Прескочи до съдържание

Rentalcars.com - промоции, мнения, въпроси и оценки


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Опитай в http://www.economycarrentals.com/ - излизат доста опции за твоите дати. Избери за държава Швейцария, град Basel и после Basel CH Airport Basel-Mulhouse-Freiburg (BSL).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих се чул с Даниел - той ще ти даде най-добър съвет. Дори да се наеме кола от друг сайт или компания, човека е много услужлив. Ще ти спести ровене и чудене.

Връзка към мнение

Ще ми трябва кола под наема за 9 - 12.11 от/до  Мюлуз,летище Базел. Моля за информация и помощ  тъй като през търасчката ми излиза само един ван.

Здравейте Стефан,

 

мога ли да попитам да какъв език разглеждате сайта? Преди малко опитах търсачката на сайта и ми излязоха над 80 резултата. Не сте написали час на взимане и връщане, ако е извън обичайните това може да е причина за малко резултати. Също когато направите търсене моля проверете от дясно на резултатите дали случайно не е избран филтър.

 

Ако имате нужда от допълнителна помощ или съдействие имейл адресът ми е написан по - горе.

 

Винаги съм уважавал конкуренцията, но сайта който колегата е представил първо дава по - висока цена за тези дати, второ няма българска версия. Сигурен съм, че много хора могат да се оправят със сайт на английски, но аз лично много държа всичко да бъде написано на родният ми език, затова и постоянно подобрявам преводите на нашият сайт заедно с колегите.

 

Друго важно нещо което искам да отбележа и то важи за всички клиенти от България е, че от 6 октомври всички плащания през сайта се извършват в Български лева, а не както до сега в Евро, по този начин, никой няма да бъде ощетен от валутни разлики (няма значение, че курса лв-евро е фиксиран, повечето фирми варират около този курс).

 

Поздрави и приятно пътуване на всички Магеланци!

 

Даниел

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ох не съм руса, но като такава се чувствам. :huh: Опитвам се да намеря опции за кола от Летище Бове, Франция и не мога да го намеря от падащото меню. 

Връзка към мнение

Pickup Basel CH Airport Basel-Mulhouse-Freiburg (BSL) 09-11-2014 14:30 Return Basel CH Airport Basel-Mulhouse-Freiburg (BSL) 12-11-2014 13:00

Това което не ми хареса и на двата портала е:

- ограничението за дневен пробег - до 250 км/ден при 3-дневен наем

- 850 евра депозит - хем искат или са включили застраховка автокаско , хем искат депозит

( или може би аз пак нещо не съм разбрал )

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Pickup Basel CH Airport Basel-Mulhouse-Freiburg (BSL) 09-11-2014 14:30 Return Basel CH Airport Basel-Mulhouse-Freiburg (BSL) 12-11-2014 13:00

Това което не ми хареса и на двата портала е:

- ограничението за дневен пробег - до 250 км/ден при 3-дневен наем

- 850 евра депозит - хем искат или са включили застраховка автокаско , хем искат депозит

( или може би аз пак нещо не съм разбрал )

 

Първото е често ограничение по локация/държава. Т.е. ако в някоя държава има неограничен пробег, често всички фирми са така. Или пък, ако има ограничение то пак всички фирми имат. Има и изключения, но това е общото правило. Ще оставя Даниел да каже дали за Базел е конкретно така и дали има фирма без ограничения. 

 

По втория ти въпрос не си се объркал. Каското, което предлагат брокерите е външно и то не може да ти свали депозита. Многократно сме го дискутирали във форума, но накратко единственото, което може да ти свали депозита, е ако си вземеш каско директно от фирмата на място. 

Връзка към мнение

Град Буве - Място летище

Здравейте,

 

Бърз отговор от мен - държавата е Франция - Континентална част - град Буве

 

Pickup Basel CH Airport Basel-Mulhouse-Freiburg (BSL) 09-11-2014 14:30 Return Basel CH Airport Basel-Mulhouse-Freiburg (BSL) 12-11-2014 13:00

Това което не ми хареса и на двата портала е:

- ограничението за дневен пробег - до 250 км/ден при 3-дневен наем

- 850 евра депозит - хем искат или са включили застраховка автокаско , хем искат депозит

( или може би аз пак нещо не съм разбрал )

По другия въпрос - ще погледна дали има компания която да предлага неограничен пробег, но това ще бъде утре...при 250км за 3 дни наем означава, че имате 750 за целия наем. В Швейцария трябва да се внимава с наеми от Юръпкар - за клиенти от България има изискване задължително да се представят 2 кредитни карти!

 

Що се отнася до депозита - Георги е прав много пъти сме говорили по въпроса и това, че в наема е включена застраховка Автокаско не означава, че няма да ви блокират депозит, все пак ако върнете колата без горива трябва от някъде да си вземат парите, както и ако има щети по интериора.... Този депозит може да се намали при покупка на допълнителна застраховка SCDW на място от доставчика.

Връзка към мнение

Колата ще се ползва във Франция.
Извинявам се че не съм прочел всичко дискутирано и пак Ви карам да повтаряте, но... 5лв са си 5лв.  ;)

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Въпрос към Даниел относно предстояща резервация...

 

Място: FRA, терминал 1

Дата на получаване: 16.07.2015 г.; 18:00 ч.

Дата на връщане: 22.07.2015 г.; 17:00 ч.

 

При заложените критерии за търсене, вашият сайт предлага най-ниска цена на автомобил доставен от "Enterprise". Вашата стандартна цена включва застраховка "каско" и застраховка срещу кражба със самоучастие (франшиз), което не е определено с точност като размер по отношение и на двата застрахователни риска. При преглед на официалния сайт на доставчика се оказва, че по дефиниция "Enterprise" предлага своите коли без включени дори и минимални застраховки, като всички видове застраховки са опционални и се предлагат в деня на приемане, но не са посочени като размери.

 

Въпроси:

1. Как да разбирам противоречието между двата сайта?

2. Ако наема колата от вас, това означава ли, че минималните застраховки (които са включени в цената) са дължими на вас, а не на доставчика?

3. Имате ли представа какъв ще бъде размерът на пълната застраховка за посочения период в случай, че реша да сключа подобна застраховка директно с доставчика при получаване на колата?

4. Прекалено рано ли е да резервирам кола за посочения период и дестинация?

5. Можете ли да ми предложите друга оферта и при какви условия?

Връзка към мнение

Въпрос към Даниел относно предстояща резервация...

 

Място: FRA, терминал 1

Дата на получаване: 16.07.2015 г.; 18:00 ч.

Дата на връщане: 22.07.2015 г.; 17:00 ч.

 

При заложените критерии за търсене, вашият сайт предлага най-ниска цена на автомобил доставен от "Enterprise". Вашата стандартна цена включва застраховка "каско" и застраховка срещу кражба със самоучастие (франшиз), което не е определено с точност като размер по отношение и на двата застрахователни риска. При преглед на официалния сайт на доставчика се оказва, че по дефиниция "Enterprise" предлага своите коли без включени дори и минимални застраховки, като всички видове застраховки са опционални и се предлагат в деня на приемане, но не са посочени като размери.

 

Въпроси:

1. Как да разбирам противоречието между двата сайта?

2. Ако наема колата от вас, това означава ли, че минималните застраховки (които са включени в цената) са дължими на вас, а не на доставчика?

3. Имате ли представа какъв ще бъде размерът на пълната застраховка за посочения период в случай, че реша да сключа подобна застраховка директно с доставчика при получаване на колата?

4. Прекалено рано ли е да резервирам кола за посочения период и дестинация?

5. Можете ли да ми предложите друга оферта и при какви условия?

Здравей Дюк,

 

Ще започна с отговорите в обратен ред:

 

5. Това което виждаш като резултат при търсене ще бъде същото което и аз бих предложил, разликата би била в това, че съм малко по - добре запознат с условията и ако ми кажеш по - точно какво те интересува може би бих те насочил, имам предвид километри, пътници и т.н.

4. Бих казал да

3. Ако си запазиш офертата по имейл и ми изпратиш номера бих могъл да погледна, макар че това е продукт на доставчика който се заплаща на място и не мога да гарантирам 100% точност на стойността която ще ти кажа.

2. 1. Двата въпроса и отговора ще ги събера в едно. Точно това е една от причините която сме дискутирали тук много пъти. Ние като брокер имаме договор директно с доставчика при определени условия за нас, т.е. ние договаряме с доставчика определени условия, в случая техни коли продадени през нас да бъдат с включена застраховка с определен размер само-участие на клиента. В случая сайтовете не си противоречат, просто се предлагат различни условия.

 

Ако си запазиш хотел през сайт може да имаш включена закуска, ако запазиш директно с хотела може да нямаш такава...

 

Здравейте,

 

Бърз отговор от мен - държавата е Франция - Континентална част - град Буве

 

По другия въпрос - ще погледна дали има компания която да предлага неограничен пробег, но това ще бъде утре...при 250км за 3 дни наем означава, че имате 750 за целия наем. В Швейцария трябва да се внимава с наеми от Юръпкар - за клиенти от България има изискване задължително да се представят 2 кредитни карти!

 

Що се отнася до депозита - Георги е прав много пъти сме говорили по въпроса и това, че в наема е включена застраховка Автокаско не означава, че няма да ви блокират депозит, все пак ако върнете колата без горива трябва от някъде да си вземат парите, както и ако има щети по интериора.... Този депозит може да се намали при покупка на допълнителна застраховка SCDW на място от доставчика.

За колата в Швейцария - не знам колегата кой сайт е гледал, но всички резултати които аз получавам са за неограничен пробег...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей Дюк,

 

Благодаря за изчерпателните отговори, Даниел!

 

Офертата ми е реална, пътниците са двама, всичко останало е стандартно. Трябва ми кола за придвижване в района на Рейн и Мозел. Наясно съм с дневните ограничения по отношение на изминати километри в Германия, които имат рент-а-кар компаниите. Нещо от порядъка на 250-300 км са ми напълно достатъчни, дори мога да се вмъкна и в по-малък километраж, тъй като три от дните ще бъда на един музикален фестивал и на практика няма да има особено голямо движение. Специално за Германия мога да се доверя на вашата компания, така че ще се радвам да резервирам чрез теб. Въпросът е дали да изчакам още малко или да го сторя сега. На практика считай, че имаме сделка, остава ти да ми кажеш кога да я сключим...

Връзка към мнение

Здравей, Даниел (и всички четящи темата),

 

Днес бях сериозно впечатлена от сервиза на rentalcars. Всъщност, оттук го намерих адреса - не бях го ползвала досега - Жорка, искай комисионна за реклама ;)

 

На база намерена оферта зададох въпрос - който реално си го пише в условията, ама кой да чете. Бях впечатлена, че служител директно ме набра по телефона и като се започнаха едни обяснения - ченето ми падна. Предложи по-евтина опция - която беше супер спрямо търсенето. Бе не ме остави на мира, докато не обясни. Да, ама аз не намирам неговата опция в мрежата. Аз пращам мейл с въпрос, то звъни - щото аз не говоря особено от офиса, не е прието. Изобщо купон... Разгеле, кандисах. Като отидох в заплащане, не бях доволна от написаното. Аз исках кола със 5/7 места, там беше дадена същия модел, но само 5 места, или similar. Съответно отказах, исках да пише 7 места. И айде нова оферта :) Казах че ще пиша препоръка на шефа му... хаха

 

 

Даниел, извън леко усмихнатия тон имам въпрос. Опитът ми от наемане на коли е  фиксирал един проблем основен - застрахоовките. Винаги ме изненадват. Затова изрично поисках пълно покритие. В офертата пише:  Full Protection is included with this booking.

 

Това означава ли, че няма да платя един паунд повече за застраховка на място и ще имам 100% покритие - няма да се притеснявам от драскотина даже, не дай Боже друго?

 

Благодаря и поздрави :)

Връзка към мнение

Благодаря за изчерпателните отговори, Даниел!

 

Офертата ми е реална, пътниците са двама, всичко останало е стандартно. Трябва ми кола за придвижване в района на Рейн и Мозел. Наясно съм с дневните ограничения по отношение на изминати километри в Германия, които имат рент-а-кар компаниите. Нещо от порядъка на 250-300 км са ми напълно достатъчни, дори мога да се вмъкна и в по-малък километраж, тъй като три от дните ще бъда на един музикален фестивал и на практика няма да има особено голямо движение. Специално за Германия мога да се доверя на вашата компания, така че ще се радвам да резервирам чрез теб. Въпросът е дали да изчакам още малко или да го сторя сега. На практика считай, че имаме сделка, остава ти да ми кажеш кога да я сключим...

Здравей,

 

не мога да изразя писмено радостта си, че най - накрая те привлякохме за клиент :) вярвай ми означава много...Съвета ми е само един - ако цената в момента те устройва си запази колата за да ти е спокойно, ако не те устройва изчакай малко, възможно е цената да се подобри. Само искам да обърна внимание - ако запазваш сега системата ще ти предложи да запазиш колата с малък депозит, ако това те устройва ок, но имай предвид в случай на отмяна депозита не подлежи на връщане...Оставам на разположение за въпроси.

 

Здравей, Даниел (и всички четящи темата),

 

Днес бях сериозно впечатлена от сервиза на rentalcars. Всъщност, оттук го намерих адреса - не бях го ползвала досега - Жорка, искай комисионна за реклама ;)

 

На база намерена оферта зададох въпрос - който реално си го пише в условията, ама кой да чете. Бях впечатлена, че служител директно ме набра по телефона и като се започнаха едни обяснения - ченето ми падна. Предложи по-евтина опция - която беше супер спрямо търсенето. Бе не ме остави на мира, докато не обясни. Да, ама аз не намирам неговата опция в мрежата. Аз пращам мейл с въпрос, то звъни - щото аз не говоря особено от офиса, не е прието. Изобщо купон... Разгеле, кандисах. Като отидох в заплащане, не бях доволна от написаното. Аз исках кола със 5/7 места, там беше дадена същия модел, но само 5 места, или similar. Съответно отказах, исках да пише 7 места. И айде нова оферта :) Казах че ще пиша препоръка на шефа му... хаха

 

 

Даниел, извън леко усмихнатия тон имам въпрос. Опитът ми от наемане на коли е  фиксирал един проблем основен - застрахоовките. Винаги ме изненадват. Затова изрично поисках пълно покритие. В офертата пише:  Full Protection is included with this booking.

 

Това означава ли, че няма да платя един паунд повече за застраховка на място и ще имам 100% покритие - няма да се притеснявам от драскотина даже, не дай Боже друго?

 

Благодаря и поздрави :)

Здравей,

 

до колкото разбирам наема ще бъде в Англия...?

 

Покритието действа на следния принцип ще се опитам да го кажа кратко, ако ти е необходима повече информация прочети условията на нашия сайт или върни няколко страници назад където сме дискутирали...

 

Пристигаш на гишето - доставчика блокира гаранционен депозит (excess, само-участие) - взимаш колата. В резервацията си добавила допълнително покритие от rentalcars.com (това е покритие, не застраховка моля да не се бъркат двете понятия)

 

Връщаш автомобила с одрана броня - доставчика не ти връща депозита, а реално го тегли от картата ти - ти си взимаш протокол от доставчика показващ щетата и начислената сума - изваждаш си извлечение от картата показващо заплатената сума за щетата - двата документа ги изпращаш на rentalcars.com през формата за контакт "Претенция за възстановяване на франшиза" - след разглеждане на случая и запознава с детайлите ние ти възстановяваме сумата.

 

Поздрави на всички и лек ден...

 

Даниел

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има. Търси Кефлавик в падащото меню, там е исландското летище.

Разбрах си грешката, като задам връщане в 5:30(тогава трябва да върна колата, няма как) ми дава: (иначе с други часове няма проблем)

post-64-0-76566700-1415279875_thumb.png

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Разбрах си грешката, като задам връщане в 5:30(тогава трябва да върна колата, няма как) ми дава: (иначе с други часове няма проблем)

attachicon.gif1.png

 

Това ще да е някакъв вид бъг. Забелязах от кратко търсене, че излизат резултати с Budget, а те със сигурност работят денонощно. Аз съм взимал кола от тях и съм я връщал по същото време. Ще видим Даниел какво ще каже.

Връзка към мнение

Здравей,

 

не мога да изразя писмено радостта си, че най - накрая те привлякохме за клиент :) вярвай ми означава много...Съвета ми е само един - ако цената в момента те устройва си запази колата за да ти е спокойно, ако не те устройва изчакай малко, възможно е цената да се подобри. Само искам да обърна внимание - ако запазваш сега системата ще ти предложи да запазиш колата с малък депозит, ако това те устройва ок, но имай предвид в случай на отмяна депозита не подлежи на връщане...Оставам на разположение за въпроси.

 

Направих резервация. По време на целия резервационен процес не забелязах някъде да беше споменато, че цената е "pre-paid". В момента, в който завърших резервацията, получих SMS от обслужващата банка за транзакция към rentalcars.com на пълната сума по ваучера. Малко неприятно изненадан останах от този факт. Препоръчвам условието за предварително плащане на 100% от цената да бъде ясно обозначено по време на самия процес! Освен това, така и не разбрах размерите на франшиз, които предлагате за конкретната резервация. Някъде в общите условия пишеше от € 1000 до € 0000. Във ваучера само са изредени застраховките без да е посочено нищо по отношение на самоучастието. Ще се радвам на евентуални разяснения от твоя страна. Номерът на ваучера е 584461795. Георги, резервацията е през твой линк, така че би следвало да получиш някакъв дивидент...

Редактирано от Duke
Връзка към мнение

Това ще да е някакъв вид бъг. Забелязах от кратко търсене, че излизат резултати с Budget, а те със сигурност работят денонощно. Аз съм взимал кола от тях и съм я връщал по същото време. Ще видим Даниел какво ще каже.

Да това ми изглежда като бъг, ще помоля програмистите да погледнат...

 

Направих резервация. По време на целия резервационен процес не забелязах някъде да беше споменато, че цената е "pre-paid". В момента, в който завърших резервацията, получих SMS от обслужващата банка за транзакция към rentalcars.com на пълната сума по ваучера. Малко неприятно изненадан останах от този факт. Препоръчвам условието за предварително плащане на 100% от цената да бъде ясно обозначено по време на самия процес! Освен това, така и не разбрах размерите на франшиз, които предлагате за конкретната резервация. Някъде в общите условия пишеше от € 1000 до € 0000. Във ваучера само са изредени застраховките без да е посочено нищо по отношение на самоучастието. Ще се радвам на евентуални разяснения от твоя страна. Номерът на ваучера е 584461795. Георги, резервацията е през твой линк, така че би следвало да получиш някакъв дивидент...

Плащането винаги е предварително и колата се запазва, след което си я взимаш с ваучера, само в щатите го има случая в който си запазваш кола и плащаш за наема след връщане...

 

По отношение на депозита - само-участие: 1000€, а като депозит ще ти блокират около 750€, имаш и 300км ограничение на ден или общо 1800км...

 

Пиши ми на имейл ако имаш още въпроси за да не пълним темата, а и да не компрометираме лични данни: danielzlatanov@rentalcars.com

Връзка към мнение

Няма проблем, не е фатално. Само не разбрах тогава в какъв смисъл написа следното:

 

Само искам да обърна внимание - ако запазваш сега системата ще ти предложи да запазиш колата с малък депозит, ако това те устройва ок, но имай предвид в случай на отмяна депозита не подлежи на връщане...Оставам на разположение за въпроси.

 

Искаш да кажеш, че освен предварително заплащане на 100% от цената е имало вариант да ми удържите и "малък депозит"?

Връзка към мнение

Няма проблем, не е фатално. Само не разбрах тогава в какъв смисъл написа следното:

 

 

Искаш да кажеш, че освен предварително заплащане на 100% от цената е имало вариант да ми удържите и "малък депозит"?

Да има вариант да се плати депозит - мисля, че е около 50лв (не съм 100% сигурен) след което автомобила е запазен. 4 седмици преди пътуването остатъка се тегли автоматично. Това е вариант само когато наема е за след 6 или повече седмици, но ако отмениш резервацията депозита не се възстановява. Когато е платена на 100%, ако отмениш резервацията 48ч преди началото на наема цялата сума ти се възстановява.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Към Даниел, направих запитване за оферта ( 510424854) за наем на кола за 3дни от Базел за Франция. След това ми се обади ... твой колега за да ме пита дали потвърждавам мейла.  Когато му обясних че се колебая тъй като имам нужда от неограничен пробег, резервацията ми скочи двойно като цена. По моите сметки ми е калкулиран наем за повече от 5 дни, когато вече пробега е неограничен.  

Може ли да погледнеш резервацията тъй като времето тече. Въпреки че намерих алтернатива  оценявам усилията ти и отделеното време  и бих желал да наема  кола от Вас.

( за съжаление и сайта на Георги Матеев дава с ограничен пробег до 5 дни)

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Да има вариант да се плати депозит - мисля, че е около 50лв (не съм 100% сигурен) след което автомобила е запазен. 4 седмици преди пътуването остатъка се тегли автоматично. Това е вариант само когато наема е за след 6 или повече седмици, но ако отмениш резервацията депозита не се възстановява. Когато е платена на 100%, ако отмениш резервацията 48ч преди началото на наема цялата сума ти се възстановява.

Честно казано, съвсем се обърках. Ако правилно те разбирам, при платен депозит не се предплаща цялата сума, която се тегли автоматично от картата 4 седмици преди началото на наема. Идеята явно е, че депозита е нещо като допълнителна такса, която оскъпява услугата за сметка на отложеното плащане. Ако обаче депозита е част от цената, тогава нещо ми се губи търговската логика. И последно, нали мога да ползвам кредитната карта Visa, с която платих резервацията, при получаване на колата за изискуемия депозит към доставчика?

Връзка към мнение

Ако се наеме кола от Германия, може ли с нея да се отиде до Австрия? Плаща ли се допълнително и указва ли

се някъде при резервация, че ще ползваш колата и в друга държава?

Другият ми въпрос е относно ограничения пробег на ден. Ако лимитът е 300 км на ден, какво точно означава:

че на ден не можеш да минаваш повече от 300 км или можеш да варираш в рамките на дните, но не трябва да

надвишиш общо километрите бр. дни * 300 км.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.