Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

Добър вечер,

 

Утре вечер пътувам за Турция и искам да помоля за код за airalo.

 

От всичко, което изчетох до момента ми се струва най-добрия вариант като цена/качество/сигурност. 

 

тези предлагат по-добри условия, но ме притеснява фактът, че нямат никакви отзиви: https://montyesim.com/ 

 

иначе цената за 10GB e на 50% (/airalo). 

 

Ако някой има впечатления, моля да сподели.

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар
преди 8 часа, SidEr каза:

Добър вечер,

 

Утре вечер пътувам за Турция и искам да помоля за код за airalo.

 

От всичко, което изчетох до момента ми се струва най-добрия вариант като цена/качество/сигурност. 

 

тези предлагат по-добри условия, но ме притеснява фактът, че нямат никакви отзиви: https://montyesim.com/ 

 

иначе цената за 10GB e на 50% (/airalo). 

 

Ако някой има впечатления, моля да сподели.

 

Благодаря предварително!

Изпратен код на лично съобщение

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Благодаря на всички отзовали се за кода.  Възползвах се от първия отзовал се 🙂

Успешно закупих пакет с отстъпка, инсталирах еСИМ, но при активацията въртя, въртя и накрая даде грешка.

Имам подозрения, че трябва това да се направи когато съм на границата и може да хване локалната (в случая турската мрежа).

Опита се с "директния" подход (дава 3 начина), устройството е iPhone 12 Pro Max. 

 

Дали е нормално да не мога от София да активирам директно или нещо бъркам?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 35 минути , SidEr каза:

Здравейте,

 

Благодаря на всички отзовали се за кода.  Възползвах се от първия отзовал се 🙂

Успешно закупих пакет с отстъпка, инсталирах еСИМ, но при активацията въртя, въртя и накрая даде грешка.

Имам подозрения, че трябва това да се направи когато съм на границата и може да хване локалната (в случая турската мрежа).

Опита се с "директния" подход (дава 3 начина), устройството е iPhone 12 Pro Max. 

 

Дали е нормално да не мога от София да активирам директно или нещо бъркам?

Аз преди 2 дни успешно активирах моя план за Турция още в София.

Трябваше да въведа и APN (който за Турция беше globaldata).

Като кацнах в Турция, просто се свързах към Турксел, всичко тръгна веднага.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, SidEr каза:

Здравейте,

 

Благодаря на всички отзовали се за кода.  Възползвах се от първия отзовал се 🙂

Успешно закупих пакет с отстъпка, инсталирах еСИМ, но при активацията въртя, въртя и накрая даде грешка.

Имам подозрения, че трябва това да се направи когато съм на границата и може да хване локалната (в случая турската мрежа).

Опита се с "директния" подход (дава 3 начина), устройството е iPhone 12 Pro Max. 

 

Дали е нормално да не мога от София да активирам директно или нещо бъркам?

Зависи за къде е плана.

Аз редовно правех активацията предварително, но преди 20 дни исках да активирам картата  за Япония не ми позволи, нямаше изобщо тази опция.

Активира се сама веднага след като кацнах там.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Eskimo eSim с 1 GB данни с валидност 2 години - с код при регистрация DBTF-1
1. Изтеглете приложението Eskimo
2. Влезте в системата и въведете своето име, дата на раждане, пол, националност, имейл, телефонен номер и код DBTF-1.
3. Потвърдете телефонния номер чрез WhatsApp, SMS или телефонно обаждане
4. Инсталирайте eSIM + активирайте роуминга

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Да ви попитам - имам инсталирано приложението на Аирало. Преди месец го ползвах в Сърбия и Хърватска. Сега закупих пакет за Турция. Активирах го в България, но в Турция нямам интернет. Показва ми, че съм свързан за Тюрктелеком и дотам. Трябва ли нещо допълнително да направя ? Мобилните данни и роуминга са включени. Трябва ли пак да се активира QR кодове. Имам APN globaldata.

Връзка към коментар

И аз всеки път се занимавам с щуротии и мисля, че е от телефона ми, нямам друго обяснение, но стигнах до извода, че трябва да го рестартирам всеки път като съм в нова държава, иначе я хване я не мрежа и ме ядосва 🙂

пробвай да си поиграеш с ръчно избиране на мрежа и след това рестарт на телефона. При мен в повечето случаи помага.

ПП: Аз съм с глобален пакет, ама и на локалния за Япония имах този проблем и така го решавах.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, boogy83 каза:

И аз всеки път се занимавам с щуротии и мисля, че е от телефона ми, нямам друго обяснение, но стигнах до извода, че трябва да го рестартирам всеки път като съм в нова държава, иначе я хване я не мрежа и ме ядосва 🙂

пробвай да си поиграеш с ръчно избиране на мрежа и след това рестарт на телефона. При мен в повечето случаи помага.

ПП: Аз съм с глобален пакет, ама и на локалния за Япония имах този проблем и така го решавах.

Ще пробвам. Много благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За първи път ползвам Airalo и още в България си инсталирах Есим  като от мейла натиснах Инсталирай,после в приложението изписа,че е инсталирана и автоматично активирана. Ще започне да тече срок ,когато се свържа с чуждия оператор. Никакви настройки на точката на достъп не съм правил. Дано не съм пропуснал нещо.

20230929_123042.jpg

20230929_123103.jpg

20230929_123129.jpg

Връзка към коментар
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

За първи път ползвам Airalo и още в България си инсталирах Есим  като от мейла натиснах Инсталирай,после в приложението изписа,че е инсталирана и автоматично активирана. Ще започне да тече срок ,когато се свържа с чуждия оператор. Никакви настройки на точката на достъп не съм правил. Дано не съм пропуснал нещо.

20230929_123042.jpg

20230929_123103.jpg

20230929_123129.jpg

Не съм от спецовете в областта, но от единствения ми опит с Airalo да споделя.

Провери си само дали ти е хванало APN - на мястото където си направил втората си снимка го пише - такова трябва да ти е зададено и на е-сима в телефона.

При мен даваше, след като го активирах, че е активирано, но нямах интернет (бях взела регионална карта и я активирах още в България за да си подготвя нещата и като влезем в Сърбия да знам, че всичко е наред), сложих APN такова каквото ми го даваше в Airalo и интернета тръгна (аз съм със Самсунг и при мен това е в Настройки-Мобилни мрежи-Имена на точки на достъп - избираш си картата - ако ти е с необходимото APN не правиш нищо, ако не - си добавяш точка с това APN) и след това нямах никакви проблеми. При теб може да си го е хванало и при инсталацията (на приятел който зарежда и той си го беше хванало), но не пречи да провериш. 

Тук всичко по инсталацията е описано много подробно има и видеоклипчета, ако нещо не сработи:

https://www.airalo.com/blog/how-to-activate-an-airalo-esim-your-complete-guide?fbclid=IwAR1Tzp7OF973oe4Vm6aUeQuGcFaoXxCvqeIy26ZeZgPS0zCEkipRKfg_AmI

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , ESK каза:

Не съм от спецовете в областта, но от единствения ми опит с Airalo да споделя.

Провери си само дали ти е хванало APN - на мястото където си направил втората си снимка го пише - такова трябва да ти е зададено и на е-сима в телефона.

При мен даваше, след като го активирах, че е активирано, но нямах интернет (бях взела регионална карта и я активирах още в България за да си подготвя нещата и като влезем в Сърбия да знам, че всичко е наред), сложих APN такова каквото ми го даваше в Airalo и интернета тръгна (аз съм със Самсунг и при мен това е в Настройки-Мобилни мрежи-Имена на точки на достъп - избираш си картата - ако ти е с необходимото APN не правиш нищо, ако не - си добавяш точка с това APN) и след това нямах никакви проблеми. При теб може да си го е хванало и при инсталацията (на приятел който зарежда и той си го беше хванало), но не пречи да провериш. 

Тук всичко по инсталацията е описано много подробно има и видеоклипчета, ако нещо не сработи:

https://www.airalo.com/blog/how-to-activate-an-airalo-esim-your-complete-guide?fbclid=IwAR1Tzp7OF973oe4Vm6aUeQuGcFaoXxCvqeIy26ZeZgPS0zCEkipRKfg_AmI

 

Ето това се вижда в Точка за достъп. И аз съм със Андроид. 

20230929_151309.jpg

20230929_151322.jpg

20230929_151332.jpg

20230929_152114.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 29 минути , dimitrov6 каза:

Ето това се вижда в Точка за достъп. И аз съм със Андроид. 

20230929_151309.jpg

20230929_151322.jpg

20230929_151332.jpg

20230929_152114.jpg

Според мен така няма да ти тръгне.

Направи си нова - Airalo-нещо си ... и сложи в APN - internet (копни си го от приложението на  Airalo) и я сложи нея активна.

При мен така стана. 

Роуминга трябва да ти е включен, но незабравяй да изключиш "Автоматично превключване на данни" (В Настройки-Диспечер на SIM карти), защото ако е включено може да прехвърля на другата карта, ако хваща по-добър сигнал и да стане беля.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ESK каза:

Според мен така няма да ти тръгне.

Направи си нова - Airalo-нещо си ... и сложи в APN - internet (копни си го от приложението на  Airalo) и я сложи нея активна.

При мен така стана. 

Роуминга трябва да ти е включен, но незабравяй да изключиш "Автоматично превключване на данни" (В Настройки-Диспечер на SIM карти), защото ако е включено може да прехвърля на другата карта, ако хваща по-добър сигнал и да стане беля.

Не мога да направя нова,пише Услугата не се активира.В упътването в сайта има 2 начина за инсталация-QR код и ръчно.А при мен в приложението има и трети начин-Бърза инсталация. Ако изтрия вече инсталираната Есим после няма да може  втори път да се инсталира. 

Ще карам с 2 смартфона-един само с Есим и друг с моята българска СИМ без включен интернет.

20230929_163957.jpg

20230929_164018.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Не мога да направя нова,пише Услугата не се активира.В упътването в сайта има 2 начина за инсталация-QR код и ръчно.А при мен в приложението има и трети начин-Бърза инсталация. Ако изтрия вече инсталираната Есим после няма да може  втори път да се инсталира. 

Ще карам с 2 смартфона-един само с Есим и друг с моята българска СИМ без включен интернет.

20230929_163957.jpg

20230929_164018.jpg

Heee,  в никакъв случай не я трий. А само АPN-то не можеш ли да промениш? 

Според мен провери само, ако можеш - остави всичко така както ти се е инсталирало и ако не тръгне нета - промени само APN-то. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , ESK каза:

Heee,  в никакъв случай не я трий. А само АPN-то не можеш ли да промениш? 

Според мен провери само, ако можеш - остави всичко така както ти се е инсталирало и ако не тръгне нета - промени само APN-то. 

Благодаря.Може APN да се получи автоматично като се свържа с оператора.Вече разбрах и как се инсталира с QR код и ръчно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

Да попитам дали някой е срещал esim приложение което има покритие за северен кипър. Тези които прегледах не успях да намеря, не знам дали има разлика в операторите за северен кипър и турция. Ако някой има някаква информация моля да сподели.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Намерих сайт в който има APN настройки за различни оператори .

https://www.apnsettings.org/uzbekistan/beeline-uz-apn-settings/

За Турция ,ако престоя е до ден според мен е по-изгодно роуминг пакета на А1 за 4,99 лв на ден.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, liuboo каза:

Здравейте,

Да попитам дали някой е срещал esim приложение което има покритие за северен кипър. Тези които прегледах не успях да намеря, не знам дали има разлика в операторите за северен кипър и турция. Ако някой има някаква информация моля да сподели.

Същите оператори са като в Турция, но не трите, а два от тях. Но в Еър Ало и в Уизеър услугата за еСИМ изрично пишеше, че предплатения интернет важи само за Турция, не и за ККТС, така че… По-добре си купете местна сим карта. Май няма друг вариант. Операторите от гръцката част на Кипър също не важат  в турската 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Nadia Ruskova каза:

Здравейте,

Предстои ми пътуване в САЩ и бих искала да помоля за код за Airalo?

Благодаря преварително!

Изпратих ти на лично съобщение.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благода

преди 13 минути , Nadia Ruskova каза:

Здравейте,

Предстои ми пътуване в САЩ и бих искала да помоля за код за Airalo?

Благодаря преварително!

Благодаря на всички отзовали се! Възползвах се от първия получен код.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.