Прескочи до съдържание

Алтернативи на скъпите летищни трансфери


Препоръчани мнения

преди 9 часа, Branko каза:

Така е , но не е моя🙂

Мога да ти я продам за скромна сума 😄

преди 21 часа, iceman00 каза:

за Арланда - автобус до Märsta и влак до Стокхолм, което можело да се направи с единичен билет на цена 7,50лв, но не знам дали информацията е актуална. Чак ми се струва невероятно предвид факта, че еднопосочен билет с влак Arlanda Express e 55лв 🤯 

Не мога да потвърдя цената на билета с точност, защото бях с карта за 72 часа и беше около 63 лева, но си спомням, че Експреса струваше почти колкото нея, защото все пак е експрес и целта му е да иде бързо до града без прекачване. В много градове по света е така.

 

Връзка към коментар

Цената на самия билет не е толкова важно дали е такава, а по-скоро ме интересуват неща като: от къде може да се купи, колко време важи, за какво точно важи, трябва ли да се валидира и ако да как се прави това. Ще разгледам и опцията за дневна карта.

Връзка към коментар
преди 7 часа, iceman00 каза:

Цената на самия билет не е толкова важно дали е такава, а по-скоро ме интересуват неща като: от къде може да се купи, колко време важи, за какво точно важи, трябва ли да се валидира и ако да как се прави това. Ще разгледам и опцията за дневна карта.

Доколкото разбирам другата опция (без 24, 48 и 72 ч карта) е да си купиш еднократен билет за 75 минути за Стокхолмския градски транпорт (от будка е по-скъпо, срещам разнородна инфо за цената, явно са се променили цените на билетите скоро или с SL карта или SL app за 39 крони за възрастен, има намаления за деца и студенти), важи 75 минути за автобус, метро, някои влакове и някои фериботи, в случая би трябвало да е валидно за цялото пътуване (първо с автобус 583, после с влак 42) и би трябвало да се валидира ако е купен билет или от SL карта, тъй като времето запова да тече от валидирането, от апликацията четох, че ако купиш билет започва да тече времето от момента на купуването му. Аз съм си свалила тази апликация и смятам да я използвам в Стокхолм, макар че е с много нисък рейтинг, надявам се да нямам проблеми с нея. В апликацията ми дава предупреждение, че има някакви ремонтни дейности от сутринта на 6 април и са по-нарядко превозните средства. За валидирането четох, че има валидатори на платформите за метро и влак, за автобусите май няма валидатори навсякъде, но било достатъчно да имаш билет или сумата необходима за билет, друга опция е да се плати с кредитна карта направо (виза, мастъркард или американ експрес) на четците на билети, където ги има. Освен Арланда експрес, който е най-скъпата и бърза опция има и фликсбуси - за утре напр има доста за около 8 евро, може да провериш за датите и часовете, които те интересуват, както и flygbussarna за  11-12е (129 СЕК  он-лайн цена)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

Идея за бюджетен  вариант от летището на Единбург.  Пеша около 10 мин е до Glasgow Rd, спирката е "Ingliston Road", точно срещу бензиностанция BP.  Може и от сп. "Airport Junction", ама има един участък без тротоар или банкет, което не е някакъв проблем.  Хваща се Х18 или Х38, билета е 2 паунда, за сравнение шатъла е 5.50. Времето за пътуване е същото, плаща се всякак - кеш, карта, връщат и ресто. В града автобусите си спират на  центъра -  "Princes street".  И оттам 15 мин стабилно катерене към Единбургския замък, откъдето може да започне разглеждането на величествения град! 

Малко не по темата но...  - една бира в техен пъб или бар е 6 паунда, едно Джони - 8 пари. Дали съм пил бира, а?  🙂

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, kakadu каза:

билета е 2 паунда, за сравнение шатъла е 5.50.

Ако икономията от 3,50 паунда не е достатъчна  за едно питие, то  не виждам практическа полза от тази схема.  Едва ли споменатата  цифра има същественно значение при едно посещение на Единбург.

Връзка към коментар
преди 16 минути , epetkov каза:

Ако икономията от 3,50 паунда не е достатъчна  за едно питие, то  не виждам практическа полза от тази схема.  Едва ли споменатата  цифра има същественно значение при едно посещение на Единбург.

Умножи го с жена и две деца и ще видиш разликата. В двете посоки.

Това е тема за алтернативен транспорт. Повечето хора  си цъкат скъпия шатъл - удобен, не го търсиш, качва те и те доставя в центъра на някой град. Но има и такива, които обичат да се разхождат до някоя спирка на градския транспорт и освен, че виждат някои невидими за другите неща, си пътуват на нормални цени. Това са идеи за някакъв друг транспорт, извън традиционните и официалните. Не винаги трябва да е удобно и практично. 🙂

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 18 минути , stanislavpp каза:

:offtopic:  “ да се манеш “ с т´ва Джони - най-овъррейт скоч ин да уърлд , включая и цветните етикетчета …🥃

Абе то само като цени за сравнение. То ако пиша за скъпите питиета в бара, бах тая тема за евтини транспорти!

  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 19 часа, kakadu каза:

То ако пиша за скъпите питиета в бара, бах тая тема за евтини транспорти!

Аз пък съм в  дилема дали да продължа с организацията на пътуване заради спортно събитие, окуражен от атрактивната цена на самото събитие - само 16 евро. Веднага мога да вдигна бюджета за транспорт.  Ще видим.

Връзка към коментар
На 6.11.2023 г. в 16:13, kakadu каза:

Умножи го с жена и две деца и ще видиш разликата. В двете посоки.

Това е тема за алтернативен транспорт. Повечето хора  си цъкат скъпия шатъл - удобен, не го търсиш, качва те и те доставя в центъра на някой град. Но има и такива, които обичат да се разхождат до някоя спирка на градския транспорт и освен, че виждат някои невидими за другите неща, си пътуват на нормални цени. Това са идеи за някакъв друг транспорт, извън традиционните и официалните. Не винаги трябва да е удобно и практично. 🙂

Шатъла  двупосочен е 8 паунда за възрастен и 4 за деца под 18г т.е в двете посоки общо с жена и две деца  ще се спести за цялото семейство 12 паунда т.е има- няма две бири. Щом децата имат желание да ходят, няма лошо, но често вали и не е особено практично. Но пък да, за това е темата, добре е да има алтернативи.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Вече не мога да си редактирам мнението, но сега се сетих, че има и фамилни билети за автобусите на Lothian от летището на Единбург до центъра - общо в двете посоки за двама възрастни с до 3 деца - 20 паунда. Двупосочните билети са отворени до 30дни, без дата и час  - може да купят от шофьора с карта - казваш каква конфигурация искаш и плащаш с карта при качването, пазиш си билетите и като решиш да ги използваш за връщане ги показваш пак на шофьора, а той ги перфорира и след това повече не могат да се използват. 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

А пък ако сте истински магеланци, даже не си и помисляте да хващате шатъла от Загреб до летището и обратно за 8Е. Автобус 290 за и от Velika Gorica си е екстра вариант за 0.93Е от приложението на https://www.zet.hr/. Едни "Икаруси" са , за 20, 25мин от "Kvaternikov trg" те стоварват на терминала. Моят шофьор  даде газ до ламарината, че и малко под нея и след  15 мин гледах залеза на летището и пиех "Ožujsko" на една пейка отпред. 

Досега кацането беше в Задар и прибирането от Загреб. Догодина разписанито не знам как ще е, но... https://www.arriva.com.hr/en-us/home имат билети от Задар  за Загреб за по 7Е , обикновено месец преди пътуването е офертата. Иначе са по 12-14Е. И часовете са добри. 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 10 часа, kakadu каза:

А пък ако сте истински магеланци, даже не си и помисляте да хващате шатъла от Загреб до летището и обратно за 8Е. Автобус 290 за и от Velika Gorica си е екстра вариант за 0.93Е от приложението на https://www.zet.hr/. Едни "Икаруси" са , за 20, 25мин от "Kvaternikov trg" те стоварват на терминала. Моят шофьор  даде газ до ламарината, че и малко под нея и след  15 мин гледах залеза на летището и пиех "Ožujsko" на една пейка отпред. 

Досега кацането беше в Задар и прибирането от Загреб. Догодина разписанито не знам как ще е, но... https://www.arriva.com.hr/en-us/home имат билети от Задар  за Загреб за по 7Е , обикновено месец преди пътуването е офертата. Иначе са по 12-14Е. И часовете са добри. 

Ако не се пътува в час пик могат да се вземат и от 30-минутните билети по 0.53Е. Хартиени билети се продават в магазините за вестници, списания и т.н., на летището могат да се купят в зона пристигащи от Tisak. Могат и от шофьора да се купят, но са по-скъпи и не винаги имат. Приложението не ми хареса, тъй като ти дава да вкараш само кръгло число сума. Лятото автобусите бяха сравнително нови Мерцедеси, Икаруси в Загреб не видях. (А аз даже не знаех, че има шатъл 😀)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 20.08.2022 г. в 13:29, dimitrov6 каза:

Билетите могат да се купят и от приложението и са 1,2 евро. Аз си бях купил около Коледа,после изтрих приложението и сега имам ходене до Неапол ,пак инсталирах приложението и билета си стоеше.Иначе ,когато ходих до Неапол преди няколко години вървях пеш от гарата до летището и е само нагоре.

Може ли приложението за градски транспорт в Неапол? Валидира ли се билета след закупуване?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , Яничка каза:

Може ли приложението за градски транспорт в Неапол? Валидира ли се билета след закупуване?

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pluservice.unicoc&hl=bg&gl=US

Не помня добре как се валидираше.Помня,че автобуса беше пълен и питах някого вътре.Записал съм си ,че еднократен билет трябва да се активира до 1 час след закупуване,а ако е дневен е валиден до края на деня на активиране. 

Сега пак си изтеглих приложение и там с преводач пише да се активира ръчно преди качване.

IMG_20231209_174936.jpg

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
Мирослав Василев

Канкун:

 

Още с излизането ще се натъкнете на шофьори, които ще ви кажат че няма автобуси до града или ще дойде след час и нещо и ще ви предложат "евтини" трансфери от 40+$.

 

Автобус има, на компанията ADO и разписанието, може да се намери лесно в сайта им, като се зададе номера на терминала. На терминал 4 има гише за билети, точно преди да излезете навън, на терминал 1, затваря след 22 часа, но има безплатен шатъл до Терминал 2, където има работещо гише. Цената на билета е 130 MXN или около 7 долара. След 20 минути ще бъдете на ADO bus station от където може да си придвижите с Убер.

 

Вероятно ако зададете автобусната станция,  като точка да ви вземе Убера, ще видите това: 

 

Screenshot_20240206-212906_Uber.jpg.6bea364822aae6ed9f6c1c0fdba791ed.jpg

 

Но ако изберете, хотел/хотел точно до гарата, като начална точка, ще можете да поръчате Убер без проблем. 

 

Screenshot_20240206-215223_Uber.jpg.ef4c2df0393c90b8129e09ca375ac974.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.