Прескочи до съдържание

Алтернативи на скъпите летищни трансфери


Препоръчани мнения

Преди 1 час, darinamarinova каза:

@master_of_germs Да, окей, не е магистрала, но пак може да се кара бързо. Рядко ще го кажа (напиша), защото и аз съм малко стисната, но усещате ли, че е леееко смешно да се ходи в една от най-скъпите държави, за да се пести 1.50 евро?! Плюс може да се хване автобус 944 от летището до тая прословута спирка Birra със същия билет за 1.50, който важи 75 минути. Лично аз не бих влачила багаж за 1.5 км, ако ще светът да се преобърне, вече съм стара 😄 

Аз благодаря за включването 🙂 Последният ми полет до Болоня е бил преди почти 5 години. Погледнах сега разписанията на 944, наистина са удобни и това явно е нещо сравнително ново 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 часа, epetkov каза:

Според мен, заглавието на темата  е  неточно.  Ако  човек върви пеш 10минути или прави няколко смени на обществен транспорт, за да избегне удобния (и скъп) летищен трансфер, то това си е придвижване.  Правилното заглавие на темата може да бъде "Алтернативи на летищни трансфери". 

Има логика в предложението ти, писах на ръководството.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, darinamarinova каза:

@master_of_germs Да, окей, не е магистрала, но пак може да се кара бързо. Рядко ще го кажа (напиша), защото и аз съм малко стисната, но усещате ли, че е леееко смешно да се ходи в една от най-скъпите държави, за да се пести 1.50 евро?! Плюс може да се хване автобус 944 от летището до тая прословута спирка Birra със същия билет за 1.50, който важи 75 минути. Лично аз не бих влачила багаж за 1.5 км, ако ще светът да се преобърне, вече съм стара 😄 

Ако имаш куфар, разбира се, че някои предложения не са добра оферта и си ползваш официалния трансфер. Темата е насочена по-скоро към хората като мен, които пътуват единствено с раници. Ние пътуваме трима и разликите в цените двупосочно си стават съвсем сериозни на някои летища / напр. Болоня - 60Е срещу 9Е, Бове 102Е срещу 42Е/ Разбира се, че нормалните цени на трансферите няма да бутнат никой магеланец, или ако билета ми е 500Е да дам 50Е до някой град, ама при билет от 5Е, трансфера да е 10-20Е е малце ту мач.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Милано Малпенса, спестени сигурно стотина евро от десетки полети. 

Официален билет до града - 13 евро. Но ако в приложението на Тренорд се купят два отделни билета Малпенса - Бусто Арсицио и Бусто Арсицио-Милано, за един и същ влак, все първа класа, какъвто е влакът Малпенса Експрес, цената е 4 + 6,10 евро. Приложението не продава билети под 5мин преди обявеното заминаване на влака, така че вторият билет много трудно може да се купи в движение.

Признавам си, че първите 2-3 пъти формално слизах на перона и се качвах отново "да не ме запомни някой"

  • Харесвам 7
  • Благодаря 3
Връзка към коментар
преди 49 минути , valpet каза:

Има ли някой идея как да се направи оптимална цена на трансфер от летище Бергамо до Малпенса?Свързващите полети не са в един и същ ден

Ако сте само с раници предлагам с полети с Ryanair купени през Opodo.uk Prime

Как може между Милано и Верона на 141 км автобуса е 3 евро,а между две милански летища е 20401496137_Screenshot2022-08-20at09-22-134.png.2b0c02f3d58c2303b33934e0bf0f93a0.png

 

А автобус 944 от летището в Болоня е 4 евро,а не 1,5 и тогава не ми е полезен,а бих вървял до Birra.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 Точно между летищата Бергамо (Орио ал серио) и Малпенза не, но съветвам да се поглежда и сайта на itabus за връзки от/до летище Бергамо. За някои места в северна Италия се намират цени до 5 евро, стига денят и часоввете да ви паснат. 

Ползвахме ги в сряда от Торино до летище Бергамо, сцепиха минутата по разписание. 11 ч от Торино, 14 ч на летище Бергамо, идеално за полета на уиз към София в 16 ч.

Автобусите са им двуетажни, полупразни и според мене са по-комфортни от тези на фликсбус.

20220817_105925.jpg.a60e6ef590426de8fc0d82366365414f.jpg

 

За разлика от предишните няколко дни, точно за нашата дата нямаше промо-цена от по 4-5 евро, но в последния ден преди пътуването цената на билетите я намалиха от 22 на 13 евро и веднага взехме. Алтернативите бяха регионални влакове със смяна в Милано за 15,50 евро (4 часа път) плюс още три евро за автобус до летището от Бергамо.  Или фликсбус, също за над 20 евро.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 1 час, dimitrov6 каза:

Как може между Милано и Верона на 141 км автобуса е 3 евро,а между две милански летища е 20

Зависи каква конкуренция имат. Не знам дали между банките има споразумение за таксите, но заради това, което фликс правят от няколко години би трябвало европейските бюрократи отдавна да се задействат. Фликс се постараха да изкупят де що имаше транспортни фирми и фирмички и по доста маршрути останаха единствен превозвач. Някакси и пандемията им помогна. За пътуване под 3 часа е норма да пляскат по 50лв в посока. Ясно, че цената на горивото скочи, но се оливат. Само преди два три месеца между Загреб и Баня Лука оперираха няколко превозвача, струва ми се, че фликс са "глътнали" поне двама. Естествено цената е скочила с над 20 %. Извинявам се, че спамя ама много им се дразня.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , iMari каза:

Зависи каква конкуренция имат. Не знам дали между банките има споразумение за таксите, но заради това, което фликс правят от няколко години би трябвало европейските бюрократи отдавна да се задействат. Фликс се постараха да изкупят де що имаше транспортни фирми и фирмички и по доста маршрути останаха единствен превозвач. Някакси и пандемията им помогна. За пътуване от 3 часа е норма да пляскат по 50лв в посока. Ясно, че цената на горивото скочи, но се оливат. Само преди два три месеца между Загреб и Баня Лука оперираха няколко превозвача, струва ми се, че фликс са "глътнали" поне двама. Естествено цената е скочила с над 20 %. Извинявам се, че спамя ама много им се дразня.

За Баня Лука бих направил следното пътуване, колкото да го пиша в колекцията.Излиза 27 паунда през Opodo.Но календара ми е пълен до края на март .

И да не е спам ,четох скоро някъде как можело да пътуваш безплатно в метрото ,а сигурно и в транспорта в Милано- като скъсаш магнитната лента от билета след първото валидиране.

 

IMG_20220820_112920.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Мисля си, че в тая тема може да добавим и летище Неапол. Официалният транспорт до града е с Alibus за 5 евро, като спира на Централна гара и на пристанището. Мисля, че включва и прекачване на друг транспорт за определено време, но не сме ползвали такава опция, понеже за удобство за придвижване из Кампания винаги отсядаме близо до гарата. От летището до гарата преспокойно се стига пеш, за около 45 минути. В час пик транспортният хаос е такъв, че докато чакате рейса и стигнете с него до гарата, може да мине повече време.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 15 минути , master_of_germs каза:

Мисля си, че в тая тема може да добавим и летище Неапол. Официалният транспорт до града е с Alibus за 5 евро, като спира на Централна гара и на пристанището. Мисля, че включва и прекачване на друг транспорт за определено време, но не сме ползвали такава опция, понеже за удобство за придвижване из Кампания винаги отсядаме близо до гарата. От летището до гарата преспокойно се стига пеш, за около 45 минути. В час пик транспортният хаос е такъв, че докато чакате рейса и стигнете с него до гарата, може да мине повече време.

Подкрепям. Има само един малък участък, дето почти няма тротоар, но няма и трафик. Има и вариант пеша около 5-600 метра и автобус 182 от спирка Maddalena Aeroporto  до сп. Данте за 1.50Е, мисля беше. Билет се купува от книжарницата на летището, защото близо до спирката няма или поне аз не видях табачи.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
Преди 1 час, kakadu каза:

Подкрепям. Има само един малък участък, дето почти няма тротоар, но няма и трафик. Има и вариант пеша около 5-600 метра и автобус 182 от спирка Maddalena Aeroporto  до сп. Данте за 1.50Е, мисля беше. Билет се купува от книжарницата на летището, защото близо до спирката няма или поне аз не видях табачи.

Билетите могат да се купят и от приложението и са 1,2 евро. Аз си бях купил около Коледа,после изтрих приложението и сега имам ходене до Неапол ,пак инсталирах приложението и билета си стоеше.Иначе ,когато ходих до Неапол преди няколко години вървях пеш от гарата до летището и е само нагоре.

 

РИМ  -  От летище Фиумичино влаковете са скъпи.Има автобуси по 5 евро до Термини и за 2,8 евро до метро EUR Magliana и после с билет 1,5  евро си в цялата метро мрежа на града.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 20 минути , Ivan Ivanich каза:

Извинявай, за кое приложение става въпрос?

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pluservice.unicoc&hl=bg&gl=US

 

Букурещ - Направили са жп гара на летището,но билетите май са по-скъпи от автобусите до града,които са по 3 леи.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 13.08.2022 г. в 15:02, kakadu каза:

 

4.     Ларнака. Съвсем спокойно може да се придвижим пеша до града. Минава се през езерото с пеликаните и ако имате шанс и хубави фотоапарати може да ги чекнете.

До града не е ли много ходенето? Гугъл Мапс го дава 4-5 км до първите хотели и 1 час вървене.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 минути , Capitan Morgan каза:

До града не е ли много ходенето? Гугъл Мапс го дава 4-5 км до първите хотели и 1 час вървене.

Около 50 мин е, но е живописно. Минава се покрай езерото с фаламинго, по път ви е джамията Султан теке, която е много важна за мюсюлманите. Върви се покрай пътя за града, но самия път е много приятен, озеленен, цветен. Като стигнете до Макензи бийч, ще видите самолетите, който минават над вас, за да кацнат на летището. Това си е страхотна атракция. И  от там до центъра на Ларнака си е приятна разходка покрай морето.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , kakadu каза:

Около 50 мин е, но е живописно. Минава се покрай езерото с фаламинго, по път ви е джамията Султан теке, която е много важна за мюсюлманите. Върви се покрай пътя за града, но самия път е много приятен, озеленен, цветен. Като стигнете до Макензи бийч, ще видите самолетите, който минават над вас, за да кацнат на летището. Това си е страхотна атракция. И  от там до центъра на Ларнака си е приятна разходка покрай морето.

При положение, че билета е 1.50 eвро и можеш да вземеш 4 автобуса до града- 417, 419, 425, 429, незнам колко е удачно да се трамбова толкова време. Само с раница да си пак ще станеш вир вода при 5 км преход на "топличкото" време там. Все пак идеята на темата е да се "заобиколят" скъпи трансфери.

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Capitan Morgan каза:

При положение, че билета е 1.50 eвро и можеш да вземеш 4 автобуса до града- 417, 419, 425, 429, незнам колко е удачно да се трамбова толкова време. Само с раница да си пак ще станеш вир вода при 5 км преход на "топличкото" време там. Все пак идеята на темата е да се "заобиколят" скъпи трансфери.

Според мене единствената причина биха били розовите фламинга, а те там се виждат само в по-хладните месеци. Иначе на самата Ларнака и един час да й се отдели, е много. Та с градския рейс до центъра и от Финикудес рейс за някъде другаде - това е схемата. 🙂

То, в тоя ред на мисли, за един супер ранен полет от Пафос, последната нощ вместо в града спахме в най-близкото до летището село Тими и сутринта преди изгрев трамбовахме един час пеш до летището, докато е още хладно. Че бяхме петима, пък две таксита излизаха солено, а толкоз рано автобуси няма. Но пък, когато ги има, Пафос си е благодатно летище с билетчета за автобус по 1,50 евро 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 26 минути , Capitan Morgan каза:

темата е да се "заобиколят" скъпи трансфери.

Очевидно, някои магеланци възприемат  заобикалянето на скъпите трансфери абсолютно буквално.  Пот, дъжд, мъгла нямат значение. Важното е колената да са здрави, и  ако не е  напълно,  да е поне  почти безплатно. 😀

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 56 минути , master_of_germs каза:

 

То, в тоя ред на мисли, за един супер ранен полет от Пафос, последната нощ вместо в града спахме в най-близкото до летището село Тими и сутринта преди изгрев трамбовахме един час пеш до летището, докато е още хладно.

 

Този път го вървях в двете посоки да си купя вода от магазина, където се свързва шосето от летището и главния път към Пафос. Спах 2 нощи на летището.Там работеше като чистачка една българка,но аз си замълчах като я чух да говори по телефона на български.

Иначе в Ларнака си ползвах автобуса между летището и града.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, epetkov каза:

Очевидно, някои магеланци възприемат  заобикалянето на скъпите трансфери абсолютно буквално.  Пот, дъжд, мъгла нямат значение. Важното е колената да са здрави, и  ако не е  напълно,  да е поне  почти безплатно. 😀

E, по условие това е тема за ОР, т.е. "оптимизатори на разходите" (да се разбира "скръндзи", ама по-ъпдейтнато). 😉

 

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към коментар

От летището Бергамо до летището Малпенса излиза 8 евро ,ако се върви до Бергамо гарата 4 км-вървял съм го,после влак до Ferno-последната гаричка преди Малпенса и се върви оттам 6 км. Иначе с директен автобус е 20 евро

 

Screenshot_2022-08-21-07-06-48-380_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 15 часа, master_of_germs каза:

Според мене единствената причина биха били розовите фламинга, а те там се виждат само в по-хладните месеци. Иначе на самата Ларнака и един час да й се отдели, е много. Та с градския рейс до центъра и от Финикудес рейс за някъде другаде - това е схемата. 🙂

То, в тоя ред на мисли, за един супер ранен полет от Пафос, последната нощ вместо в града спахме в най-близкото до летището село Тими и сутринта преди изгрев трамбовахме един час пеш до летището, докато е още хладно. Че бяхме петима, пък две таксита излизаха солено, а толкоз рано автобуси няма. Но пък, когато ги има, Пафос си е благодатно летище с билетчета за автобус по 1,50 евро 🙂

 

В Пафос на пристигащи има една будка за таксита. Питам че бързах много и чичката вика  - 40 пари. Викам - не си познал и тръгнах да търся телефони на местните компании. След  2 мин ме настига един бакшиш и след кратък пазарлък се договорихме за 30.

Ако имате свободно време за губене на летището, като минете през паркинга и пресечете улицата, има приличен плаж за отмора и наслада.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Една сравнителна таблица на официалните летищни трансфери https://www.globehunters.com/blog/europe-s-cheapest-and-most-expensive-airport-transfers.htm#EEE

От 2019г е, и някой цени не са съвсем актуални, но правят впечатление Рейкявик, Осло.... Има ли за тях някакви бюджетни варианти?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.