Прескочи до съдържание

Световно първенство 2022 в Катар + игра


bobole4e

Препоръчани мнения

преди 28 минути , Zlia каза:

Би ли пояснил точно в каква уговорка са се съмнявали тогава? Ако Германия не си е била спечелила мача е нямало да се класира. 
Имало е доста примери с такива “уговорки” ама аз лично тази не си я спомням. 

Германия бият Австрия с 1:0 с гол в 10 мин. От там до края на мача е втърешна контрола.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 минути , Костов каза:

Да, моят приятел Стан добре е описал нещата в тази статия. С него още чакаме възмездие и за една "божия ръка", но сме търпеливи...

 

П.П.: Забравих да кажа, че три години по-късно след описаните събития, през 1985 г. в Алжир все още не бяха заздравели раните, а Маджер и особено Белуми имаха статут на национални герои...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , Duke каза:

С него още чакаме възмездие и за една "божия ръка", но сме търпеливи...

Възмездието май дойде, когато го изхвърлиха за наркотици срещу нас 1994 г.

Може би съм го пускал - мнението на най-големия джентълмен на футбола, който поне аз съм гледал: Марадона, Божията ръка, но по онова време той беше unplayable - няма точен еквивалент на български. 

А Гари Линекер е дори приятел с Марадона.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Костов каза:

Интересно ми е, след покриването на устите си на снимката преди мача с Япония, какво ще покрият на слизане от самолета в Берлин? 

 

За слизането от тоя самолет ли питаш :lol: 

image.png.88488a6a1d21b06c46ad464953563ada.png

 

Честно казано ме е яд, че отпаднаха, аз съм им фен на немчетата, ама....Нищо утре ще пия едно Gluehwein на Weinachtsmarkt-a в Дортмунд 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Zum Wohl! 
Днес съдията се изгаври с Уругвай и не им даде 2 чисти дузпи и те резонно отпаднаха в групата, в която и трите други отбора им имаха зъб от последните няколко световни. 
Иначе, това било новото японско знаме, а феновете не Ливърпул знаем, че и 1 см може да те лиши от титлата 😉

No photo description available.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , stormbringer каза:

Zum Wohl! 
Днес съдията се изгаври с Уругвай и не им даде 2 чисти дузпи и те резонно отпаднаха в групата, в която и трите други отбора им имаха зъб от последните няколко световни. 
Иначе, това било новото японско знаме, а феновете не Ливърпул знаем, че и 1 см може да те лиши от титлата 😉

 

Намигване на съдбата към Суарес за играта с ръка преди години. Уругвай са ми любимци, ама да биеш точно Гана и да отпаднеш си е гавра на съдбата.

 

А "балканското" дерби между Швейцария и Сърбия се надявам ... да завърши с много червени картони и отпадане на сърбите. :crazy:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Костов каза:

Мерси за инфото. Явно е бил грозен мач. Бил съм малък за футбол тогава. Но и след въвеждането на правилото в един ден и час са се случвали  подобни “циркове”. Обикновено сметкаджиите се наиграват. Ще видим сега как ще е. Аз мисля, че фаворитите ще се стегнат до края. 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Zaro каза:

А "балканското" дерби между Швейцария и Сърбия се надявам ... да завърши с много червени картони и отпадане на сърбите

Много малко остана да се награбят. Тоя Джака е страшен провокатор, а Митрович ми прилича на ММА боец, изключително дърво 😆. За Уругвай и мен ме е яд.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Zlia каза:

Мерси за инфото. Явно е бил грозен мач. Бил съм малък за футбол тогава. Но и след въвеждането на правилото в един ден и час са се случвали  подобни “циркове”. Обикновено сметкаджиите се наиграват. Ще видим сега как ще е. Аз мисля, че фаворитите ще се стегнат до края. 

Те фаворитите обикновенно се стягат с течение на турнира. Фоерверките в групите рядко постигат особен, като се стигне до елиминации. Колкото и да ми се иска аутсайдерите да направят някоя голяма изненада, така се подредиха мачовете и потоците, че от най-вероятно до 1/4 финалите ще стигнат тези, които обикновено гледаме там. 

Връзка към мнение
преди 1 минута , Zlia каза:

Все си мисля, че ще има поне 2 осминфинала решени с дузпи, та не се знае 🙂

При настоящото трагично ниво на холандците и средната възраст на хърватите, в тези 2 мача трудно може да се говори за явен фаворит, съгласен съм. 
Теоретично при Португалия и Швейцария също няма такъв, но при елиминации ми се струва, че португалците имат повечко опит, който често се оказва решаващ. Аз лично бих бил супер доволен да има 1/4 финалисти от Азия и Африка, ама не бих заложил на това 😄 

Връзка към мнение

тук всеки път се събираме комшиите да гледаме мача на Бразилия на проектор и аз вчера не отидох

вече ме задължиха в понеделник да съм на линия 😁

  • Смея се 4
Връзка към мнение

То май е за темата "Искам да се похваля",обаче пиша тук.

От футбол нищо не разбирам и гледам само финалните мачове за световно или европейско първенство.

Обаче вчера на топличко и уютничко,докато си четях коледната книга,хвърлях по едно око към телевизора.

Играеха моите фаворити Нидерландия.И много се зарадвах,че победиха.

Нидерландия е любимата ми държава и силно се надявам да спечели.

Връзка към мнение

Шпаньолите ги маскираха тотално тази вечер! Голям кеф! Даже познах равенството в редовно време! Айде сега и другите иберийци с курвенските трикове португалците да си идат с дузпи и вечерта ще бъде перфектна!

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Crazy Horse каза:

Шпаньолите ги маскираха тотално тази вечер! Голям кеф! Даже познах равенството в редовно време! Айде сега и другите иберийци с курвенските трикове португалците да си идат с дузпи и вечерта ще бъде перфектна!

+1

 

Искам да използвам случая, за да поздравя @bobole4e, която за второ поредно първенство в нашата форумна игра, буквално ни скрива топката на нас, уж "разбирачите"!

  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 20.11.2022 г. в 16:21, Zaro каза:

Аз като виден "фен" на Роналдо, му пожелавам този път ако играе, да изпусне дузпа и Португалия да отпаднат. Ако не играе, може и да продължат.

Не му пожелавам контузии, че веднъж го направих и се сбъдна.

Значи ... не че се изтъквам, но прогнозите ми за гелосания са с около 100% точност. Няма ли го, играта на португалците тръгва. Направо шашкат противника, защото никой не знае какво могат без лигльото от Мадейра, а то не е малко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , tch каза:

Добре, че Роналдо не играе, иначе някой хора нямаше да спят цяла седмица 😄 

Пуснаха го. Сега е шансът на Швейцария да обърне мача! 😂

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Испания - Япония и после дузпи...това е мача на всички времена 😄 След японците, не вярвах, че може някой толкова зле да бие дузпи, но Испанците ме опровергаха :lol: 

  • Харесвам 5
  • Смея се 2
Връзка към мнение

Португалците изненадоха приятно с резултатен футбол.

Искам и аз да се присъединя към @Duke и да кажа на @bobole4e едно огромно БРАВИССИМА! 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Тоя откъс от статия е по-скоро за тема хумор, ама нали е за световното го пускам тук 🙂

Голямо наказание да оставиш цял отбор заедно с треньора и феновете...."сами" 😄 :lol: 

 

image.png.cf9c99babe210edaa3f3727d0dd0d8d4.png

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.