Прескочи до съдържание

eSIM пакети и планове или как да имаме интернет навсякъде по света.


Препоръчани мнения

преди 50 минути , searus каза:

Ама те се занимаваха с мен час и половина. Просто не ставаше и си измиха ръцете с това, че телефонът ми не бил в техния списък (който аз въобще не бях поглеждала, в интерес на истината 😁)

 Има ли такъв списък наистина в сайта им?

Връзка към мнение
На 20.12.2023 г. в 1:42, era123 каза:

В тая есим връзка. 

Ако сте с Андроид не забравяйте да си инсталирате adguard. 

Блокира рекламите. За последните 30 дни пише, че ми е блокирал 88гб. Което разбира се е невъзможно, но 20 пъти по-малко да се пак е много добре. 

Няма го в плейсторa, ясно защо, затова го качвам тук. 

Променете разширението на apk и инсталирате. 

adguard.zip 46 MB · 7 изтегляния

По-добре така https://adguard.com/en/adguard-android/overview.html и всеки да си изтегли последната версия.

 

Може и без приложение. Това става с промяна на DNS. Има упътване как става тук https://adguard-dns.io/en/public-dns.html (клика се на "Method №2: Configure AdGuard DNS manually").

 

Screenshot_2023-12-21-19-07-23-684_com.android.settings.jpg.2ea0cf3243e8eb820b4687616c7dc849.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 20.12.2023 г. в 17:37, Гост каза:

Само заради твърдението за 88 гигабайта спестени за 30 дни не бих се доверил на това приложение (отделно това, че го няма в плейстора, ми е направо ярка червена лампа). 🙂 Без да имам нищо, което да ми блокира рекламите, рядко харча повече от половин-един гигабайт на ден. С всичката работа, която върша онлайн, със сваляне и качване на големи файлове с дизайн за печат от лаптопа и т.н. 🙂 Но все пак не се бях замислял, че рекламите може и да съставляват някакво перо, което да заслужава внимание.

Ама ти от всичко разбираш, нали?

Писал съм,че няма как да са 88гб. 

Обаче рекламите дърпат доста трафик, най-малкото защото са картинки. 

Когато си на есим с някой и друг ГБ трафик и тъпия Андроид реши, че точно сега му е важно да дръпне последният ъпдейт от 1 гб, щото нали.....

Затова даже намерих още една програмка netguard, има я в play store. Обаче версията там не блокира рекламите. 

Та тоя ап има шалтер за интернет, дърпаш го и нета спира изобщо (реално май на 99.9%). След това можеш да си избереш коя програма да има достъп, напр пощата. За 24ч така имам 2мб трафик със спряно всичко. 

Прикачам версия, която блокира рекламите също. Прочетете в нета как се настройва.

Отново, сменете разширението на апк.  

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, era123 каза:

Затова даже намерих още една програмка netguard, има я в play store. Обаче версията там не блокира рекламите. 

Давай директен линк https://github.com/M66B/NetGuard/releases (клика се на  Assets и се тегли APK файла). Трябва да е разрешено инсталираното от външни източници. Версията в Github има възможност да блокира реклами като се изтегля hosts файл(трите точки > Настройки > Архивиране). Приложението създава локална VPN мрежа и така филтрира трафика.

 

Спойлер

Приложението се ползва основно като Firewall - филтрира достъпа на приложенията до интернет(такава опция има всеки Android смартфон, но така е далеч по-лесно и с повече опции). От Настройки > Разширени настройки трябва да се включи опцията "Управление на системни приложения" и от Настройки > "По подразбиране" да се отметнат желаните опции(например всички новоинсталирани приложения да нямат достъп до интернет).

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля, не прикачйвайте такива файлове директно във форума,. Нямаме тук капацитет да проверяваме кои файл е чист от вируси и дали има странични ефекти от използването на приложението. Връзка към github, както е направил @Patrick K е ок. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
2 hours ago, Георги said:

Моля, не прикачйвайте такива файлове директно във форума,. Нямаме тук капацитет да проверяваме кои файл е чист от вируси и дали има странични ефекти от използването на приложението. Връзка към github, както е направил @Patrick K е ок. 

Ясно. То за страничните ефекти и директно от гитхъб гаранция няма....

Връзка към мнение
преди 18 минути , era123 каза:

Ясно. То за страничните ефекти и директно от гитхъб гаранция няма....

Няма, но поне има информацията ако човек иска да си направи собствено проучване какво и що. Че така, " 'земи тоя зип, преименувай го и инсталирай" е доста хайдушко. Не че и присъствието в плей стор е някаква гаранция, особено като говорим за приложения за защита от злонамерен достъп до данни. Например в днешно време антивирусните софтуери са най-големите вируси...но да не се отплесваме. Даваме линк и всеки си преценя. 

Връзка към мнение
преди 5 часа, era123 каза:

Ама ти от всичко разбираш, нали?

Писал съм,че няма как да са 88гб. 

Обаче рекламите дърпат доста трафик, най-малкото защото са картинки. 

Когато си на есим с някой и друг ГБ трафик и тъпия Андроид реши, че точно сега му е важно да дръпне последният ъпдейт от 1 гб, щото нали.....

Затова даже намерих още една програмка netguard, има я в play store. Обаче версията там не блокира рекламите. 

Та тоя ап има шалтер за интернет, дърпаш го и нета спира изобщо (реално май на 99.9%). След това можеш да си избереш коя програма да има достъп, напр пощата. За 24ч така имам 2мб трафик със спряно всичко. 

Прикачам версия, която блокира рекламите също. Прочетете в нета как се настройва.

Отново, сменете разширението на апк.  

 

Ох, друго ми трябва на мен... Нещо, което да каже на макбука ми да не точи като невидял, когато се върже към нещо, различно от айфон. Значи айфона си го жали, защото си е негов, обаче като се вържа към хуауея, в който съм сложил местна карта някъде, и го третира без никаква съвест. Просто не го третира като устройство с мобилни данни, а като обикновен wifi рутер.

Връзка към мнение
On 12/27/2023 at 1:47 PM, Гост said:

Ох, друго ми трябва на мен... Нещо, което да каже на макбука ми да не точи като невидял, когато се върже към нещо, различно от айфон. Значи айфона си го жали, защото си е негов, обаче като се вържа към хуауея, в който съм сложил местна карта някъде, и го третира без никаква съвест. Просто не го третира като устройство с мобилни данни, а като обикновен wifi рутер.

macos - Can I designate a wifi network as "metered network" - Ask Different (stackexchange.com)

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От няколко месеца А1, а и останалите БГ оператори предлагат услугата VoWiFi (пренос на разговорите по WiFi). Това позволява да се провеждат разговори на места без обхват, но с интернет. Например на моя iPhone се активира от Settings -> Mobile Service -> Wi-Fi Calling ON/OFF и след активация дори, когато съм в Airplane mode имам разговори като вместо A1 BG ми се изписва A1 BG Wi-Fi като оператор.

До тук страхотно, НО от А1 са решили да ограничат ползването на услугата само до територията на България и съответно да не се ползва в роуминг, където би било изключително полезно, особено за потребителите на форума.

Някой има ли идея дали може да се заобиколи това ограничение като например да се ползва VPN до България и/или телефонът да бъде в airplane mode при напускането от България без да се изключва airplane mode-a по време на престоя в трети страни? В интернет някъде пише че работи това, други пишат че не успяват да постигнат успех. Ако някой си е правил тестове успешни или не нека да сподели.

Връзка към мнение

Аз го пробвах това Wi-Fi Calling ON, защото вкъщи обхватът ми на А1 е много зле, а имам домашен интернет, но нещо не се получи и реших, че явно не работи тази екстра.

Но сега, щом казваш, че е ок за България, трябва пак да опитам...

Връзка към мнение

Според мене ако разрешат VoWiFi в роуминг ще си утрепят голяма част от приходите от роуминг, така че ако въобще е възможно ще е някакъв апокрифен хак

дори и в airplane mode трябва да си пуснал wifi, a и те в повечето случаи дават местоположение, та ще е трудно да го излъжеш

 

 

Връзка към мнение

Идеята е да си си пуснал WiFi-a, но да ползваш VPN на този WiFi, който е вързан към точка в България - по този начин няма как поне по WiFi да те локализират извън България. 

Намерих австрийски оператор Magenta, който срещу 5.99 евро на месец дават неограничен VoWiFi достъп на своите абонати - https://www.magenta.at/handytarife/zusatzpakete/vowifi-roaming

Въпрос на време е да се наложи и фактурира под някаква разумна форма от компаниите към потребителите, защото роуминг от 30 лв. на ден + 2-3 лв. на минута в 2024 година ми се струва too much от А1.

Тук също се дискутира тази тема от потребителите на А1 в Австрия https://www.lteforum.at/mobilfunk/a1-wifi-calling-im-ausland-mittels-vpn-moeglich.21006/

Връзка към мнение
На 3.01.2024 г. в 17:50, vanku каза:

Някой има ли идея дали може да се заобиколи това ограничение като например да се ползва VPN до България и/или телефонът да бъде в airplane mode при напускането от България без да се изключва airplane mode-a по време на престоя в трети страни? В интернет някъде пише че работи това, други пишат че не успяват да постигнат успех. Ако някой си е правил тестове успешни или не нека да сподели.

Пробвай с български VPN, докато си в България.

 

На моят телефон VoWiFi не работи и няма как да пробвам.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 8 минути , MayaS каза:

Някой знае ли, дали има кодове НЕ за планове, а за закупуване на eSIM card ot eSIM.me и от къде мога да намеря ако има.

намерих за 10%

Връзка към мнение

А колко време след закупуването на даден пакет, трябва да се активира?

Предстой ми още едно пътуване в Турция през май и се чудя дали ако купя още един пакет сега, ще мога да то активирам тогава 

Връзка към мнение
преди 8 часа, Ou7law каза:

А колко време след закупуването на даден пакет, трябва да се активира?

Предстой ми още едно пътуване в Турция през май и се чудя дали ако купя още един пакет сега, ще мога да то активирам тогава 

Ще можеш да го активираш. Няма срок за активиране. Има срок за ползване след като го активираш!

Аз купих вчера пакет от промоцията, а ще го активирам чак края на юни. Всяка година купувам пакети от промоции няколко месеца по-рано

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И аз си купих два пакета , а ще ги ползвам септември и някой друг път. Края на декмври разбрах оттук, от съфорумец, че промоцията ще продължи до 8 януари , но за радост продължава и до днес. Също и промо кода SAVE15 продълава да дава 15% отстъпка.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Някой купувал ли е от глобалните eSIM на Airalo? Планирам да взема тази за 5GB за 35$ за предстоящото ми пътуване в Панама и Колумбия като ще мога да я ползвам и при прекачването в Истанбул. Да разбирам ли, че без проблем мога да ползвам тези 5GB и в трите държави, а не само в тази, в която съм се свързал с локална мрежа за първи път?

417243154_697519835552073_669033378364582514_n.jpg

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Assya
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.