Прескочи до съдържание

Опознавателна тема за пътуване в Армения.


Kristian Desev

Препоръчани мнения

Боян Димитров
В момента, Assya каза:

Могат да се свалят карти, да. Но не знам дали ще работят предупрежденията за камери при офлайн режим.

аз не знам защо ще се мъчите с офлайн. безлимитен интернет за 1 месец беше 20 лева май. имаше и по-малки разфасофки, мисля 8г за 2 седмици. не е много бърз, но като цяло си решавате проблемите с навигирането

Връзка към мнение

Здравейте! Вчера пристигнахме в Йереван и донякъде очаквано имаме проблеми с резервацията в хотела - загубихме цял ден в разправяне и изхабихме доста нерви. За наш късмет вчера успяхме да намерим къде да спим, но за съжаление нямат свободна стая до края на нашия престой. Намерихме друг хотел от днес, сега сме там, но се очертава същата разправия. Та, можете ли да ми препоръчате хотели, в които не сте имали проблеми?  

 

Зя цялото ни преживяване ще разкажа по-подробно като се върнем в България.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Konstantina Politova каза:

Та, можете ли да ми препоръчате хотели, в които не сте имали проблеми?  

Мога да препоръчам Grand Fortune Hotel. Самата area около хотела а малко по-неугледна, но хотела е ок и не сме имали никакви проблеми в него. Близо е до централната част, но е малко далеч пешеходно. Иначе с такси е на 10 минути от центъра. Може да се ползва и маршрутка, която спира пред хотела.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Приключи и нашето пътуване в Армения. Имаме много странни и различни усещания след него. Имам чувството, че съм ходила в друга, “немагеланска” Армения. 
И ние имахме проблеми с хотела- не искаха да ни дадат резервираната стая, явно тя се използва само за “зарибяване”. Естествено искаха да откажем резервацията в букинг и щяха да ни дадат по- хубава стая за малко доплащане. Свързахме се с букинг и те ни съдействаха да си намерим друг хотел. Там пък за плащане с карта ни взеха 2,7% комисионна. И изобщо не мога да кажа, че навсякъде се плаща с карта. Комуникирахме с една фирма за екскурзия до Татев и те настояваха за плащане в брой. Дори от фирмата за балоните се опитаха да ни накарат да плащаме в брой. В музея на Арам Хачатурян също не приемат карти и изобщо доста неприятни бяха тези пазарлъци и не мога да се съглася, че арменците са прекрасни хора. Освен това в една маршрутка в Ереван се опитаха да ме оберат.
Въпреки изброените несгоди, обиколихме  разни места. Някои ни харесаха, други не толкова. Полетяхме с балон. Дегустирахме вина и коняци, хапнахме хинкали и шишове. 
Много странно пътуване- някак назад, встрани и извън времето. Уж 21 век, пък тези арменци нещо са разпиляни из векове, църкви, манастири.
Едно не може да им се отрече обаче- националната гордост. Евала- както се казва на чист български език.

Искам да похваля една фирма за екскурзии из Армения- janarmenia.com - с тях ходихме до Татев и сме много доволни. Професионалисти- организация, екскурзовод, шофьор без забележки. Плаща се с карта без проблем, а може и в последния момент. 😀

Посетихме няколко ресторанта, но не от рекламираните. Храната беше вкусна, обслужването добро, но в единия ресторант се изсипаха група френски планинари и така крещяха, че заглушиха живата музика и имахме чувството, че сме в селска баня. Жалко, че платихме 15% сервиз и не можахме да се насладим на иначе приятните изпълнения на пианиста.

Посещението ни в Националната Галерия на Армения ще остане много, много приятен спомен. Особено досегът с картините на Айвазовски. 
 

Споделих нашите впечатления. Не знаем дали ще се върнем в Армения, но определено няма да забравим скоро  емоциите от това пътуване.

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

Купихме си билети за Ереван за 1-4 март 2024 и днес виждам, че на 4 март не излиза полет, както и е-мейл не съм получила. Дали някой от Вас има билети за този ден?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

Някой правил ли е Ереван - Татев - Ереван за ден? И ако да, как е най-удачно да се направи? Купих билети събота - вторник и много ми се иска да отидем до там.

Връзка към мнение
преди 5 минути , Plamsi каза:

Здравейте,

Някой правил ли е Ереван - Татев - Ереван за ден? И ако да, как е най-удачно да се направи? Купих билети събота - вторник и много ми се иска да отидем до там.

Правихме го през юни миналата година с кола с шофьор. Минахме през Хор Вирап и Норванк и стигнахме до Татев. С лифта до горе и обратно след около 1-2ч престой. И бяхме в Ереван около 20-20:30ч. Тръгнахме сутринта около 7:30-8ч. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, правих Ереван-Татев-Ереван за ден, абсолютно си струва. С Хюр https://hyurservice.com/  Трима души бяхме в кола. Но има опции и с автобус, разбира се. Там, обаче се съобразявате с групата и с точно определени часове за почивки. Докато 2, 3, 4 души в кола... вие си определяте кога да почивате и да се храните.. колко да разглеждате и кога да се връщате. От 8.00 до 20-21 ч. 😉

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 48 минути , Цвете каза:

Правихме го през юни миналата година с кола с шофьор. Минахме през Хор Вирап и Норванк и стигнахме до Татев. С лифта до горе и обратно след около 1-2ч престой. И бяхме в Ереван около 20-20:30ч. Тръгнахме сутринта около 7:30-8ч. 

С агенция ли бяхте или сами се организирахте?

 

преди 48 минути , Hakkâri Spor каза:

Да, правих Ереван-Татев-Ереван за ден, абсолютно си струва. С Хюр https://hyurservice.com/  Трима души бяхме в кола. Но има опции и с автобус, разбира се. Там, обаче се съобразявате с групата и с точно определени часове за почивки. Докато 2, 3, 4 души в кола... вие си определяте кога да почивате и да се храните.. колкота да разглеждате и кога да се връщате 😉

Гледах ги тях, но за моите дати не намирам групови, а тъй като сме 5 човека и ще ни трябва голяма кола, ако е private, 160 лв на човек ми се вижда достал Но пък може да им пиша да ги попитам какво предлагат.

Връзка към мнение

Има по-големи коли, като за 7 човека (вкл. шофьора), така че за 5 души излиза още по-изгодно. Не пречи да им пишете на мейла, ще отговорят.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Hakkâri Spor каза:

Има по-големи коли, като за 7 човека (вкл. шофьора), така че за 5 души излиза още по-изгодно. Не пречи да им пишете на мейла, ще отговорят.

Супер, благодаря!

Връзка към мнение

За двама 189.6 евро общо

За трима 193.5 евро общо

За четирима 247.2 евро общо

За петима 302 евро общо (по 60.4 евро на човек)

 

https://hyurservice.com/en/private-tours-armenia?f[private_tours_name][]=54&f[price][min]=105000&f[price][max]=110000&f[sorting]=&currency=AMD&number-of-people=5&guide_language=0&resetPrice=true&f[tour_name]=

 

image.png.7f9cc428f15853e5ad1b40dd74ac1f6c.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
3 hours ago, Plamsi said:

Здравейте,

Някой правил ли е Ереван - Татев - Ереван за ден? И ако да, как е най-удачно да се направи? Купих билети събота - вторник и много ми се иска да отидем до там.

И ние го правихме за ден. Това ни беше единственият организиран тур.

Избрахме janarmenia.com

Абсолютни професионалисти. Останахме много доволни.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ние също ходихме за ден, с кола под наем бяхме. Тръгнахме сутринта в 6:45 от Ереван, в 10:15 бяхме на лифта. Навръщане тръгнахме към 13:30 от долната станция на лифта, пътувахме с колоните бежанци от Нагорни Карабах. Около 16:00 бяхме на Нораванк. Малко след 19:00 се прибрахме в Ереван.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, vino4erpec каза:

Ние също ходихме за ден, с кола под наем бяхме. Тръгнахме сутринта в 6:45 от Ереван, в 10:15 бяхме на лифта. Навръщане тръгнахме към 13:30 от долната станция на лифта, пътувахме с колоните бежанци от Нагорни Карабах. Около 16:00 бяхме на Нораванк. Малко след 19:00 се прибрахме в Ереван.

Може ли да споделиш коя фирма сте ползвали за колата, защото като гледам цените, това ще е по-изгодният вариант?

Връзка към мнение
преди 17 часа, Plamsi каза:

Може ли да споделиш коя фирма сте ползвали за колата, защото като гледам цените, това ще е по-изгодният вариант?

Разбира се - взехме колата от Avis, в центъра от хотел Ani Plaza. Резервацията направих директно от сайта на Avis, цена 108 € за 4 дни, което беше страхотна сделка на фона на цените на летището. Депозит 300 €, който не приемат кеш, само карта. Освобождават го около 25 дни, след като върнете колата, след като си удържат глобите от трафик-камерите.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Да се отчета и аз. Отидох с голям ентусиазъм в Армения, но се поразочаровах и сменихме малко програмата в движение като си увеличихме Грузията с една нощувка за сметка на Армения. Втори път ми е в Грузия, първият беше преди 8 години и Тбилиси е станал още по-красив, повече арт кътчета и красотички. Много го обичам този град и това си е. 

Времето си беше студено и облачно, предсказуемо , разбира се. Армения има страхотна природа това не мога да отрека, но късна пролет и ранна есен сигурно са много живописни. Бяхме с рент а кар от Експрес карс, нямат гише на летището в Ереван, уж имахме пълно каско после не било пълно, а само гражданска, доплатихме естествено... Снимаха ни на едно място към Дилижан едната вечер, но шанс ще видим колко ще ни удържат от депозита. Задължително си купувайте застраховка преди влизане в Грузия или веднага след това, защото на влизане не я искат, а на излизане ви връчват глоба 🙂 Излиза около 30 лева, а глобата е по 3. 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз споделям, че прекарахме много интересни, вкусни и пивки четири дни в Армения. Не ни стигнаха. Определено има още много интересни обекти, за които време не остана, но ще го планираме в комбинация с Грузия и кола под наем. Пейзажът ще бъде много по-цветен и красив след месец, когато се раззелени и цъфне, сега сивее, предвид релефа. Определено пътищата не ни уплашиха, точно обратното, напълно поносими са за каране, дори приятни, а джигитите са като тук, на всяка крачка. Такситата са евтини и лесно достъпни, но трябва да се договорите, задължително, предварително. Ереван, в неговия широк център, е монолитно застроен, модерен и приятен град с чудесни заведения, и много прилични цени. Кухнята е близка до нашата, но все пак предлага любопитни комбинации и доста кориандър. Имат и опитахме интересни вина, вкл. много прилично вино от нар.  Младото активно население е концентрирано в столицата  и като при нас по-малките населени места са обезлюдени. От посетените извън Ереван места Нораванк е безспорният ми фаворит. 

Направи ми впечатление колко балансирано се изказват месните за дипломатическите си отношения с околните държави и Русия и как работят един за друг за бизнесите си. Отношението към образованието е впечатляващо - децата изучават руски, арменски и английски език с равен хорариум, като в гимназилните класове добавят един от трите езика - китайски, френски или испански език. Шахматът е задължителен предмет в училище. Информацията ми е от местен гид, от който получихме много интересни данни.

Навсякъде получихме мило, уважително, услужливо и добро отношение. Всички говорят руски.

На летището може да си купите карта с неограничен интернет за 4500 драма.

Обичам пазарите и когато посещавам ново място, и имам възможност ги включвам в плановете си. Ереванският покрит пазар заслужава внимания - малко, но интересни сирена и сушени меса, хубав хляб и прекрасни натурално сушени плодове, вкл. кисели сливи, райски ябълки, диня и праскови; червен хайвер, сушени риби с добро качество и хубави пресни гъби. 

Вернисаж е пазарът в Ереван за занаятчийски нещица  и е пъстър, и артистичен.

Малко хаотично и разнопосочно пиша, но се опитах да съм полезна.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

бях наскоро в Армения и ми остана сим-картата на Viva MTS, валидна до 28.04. Тя е 10ГБ, едва ли съм използвал повече от половината. У нас не мога да я проверя, тъй като ми дава, че е извън обхват. Ако някой пътува, мога да му я подаря. Ако е в София, може лично да се видим. 

Връзка към мнение
На 10.04.2024 г. в 12:24, vvassilev85 каза:

Здравейте,

 

бях наскоро в Армения и ми остана сим-картата на Viva MTS, валидна до 28.04. Тя е 10ГБ, едва ли съм използвал повече от половината. У нас не мога да я проверя, тъй като ми дава, че е извън обхват. Ако някой пътува, мога да му я подаря. Ако е в София, може лично да се видим. 

Здравейте, аз ще пътувам на 20.04 може ли сим картата ще ви бъда благодарна от София съм 😉

Връзка към мнение
На 13.04.2024 г. в 5:02, Jaki каза:

Здравейте, аз ще пътувам на 20.04 може ли сим картата ще ви бъда благодарна от София съм 😉

Здравейте,

разбира се. За съжаление, форумът не ми дава да пращам лично съобщение. 

Редактирано от chandni
Личният тел.номер е изпратен на ЛС
Връзка към мнение
На 8.03.2024 г. в 11:05, epetkov каза:

От 2ри юни до 15 септември авиокомпания FLYONE Armenia ще извършва полети от Ереван до Бургас два пъти седмично.

 

3F173 Yerevan 08:00 - Burgas 09:30

3F174 Burgas 11:00 - Yerevan 14:20

Горните полети няма да се реализират, защото е отнет лицензът на FLYONE Armenia за период от 6 месеца.....за сега за 6 месеца.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.