Прескочи до съдържание

Алтернативи на скъпите летищни трансфери


Препоръчани мнения

преди 4 часа, Георги Матеев каза:

 при кацане в Пула

Така като тръгнахте с въпросите и аз за маршрута до/от Пула да питам?🙂

преди 30 минути , Георги Матеев каза:

в крайна сметка излезна по-евтино от директен полет Бургас-София с Bulgaria Air

А как успя да вземеш евтини билети в последия момент или пътуванията са били планирани отдавна? :rolleyes:

 

п.п. Успях да оспамя с въпроси за няколко теми. :derisive:

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , iMari каза:

Така като тръгнахте с въпросите и аз за маршрута до/от Пула да питам?🙂

А как успя да вземеш евтини билети в последия момент или пътуванията са били планирани отдавна? :rolleyes:

 

п.п. Успях да оспамя с въпроси за няколко теми. :derisive:

Имах да намествам ковидни ваучери от Croatia Airlines и с тях летях Задар-Пула-Загреб.

 

А другото пътуване го планирах преди 2-3 седмици. Билетите просто бяха евтини тогава (Уиз безплатни за мен, а Раян стана жълти стотинки след намесата на британския Edreams). Единствено "яко" се охарчих с €40 за отсечката Антверпен-Авиньон, Tui Belgium скъпчии се оказаха 🙂

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой знае ли от къде в Керкира около летище/пристанище може да се купи билетче за автобуса на нормална цена 1,10 Е? Издразниха се миналата седмица, че шофьорът нямаше да връща 30-те цента до 2 евро, не стига че им даваш почти 50 %  отгоре...

 

Връзка към коментар
На 16.08.2022 г. в 19:16, kakadu каза:

Ще дам пример от Букурещ, Отопени. Ако кацате с късния полет на Райън, варианта ви е или нощния автобус или такси. Ако автобуса не е близо до хотела. такси се взима от едни жълти машини. Няколко са. Пробвайте няколко пъти, защото цените са различни. До центъра е  най-евтино 46 леи /9E/ , но може да ви даде и за 60 и нагоре. Ако е скъпото, теглиш друг билет. Взимаш тикета, там пише номера на таксито и чакаш пред терминала.

На този денонощния автобус 783, може ли да се купува билет директно от шофьора?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Бих искала да попитам - от центъра на Керкира /о. Корфу/, Spianada Square до летището нали пеша е около 25 минути? Намерих и разписание на някакви автобуси, но неделя разписанието е такова, че по-добре пеша 🙂 

Връзка към коментар
преди 14 минути , Eva eva каза:

Бих искала да попитам - от центъра на Керкира /о. Корфу/, Spianada Square до летището нали пеша е около 25 минути? Намерих и разписание на някакви автобуси, но неделя разписанието е такова, че по-добре пеша 🙂 

Абсолютно без проблем се ходи, горе-долу за същото време. Проверено миналата неделя за вечерния полет на райън. Даже се отклонихме през автогарата на Green buses, за да си вземем раниците от шкафчетата. Хора вървят и с големи куфари.

Автобусът за летището е видимо претъпкан с народ и не бих си го причинявала, а и сега не е разгарът на лятната жега.
За хора без двигателни затруднения е чудесна разходка. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 9.09.2022 г. в 11:57, dimitrov6 каза:

Не съм виждал някой да си купува билет от шофьора.На Пристигащи където спира автобуса има каса за билети.Сега прочетох и за приложение

https://stbsa.ro/eng/24pay_eng

Има пос терминали в автобусите - 3 леи - 1.21 лв ми го отчете.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Летище Пловдив, скоро ми се наложи - шатъл / маршрутка/ до гарата - 10лв. Такси - 15-20лв до центъра и до 30лв до по-крайните квартали. Бюджетен вариант е пеша около 30 мин, трябва да заобиколите летището. Тротоари и банкети няма, ама явно и други са минали по тоя път и има утъпкана пътечка покрай асфалта. Спирката се казва Маврудово, но не очаквайте гара или поне навес, има само една пейка. То и там свършва пътя, следва някакво поделение - отляво е музея на Авиацията / 8лв билетчето/, а отдясно по стълбичките е линията Асеновград-Пловдив, лев и трийсе  е билета, ама няма къде да го купиш, та минах гратис.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 34 минути , kakadu каза:

ама няма къде да го купиш, та минах гратис.

По принцип в България, ако човек се качи във влак на жп спирка без каса, трябва да си купи билет от кондуктора без  завишение и  без глооба.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Преди време питах за по-евтин от такси превоз от центъра на Малага до летището за полет в 6:45, но май в друга тема, та ме посъветваха Uber. Хазяйката добави и Bolt. Бях сама и не знаех дали е ОК да се размотавам до първата спирка на влака Málaga-Centro-Alameda в този ранен час по тъмни улици.

ОК е. Отчет: поръчах Uber (около 20€), слязох пред вратата, следях локацията на колата, висях 15 минути за тоя, дето духа, и накрая колата изчезна. Не ми се губеше още време и тествах тъмните улици за първия влак – гугъл каза 26 минути, получи ми се за 15. Всичко е спокойно, баровете работят до сутринта, клиенти има, но има и полиция и не е страшно. Предната сутрин в 7:30 някакъв минувач-мароканец, дето може да ми бъде син, се опита да ме задява, но след като го изгледах укорително, ми каза perdon. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, Argentique каза:

Преди време питах за по-евтин от такси превоз от центъра на Малага до летището за полет в 6:45, но май в друга тема, та ме посъветваха Uber. Хазяйката добави и Bolt. Бях сама и не знаех дали е ОК да се размотавам до първата спирка на влака Málaga-Centro-Alameda в този ранен час по тъмни улици.

ОК е. Отчет: поръчах Uber (около 20€), слязох пред вратата, следях локацията на колата, висях 15 минути за тоя, дето духа, и накрая колата изчезна. Не ми се губеше още време и тествах тъмните улици за първия влак – гугъл каза 26 минути, получи ми се за 15. Всичко е спокойно, баровете работят до сутринта, клиенти има, но има и полиция и не е страшно. Предната сутрин в 7:30 някакъв минувач-мароканец, дето може да ми бъде син, се опита да ме задява, но след като го изгледах укорително, ми каза perdon. 🙂

@Argentique А писа ли на Uber? Супер несериозно 😞

Връзка към коментар

Uber най-вероятно е изпратил съобщение, че шофьора е канселирал.

Случва се. Тук в час пик понякога е страшна мъка да се намери нещо, намираш, чакаш 5-10мин и отказват, после пак...

 

Връзка към коментар

Uber по мои наблюдения често правят подобни мизерлъци. Ако имам избор, при всички случаи предпочитам Bolt. Uber - само ако нямам друг избор, включая градски транспорт, такси, пеша или друго. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@darinamarinova, нищо не съм писала, не ми беше до това в пет без нещо заран, пък след зареждащата сутрешна разходка ми мина. Появи се съобщение за отказ и инфо, че не може да се установи локацията на колата. Поне веднага да го казваха това.
Обикновено се презастраховам за ранни полети и ако нямаше никаква опция за обществен транспорт, щях да помоля хазайката да ми поръча нормално такси, както тя предлагаше, пък и сме правили в Неапол примерно. Обаче цените не ми харесаха и подкарах както дойде. 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Bolt правят абсолютно същите мизерлъци, особено в лошо време, когато търсенето е голямо и излезе по-добър курс. Всъщност много шофьори са регистрирани и в двете платформи едновременно+Blablacar+още някое местно приложение+редовна такси компания. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

По повод Юбер и Болт - аз малко не мога да се светна. Някъде са полу/не/легални коли, другаде /примерно Хърватия, Словакия/ са брандирани като таксита. Там пък май работят ту като такси, ту като Болт/Юбер. Изобщо не мога да им установя схемите.

Връзка към коментар

предполагам са си обикновени таксита, но работят и през приложението, примерно ако няма клиенти може да приеме такива на по-ниска цена, вместо да дреме...

 

а за отказ, дори при предварителна заявка се случва, аз не виждам смисъл от нея. Рекламират ми, правя за 18:00 и си ми изглежда всичко нормално до 18, когато ми казва "няма свободни коли"   

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

За Валенсия проучвам,но не разбирам,ако хвана метрото от предпоследната спирка  Manises преди летището да пътувам до морето и края на линия 3,тя в зона А ли е и тогава билета е 1,5 евро. В сайта  пише,че е в зона А-В.Ако е в зона B и после минавам и през А до морето,тогава билета е 2,8 евро за 2 зони. Ако се хване от летището тогава са 3 зони до морето и билета е 4,8 евро.

Screenshot_2022-11-10-19-33-34-223_cn.wps.moffice_eng.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , dimitrov6 каза:

За Валенсия проучвам,но не разбирам,ако хвана метрото от предпоследната спирка  Manises преди летището да пътувам до морето и края на линия 3,тя в зона А ли е и тогава билета е 1,5 евро. В сайта  пише,че е в зона А-В.Ако е в зона B и после минавам и през А до морето,тогава билета е 2,8 евро за 2 зони. Ако се хване от летището тогава са 3 зони до морето и билета е 4,8 евро.

Screenshot_2022-11-10-19-33-34-223_cn.wps.moffice_eng.jpg

 

И ние не го разбрахме и затова хванахме автобуса (май 150), дето тръгва точно от летището и стига до пазара.
За връщане бяхме намерили карта на улицата (пластика) и с нея отворихме турникета на метрото за летището. Обаче на самото летище не го отвори и се смяхме и ни продадоха някакви билети там чичовците. Сумата беше към 3-4 евро на човек. При нормално ползване на метрото се купува някаква карта за метро – хартиена или пластика, без нея не можеше. А нашата намерена била само за центъра. И ни пробутаха хартиени, но и те се зареждат с пари.
В автобусите билетите се купуват от шофьора.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Ако е в зона B

 

Преди 1 час, Argentique каза:

И ние не го разбрахме

Като видях приложената карта на зоните на метрото на Валенсия, си помислих, че всъщност зоните са 4: С, В,  В-A и А, но на сайта на метрото ясно е написано, че зоните са 3: С, В и А, като се описва кои спирки в коя зона попадат,   съобразно  района, в който се намират:

86411076_Screenshot_20221110_195022_SamsungInternet.jpg.64d7f13a225f3ac9fbdc039856e989a6.jpg

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 10.11.2022 г. в 19:41, dimitrov6 каза:

За Валенсия проучвам,но не разбирам,ако хвана метрото от предпоследната спирка  Manises преди летището да пътувам до морето и края на линия 3,тя в зона А ли е и тогава билета е 1,5 евро. В сайта  пише,че е в зона А-В.Ако е в зона B и после минавам и през А до морето,тогава билета е 2,8 евро за 2 зони. Ако се хване от летището тогава са 3 зони до морето и билета е 4,8 евро.

Screenshot_2022-11-10-19-33-34-223_cn.wps.moffice_eng.jpg

 

Ами принципно е възможно, но имай предвид, че след летището в момента на няколко места има ремонти по улиците и може да се наложи малко обиколка. Аз хванах 150, обаче заради тея ремонти минаваше по някакви други улици, няма спирки, няма нищо. Махат хора и автобуса спира. После явно криволичи доста заради ремонтите, щото гледам, че една спирка е зона В, после на другата пише С, после пак В. Тея зони така и не ги разбрах. Билети от шофьора, мина контрола даже веднъж, не рискувай. И единичния билет за метрото към летището е 5.80E, от центъра, Чекираш се с билета и на излизане, така, че няма как да се мине с по-тънките билети..

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.