Прескочи до съдържание

Алтернативи на скъпите летищни трансфери


Препоръчани мнения

Фес, Мароко. За чужденци такси мафията упорито не пада под 200 дирхама (35 лв) за 8-те километра до града, но спасението е автобус №16, който спира вдясно по диагонал от терминала, на кръговото след паркинга. Няма видима спирка, само една много хвърчаща табела, но автобусът е редовен на всеки 40 минути и струва едва 4 дирхама. Линията върви някъде до 19:00 часа, а крайна спирка е централната жп гара.

 

На обратно (за летището) спирката се намира на главния булевард пред жп гарата, на 60-70 метра вляво от входа на хотел Ибис. Отново няма почти никакво обозначение, но ще познаете мястото по чакащите хора.

  • Харесвам 19
  • Браво 2
Връзка към коментар

Като прочетох горното мнение за такси мафията и се сетих за Ереван, Армения. Заговориш ли на английски и бакшишите ти искат между 5000-9000 драм и не искат да свалят повече. Има обаче маршрутка за 300 драм (1.42 лв) Спира на изхода на терминала. Кара те до центъра - площад Републик. Плаща се на шофьора. Пътуването отнема 25 м

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някаква идея за евтино придвижване от Меминген към Мюнхен?

Летищният автобус 16евро, влака още по-скъп, фликсбус и той гони цена. Байерн тикета не е опция, кацам в 15ч и единствено ми трябва придвижване до Мюнхен.

Връзка към коментар
6 minutes ago, Kamen said:

Някаква идея за евтино придвижване от Меминген към Мюнхен?

Летищният автобус 16евро, влака още по-скъп, фликсбус и той гони цена. Байерн тикета не е опция, кацам в 15ч и единствено ми трябва придвижване до Мюнхен.

Освен на стоп май си отхвърлил останалите опции.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Kamen каза:

Някаква идея за евтино придвижване от Меминген към Мюнхен?

Летищният автобус 16евро, влака още по-скъп, фликсбус и той гони цена. Байерн тикета не е опция, кацам в 15ч и единствено ми трябва придвижване до Мюнхен.

Разстоянието не е малко. Аз съм ползвала автобусният трансфер от Уиз. На място билетите са по-скъпи. Спира от страни, до централната гара Мюнхен, а от там има удобен транспорт.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Дани Магелани каза:

Разстоянието не е малко. Аз съм ползвала автобусният трансфер от Уиз. На място билетите са по-скъпи. Спира от страни, до централната гара Мюнхен, а от там има удобен транспорт.

Не обърнах внимание за цената на Wizz трансфера, но надали ще е по евтина. Гледам, че DB подготвяли месечен билет алтернатива на 9 евровия, но този път 49e вкл и бързите влакове, та това ме устройва, но ако не го пуснат до две седмици...

Връзка към коментар
преди 6 минути , Kamen каза:

Не обърнах внимание за цената на Wizz трансфера, но надали ще е по евтина. Гледам, че DB подготвяли месечен билет алтернатива на 9 евровия, но този път 49e вкл и бързите влакове, та това ме устройва, но ако не го пуснат до две седмици...

Месечният билет за 49 евро ще е от януари.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 10 минути , Kamen каза:

Не обърнах внимание за цената на Wizz трансфера, но надали ще е по евтина. Гледам, че DB подготвяли месечен билет алтернатива на 9 евровия, но този път 49e вкл и бързите влакове, та това ме устройва, но ако не го пуснат до две седмици...

А може да си вземеш 24 или 48 ч. Бавария-карта, с която можеш да пътуваш в цялата Бавария, дори до Залцбург. Ще се придвижиш до Мюнхен, до Фюсен и замъците  и ще ползваш и градския транспорт. Провери как е в момента, че я ползвах отдавна.

Връзка към коментар
преди 1 минута , master_of_germs каза:

Устройва ме като цена, но моята дата е 26 декември/кацане 15ч/ и цените там са 15.99е.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Ами на нас последния път в самолета в самолета българка, живееща в Мюнхен, ни предложи да ни метне с кола до Мюнхен, в случай че не успеем да хванем автобуса до гарата в Меминген, понеже беше на кантар. Като благодарност за нестандартните идеи за еднодневки от Мюнхен, които й дадохме. 

Но си хванахме рейса и не се наложи да се възползваме, имахме си 9-еврови билети... 

Та, де да знам, може би има фейсбук група за пътуващи между Варна и Германия. Питай там дали няма някой за същия полет да го взимат с кола от летището. За друго не се сещам. Германия си е скъпа дестинация за сам човек да пътува. 

Връзка към коментар

Двама сме. Благодаря на всички отзовали се. Идеята ми беше по скоро да не съм пропуснал нещо.

Байерн тикета май е най-доброто, въпреки че от днес е с 1 евро по-скъп, същото и с добавяне на хора и там е с +1

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз пътувах с автобус от Мюнхен,към 11 лв беше май преди 7 години. Но ако си взема самолета през Оподо с 5 евро отстъпка от София и Ryanair , скъпия автобус няма да ме заболи.

От Меминген FlixBus е 12 евро.

Screenshot_2022-12-12-10-45-11-140_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Отпусни се, Коледа е !

 

Нали така гласи рекламата на една популярна германска верига ? 

 

П.П. Я пробвай това дали няма да ти свърши работа.При регистрация в сайта на австрийските железници получаваш два безплатни билета , които изглежда може и да са в Германия :

https://travel-dealz.de/deal/oebb-konto-angebot/

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 12.12.2022 г. в 11:09, stanimir каза:

 

П.П. Я пробвай това дали няма да ти свърши работа.При регистрация в сайта на австрийските железници получаваш два безплатни билета , които изглежда може и да са в Германия :

https://travel-dealz.de/deal/oebb-konto-angebot/

Доколкото го схванах е за безплатни места, не билети.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...
На 19.08.2022 г. в 12:20, iMari каза:

С автобус 16 за 1 евро за 30-40мин си в центъра. 

Страхотна работа  ми  свърши този автобус  и в двете  посоки, но като  го хващаш от гарата в Бари  всички автобуси там им е начална спирка и стоят по 5-10 минути на куп в няколко редици и един зад друг,та трябва да обикаляш между тях да видиш твоя,а ако тръгне някой ще те удари. На снимката се виждат местата за паркиране и само един,а аз като чаках бяха 7 и постоянно един тръгва,а друг идва. Едвам забелязах номер 16.

2023_03_29_19.28.36.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , bad kid каза:

По спомен спират винаги на мястото, където е този с червеното на снимката, няколко пъти съм го ползвал.

Точно срещу входа на Ferrotramviaria - жп линията, която обслужва летището.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Идеи за евтини трансфери между Скавста и Стокхолм и между Арланда и Стокхолм освен FlixBus?

  • за Скавста четох, че има автобус до Nyköping и от там влак до Стокхолм. Някой ходил ли е пеша от Скавста до Nyköping или обратно? 😃
  • за Арланда - автобус до Märsta и влак до Стокхолм, което можело да се направи с единичен билет на цена 7,50лв, но не знам дали информацията е актуална. Чак ми се струва невероятно предвид факта, че еднопосочен билет с влак Arlanda Express e 55лв 🤯 
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , dimitrov6 каза:

Аз съм ходил и в двете посоки в един ден. Има тротоар. 

За какво време взе разстоянието в едната посока?

Връзка към коментар
преди 7 минути , chandni каза:

За какво време взе разстоянието в едната посока?

Сега гледах разстояние до гарата е 6 км,значи час и десет минути. Но се уморих и в Стокхолм вървях само около гарата не повече от 2-3 км. В Нюшопинг ходих и до Лидл ,още 3 км.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, iceman00 каза:
  • за Арланда - автобус до Märsta и влак до Стокхолм, което можело да се направи с единичен билет на цена 7,50лв, но не знам дали информацията е актуална. Чак ми се струва невероятно предвид факта, че еднопосочен билет с влак Arlanda Express e 55лв 🤯 

Информацията съм я пускал аз и имах обратна връзка, че е актуална към края на 2022 г. Не зная дали цената е същата,  @Branko

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 17 минути , The Doctor каза:

Информацията съм я пускал аз и имах обратна връзка, че е актуална към края на 2022 г. Не зная дали цената е същата,  @Branko

Нямам по скорошна информация за там и аз 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.