Прескочи до съдържание

Алтернативи на скъпите летищни трансфери


Препоръчани мнения

преди 30 минути , kakadu каза:

Една сравнителна таблица на официалните летищни трансфери https://www.globehunters.com/blog/europe-s-cheapest-and-most-expensive-airport-transfers.htm#EEE

От 2019г е, и някой цени не са съвсем актуални, но правят впечатление Рейкявик, Осло.... Има ли за тях някакви бюджетни варианти?

Много неадекватна ми изглежда тази класация, още като започнем от София. Какъв е този влак за 1,13 евро, билетчето за метро винаги е било с цената на обикновен билет за градски траспорт - 1,60 лв.

Летищата на Киев са три, с различна отдалеченост, на Варшава са две, да не говорим за лондонските. Нещо средно като разстояние и цени на трансфера може би изчисляват.

От летище Загреб има градски автобус 290 на цената на обикновенно билетче - около 2лв. По същият начин се обслужва и летището на Братислава с автобус 61, пак около 1 евро. Дори не знаех,че предлагат скъп трансфер. 🙂

 

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 46 минути , iMari каза:

От летище Загреб има градски автобус 290 на цената на обикновенно билетче - около 2лв.

Билета е 2 билета по 6 куни купени от шофьора,защото са 2 зони ,или към 3 лева.Пътувах го преди месец.Ако се купят от града ще са 2 по 4 куни.

 

От летище Ниш до града вчера го пътувах, има 2 автобусни линии-34А и 34B.Цената е 80 динара или 1,33 лева.Вчера беше голям екшън,защото по разписание трябваше да кацнем в 13:10,но в Стокхолм направихме 2 часа чакане в самолета,защото единия пилот отиде до болницата.Автобуса за София тръгваше в 16 часа,а ние кацнахме в 15:15 и пръв слязох от самолета ,  затичах се по пистата към паспортния контрол и ми направиха забележка.На границата ме мотаха,защо в новия ми паспорт нямам печати,а после един ме спря да види дали ще декларирам нещо.Обмених и валута за няколко минути,като курса е идеален-1 евро струваше 115 динара,а банковия курс е 1 към 117. Автогарата е на 14 мин с автобус ,а спирката на автобус 34 до нея беше на 700 метра и се затичах ,а аз повече от 200 метра не мога заради пулса. Но успях в 15:45 да бъда точно като автобуса за София дойде на перона.На Калотина има големи колони към Европа,а правят ново шосе след нея към София и движението е бавно.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 28 минути , dimitrov6 каза:

Билета е 2 билета по 6 куни купени от шофьора,защото са 2 зони ,или към 3 лева.Пътувах го преди месец.Ако се купят от града ще са 2 по 4 куни.

Билетът от летище Загреб струва според настроението на шофьора. Последната година 3 пъти минавах през ZAG - един път буса беше 6 куни, друг път 12 куни (2 билета за 2 зони), а трети път 0 куни (шофьорът само отегчено махна с ръка да влизам).

 

А aко ви е скучно имам задачка-закачка. Този уикенд спя в Heviz (Унгария), а в неделя най-късно в 08:45 сутринта трябва да стигна до летище SOB (Heviz-Balaton). Който успее да измисли нискобюджетен трансфер без такси ще спечели вечната ми признателност 🙂

 

И за да не съм офтопик... Евтин трансфер от унгарското летище Debrecen DEB до централната жп гара в града се прави с автобус 44, който тръгва недалеч от супермаркет Aldi отдясно на летището (това е на 20 мин пеша от терминала). Цена 250 форинта (1.18 лв).

  • Харесвам 8
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 13 минути , Георги Матеев каза:

А aко ви е скучно имам задачка-закачка. Този уикенд спя в Heviz (Унгария), а в неделя най-късно в 08:45 сутринта трябва да стигна до летище SOB (Heviz-Balaton). Който успее да измисли нискобюджетен трансфер без такси ще спечели вечната ми признателност 🙂

Веднага се включвам 🙂. Летището Хевиз-Балатон се намира на около 15км от градчето. Има автобусна линия 6375, която пътува между града и летището. Той тръгва от супермаркет Coop в града и пътува около 30 минути през градчетата Alsopahok и Sarmellek докато стигне до спирка Sarmellek repülőter преди градчето Zalavar. От тази спирка се върви пеша до самото летище. 

Ако ми дадеш малко време да потърся информация на унгарски, ще ти намеря и разписанието 🙂

  • Харесвам 3
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 16 минути , Kristian Desev каза:

Веднага се включвам 🙂. Летището Хевиз-Балатон се намира на около 15км от градчето. Има автобусна линия 6375, която пътува между града и летището. Той тръгва от супермаркет Coop в града и пътува около 30 минути през градчетата Alsopahok и Sarmellek докато стигне до спирка Sarmellek repülőter преди градчето Zalavar. От тази спирка се върви пеша до самото летище. 

Ако ми дадеш малко време да потърся информация на унгарски, ще ти намеря и разписанието 🙂

Благодаря. Аз този бус 6375 всъщност го изрових одеве: https://www.volanbusz.hu/en/timetable/inter-urban-services/lines

 

Ама унгарския силно ми накуцва и не мога да схвана в колко часа е най-ранния бус в ден неделя. Някой помощ? 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , Георги Матеев каза:

Благодаря. Аз този бус 6375 всъщност го изрових одеве: https://www.volanbusz.hu/en/timetable/inter-urban-services/lines

 

Ама унгарския силно ми накуцва и не мога да схвана в колко часа е най-ранния бус в ден неделя. Някой помощ? 🙂

Тъкмо щях да ти изпратя въпросното разписание, но не можах да се ориентирам в часовете, а само в спирките. 

Важното е, че @iMari е намерила точния час за тръгване в неделя 🙂. С взаимопомощ всичко се постига 🙂

За Дортмунд с Уиз в 10:25 ли летиш? 

Приятно пътуване 😊

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Kristian Desev каза:

Важното е, че @iMari е намерила точния час за тръгване в неделя 🙂 За Дортмунд с Уиз в 10:25 ли летиш? 

Да, за Дортмунд. Това всъщност е единствената линия от Хевиз-Балатон, други въобще няма. Пък аз нали съм на всяка манджа мерудия - как да пропусна такова рядко летище 🙂

 

Двамата с @iMari спечелихте вечната ми признателност 😊

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Да, за Дортмунд. Това всъщност е единствената линия от Хевиз-Балатон, други въобще няма. Пък аз нали съм на всяка манджа мерудия - как да пропусна такова рядко летище 🙂

 

Двамата с @iMari спечелихте вечната ми признателност 😊

Вчера минахме над летище Острава. Оттам има полети и до Бургас.

 

 

 

 

 

  IMG_20220825_135318.jpg.0576909b82fca7dcccb6670a63af2961.jpg

 

А това е Белград

IMG_20220825_143651.jpg.53e431c30be6ce30adcdc4e0003733b8.jpg

 

И да не е само спам,на летище Женева имаше машина за безплатни билети за 100 минути и така се разходих до центъра и обратно с влак.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

 

А aко ви е скучно имам задачка-закачка. Този уикенд спя в Heviz (Унгария), а в неделя най-късно в 08:45 сутринта трябва да стигна до летище SOB (Heviz-Balaton). Който успее да измисли нискобюджетен трансфер без такси ще спечели вечната ми признателност 🙂

 

И за да не съм офтопик... Евтин трансфер от унгарското летище Debrecen DEB до централната жп гара в града се прави с автобус 44, който тръгва недалеч от супермаркет Aldi отдясно на летището (това е на 20 мин пеша от терминала). Цена 250 форинта (1.18 лв).

E те т'ва си е баш събитие. Жоро да иска жокер  "помощ от публиката!" 🙂 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 21 часа, dimitrov6 каза:

затичах се по пистата към паспортния контрол и ми направиха забележка.На границата ме мотаха

При такова поведение на пътник следва задължително мотаене от граничните власти (по метода на оценка на риска е).

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 45 минути , epetkov каза:

При такова поведение на пътник следва задължително мотаене от граничните власти (по метода на оценка на риска е).

На същия полет зад мен стоеше пиян много едър сърбин и през цялото време заговаряше стюардесите.Ту искаше уиски,ту нещо за ядене,после искаше салфетки,че се окапал,после си купи парфюм.Изглежда е бил в Италия някога и постоянно използваше думите-Скузи,Бене,Прего.

 

За летище Малага-в едната посока съм вървял пеш до града,има тротоари.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 26.08.2022 г. в 18:00, Георги Матеев каза:

Ама унгарския силно ми накуцва и не мога да схвана в колко часа е най-ранния бус в ден неделя. Някой помощ? 🙂

За спешна помощ при декодиране на унгарски, винаги съм на разположение във Фейсбук.😉  Следващият път като минаваш през Унгария звънни да изпием по една бира!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Добро утро от автобус 6375, който ми спести €25 за такси. Билет от Хевиз (почти) до летище Хевиз-Балатон (разстояние 12 км) - 310 форинта (1.50 лв). Въпреки немалкото разминавания в други държави разписанията на унгарските автобуси в google maps се оказаха напълно актуални.

 

20220828_073929.jpg

 

Слиза се на тази спирка и се ходи 15 минути до терминала.

 

20220828_075303.jpg

 

И минутка за реклама, щедро спонсорирана от Уиз Еър 🙂

 

20220828_075815.jpg

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

Летище Авиньон AVN, Франция. Ходи се 15 мин пеша до бус спирка Agroparc и оттам автобус S3 отива до центъра за €1.40. Иначе единствената друга алтернатива е €30 такси или 1:40 часа пеша.

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар

Летище Beziers BZR, Франция. Спасителната връзка между аерогара / централна жп гара в града е автобус 660 на Herault Transport. Билетът струва €1.60, плаща се на шофьора с кеш или карта (препоръчвам кеш). Разписанието и в двете посоки е удобно съобразено с графика на кацащите / излитащите полети, пътува се около 20 мин.

 

20220831_070855.jpg.1e4830bb240a73121b13e17924f4c42f.jpg

 

Другият транспортен вариант е такси, но тарифата започва от €35 и нагоре, в зависимост от наглостта на шофьора. Разстоянието е 15 км и не е пешеходно.

 

Между другото сега е момента да вметна, че само едно нещо харесвам по-малко от българските банки и това е такси мафията по летищата. Винаги по възможност избягвам такситата, изключително много ме дразнят. Наскоро, например, при кацане в Пула ми обявиха 400 куни (100 лв) за 8-те километра до града. Ай сиктир.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Летище Beziers BZR, Франция.

Само за да не спамиш в темата  ли не си написал  откъде си кацнал  в BZR?  Или да следваме логическата връзка и да приемем, че е от Авиньон?

 

Edit: Като видях къде е BZR, стана ясно, че не до, а от BZR  си летял, след кацането ти в Авиньон. А до къде от BZR?

Редактирано от epetkov
Връзка към коментар
преди 2 часа, epetkov каза:

Само за да не спамиш в темата  ли не си написал откъде си кацнал в BZR?

Не видях връзка с темата и затова не го писах, но точният ми маршрут на това пътуване е Бургас - Дебрецен // Хевиз - Дортмунд // Антверпен - Авиньон // Безие - Шарлероа - София.

 

Пускам за красота 2 снимки от Безие, между другото много ми хареса града и го препоръчвам.

 

20220830_193149.jpg

 

20220830_193138.jpg

  • Харесвам 17
  • Благодаря 2
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 19 минути , Георги Матеев каза:

 но точният ми маршрут на това пътуване е Бургас - Дебрецен // Хевиз - Дортмунд // Антверпен - Авиньон // Безие - Шарлероа - София.

Или с други думи - Жоро Матеев просто се прибира от Бургас към Софето ... :grin:

  • Харесвам 2
  • Смея се 16
Връзка към коментар
преди 23 минути , Фил каза:

Или с други думи - Жоро Матеев просто се прибира от Бургас към Софето ... :grin:

Е да, малко засукано си го направих за да закрия ударно летния сезон, пък то по-скоро стана за оная тема със странните маршрути 🙂 От друга страна в крайна сметка излезна по-евтино от директен полет Бургас-София с Bulgaria Air :grin: И не, не се шегувам...

 

Между другото в бизнес салона на Шарлероа съвсем са дигнали нивото - има сьомга на корем 😊

  • Харесвам 6
  • Шок 1
  • Браво 5
Връзка към коментар

И на мен другото ми пътуване е една такава върволица с 2 нови летища Торино и Венеция,а ноември ново ще е Ламеция.А по темата-във Валенсия обичам да вървя от автогарата до летището към 9 км и точно този маршрут ми хареса толкова,че ноември пак ще отида.

27.9.2022 София Неапол
27.9.2022 Неапол ТОРИНО
27.9.2022 ТОРИНО Бари
28.9.2022 Бари ВЕНЕЦИЯ М.ПОЛО
28.9.2022 ВЕНЕЦИЯ М.ПОЛО Бари
28.9.2022 Бари София

 

26.11.2022 София Бергамо
26.11.2022 Бергамо ЛАМЕЦИЯ ТЕРМЕ
26.11.2022 ЛАМЕЦИЯ ТЕРМЕ Бергамо
27.11.2022 Бергамо София
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.