Прескочи до съдържание

Rentalcars.com - промоции, мнения, въпроси и оценки


Препоръчани мнения

Ако се наеме кола от Германия, може ли с нея да се отиде до Австрия? Плаща ли се допълнително и указва ли

се някъде при резервация, че ще ползваш колата и в друга държава?

Другият ми въпрос е относно ограничения пробег на ден. Ако лимитът е 300 км на ден, какво точно означава:

че на ден не можеш да минаваш повече от 300 км или можеш да варираш в рамките на дните, но не трябва да

надвишиш общо километрите бр. дни * 300 км.

 

Alienad, нека ти помогна с отговора на първия въпрос. При мен е безлимитен пробег, току що проверих... За чужбина аз също се интересувах - защото от Германия ще пътувам до Франция и Швейцария. Отговорът зависи от политиката на конкретната компания, от която се наема колата. Пише го в условията. Плаща се някаква минимална такса. Австрия не е от проблемните страни... Прочети условията на фирмата, от която си си харесала колата. Иначе rentalcars изискват да ги предупредиш, но това е повече от нормално. Аз лично им написах мейл и те потвърдиха това, което мислех.

 

Поздрави. 

Връзка към мнение

Хм...пролетта когато наемахме кола за Италия изобщо нямаше опция за депозит и отложено плащане. Платихме с кредитна карта 100% от цена в момента на резервацията. Доколкото си спомням резервирахме много повече от 2 месеца преди пътуването.

Връзка към мнение

Ако се наеме кола от Германия, може ли с нея да се отиде до Австрия? Плаща ли се допълнително и указва ли

се някъде при резервация, че ще ползваш колата и в друга държава?

Другият ми въпрос е относно ограничения пробег на ден. Ако лимитът е 300 км на ден, какво точно означава:

че на ден не можеш да минаваш повече от 300 км или можеш да варираш в рамките на дните, но не трябва да

надвишиш общо километрите бр. дни * 300 км.

Провери какви са условията на компанията, т.е. дали трябва да се плаща допълнително, иначе няма кой да те спре на границата (естествено не препоръчвам произвол, защото ако нямаш право да излизаш и стане катастрофа, ти си без застраховка). Със сигурност за Европа има компании, които дават да се пресича границата без доплащане.

Лимита се смята общо, т.е. броя дни, за които си наела колата * лимита. Със сигурност има и безлимитни, може би малко по-скъпо.

Връзка към мнение

Относно лимита на километрите, гледа се сумарно накрая, те няма как да знаят, че днес си направила 600км, а вчера 0 :) Добре е този лимит да не се надвишава, защото след това въртят като такси, от рода на 10-20-30-40 цента на километър.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Към Даниел, направих запитване за оферта ( 510424854) за наем на кола за 3дни от Базел за Франция. След това ми се обади ... твой колега за да ме пита дали потвърждавам мейла.  Когато му обясних че се колебая тъй като имам нужда от неограничен пробег, резервацията ми скочи двойно като цена. По моите сметки ми е калкулиран наем за повече от 5 дни, когато вече пробега е неограничен.  

Може ли да погледнеш резервацията тъй като времето тече. Въпреки че намерих алтернатива  оценявам усилията ти и отделеното време  и бих желал да наема  кола от Вас.

( за съжаление и сайта на Георги Матеев дава с ограничен пробег до 5 дни)

Здравей Стефан,

 

Извинявам се, че малко късно се включвам мисля вече наема ти е изтекъл...но от това което видях разбирам, че не си в България, затова ти излиза оферта с ограничен пробег, има случаи в които условията са различни за различните националности...

Честно казано, съвсем се обърках. Ако правилно те разбирам, при платен депозит не се предплаща цялата сума, която се тегли автоматично от картата 4 седмици преди началото на наема. Идеята явно е, че депозита е нещо като допълнителна такса, която оскъпява услугата за сметка на отложеното плащане. Ако обаче депозита е част от цената, тогава нещо ми се губи търговската логика. И последно, нали мога да ползвам кредитната карта Visa, с която платих резервацията, при получаване на колата за изискуемия депозит към доставчика?

Да можеш да ползваш Виза няма никакъв проблем. Що се отнася до депозита - той е част от цената на колата, няма значени дали ще платиш 100% или малка част от депозита. Това сме го направили с цел хората да могат да си правят резервациите предварително без да им се налага да плащат 100% наема да речем 4 месеца преди самото пътуване...

Ако се наеме кола от Германия, може ли с нея да се отиде до Австрия? Плаща ли се допълнително и указва ли

се някъде при резервация, че ще ползваш колата и в друга държава?

Другият ми въпрос е относно ограничения пробег на ден. Ако лимитът е 300 км на ден, какво точно означава:

че на ден не можеш да минаваш повече от 300 км или можеш да варираш в рамките на дните, но не трябва да

надвишиш общо километрите бр. дни * 300 км.

Здравейте, ако планирате подобно пътуване е редно да уведомите респективно нас, ако правите резервация с нас или самия доставчик преди самото пътуване. За пътуване Германия - Австрия не би трябвало да има такса, повечето компании нямат такава и не би било проблем, но въпреки това предварително указване на това намерение е необходимо.

Хм...пролетта когато наемахме кола за Италия изобщо нямаше опция за депозит и отложено плащане. Платихме с кредитна карта 100% от цена в момента на резервацията. Доколкото си спомням резервирахме много повече от 2 месеца преди пътуването.

Тази опция се показва на страницата за плащане и може да се избере от падащото меню. Ако обаче цената на наема е малка, ако не се лъжа под 100€ опцията за депозит няма да ви се покаже...

Връзка към мнение

Да можеш да ползваш Виза няма никакъв проблем. Що се отнася до депозита - той е част от цената на колата, няма значени дали ще платиш 100% или малка част от депозита. Това сме го направили с цел хората да могат да си правят резервациите предварително без да им се налага да плащат 100% наема да речем 4 месеца преди самото пътуване...

 

Е, добре, но защо тогава ми взехте 100% от цената 9 месеца преди самото пътуване? Нещо ми се губи логиката...

Връзка към мнение

Е, добре, но защо тогава ми взехте 100% от цената 9 месеца преди самото пътуване? Нещо ми се губи логиката...

Хм, явно и двамата не сме видели падащото меню. Което е странно. Когато се налага да плащам в Интернет чета всичко.

Резервацията ни беше за повече от 100 евро. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хм, явно и двамата не сме видели падащото меню. Което е странно. Когато се налага да плащам в Интернет чета всичко.

Резервацията ни беше за повече от 100 евро. 

 

Да, моята резервация също е за сума над 100 евро, но очевидно менюто "пада" твърде бързо... :lol:

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

Четейки си маминския форум и по точно темата за Сицилия попаднах на доста смущаваща информация от клиенти на сайта (ренталскарс). На кратко и двата случая са за услуги от Сицили бай кар, усвоени суми по резервацията и в последствие отказ от услуга на място от доставчика по странни причини (картата била припозната като дебитна, а тя всъщност е кредитна Visa на ЦКБ в единия случай). Ако беше един отзива бих се усъмнила, но напрактика са двама потребители, един от които съм засичала (т.е. не е трол). Повдигам въпроса и се надявам на някакво обяснение и мнение, тъй като скоро пак ни престои резервация на кола за Италия.  

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Четейки си маминския форум и по точно темата за Сицилия попаднах на доста смущаваща информация от клиенти на сайта (ренталскарс). На кратко и двата случая са за услуги от Сицили бай кар, усвоени суми по резервацията и в последствие отказ от услуга на място от доставчика по странни причини (картата била припозната като дебитна, а тя всъщност е кредитна Visa на ЦКБ в единия случай). Ако беше един отзива бих се усъмнила, но напрактика са двама потребители, един от които съм засичала (т.е. не е трол). Повдигам въпроса и се надявам на някакво обяснение и мнение, тъй като скоро пак ни престои резервация на кола за Италия.  

 

Ще предам на Даниел, но без конкретна информация от рода на резервационни номера и подобни предполагам точен отговор ще е труден.

Връзка към мнение

Здравейте,

 

мисля, че единия случай вече се свърза с мен по имейл и ще проверя какъв точно е случая. За другия не мога да кажа нищо, т.к. нямам никаква информация. Много е важно всеки добре да се запознае с условията на резервацията си, ако закъснявате трябва да знаете кого да уведомите, ако ви се налага отмяна на резервация, тя става от фирмата с която сте направили резервация, а не от доставчика на място. Ако си запазите хотел през букинг.ком резервацията я отменяте през техния сайт, а не през сайта на хотела...

 

Искам да кажа следното което е много важно:

 

Много внимавайте с картите които се издават от банките в България. Много банки уверяват клиентите си, че те са кредитни, но те не са такива! Кредитна карта е такава с гравирани върху нея цифри, това е първото нещо което хората на гише гледат (особено в Италия, особено с клиенти от България и Румъния). Ако картата ви е гладка и банката ви уверява, че тя е кредитна вероятността да ви откажат кола е 99%. Дори наистина да е кредитна картата, ако цифрите не са релефни служителя е в правото си да откаже изобщо да я погледне, т.к. те самите следват инструкции и те са, че кредитни са само тези с релефни цифри.

 

Надявам се да съм бил полезен.

 

Пожелавам много успехи през 2015 на всички магеланци!

 

Поздрави,

 

Даниел

Връзка към мнение

Ще предам на Даниел, но без конкретна информация от рода на резервационни номера и подобни предполагам точен отговор ще е труден.

Мисля, не е нужно, защото именно с Даниел едната потребителка е коментирала темата. Тя твърди без особен успех и след напоителна кореспонденция от 60 ???? мейла. Уредила си е въпроса, чрез VIsa и банката издател, които са и върнали парите и съответно са регресирали към сайта. 

Другата потребителка е писала няколко пъти на общия мейл на сайта без особен успех. И е звъняла на телефона безброй пъти на място (от Италия) без никой да и вдигне. Дадох на тази потребителка мейла на Даниел с надеждата да и помогне и добрите ми впечатления да си останат добри.

Между другото и когато аз правих резервация миналата пролет се опитвах да се свържа на телефона без никакъв успех.

Редактирано от Bliss
Връзка към мнение

Мисля, не е нужно, защото именно с Даниел едната потребителка е коментирала темата. Тя твърди без особен успех и след напоителна кореспонденция от 60 ???? мейла. Уредила си е въпроса, чрез VIsa и банката издател, които са и върнали парите и съответно са регресирали към сайта. 

Другата потребителка е писала няколко пъти на общия мейл на сайта без особен успех. И е звъняла на телефона безброй пъти на място (от Италия) без никой да и вдигне. Дадох на тази потребителка мейла на Даниел с надеждата да и помогне и добрите ми впечатления да си останат добри.

Между другото и когато аз правих резервация миналата пролет се опитвах да се свържа на телефона без никакъв успех.

Здравей,

 

Погледнах форума в който са описани проблемите, единия от днес е разрешен, а другия честно казано не помня за какво именно ставаше на въпрос, за което се извинявам.

 

Мога ли да помоля да ми напишеш на имейл кой е номера на който си опитвала да се обадиш, както и от какъв номер си звъняла, мобилен, стационар, кейбъл тел и т.н.?

 

Също да помоля за едно уточнение - видях, в другия форум (ако не се лъжа е твой пост), че имаме офис в България, нямаме такъв, единственият офис от който оперираме се намира в Манчестър, нямаме други офиси. Когато някои звъни от България на номера посочен в сайта, реално се обажда в Англия, НО спокойно обаждането е безплатно, освен ако не звъните от мобилен, тогава се таксува като обаждане до стационар в София...

Връзка към мнение

Ще си проверя в къщи документите и ще пиша за телефона. Надявам се да ги намеря, че беше пролетта на 2014 г.

Извинявай, грешно съм се изразила за офиса в България. 

 

А това с отказа на картите доколко е законно? Факт е че има валидни кредитни карти издадени с логото на големите оператори без да са гравирани (с повдигнат текст). 

Редактирано от Bliss
Връзка към мнение

Ще си проверя в къщи документите и ще пиша за телефона. Надявам се да ги намеря, че беше пролетта на 2014 г.

Извинявай, грешно съм се изразила за офиса в България. 

 

А това с отказа на картите доколко е законно? Факт е че има валидни кредитни карти издадени с логото на големите оператори без да са гравирани (с повдигнат текст). 

До колко е законно не мога да кажа, но знам със сигурност в Италия, ако картата не е с гравирани цифри изобщо не искат да я погледнат, предполагам в другите страни са подобни нещата. Също така гледат номера с който започва картата - виза ако не се лъжа започва с 44, мастер с 54 или 55 не съм сигурен, но ако започва с друг номер, да речем 43 или 42 или 40 не искат също не искат да я погледнат. Затова най - добре е тези неща да се проверят предварително...

 

Ще очаквам да ми пишеш за номера, ако успееш да го откриеш.

Връзка към мнение

Понеже и на мен ми стана интересно, изглежда тези гладките карти може да са си перфектни кредитни, НО имат условие да се ползват само на електронни терминали, което трябва да е маркирано и с надпис върху самата карта: Electronic use only.

 

Източници: http://www.mastercard.com/ca/merchant/en/solutions/unembossed.html

http://capitalq.com/announcements/unembossed-card-warning

 

А много от фирмите за коли под наем все още действат с класическия метод за взимане на копие с индиго от номера. Ако нямат електронен ПОС, няма и как да приемат картата...

 

От бързо търсене в интернет видях, че чрез един от брокерите в условията си пише директно, че Europcar не приемат гладки карти, може да е ограничено само до конкретен клон/държава де: http://www.vroomvroomvroom.com.au/terms-and-conditions/australia/europcar/

Връзка към мнение

Интересно. Това за картите не го знаех.

 

Звъняхме от България на този номер:  00800 119 4451 

Бяхме забравили да заявим излизане на колата в Швейцария и при опит да добавим опцията имаше някакъв проблем със сайта. Не се свързахме по телефона и писахме мейл. Резервацията ни беше  595193255

Редактирано от Bliss
Връзка към мнение

Здравей,

 

Сега след като погледнах резервацията виждам, че по това време нямахме български агенти, това е била причината да не можеш да се свържеш с нас. Сега всичко е нормално виждам дори, че от началото на годината има доста обаждания, така че ако на някои е необходима помощ по телефона да не се притеснява да използва номера 00800 119 4451

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Аз имам също въпрос/и. Предстои ни пътуване до Крит. Искам да наема кола, но и аз имам дилема със застраховката (платената).

Първо: Искам да обърна внимание, че казахте, че застраховката не важи, ако е шофирано по черен път. Е, който е ходил в Гърция, знае, че до повечето плажове се стига по черен път. Balos beach е една от най-популярните дестинации и до там се кара стабилно по черен път. Това ме поставя в патова стиуация. Какво може да ме посъветвате?

Второ: Никой от пътуващите няма кредитна карта, но мога да резервирам с чужда. Трябва ли картата да е на името на шофьора? В този случай какво можем да направим?

Връзка към мнение

По първият казус, на практика, когато няма начин, си влизаш по черният път, но в разумни граници, все едно колата си е твоя, бавничко, да не я одраскаш много внимаваш при разминаване за летящи камъчета и ако случайно закъсаш, рискът си е твой.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За съжаление без кредитна карта на името на шофьор няма как да се наеме кола.

Някой ми каза, че е наемал кола с дебитна карта :mellow:

Обаче не знам дали директно през фирмата или през брокер.

Аз съм на принципа, че няма начин да няма начин! :lol:

Връзка към мнение

Имам поне две предложения за наемане на кола на място без кредитни карти. Аз се спрях на Аннакарс, имат много добри отзиви в нета, писах си вече с тях, добри са ми впечатленията, искат ми само номера на полета, с който пристигам :) Няма да ровя за по-ниска цена, тези ми спечелиха доверието.

Ти кога планираш, аз съм повела голяма група за първите две седмици на юни, ако искаш да си направим тема и да обменяме планове.

Редактирано от Звелина
Връзка към мнение

Имам поне две предложения за наемане на кола на място без кредитни карти. Аз се спрях на Аннакарс, имат много добри отзиви в нета, писах си вече с тях, добри са ми впечатленията, искат ми само номера на полета, с който пристигам :) Няма да ровя за по-ниска цена, тези ми спечелиха доверието.

Ти кога планираш, аз съм повела голяма група за първите две седмици на юни, ако искаш да си направим тема и да обменяме планове.

Може ли да дадеш линк? Иначе моето пътуване е съвсем скоро 27.02 - 03.03. Ще спим на няколко места, но реално сме за много по-малко време за разлика от вас. Имаше много евтини билети по 19 евро  на посока от Солун и се възползвахме. Може да е малко студено, но аз отивам на плаж  и естествено с идеята да си похапвам вкусни неща. :lol:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.