Прескочи до съдържание

Световно първенство 2022 в Катар + игра


bobole4e

Препоръчани мнения

преди 7 часа, П.Кръстев каза:

Аз малко изпуснат играта тази година. Успех на всички и ще се видим на европейското 😄 

Хайде включвай се, никога не е късно да станеш за резил 🙂 чакаме те...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

След първото "завъртане" правят впечатление няколко неща. Най-впечатляваща игра, поне от моя гледна точка, показаха Англия и Бразилия. Франция и Испания не включвам в това изброяване защото според мен играха срещу крайно обезверени съперници. И преди някой да спомене, очаквам далеч по-силно представяне от Иран в следващите два мача. Същото се отнася и до сърбите. Като цяло, моята теория, че ако сега не се "върне вкъщи" - просто няма да се случи никога на този етап се потвърждава. Най-добре подготвени в кондиционно отношение са играчите от висшата лига и това е напълно обяснимо предвид месецът в който се провежда световното, който съвпада с периода на върхова спортна форма за тези играчи. Да видим как ще се развият събитията нататък...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Направи ми впечатление високата резултатност в мачовете. Мисля, че до момента имаме само един мач завършил с тоалетно число.

Германия и Аржентина не впечатляват. 

Азиатските отбори са дръпнали във футболно отношение.

Напук на политическите и културните местни особености в Катар, поне за телевизионните зрители е интересно. 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Една снимка от времето, когато Гарет Бейл е хващал сръбска телевизия без антена. Така де, не е имал толкова пари.

 

980936928_.png.687674b33a9521c8e898b6cf2495fa03.png

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение

Аз да попитам, че за първи път играя в тая игра....

Защо изведнъж се нулираха точките на всички?

image.png.402992a1909c556356f03918c3f2b493.png

Изглежда ми като начало на втори кръг на играта, ама малко ме мързи да попрочета всички възможности на играта 🙂 Някой да ме светне с две думи, ако не е пробелм? 🙂 

 

Връзка към мнение

Не те разбрах, кои точки са нулирани, ето класацията до момента от началото:

7.png.87514704974028da4d3bc25d7f352da1.png

 

В първата графа са колко мача са ти донесли 1т( познат резултат),  втората графа са мачовете в които си познал изхода на мача с близък резултат - х1,5т и третата графа са мачовете , познати с точен резултат-те носят 3т. Накрая е общия сбор. В твоя случай( ако си номер 14 в моята снимка) имаш 3 мача с познат краен резултат и два мача , където си бил близо в резултата, но не е точен 3*1т.+2*1,5т. общо 9т.

Връзка към мнение

Групите почти приключиха и ми прави впечатление, че европейските отбори играят меко казано неадекватно, с изключително бавно темпо, с някакъв позиционен футбол. Срещу тях азиатци и африканци, практикуват директен, бърз футбол, с едно докосване, на скорост. Днешните мачове ми затвърдиха мнението. Белгия - Хърватска, за мен лично мега скука, айде хърватите вече не са първа младост или поне водещите им играчи, плюс факта че и равен ги устройваше, обаче белгийците... Да имаш толкова топ играчи, които 3 мача си подават само настрани, не влизат в единоборства, движат топката адски бавно, а за Лукаку нямам думи - 4 пъти на празна врата, и то без някакви мега положения, разни рикошети и центрирания.  Испанците и германците същата работа. Джапанките за 10 мин. ги навряха в нак.поле, и след това 35 мин. пасове настрани и назад, тики така, и нищо. Германците хубаво нападаха, греди, малшанс, ама срещу теб е отбор който основно изритва в тъч и напред и ти вкарва 2 гола без положение. Най ме разочароваха датчаните. На европейското играеха прекрасно, а тук същото като другите - бавно с пасове назад и настрани, и чакане нещо да стане от самосебе си. Може би Франция и Англия донякъде са изключение, но и те не са някак вдъхновени. Някой ще каже пазят се за първенствата, които са в разгара си, ок но все пак и водещите играчи на другите отбори са част от тези първенства. Бразилия и Аржентина са основните фаворити за момента, но имам чувството, че някой измежду Мароко, Япония, Сенегал, ще направи голяма сензация.      

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз искам да изкажа възмущението си, освен от европейските отбори, които са разочароващи, и от lamerz1912, който някак всичко познава и не остава шанс на останалите участници в играта. 

Евентуално може да се помисли за служебна дисквалификация 

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

@lamerz1912 е невероятен просто с прогнозите си! Браво!

Съгласен съм с @HUNT, но да добавя, че испанците играха определено курвенски, с цел елиминация на Германия. Обикновено не поддържам мюсюлмански отбори, но сега силно се надявам мароканците да отвеят испанската тики-така.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Нищо не казвате за пищният отбор на Хърватска , а те определено са с едни гърди напред и впечатляват зрителите непрекъснато  с най-добър стил :


4835FCF9-C42F-471C-9157-6AB9E1D192D7.jpeg.1af7c1dccb41413c2684cb91da034408.jpeg

 

 

A0CE7928-14FD-4863-9BEB-B33D72B1D4AA.jpeg.b545987e199f93510e32631b37115b6c.jpeg

 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Браво 3
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, deyan каза:

Аз искам да изкажа възмущението си, освен от европейските отбори, които са разочароващи, и от lamerz1912, който някак всичко познава и не остава шанс на останалите участници в играта. 

Евентуално може да се помисли за служебна дисквалификация 

 

преди 1 час, Crazy Horse каза:

@lamerz1912 е невероятен просто с прогнозите си! Браво!

Съгласен съм с @HUNT, но да добавя, че испанците играха определено курвенски, с цел елиминация на Германия. Обикновено не поддържам мюсюлмански отбори, но сега силно се надявам мароканците да отвеят испанската тики-така.

Чист късмет. Най-важното е, че вчера залозите излезнаха на макс и бяха коренно различни от тези тук. Но няма как всичко да е по мед и масло, днес сутринта ми канселираха полетите за рождения ми ден 😞

 

Иначе след изиграването на ранните мачове бях сигурен, че испанците ще направят този номер. Доста народ ги накарах да не играят победа за Испания, въпреки, че тук сутринта го бях играл 0:2.

И най-важното е, че хванах обръщалките 🙂 . Нямам идея как успях за 3-те минути преднина на Коста Рика да затворя залога. След като го затворих и вече имах доволна печалба, оставих обръщалката на Япония да си седи до края.

И също така играх Коста Рика - Германия на над 4.5 гола още преди мача 🙂 

  • Харесвам 2
  • Браво 4
Връзка към мнение

Аз също съм на мнение, че снощи испанците извъртяха номер, но според мен това не беше планирано, а стана по случайност благодарение на обстоятелствата. Германия реално загубиха шансове за класиране в мача с Испания, а не толкова в този с Япония. След "извънземната" победа над Коста Рика беше ясно, че головата разлика на Испания ще се окаже непреодолима. Яд ме е обаче, че германците не се усетиха навреме и след "обрата" на Япония не оставиха Коста Рика да се класира за сметка на "сметкаджиите". Относно констатациите за слабата игра на европейските отбори бих казал, че според мен всичко си има своето логично обяснение и потвърждава тезата ми от по-горе, че играчите от първенството което в този период от време обикновено се намира в своя пик, имат най-големи шансове за световна титла. Напук на хвалебствията, поне аз не виждам нещо извънземно в играта на Бразилия, още по-малко пък в тази на Аржентина и в мачове с по-класни отбори това ще си проличи... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , Zaro каза:

Е кое е не е така?

Правилото за целия обем-важи за гол, аут и тъч! Иначе, другото дето го е написал е забавно! 

Връзка към мнение
В момента, crazyhorse каза:

Правилото за целия обем-важи за гол, аут и тъч! Иначе, другото дето го е написал е забавно! 

Ами той не е написал друго, а че просто правилото е нефелно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Duke каза:

Яд ме е обаче, че германците не се усетиха навреме и след "обрата" на Япония не оставиха Коста Рика да се класира за сметка на "сметкаджиите".

И аз си го мислех, ама....надеждата (в случая на немците) умира последна пък и да загубиш, за да направиш мръсно на друг...не знам дали има читав спортист, който да приема загубата ей така. А и нали затова се играят мачовете едновременно, за да няма уж такива сметки или поне да се минимизират.

Връзка към мнение
преди 11 минути , boogy83 каза:

А и нали затова се играят мачовете едновременно, за да няма уж такива сметки или поне да се минимизират.

Мисля, че това правило беше въведено след "Мачът на срама" между ФРГ и Австрия през 1982 г., който изхвърли от турнира Алжир...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@stanislavpp, kakво мога да кажа приятелю?! Hrvatske ljepotice!😍 Заради подобни красавици/лйепотице, ще поддържам братята хървати и в следващия кръг!

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , boogy83 каза:

И аз си го мислех, ама....надеждата (в случая на немците) умира последна пък и да загубиш, за да направиш мръсно на друг...не знам дали има читав спортист, който да приема загубата ей така. А и нали затова се играят мачовете едновременно, за да няма уж такива сметки или поне да се минимизират.

тя такава беше идеята, ама сега с тия телефони и интернет просто няма смисъл

а и няма как да се докаже умисъл, та съвсем...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На световното през 1982 в Испания, отборът на Германия победи в последният си мач Австрия с 1:0. Като по този начин се класира за следващия кръг за сметка на отбора на Алжир, от който бяха загубили с 2:1. Договорка между отборите на Германия и Австрия не бе доказана.

Е, на този свят всичко се връща.

Интересно ми е, след покриването на устите си на снимката преди мача с Япония, какво ще покрият на слизане от самолета в Берлин? 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 10 минути , Костов каза:

На световното през 1982 в Испания, отборът на Германия победи в последният си мач Австрия с 1:0. Като по този начин се класира за следващия кръг за сметка на отбора на Алжир, от който бяха загубили с 2:1. Договорка между отборите на Германия и Австрия не бе доказана.

Е, на този свят всичко се връща.

Интересно ми е, след покриването на устите си на снимката преди мача с Япония, какво ще покрият на слизане от самолета в Берлин? 

Би ли пояснил точно в каква уговорка са се съмнявали тогава? Ако Германия не си е била спечелила мача е нямало да се класира. 
Имало е доста примери с такива “уговорки” ама аз лично тази не си я спомням. 

Връзка към мнение
преди 20 минути , Zlia каза:

Би ли пояснил точно в каква уговорка са се съмнявали тогава? Ако Германия не си е била спечелила мача е нямало да се класира. 
Имало е доста примери с такива “уговорки” ама аз лично тази не си я спомням. 

Ето една статия по въпроса:

https://webcafe.bg/retro/392703795-machat-na-srama-sled-koyto-fifa-smeni-pravilata.html

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.