Прескочи до съдържание

Малта


Duke

Препоръчани мнения

  • 2 месеца по-късно ...

Хората, като мен, които са планували посещение на Малта през първата половина на 2016 година, да имат предвид, че Хипогениумът Хал Сафлиени ще бъде в реконструкция от 09.01.2016 до май месец 2016. Ако имах тази информация, нямаше да си купя билети за този период, но здраве да е!

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Реконструкцията на Хипогеума се отлага и към настоящия момент датата, от която ще бъде затворен е 04.04.2016 година(живот и здраве, аз кацам на 05.04-дали не ми е гадно :)). В сайта, обаче, пише, че и тази дата може да се преосмисли.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Eti*,

Дано да не те разочаровам, но в Малта ми харесаха малко неща. Едно от тях беше храната. Опитай заешко и конско :). Ако те интересува ще ти кажа къде точно.

Връзка към мнение

Ven62, не се притеснявай :) , няма за какво да ме разочароваш :) По-добре да не ми е харесало, но да говоря от първо лице, отколкото на базата "казаха ми, че..".

Страшен чревоугодник съм, така че ще съм много благодарна да споделиш кои местенца за хранене са ти харесали. Честно казано не знам дали ще опитам конското, но на зайчето бих му видяла сметката(дано не ме четат зоозащитници).

Връзка към мнение

 Честно казано не знам дали ще опитам конското

Сигурна ли си, че вече не си опитвала ;) , без да знаеш,  в някой унгарски салам, например  :rolleyes: ?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сигурна ли си, че вече не си опитвала ;) , без да знаеш,  в някой унгарски салам, например  :rolleyes: ?

Аз съм сигурна, че съм опитвала и още по-сигурна, че пак ще опитам. :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ven62, не се притеснявай :) , няма за какво да ме разочароваш :) По-добре да не ми е харесало, но да говоря от първо лице, отколкото на базата "казаха ми, че..".

Страшен чревоугодник съм, така че ще съм много благодарна да споделиш кои местенца за хранене са ти харесали. Честно казано не знам дали ще опитам конското, но на зайчето бих му видяла сметката(дано не ме четат зоозащитници).

 

 

И мен ме интересуват зайците. Кажи къде са най-хубави!

 

 

Заешко ядохме три пъти – най вкусно беше тук 35.897683, 14.512194

Това е точно ресторанта, който се пада от ляво на катедралата St. John's Co-Cathedral, като застанеш с лице към нея.

 

Конското го ядох в Imgarr (35.919508, 14.367043) В това градче/селце на центъра има една църква и площад пред нея. От дясно в началото на площада на ъгъла има едно ресторантче с дървени врати – та в него. За да се ориетираш по-лесно - точно до него (от ляво) е друго ресторантче: il-barri.com.mt

 

Видях, че координатите не са се копирали като линк. Така че ще се наложи да copy/paste в maps.google.com за да видите точните места.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Храната в Малта наистина е вкусна. На нас екскурзията в началото на ноември ни излезе с 600 лв. по-скъпа, щото целия октомври бях на диета (кетъринг от Касабие) и тия 3-5 кг. дето ги свалих за цял месец ги върнах за 4-5 дни в Малта. :)

Връзка към мнение

Ven62, не се притеснявай :) , няма за какво да ме разочароваш :) По-добре да не ми е харесало, но да говоря от първо лице, отколкото на базата "казаха ми, че..".

Страшен чревоугодник съм, така че ще съм много благодарна да споделиш кои местенца за хранене са ти харесали. Честно казано не знам дали ще опитам конското, но на зайчето бих му видяла сметката(дано не ме четат зоозащитници).

 

Аз съм сигурна, че съм опитвала и още по-сигурна, че пак ще опитам. :lol:

 

Не искам да си играя повече с вас! :no2:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Конското добива голяма популярност  напоследък у нас,продават суджуци,наденици и т.н. на сериозни цени.А конското филе се смята за деликатес,последно го гледах с цена около 40лв/кг в местен магазин. :)

А сега по темата - и аз смятам,че най-хубавото на Малта е храната.От кулинарната вакханалия на която се бяхме отдали,опитвайки се да преживеем кошмарното време си спомням ето това място.

Менюто е разнообразно,храната е супер вкусна,а и има красива гледка от терасата.Цените са нормални за Малта.Петък и събота вечер е добре да направите резервация.До Папараци имаше прекрасен италиански ресторант от по-висок клас,който обаче сега не откривам.

Но най-любима ни беше сладкарничката.

Така я наричахме заради огромните вкусни тортички на които първоначално налетяхме :).Но кухнята им включва салати и пасти,също много добри.Отидохме заради гледката и продължихме да ходим заради храната.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сигурна ли си, че вече не си опитвала ;) , без да знаеш,  в някой унгарски салам, например  :rolleyes: ?

Опитвала съм и точно под някаква колбасарска форма- горките кончета :(

Връзка към мнение

 горките кончета :(

... а горките зайчета, а горките пиленца(патенца, пуйки), а горките теленца, а горките агънца, а горките прасенца ...   :rolleyes:  ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

... а горките зайчета, а горките пиленца(патенца, пуйки), а горките теленца, а горките агънца, а горките прасенца ...   :rolleyes:  ;)

 

Тях, кучета ги яли... :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Посетете и рибните ресторанти в Marsaxlokk. За да не ви сполетят проблемите на ven62, първо поплувайте в St. Peter's pool , намира се съвсем наблизо.  :)  През ноември имаше вкусна lampuka /или махи-махи/. Намира се до средата на декември.

Не устоях и на бадемовите десерти във  Fontanella Tea Room, както и на любимите ми каноли на всяка крачка.

Редактирано от infinity
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да преместим темата в някои веган форум, :)

Предлагам да се върнем на Малта.

Кое още сме харесали или пък какво не ни е харесало.

Да почнем положително :

Хареса ми цената на rent-a-car . 8 лева на ден

Връзка към мнение

Посетете и рибните ресторанти в Marsaxlokk. За да не ви сполетят проблемите на ven62, първо поплувайте в St. Peter's pool , намира се съвсем наблизо.  :)  През ноември имаше вкусна lampuka /или махи-махи/. Намира се до средата на декември.

Не устоях и на бадемовите десерти във  Fontanella Tea Room, както и на любимите ми каноли на всяка крачка.

 

Подкрепям напълно за рибните ресторантчета  в Marsaxlokk, точно на пристана. Бях забравил за тях. Ние вечеряхме в един ресторант "Двете сестри" или нещо подобно. Супер беше.

 

Infinity,

Не съм има проблеми (или не разбрах шегата ;) ), просто Малта не е моята дестинация. Не бих я повторил. Всъщност като се замисля - има толкова много места по света на които искам да отида, та едва ли искам да повторя нещо. Е, може би, Лондон, Виена, и разбира се, със сигурност - Португалия.

А да, имах един проблем. Тия в Малта до един са пълни идиоти и всички карат в насрещното движение. Всеки нормален човек, за да оживее трябва да кара и той в насрещното :) . Така и аз правех. Сериозно, не успях да свикна за 5 дни с обратното движение. Тъкмо привечер посвикна и на следващата сутрин нормалните ми рефлекси и навици се връщаха и през деня се борех с тях. :)

В началото на ноември времето беше чудесно - над 25 градуса. Успях да отида 2-3 пъти и на плаж т.е успях да се топна в морето. Плаж на Малта няма - по моите стандарти. Имат една "Синята лагуна". Доста четох за нея, гледах и няколко снимки. Но като отидохме - мащаба ме порази. Целия плаж е по-малък от нормален апартамент в София . Въпреки че бяхме извън сезона и нямаше много хора ходенето по  "плажа" беше истинско изпитание - стъпваш или между краката на хората, или в непосредствена близост до главите им или ако стъпиш на някои камък и залитнеш се подпираш на някое дупе дето си мисли че е на плаж. Абе, забавно беше.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Хареса ми цената на rent-a-car . 8 лева на ден

 

Явно цените доста са се попроменили оттогава, тъй като в момента разглеждам колите под наем и цените вървят около 20-30 евро на ден, включително и в цитираната от вас Goldcar :(

Връзка към мнение

Явно цените доста са се попроменили оттогава, тъй като в момента разглеждам колите под наем и цените вървят около 20-30 евро на ден, включително и в цитираната от вас Goldcar :(

При така добре развитата им транспортна мрежа нужна ли е кола под наем ?

Връзка към мнение

Става въпрос за 4-ма възрастни и дете на 2-3 години, та просто си мисля, че ще е по-удобно от тази гледна точка :) Иначе бих предпочела и аз градския транспорт, но и по-нагоре в темата четох, че може да се случи да се чака по 2 часа за автобус, а за пребиваване от 5 дни, това би изгубило доста време по спирките.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.