Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Чисто иронизиране си беше, но няма какво да го коментирам повече. За всеки е ясно, че най-евтините полети са в ниския сезон, в най-студените месеци. Всеки иска през лятото да пътува (в случая говорихме за Швеция), но тогава такива цени няма.  Моят коментар преди това беше в отговор на това, че нямало двуцифрени цени от март до май и аз дадох пример със скрийншот, че има такива цени. В случая за Швеция през март, но има и за Италия.  Всеки си решава дали му е удобно, изгодно... и къде/кога иска да лети. Няма какво да оборваме мнението на другия, че "да, евтино, ама студено". За всеки влак си има пътници.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 41 минути , chochiani каза:

Аз пък не виждам сърказъм. В текста има усмихнати човечета, което за мен е приятелско изказване.  

 

преди 8 минути , Hakkâri Spor каза:

Чисто иронизиране си беше, но няма какво да го коментирам повече. За всеки е ясно, че най-евтините полети са в ниския сезон, в най-студените месеци. Всеки иска през лятото да пътува (в случая говорихме за Швеция), но тогава такива цени няма.  Моят коментар преди това беше в отговор на това, че нямало двуцифрени цени от март до май и аз дадох пример със скрийншот, че има такива цени. В случая за Швеция през март, но има и за Италия.  Всеки си решава дали му е удобно, изгодно... и къде/кога иска да лети. Няма какво да оборваме мнението на другия, че "да, евтино, ама студено". За всеки влак си има пътници.

Всеки сам си "преценя" все пак. Аз просто казах, че за мен няма нищо страхотно март месец там и евтината цена на билета не може да е едиствен критерий за избор на място за пътуване. Аз съм сигурен, че мястото е приятно, но не и март месец 😉

А че има относително евтини билети до доста места (дори в Южна Европа) тия месеци е пределно ясно 🙂

Връзка към коментар

И за мен не само ниската цена на билета е критерий, разбира се. Но написаното от мен беше единствено в отговор на КолЮ, цитирам "почти няма двуцифрени числа, а за билети по 20-25лв да не говорим...".  Просто дадох пример, че има двуцифрени, има и 20-25 лв/посока. И това върви с всичките му минуси, разбира се. Цената е такава и заради нискотарифното летище, отдалечено на 100 км от столицата. Очевидно там летищните такси са по-ниски от тези на Арланда. А и заради "мижав интерес" цените също се държат ниски. Неслучайно закриват тази линия след 31 март. Аз като съм летял до Скавста, самолетите все си бяха пълни. Явно Уизеър решават, че линията не е рентабилна.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 часа, Фил каза:

Еха-а-а, Wizz да не са пуснали бизнес-класа? :biggrin:
image.png.51bccc993358f5d6ff6a168679edc964.png

Обаче много мил жест към клиентите - връщането, вероятно заради по-подходящите въздушни течения, е с цели 1.88лв.  по-евтино! :clapping: :grin:  

(Ясно че са празници, че виолетките са монополисти по линията и сигурно са им останали по няколко свободни места за тия дати, но просто се впечатлих, понеже не бях виждал скоро четирицифрени цени в лева :wink: )

Не са монополисти. България Еър лети обаче сряда и събота

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вярно ли е, че Wizzair променят разписанието си всяка година на 1 април /или при смяна на часовото време/?

Вчера ме уведомиха за кофти промени на предстоящите ми полети през април и тъкмо да си напасна програмата, прочетох горното...Ако е вярно поне ще изчакам и следващата промяна..

 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Dreamm каза:

Вярно ли е, че Wizzair променят разписанието си всяка година на 1 април

Вярно е, че си променят разписанието постояно. Не само на 1ви април.   То поледното [за 1ви април дори звучи като шега]. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 25 минути , Dreamm каза:

Вярно ли е, че Wizzair променят разписанието си всяка година на 1 април /или при смяна на часовото време/?

Вчера ме уведомиха за кофти промени на предстоящите ми полети през април и тъкмо да си напасна програмата, прочетох горното...Ако е вярно поне ще изчакам и следващата промяна..

 

Не съм забелязала такава връзка с датата 1 април. Погледнах имейлите си, които събирам в папка Wizz😄

- за 2023 - да, имам такива за промяна, но те са все от Букурещ във връзка с това, че се променя превозвачът от Уиз Унгария на Уиз Малта. При българските полети нямаше такъв момент, а и дори от Букурещ не се касаеше часовото разписание.

- за 2022  - около тази дата имам само един канселиран полет от Малпенса до Одеса и явно това съм целяла😉

Не мисля, че на 1 април или при смяната на часовото време, т.е. към 20 и някой си март, ще ти променят с голяма разлика полет за април. Дори и по времето на ковид /извън първоначалната фаза на шок и ужас/ нямаха промени месец за месец.

Редактирано от ДиянаВ
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , Dreamm каза:

Вярно ли е, че Wizzair променят разписанието си всяка година на 1 април /или при смяна на часовото време/?

Вчера ме уведомиха за кофти промени на предстоящите ми полети през април и тъкмо да си напасна програмата, прочетох горното...Ако е вярно поне ще изчакам и следващата промяна..

 

 

Да не би да имаш предвид преминаването от зимно към лятно разписание?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 33 минути , Dreamm каза:

Вярно ли е, че Wizzair променят разписанието си всяка година на 1 април /или при смяна на часовото време/?

Вчера ме уведомиха за кофти промени на предстоящите ми полети през април и тъкмо да си напасна програмата, прочетох горното...Ако е вярно поне ще изчакам и следващата промяна..

 

И да, и не.

Често се случва да правят големи промени за лятното разписание, което започва около 30 март, но промените се отнасят за полети след това, а не се случват точно на тази дата. Кога се случват - като следиш форума и изведнъж изригне вълна оплаквания за промени - тогава е.

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар

Благодаря ви! Удължих си престоя в Тоскана заради променен час на полет на Ryanair, който замених с такъв на Wizzair точно заради удобните часове. Сега пристигането в Болоня ще е около полунощ, а прибирането в София в 02.30....по-тъпо май нямаше как да го измислят. 

Връзка към коментар
На 6.03.2024 г. в 18:08, Фил каза:

но просто се впечатлих,

Отдавна спрях да се впечатлявам. Коментирали сме, че вероятно някоя туристическа агенция е купила блок-места за своите екскурзиянти, а  ИИ си има свой алгоритъм  на работа.  Това са грешки на технологичния растеж. 

Връзка към коментар
На 2.03.2024 г. в 12:12, КолЮ каза:

разръчках полетите на уизз от София за периода март-май. И изпаднах в ступор... Какви са тези цени? То почти няма двуцифрени числа, а за билети по 20-25лв да не говорим...

 

Ето цени март-май до 25 евро (50 лв) на посока: 

 

София-Стокхолм Скавста 25 март - 42 лв 

София- Бари - 4 април, 27 лв; 6, 9, 11, 13, 18 април, 2, 9, 11, 28 май 32 лв; 25 април, 4, 7, 16 май 21 лв 

Бари-София 2 април, 16 май (21 лв), 27 март (27 лв), 4, 11, 18,  25, 30 април, 23 май (32 лв), 9, 20, 27 април, 2, 9, 14, 21 май (47 лв)

София-Меминген - 27 март, 11 април, (21 лв), 22 март, 30 април, 5 май - (42 лв), 25 март (47 лв)

София-Неапол 12, 19 март (42 лв), 16, 23 април (47 лв)

Неапол-София 16 март (39 лв), 12, 26, 30 март, 4, 23 април (42 лв)

София-Катания 17 март, 10 май (47 лв) 20 март, 8, 15 април, 20, 31 май (32 лв), 14 април, 6 май (39 лв), 17 април, 13 май (42 лв), 22, 26 април, 12 май (21 лв), 27 май (30 лв)

Катания-София 31 май (42 лв), 20 май (30 лв), 1, 22, 26, 29 април, 13  май (32 лв), 21 април (47 лв)

И други дестинации. 

И още безброй дати по 55 лв на посока (цени с WDC)

  • Харесвам 10
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 7.03.2024 г. в 21:16, Dreamm каза:

Вярно ли е, че Wizzair променят разписанието си всяка година на 1 април /или при смяна на часовото време/?

 

 

Разбира се, че при смяна на часовото време. В последната неделя на март и последната неделя на октомври 

Връзка към коментар

Здравейте, ще пътуваме със съпругата ми и двете деца, съответно на 2г. и на 8г. Купил съм за мен и за съпругата места А и C и в двете посоки и би трябвало да сложат децата на B и Dнали? Или за по сигурно да купя и за тях места да не стане грешка, въпреки, че в сайта им пише, че деца под 14 години сядат до единия родител.

Връзка към коментар

Честно казано не знам какво си постигнал с тази схема, освен че си дал едни пари. Децата трябва да са до поне един от родителите задължително. Дори и да ви чекира разделени (силно съмнително), те са длъжни да ви сложат един до друг, дори и да трябва да разменят част от пътниците и само трябва да поискате.

преди 33 минути , muffytoz каза:

Здравейте, ще пътуваме със съпругата ми и двете деца, съответно на 2г. и на 8г. Купил съм за мен и за съпругата места А и C и в двете посоки и би трябвало да сложат децата на B и Dнали? Или за по сигурно да купя и за тях места да не стане грешка, въпреки, че в сайта им пише, че деца под 14 години сядат до единия родител.

 

Връзка към коментар

По-добре им звъннете на телефона и вижте дали може да сложат децата до вас сега, защото ако самолета е пълен може и да не сте заедно и ще трябва да молите да ви разместят.

Връзка към коментар

Не, ако не купиш места слага децата до възрастен, ако купиш само няколко места няма да мести децата при тях, а ще ги сложи случайно. Купуват се или нито едно, или всички.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Относно пътуването с деца под 14 години - системата винаги слага децата заедно до един от възрастните в резервацията, стига да има налични две или три места едно до друго. Ако изчакате прекалено с чекирането, може да са останали само по едно и да ви разхвърля из самолета. Интересно наблюдение от последните ми полети - две резервации с по 3 възрастин и 3 деца до Абу Даби -  и в двете посоки ни даде по един цял ред и то същия - 34ти и 36ти на отиване и на връщане. Без да сме доплащали за места.

 

Относно багажа -  и на отиване, и на връщане нямаше никакви проблеми с раниците. Същото важи и за пликовете от Duty free. Не ми стана ясно защо някои хора се дразнят, че други пътуват с големи раници без да си доплащат. Условието е раницата да влезе под предната седалка и ако влезе, нито заема място за тези с куфарите, нито пък някой друг я носи на ръце. Меките раници са кауза пердута като цяло, защото дори да се заядат на гайта, хората просто вадят малко дрехи, обличат си ги и раницата става отредения размер. А агентите на гейта са загубили времето на цялата опашка.

 

Също за Абу Даби - никакъв проблем за чекиране с онлайн бординг карта. Получих известие, че трябва да ги принтирам, но явно не се наложи. Също и друго съобщение - да се явим на летището поне 4 часа по-рано. Ние си отидохме стандартно 2 часа и минахме през секюрити за по-малко от 15 минути.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.