Прескочи до съдържание

Кредитна карта за пътуващи..?


Препоръчани мнения

Като начало мога да кажа че когато питах за кешбек програмата на Райфайзен важило само за българия ( изрично питах и проверявах! ( 2014 ) а и на всичкото отгоре нямат нищо общо с австрийската ...

 

А мога да кажа че когато питах в уникредит с идеята да имам нормални услуги го докараха до 4-5 лв на месец и им се изсмях директно.

А  иначе ако някъде има друга банка с кешбек програма от тези карти някой да каже .

 

А за това за ИАПА май си е оферта донякъде ако важи цялата схема ? Някой може ли да даде пример колко са по евтини отстъпките всъщоност от тези сайтове ?

Връзка към коментар

Ти пък... наистина ли мислиш, че има шанс протести да променят нещо, особено когато банката иска да те прецака? Бъди сигурен, че ще покажат 25 условия, с които си се съгласил подписвайки договора за картата, и според които банката може да прави каквото и когато си поиска.

 

Дотолкова съм издразнен, че като се прибера ще си разкарам от ПИБ разплащателната сметка (барабар с наличността). И без това отдавна ме дразни тая такса от 1 лев месечно. Ето това ще е ефективен протест.

 

Ми евентуално това, че важи със задна дата, иначе е ясно, че могат да си правят каквото поискат, това си е тяхно бизнес решение. Съответно моето решение ще бъде да си закрия картата.

Връзка към коментар

Може ли някой да опише предимстватa от iapa + visa platinum в темата за привилегии от кредитни карти? Благодаря :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Един съвет към всички които си закриват картата - напишете им писмо (или драснете мейл поне), за да знаят че промяната на условията е причина някой да си закрие сметката, и по специално промяна на условията, реално променяща условия със задна дата.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Всъщност, може и да не е точно така като си го мислим. В края на краищата нали във всяко извлечение се осчетоводяват точките натрупани за периода и накрая има и тотал. Аз не виждам поради каква причини, ако в предишното извлечение съм имала краен брой натрупани 2000 точки, изведнъж да станат 1000! Иначе наистина супер тъпа промяна на условията - никакъв стимул да си ползваш кредитната карта  :)

Редактирано от Зани
Връзка към коментар

Всъщност, може и да не е точно така като си го мислим. В края на краищата нали във всяко извлечение се осчетоводяват точките натрупани за периода и накрая има и тотал. Аз не виждам поради каква причини, ако в предишното извлечение съм имала краен брой натрупани 2000 точки, изведнъж да станат 1000! Иначе наистина супер тъпа промяна на условията - никакъв стимул да си ползваш кредитната карта  :)

 

Точките се запазват , но парите които връщат за точки се намаляват двойно. от 1 лев за 100 точки на 0.5 лева за 100 точки.

 

Аз изчаквам да ми приключи отчетния период и сменям.

Връзка към коментар

тази простотия на ПИБ и мен ме дразни, особено намаляването на цената за точка със задна дата; предния падеж ми е бил на 19.04., следващия ще е на 19.10.; дълги години съм им клиент и става дума за няколко лева, но въпроса е принципен и не е редно да си правят каквото решат със задна дата...

 

та въпросът е прост - има ли банка с (вече) по-добра програма за cash back или няма? ако има - спокойно мога да им честитя промените и да си закрия сметката, това е най-ефективната форма на протест според мен

 

на пръв поглед - ДСК имат карти с 1%, повече май ми харесва Dynamic Visa на Алфа Банк

Редактирано от logist13
Връзка към коментар

на пръв поглед - ДСК имат карти с 1%, повече май ми харесва Dynamic Visa на Алфа Банк

 

Алфа Банк е ужасен избор имат 2%. Такса за превалутиране. Това означава че при всяка покупка на самолетни билети или резервация  на хотел във валута различна от лева ще ти взимат 2 %. Напълно обезмисля всякакъв кешбек.

 

ДСК мисля че нямат.

Връзка към коментар

аха, то затова ще трябва да се чете внимателно, естествено това е забито в тарифата за таксите и комисионните на Алфа Банк, в страницата с условията на картата не е споменато :)

Връзка към коментар

Официалният отговор на Diners България относно кешбек програмата им:

 

"Към момента все още нямаме взето подобно решение за промяна на размера на връщаната сума по картата, съгласно кешбек програмата."

 

Хич не ми хареса това към момента.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Може ли някой да опише предимстватa от iapa + visa platinum в темата за привилегии от кредитни карти? Благодаря :)

 

Ако няма друг , ще се опитам да го направя аз в другата тема.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Забелязвам в тарифата на FiBank и комисионна за плащане при търговец в чужбина 0.25% считано от 04.11.2015 г. Ако правилно съм разбрал, сега имаме 1% cashback, а в края на годината ще имаме 0.5% - такса 0.25% = 0.25%. Възмутително!

 

P.S.: Та, коя друга българска банка има cashback и няма такса за използване на кредитна карта?

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Нагло! Назад в темата бяхме ги обсъждали, имаше алтернативи.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Райфайзен - Visa Platinum - срещу 260лв за издаване и още толкова годишно - 1% кешбек за всички покупки. При Райфайзен точките изтичат след 36 месеца и няма изискване за оборот. За другите им карти важи същотото, но само от транзакции в България.

 

ЦКБ - Visa Platinum  дава 0.5% кеш бек по CCB Club + още 0.5% за участващите обекти в CCB CLub - срещу 200 лв годишно след първата.

 

Алианц дава 1% кешбек за всяка транзакция над 50 лв, ако има >30 такива транзакции за 6 месеца удвояват бонуса. (фиксирани периоди 1.1 - 30.06; 1.7-31.12). Изплащат по детски депозит - който няма, да си направи. Дете, не карта  -_-

 

Алфа Банк - Dynamic VISA - 1% гарантирано, допълнително от 4 до 30% при партньорите им - кешбека се ползва само в Карфур, и то ако е над 5 лв до 6 месеца. НО те се сливат с Пощенска така или иначе, а напоследък в Карфур може и да няма за какво да си усвоиш бонуса.

 

ДСК - 1% кешбек при оборот над 2000 за 6месечие (фиксирани периоди 1.1 - 30.06; 1.07-31.12). Изплащат по картова сметка. За зареждане на пари (в ентропей например ) прибират 1лв +1%

 

ОББ имат бонус програма подобна на YES на ПИБ и CCB Club на ЦКБ - събират се точки при партньори и се харчат при тях.

 

Пощенска - имат хубава бонусна програма с кешбек до 3% за Amex Gold и 1.5% за VISA Gold, обаче с такса превалутиране

 

Това е грубо положението с кешбеците и кешбековете

Редактирано от adreno
  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Забелязвам в тарифата на FiBank и комисионна за плащане при търговец в чужбина 0.25% считано от 04.11.2015 г. Ако правилно съм разбрал, сега имаме 1% cashback, а в края на годината ще имаме 0.5% - такса 0.25% = 0.25%. Възмутително!

 

P.S.: Та, коя друга българска банка има cashback и няма такса за използване на кредитна карта?

Това къде го пише, че не го намерих в http://www.fibank.bg/uploads/_Tariff_Bulletin/docs/Tariff.pdf ?

Дали важи и за дебитните карти?

 

ПП Намерих го тук http://fibank.bg/uploads/_Tariff_Bulletin/docs/Tariff_change_04-11-2015.pdf

Важи и за дебитните карти, много лошо. Така като гледам от ноември няма да имам сметки при тях...

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Доколкото виждам има още 2-3 промени в тарифата, всичките в ущърб на клиента.

 

Таксата за ползване на картата в чужбина е дори още по-голямо малоумие от двойно намаления кешбек.

 

Ще проуча сериозно алтернативите на другите банки и ако намеря нещо приемливо (дано) всичките ми отношения с ПИБ ще приключат до края на тази година. Язък за хубавия картов продукт, който предлагаха до момента.

 

И сега ще им напиша един изключително аргументиран хейт имейл.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

предполагам, че трябваше да го очакваме, при положение, че лихвите по депозитите им намаляват стремоглаво ежемесечно, и на КК да тряснат секира

и аз вече проверявам за алтернативи

Връзка към коментар

Да хванем да направим една табличка на различните банки с основните показатели, които ни интересуват - такса издаване, кешбек, такса превалутиране...с връзка към общите условия на всички банки. Някой ентусиаст да поддържа подобна тема?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

май ДСК най-много се доближават до старите условия на ПИБ, разликата е допълнителното изискване за оборот 2000 лв. за полугодие; и за съжаление отвратително тромавото обслужване на ДСК в техните офиси

Редактирано от logist13
Връзка към коментар

май ДСК най-много се доближават до старите условия на ПИБ, разликата е допълнителното изискване за оборот 2000 лв. за полугодие; и за съжаление отвратителното тромавото обслужване на ДСК в техните офиси

Ето това подчертаното е, което ме дразни в доста от банките...

ПИБ са ми били винаги много приятни в това отношение.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За сметка на това ДСК има най-доброто електронно банкиране (предполагам, за да не ти се налага да стъпваш в офис) и освен това СМС-ите, с които те известяват за транзакция с картата, са безплатни. И аз съм клиент на ПИБ в момента, но определено новите условия ще ме накарат да се огледам какво предлага конкуренцията на пазара. И да следя тази тема, разбира се.

 

 

май ДСК най-много се доближават до старите условия на ПИБ, разликата е допълнителното изискване за оборот 2000 лв. за полугодие;

И в ПИБ го има това изискване за кешбека.

Редактирано от tougherty
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

И в ПИБ го има това изискване за кешбека.

 

Не съм сигурен, но май и това е нещо ново; поне досега винаги са ми връщали пари, пък не съм убеден, че все съм правил оборот над 2000 лева; виждам и друго нещо в ПИБ:

 

'клиентите с допълнителни кредитни карти натрупат собствени cashback точки и трябва да направят отделен оборот от 2000 лв., като заверените cashback точки се появяват в сметката на основния картодържател.'

Връзка към коментар

ДСК-то имат обаче такса за входящ превод по сметките, което например в ПИБ и ЦКБ го няма.

На ЦКБ пък клубната програма е само за БГ.

Абе няма пълно щастие, но ще се сменя банката - ясно.

 

Когато закриваш сметки и карти на заявлението има графа основание. Там може да си напишем причината за това ни решение.

 

Спомням си, че бях видял копие на такова заявление из нета с написано основание за закриване "Цеко е г*з". ( Това основание обаче не мисля, че е удачно в нашия случай)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Не съм сигурен, но май и това е нещо ново; поне досега винаги са ми връщали пари, пък не съм убеден, че все съм правил оборот над 2000 лева; виждам и друго нещо в ПИБ:

 

'клиентите с допълнителни кредитни карти натрупат собствени cashback точки и трябва да направят отделен оборот от 2000 лв., като заверените cashback точки се появяват в сметката на основния картодържател.'

 ПИБ винаги са го имали като условие - оборот до 2000 лв. за полугодие. Просто винаги оборота ти е бил над 2000 и не ти е правило впечатление :-)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.