа 🙂

За коя дата са тези цени?

Връзка към коментар

Може ли някой да каже как да си получа парите за отменен полет Абу Даби-Мале? Предлагат ми опция за 120% кредит, което не ме устройва, има ли как да си заявя кеш и кога мога да го очаквам?

Връзка към коментар
преди 25 минути , ivan69 каза:

Може ли някой да каже как да си получа парите за отменен полет Абу Даби-Мале? Предлагат ми опция за 120% кредит, което не ме устройва, има ли как да си заявя кеш и кога мога да го очаквам?

Пробвай тук. Ако не стане, един магеланец преди 3-4 страници в тази тема каза, че е звънял.

На 7.02.2024 г. в 12:56, yordanov каза:

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, ivan69 каза:

Може ли някой да каже как да си получа парите за отменен полет Абу Даби-Мале? Предлагат ми опция за 120% кредит, което не ме устройва, има ли как да си заявя кеш и кога мога да го очаквам?

Първо приемаш кредита, и там някъде с появавяше опция за изтегляне на средствата по метода на плащане.  

Кеша по картата се появи за 4-5 дни.

 

пп. Поне миналата пролет беше така.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 14 часа, ivan69 каза:

Може ли някой да каже как да си получа парите за отменен полет Абу Даби-Мале? Предлагат ми опция за 120% кредит, което не ме устройва, има ли как да си заявя кеш и кога мога да го очаквам?

В момента в който поискаш рефънд /направи го през компютър/ нали ти зарежда там нова страница и ти пише, че е успешен и там има текст в който ти пише ако не искаш кредит да преобразуваш в пари и има линк. Аз така правя.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

статуса на иска ми за компенсация за закъснял полет от няколко дни е затворен/разрешен.

В същото време превод няма. 

Някой има имал ли е подобен казус, в смисъл до колко е логично да затворят иска без да са превели сумата ?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Tesh каза:

Здравейте,

 

статуса на иска ми за компенсация за закъснял полет от няколко дни е затворен/разрешен.

В същото време превод няма. 

Някой има имал ли е подобен казус, в смисъл до колко е логично да затворят иска без да са превели сумата ?

Не е логично, но го правят. Продължавай да действаш.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, ivan69 каза:

Може ли някой да каже как да си получа парите за отменен полет Абу Даби-Мале? Предлагат ми опция за 120% кредит, което не ме устройва, има ли как да си заявя кеш и кога мога да го очаквам?

Аз по съвет от форума звъннах директно на платения телефон и казах, че си искам парите по картата с която съм платила. Помолиха за последните 4 цифри от картата и на момента канселираха резервацията. Чакам вече 3 седмици да ми ги върнат, но предвид достата канселирания и смени на полети ме предупредиха, че ще се забавят. Казаха стандартно от 7 до 14 дни, но преди седмица казаха може още 2 седмици да отнеме.

Връзка към коментар

Преди време се оплаках, че ако влизам през профила си, независимо дали през приложението и през браузър, ми дава по-лоши цени на флекс, приорити и т.н., отколкото ако влизам икногнито. В момента не ми позволява да се логна от инкогнито браузър, на който съм получил добрите цени. Казва, че мейлът или паролата са грешни, за сметка на това нямам никакъв проблем да се логна, ако съм в нормален браузър или през приложението, къдете цените изобщо не са същите. Не знам колко точно са законни тези номера, ама и не знам как точно могат да се докажат 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На мен винаги ми дава едни цени от всякакви възможни логвания и от различни места и IP адреси така, че не мисля, че е от значение това как се логваш. Винаги се погвам инкогнито през уеб и не съм имал проблеми.

Връзка към коментар

Да похваля и аз Wizz:имах отменен двупосочен полет Варна-Ларнака за Юни месец и поисках да им върнат парите. Понеже се забавиха 3-4 дни реших днес да звънна на 02 492 83 67  и ги попитах дали няма вариант да ми сменят полета на София-Ларнака. Попитаха ме кои дати искам и го смениха без никакви допълнителни условия. 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Появиха се полетите до Абу Даби от края на октомври 🙂 Цените са доста интересни, но да кажем, че просто са ги заложили, за да не си купува никой още нищо. Поне е успокоение, че няма да спират линията тотално, че отиде евтиното пътуване до Дубай иначе.

  • Харесвам 12
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.