Прескочи до съдържание

Малта


Duke

Препоръчани мнения

Да... по-рано днес вече си я изстрадах тази новина... месец преди да посетим Малта природата си каза думата, но и като гледам що народ е вървял по тази скала... :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Някой нощувал ли е в Сент Джулиън?  защото сега, в предвид краткото време, намерих там евтин хостел и дали има редовни транспортни връзки към целия остров от там, или ще трябва да прикачвам през Валета?

Връзка към мнение

Зависи къде искаш да ходиш, но най- вероятно ще се наложи да прекачваш.  Така или иначе билетът ти важи за 2 часа и ще плащаш само веднъж. Сейнт Джулианс е все едно българският Слънчев бряг :) Ако искаш дай името на този хостел.

Редактирано от Алекс
Връзка към мнение

Ами аз ще бъда една седмица и ще си взема този седмичния пас . проблема не е в цената, а във времето. общо взето, искам да обиколя всичко. Всеки ден, нанякъде...

Връзка към мнение
преди 26 минути , ruwenzogy каза:

Някой нощувал ли е в Сент Джулиън?  защото сега, в предвид краткото време, намерих там евтин хостел и дали има редовни транспортни връзки към целия остров от там, или ще трябва да прикачвам през Валета?

По мое мнение няма да ти е много удобно за транспорт от там.
Този хостел, който си намерил, на какви пари е, ориентировъчно? За кои дати ти е престоят, да ти предложа един вариант за настаняване?

 

Връзка към мнение

Една седмица е предостатъчна. Колко остров е Малта. Сутрин към 8-9 и вечер към 4.30-6 стават задръствания. Така че избягвай да пътуваш в този период. Сейнт Джулианс е натоварен откъм трафик.

Иначе аз бих отделила един ден за Гозо.  Майка ми го хареса много повече от Малта :) Ферито е към 5 евро. Също така от Сейнт Джулианс аз бих вървяла пеша до Слима покрай морето, до феритата в Слима (зависи в коя част си, но за 40-50 мин може да се мине), после си хващаш ферито от Слима до Валета, разглеждаш Валета и оттам с фери до Three cities. Биргу е приятно. Мисля, че картата за градския транспорт важеше за тези ферита, но ще проверя да не те излъжа, че почти не ползвам тук автобуси. Най-вероятно за всичко на юг от Валета ще трябва да сменяш автобуси във Валета, но така или иначе това е нещо нормално за Малта. Мдина най-вероятно пак ще е със смяна във Валета. Но според мен това не трябва да те притеснява. Автобусите са на често, макар тези 5-10 минути в жегата да ти се струват часове. Имай предвид, че юни си е жега и че спирките не са като тези в БГ, да си починеш на сянка под дървото. А и за храната, в Сейнт Джулианс е скъпо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние бяхме в Слима (което е преди Сейнт Джулианс ако се идва от Валета). Където и да ходихме, все през Валета минавахме - тоест - още едни 20 - 30 минути на посока...Само за Гозо се спестява. Ако трябва да се пести време, най - добре да се спи във Валета...

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Как да спя във Валета, като за моите дати  15 - 22 юни в Букинга има 6 хотела и всички над 1000 евро  за моя престой. А хостела , който съм намерил е по

15 евро на вечер.

Ще се пътува...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Има си хас пък да не идете,заради някакви неудобни транспортни връзки.Те са си удобни от гледна точка на тамошния център за градска мобилност.Аз като бях,всички автобуси тръгваха и завършваха курса си пред фонтана на Нептун между стара и нова Валета.Разписанията се спазваха и няма проблем да си направиш разчет на времето.Има и карта на маршрутите.За някои от забележителностите ще си вземете преминаващ автобус.

Принцесата ще бъде очарована от селцето на Попай моряка и аквапарка!

Връзка към мнение

Не знам дали ще е по-добре, но разделих нощувките - 3 в Сент Джилиън и останалите в Слима.  Мисля, че е почти едно и също и автобусите, които минават през тях са едни и същи. Така, че надали съм спечелил нещо, на да има малко разнообразие...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , ruwenzogy каза:

Не знам дали ще е по-добре, но разделих нощувките - 3 в Сент Джилиън и останалите в Слима.  Мисля, че е почти едно и също и автобусите, които минават през тях са едни и същи. Така, че надали съм спечелил нещо, на да има малко разнообразие...

 

Добре си направил Оги. За мен Слима е най- удобен вариант - близо до Валета /10-15 мин/ и много по голям избор на хотели. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Само нещо да предупредя а автобусите! Вечер се препълват. А слизането и качването ставт само от първата врата. При това, ако не се подаде сигнал към шофьора (т.е. ако не се придвижиш навреме към предната врата в блъсканицата) той може спокойно да подмине спирката, на която жлаеш да слезеш. И редовно подминават, особено, ако виждат, че има на спирката много хора, които желаят да се качат, а в рейса няма място. Та може вечер да се окаже човек в сейнт Джулиън, вместо в Слима. Ние бяхме отседнали в Мсида, която е между Валета и Слима. Едната вечер не можах да се кача на същия автобус, като останалите от групата, че носех всичкия багаж, и се метнах на следващия рейс, който тръгна след няма и две минути. Обаче моите хора ги нямаше на спирката. А сега де - последен вечерен автобус, аз съм в Мсида, жена ми - в ст. Джулиън.

Извод - старайте се да отсядате някъде, където е близо до крайна/първа спирка на автобус.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 часа, ruwenzogy каза:

Някой нощувал ли е в Сент Джулиън?  защото сега, в предвид краткото време, намерих там евтин хостел и дали има редовни транспортни връзки към целия остров от там, или ще трябва да прикачвам през Валета?

Аз съм спала в Сейнт Джулиън. Бяхме една седмица и с картата обиколихме острова надлъж и нашир. За някои места се налагаше до Валета да се ходи и оттам да се качваме, но за други си имаше директни линии.

Никакъв проблем не ни е бил транспортът, а и хотелът беше на 1 минута от спирка.

Това е от там:

59242371ed155_Picture027.thumb.jpg.c1615965a83a7475ef66b30375d025e2.jpg

А това е гледката от покрива на хотела:

592423712c772_Picture005.thumb.jpg.a065461e0df25eb198b8a74e7b5ea2aa.jpg

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

:) Забележката е добра. За да спре автобусът най-добре да му махнеш. Някой път наистина не спират. Относно слизането - то става и от втората врата, дори е за препоръчване. Има бутон за стоп на вратите, който се натиска, за да сигнализираш на шофьора, че ще слизаш. Освен това в автобусите има електронни табла, на които пише, коя е следващата спирка, така че да можеш да се придвижиш. Ако все пак заседнеш, просто му извикай да те изчака. Качването е само от първата врата, като трябва да си сплъзнеш картата на четеца. Не е нужно да я показваш на шофьора.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

Не знам дали ще е по-добре, но разделих нощувките - 3 в Сент Джилиън и останалите в Слима.  Мисля, че е почти едно и също и автобусите, които минават през тях са едни и същи. Така, че надали съм спечелил нещо, на да има малко разнообразие...

 

Не знам дали вече си букнал нощувките, но аз все пак да си кажа моето предложение - NSTS Campus Residence and Hostel
Аз съм спал там - това са едни студентски общежития в Мсида, не е Валета, където наистина е по-скъпо за спане, но е практически от първите квартали до Валета и се намира на 5мин. от едно площадче - Msida Skate Park, което е нещо като хъбче на автобусите и там има спирки на много линии:

24,25,31,32, 35, 233, 238, 250, 260, 280,
TD9, TD13, X1, X1A, X1B, X2
не се сещам за друга спирка освен Терминус във Валета, където да спират толкова автобуси.
Близо си до Валета, близо си до яхтената марина, близо си до остров Маноел. 
Стаята ми беше чиста и спретната, включена е закуска на блок маса с добро зареждане и след сутрешното хапване огладнявах чак следобед.
За твоите дати виждам че като стаи има: 
Basic Single Private за 35€, за която пише че е с Shared Bathroom, но аз предполагам, че това е като стаята, която аз ползвах - единичка с баня извън стаята но беше с ключ само за мен. 
Standard Single Private за 38€ 

- има и в дорм с 5 легла за 22€

 

Комплексът е приятен - навсякъде млади хора-студенти, има и открит басейн, който може да се ползва. На мен ми пасна идеално на нуждите както бях сам. Разбира се - не е лукс - все пак са студентски общежития. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 39 минути , Фил каза:

Не знам дали вече си букнал нощувките, но аз все пак да си кажа моето предложение - NSTS Campus Residence and Hostel
Аз съм спал там - това са едни студентски общежития в Мсида, не е Валета, където наистина е по-скъпо за спане, но е практически от първите квартали до Валета и се намира на 5мин. от едно площадче - Msida Skate Park, което е нещо като хъбче на автобусите и там има спирки на много линии:

24,25,31,32, 35, 233, 238, 250, 260, 280,
TD9, TD13, X1, X1A, X1B, X2
не се сещам за друга спирка освен Терминус във Валета, където да спират толкова автобуси.
Близо си до Валета, близо си до яхтената марина, близо си до остров Маноел. 
Стаята ми беше чиста и спретната, включена е закуска на блок маса с добро зареждане и след сутрешното хапване огладнявах чак следобед.
За твоите дати виждам че като стаи има: 
Basic Single Private за 35€, за която пише че е с Shared Bathroom, но аз предполагам, че това е като стаята, която аз ползвах - единичка с баня извън стаята но беше с ключ само за мен. 
Standard Single Private за 38€ 

- има и в дорм с 5 легла за 22€

 

Комплексът е приятен - навсякъде млади хора-студенти, има и открит басейн, който може да се ползва. На мен ми пасна идеално на нуждите както бях сам. Разбира се - не е лукс - все пак са студентски общежития. 

Мерси, Фичо.

Сега ще разгледам общежитията. Сигурно става готин купон....

Връзка към мнение

Ползвали сме същия хостел, който е посочил Фичо. Потвърждавам написаното от него. Малко се луташ из коридорите докато си откриеш стаята като в лабиринт, но това е част от забавлението :-)

Седмичната карта важи и за автобусите на Гозо ,и  за ферибота до Гозо.

От Msida Skate Park се взема автобус до Университета за 2-3 спирки, а там се прави връзка за останалите райони на острова, различни от посока Валета.

 

Редактирано от Zara
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , ruwenzogy каза:

Това за седмичната карта и за Гозо много ми хареса. Преди не е било така. Дано да е достоверна информацията...

Картата важи за автобусите в Гозо, но мисля, че не важи за ферито от Малта до Гозо. Билетът е 4.65 евро и се плаща само на връщане от Гозо.

 

https://www.publictransport.com.mt/en/bus-card-and-ticketing

 

Сега виждам, че са пуснали и някаква нова. Може да ти е полезна.

 

преди 3 минути , ruwenzogy каза:

А как е най-удачния начин да посетя остров Комино и синята лагуна ?

Единият вариант е организирано с корабче от Слима, има много фирми с много оферти. Другият е с фери.

 

http://www.cominoferries.com/schedule.html

 

http://www.cominoferryservice.com/

 

Може да се комбинира и с Гозо.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От пристанището, където тръгват феритата за Гозо, тръгват и лодки и корабчета за синята лагуна. Има ги в изобилие - избираш някое, то те оставя на Комино и след определено време се връща. Взимат и връщат на Малта, т.е. не може да вземеш от Малта и после да искаш от Комино до Гозо (ние пробвахме тази комбинация и категорично ни отрязаха).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , ruwenzogy каза:

Май не виждам седмичната карта да може да се купи от летището, където всъщност ще ми трябва

Аз си я купих от летището,но искаха точната сума.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.