Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Уауу, много гадно.

Пътувам с турските авиолинии редовно вече 9  години. Допреди 2 години нямаха такива пропуски в организацията на работата им и бих ги нарекла изрядни. Но напоследък и аз съм от страдащите от техните недоразумения със закъснели полети, отменени полети, дублирани места. И ако да кажеш, че метеорологичните условия са били проблем, то това се случва и при нормални условия с времето. Та не знам на какво се дължи, ама оценката ми е някъде към 3+ в момента за обслужването им.

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

В момента и земетресението може да играе голяма роля. Слушах по радиото доктор, който пътува към региона с автомобил, тъй като самолетите са кът и се използват за най-необходимото. Та може като цяло страната да пренасочва какъвто капацитет може по тази линия. Не знам дали това влияе на авиокомпанията, но все пак тя е държавна.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

На летището където се чекират хората, днес имаше  огромни количества макарони, леща и други. Явно пращят за засегнатите зони, но странно че това не става с карго самолети.

 

днес вместо стандартния 1 час безплатен нет от машинките дават 8 часа, явно заради многото закъснения и отмени.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

На летището където се чекират хората, днес имаше  огромни количества макарони, леща и други. Явно пращят за засегнатите зони, но странно че това не става с карго самолети.

 

днес вместо стандартния 1 час безплатен нет от машинките дават 8 часа, явно заради многото закъснения и отмени.

 

Ние излетяхме за Пукет точно предния ден, в събота. Още тогава обявиха, че ще има много канселирани полети в неделя и да си проверим полета на сайта. Ние излетяхме фактически в неделя - събота срещу неделя в 02.00 и, както се казва, хванали сме “последния влак” преди целия цирк. Прибираме се в неделя пак с турците и дано всичко вече да е наред. 
 

От канселираните виждам, че 90% са вътрешните - днес всички бяха канселирани, тук таме имаше някой международен, който е отменен. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 По време на купуването на билетите бяхме избрали места с мъжа ми един до друг за дългите полети. За късите не ни даде да изберем без заплащане. След като промениха с 30 минути часа на връщането и ние до тази вечер не бяхме приели промяната, решихме най-накрая да я приемем и се оказа, че местата ни за връщане са "хванали крака", а за отиване сме на различни редове. Мога да променям всичко друго по резервацията, но не и да избирам места дори и срещу заплащане... По време на чекирането могат ли да се избират места ако не си платил или и тогава не може? Ако се свържа с офиса във Варна дали ще съдействат?

Връзка към коментар
преди 8 часа, chandni каза:

 По време на купуването на билетите бяхме избрали места с мъжа ми един до друг за дългите полети. За късите не ни даде да изберем без заплащане. След като промениха с 30 минути часа на връщането и ние до тази вечер не бяхме приели промяната, решихме най-накрая да я приемем и се оказа, че местата ни за връщане са "хванали крака", а за отиване сме на различни редове. Мога да променям всичко друго по резервацията, но не и да избирам места дори и срещу заплащане... По време на чекирането могат ли да се избират места ако не си платил или и тогава не може? Ако се свържа с офиса във Варна дали ще съдействат?

Не се хаби излишно. Бъди малко по-рано на летището, отиди на чекин машинките и сама си избери местата, които искаш. Дава ги безплатно 🙂

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Не се хаби излишно. Бъди малко по-рано на летището, отиди на чекин машинките и сама си избери местата, които искаш. Дава ги безплатно 🙂

A защо на машинките...? Не мога ли да си избера места при онлайн чек-ин?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , chandni каза:

A защо на машинките...? Не мога ли да си избера места при онлайн чек-ин?

Безплатно със сигурност не. Дава ги на случаен принцип, а ако пожелаеш да смениш мястото вече иска пари. За ориентир, при онлайн чек-ин на полета Истанбул-Богота системата ми поиска нескромните 250 лв. на човек (!!!) за избор на седалка. Няколко часа по-късно си взех безплатно същите седалки чрез машинката на летището.

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, T.E.Lawrence каза:

Може и без машинките, на чекина са отзивчиви, дадоха ми топ места.

Разбира се, там също може. Но машинките са по-удобни, когато нямаш чекиран багаж и не се налага да минаваш през гише. На мен лично машинките ми спестиха поне едночасова опашка в София.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги Матеев каза:

Разбира се, там също може. Но машинките са по-удобни, когато нямаш чекиран багаж и не се налага да минаваш през гише. На мен лично машинките ми спестиха поне едночасова опашка в София.

А като се чекираш няколко часа преди полета, няма ли по - голяма вероятност да има повече продадени места и ти да хартисаш така да кажем. Това вече ми се случи с wizz 7 часа преди полета се пробвах и не ми даваше и после нямаше седалки за нас...

Връзка към коментар
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

Разбира се, там също може. Но машинките са по-удобни, когато нямаш чекиран багаж и не се налага да минаваш през гише. На мен лично машинките ми спестиха поне едночасова опашка в София.

@Георги Матеев Ако си се чекирал онлайн 24 ч. преди първия полет, и си получил рандъм места за двата полета в посока, на машинките на THY нa летището в София можеш ли да си промениш вече дадените места за SOF - IST и IST - BOG? Или това упражнение е възможно само ако изобщо не си се чекирал онлайн предварително?
Какво ти искаха и гледаха на влизане в Колумбия, освен паспорт? Питам за к0вид малоумията от рода на формуляри, тестове, писиари, че сега гледам турците са ми пратили един дъъълъг имейл на турски и на английски с кухи линкове към онлайн форми и т.н. с вече отживели почти навсякъде изисквания?
 

Цитат

English Version
To the Attention of Our Passengers Traveling to Bogota,
According to the decision taken by the Bogota Airport Authority, all passengers entering Bogota are required to fill out an online form and obtain a PCR Negative test result 96 hours before their arrival in Bogota. The PCR test is not required for passengers transiting from Bogota (BOG) station, and the rules of the destination country of these passengers will apply.
For this reason, all passengers arriving in Bogota are required to fill out the form with the link below before arriving at the airport and submit the information (such as registration confirmation code or reference code) to the staff during the check-in process.
Online Form For Bogota ve QR Code: https://apps.migracioncolombia.gov.co/pre-registro/public/preregistro.jsf
We wish you healthy flights.

I attest to the following regarding my health condition:

  • I have not been diagnosed with COVID-19 at any time within 14 days before my flight.
  • I have not experienced any of the symptoms related to COVID-19 (fever, newly developing cough, loss of taste or smell, shortness of breath) in the last 8 days before my flight.
  • For at least 14 days before my flight, I have not been in close contact (less than 2 meters continuously for more than 10 minutes and/or face-to-face) with a person diagnosed with COVID-19.
  • I have not been quarantined by local or national units for the period covering flight dates for reasons related to COVID-19.

I attest that the above statements are accurate and truthful, and that I accept any consequences that may arise, depending on local rules and regulations, should any of these statements be found to be incorrect, false or incomplete.
I also attest that I will contact Turkish Airlines with a doctor's report confirming any suspicion of a COVID-19 infection at a minimum of 6 hours before the flight and that I will not go to the airport should any of the conditions above be in effect.
I am aware that if a doctor’s report confirming the suspicion of a COVID-19 infection is presented to Turkish Airlines, I may use the right of cancellation, as well as the right of free change, and change the ticket to an open one as offered by Turkish Airlines.
I understand and agree that if any of the aforementioned conditions is detected at the airport, contrary to my statement, my right to travel may be canceled by the authorities and that I may lose any rights regarding the COVID-19 policy and/or the re-booking and/or refund procedures implemented by Turkish Airlines.
In order to avoid any time loss due to additional measures taken at the airports, our passengers are recommended to arrive at the airports at least 3 hours before their flight.
Please note that check-in procedures will end at least 45 minutes before the scheduled departure time for domestic flights and 60 minutes before international flights.

@Alexander или някой друг със скорошен опит с Колумбия може също ако има желание да го сподели?

Връзка към коментар
преди 17 минути , wilks каза:

@Георги Матеев Ако си се чекирал онлайн 24 ч. преди първия полет, и си получил рандъм места за двата полета в посока, на машинките на THY нa летището в София можеш ли да си промениш вече дадените места за SOF - IST и IST - BOG? Или това упражнение е възможно само ако изобщо не си се чекирал онлайн предварително?
Какво ти искаха и гледаха на влизане в Колумбия, освен паспорт? Питам за к0вид малоумията от рода на формуляри, тестове, писиари, че сега гледам турците са ми пратили един дъъълъг имейл на турски и на английски с кухи линкове към онлайн форми и т.н. с вече отживели почти навсякъде изисквания?
 

@Alexander или някой друг със скорошен опит с Колумбия може също ако има желание да го сподели?

Можеш. Аз се бях чекирал онлайн, имах места, само не бях генерирал бордните карти (важно!). И после на машинките си смених и избрах местата безплатно.

 

На влизане в Колумбия освен паспорта гледаха и Ковид ваксинацията. Нищо друго.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , Георги Матеев каза:

Можеш. Аз се бях чекирал онлайн, имах места, само не бях генерирал бордните карти (важно!). И после на машинките си смених и избрах местата безплатно.

 

На влизане в Колумбия освен паспорта гледаха и Ковид ваксинацията. Нищо друго.

Преди 2 седмици за влизане и излизане от Колумбия се изискваше и формуляр на адрес https://apps.migracioncolombia.gov.co/pre-registro/public/preregistro.jsf

При нас го поискаха на летището в София и на летището в Богота. На мои познати не е искан подобен формуляр, т.е. явно зависи от служителите. Важно - адресът се отваря само с американско или колумбийско айпи! Трябва впн когато се попълва от България. Естествено това развива частната инициатива и в интернет се предлага платена подобна услуга срещу 30-60 долара. Формуляра не е нищо особено като данни. Накрая генерира един пдф, който или се разпечатва, или се показва от телефона.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , Дани Магелани каза:

В самолетите по време на полетите или на летището в Истанбул искат ли маски?

Не

Преди 1 час, Георги Матеев каза:

На влизане в Колумбия освен паспорта гледаха и Ковид ваксинацията. Нищо друго.

Да. Задоволиха се с опърпана разпечатка на ваксинация от 2021. Не знам какво става, ако нямаш

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 6.02.2023 г. в 22:59, randi каза:

По случай анулациите утре обедния полет ще бъде изпълнен от широкофюзелажен А330, а вечерния полет е анулиран. 

Вчера беше анулиран вечерният, онзи ден пък обедният. Днес вече и сутрешният и вечерният са канселирани, само този в 16ч. (бордват се в момента, час и 30 мин. по-късно) обединява явно всичките три дневни ротации, и  затова пускат А332.
Не ми се мисли какво се случва в момента на Истанбулското летище.

 

  

преди 46 минути , домосед каза:

Не

Да. Задоволиха се с опърпана разпечатка на ваксинация от 2021. Не знам какво става, ако нямаш

Ако нямаш, просто вадиш един лист А4 с нещо написано на него на английски и български. Ноември  на път за Еквадор имахме дълъг overnight stopover на Bogota, с влизане в Колумбия. На опашката за проверка на документи мина едно момиче, което от време на време извикваше нещо като "ваксин сертификат", и всеки вадеше или телефон, или лист със съответния документ. Момичето само минаваше и хвърляше по един небрежен поглед на показаното от хората, но според мен и с карта за градския транспорт в София можеше да се мине със същия успех, толкова внимателно се гледаше на процедурата.

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , Alexander каза:

Формуляра за Колумбия се е искал винаги, особено на влизане

Освен когато не го поискат. На мене не ми го поискаха нито от авиокомпанията (Copa), нито на паспортната проверка.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Alexander каза:

Така е, но според правилата трябва да е го има всеки.

Нито струва пари, нито време, за да се чудо  някой дали да ги прави или не.

Аз в продължение на няколко дни не успях да си отговоря на въпроса защо не ми се отваря страницата за формуляра. После нещата се случиха с помощта на приятели. Малко странно изглежда страницата да се достъпва с ВПН и точно определено айпита от определени държави. В крайна сметка при мен цялата работа не се случи за минути, а за дни.

Връзка към коментар
преди 59 минути , bronco каза:

Аз в продължение на няколко дни не успях да си отговоря на въпроса защо не ми се отваря страницата за формуляра. После нещата се случиха с помощта на приятели. Малко странно изглежда страницата да се достъпва с ВПН и точно определено айпита от определени държави. В крайна сметка при мен цялата работа не се случи за минути, а за дни.

Първия път когато ходих си стана веднага с бг IP, втория се запъна и някак си пробвах с чуждо. Обаче ако някой за сефте  ще го прави от Бг си прав, че ще загуби време и нерви.

Обаче и там ако го искат, пак ще има още повече нерви и ето форума пак помага за такива случаи 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В продължение на моите брожения с местата... От сайта така и не успях да си избера места - не ми дава дори опция срещу заплащане - просто изборът на места е disabled/grayed out, но пък през мобилното приложение успях да си избера места за дългите полети (отново безплатно), а за София - Истанбул можеше, но срещу заплащане, та за там пропуснах.

Връзка към коментар
преди 5 минути , chandni каза:

В продължение на моите брожения с местата... От сайта така и не успях да си избера места - не ми дава дори опция срещу заплащане - просто изборът на места е disabled/grayed out, но пък през мобилното приложение успях да си избера места за дългите полети (отново безплатно), а за София - Истанбул можеше, но срещу заплащане, та за там пропуснах.

По време на чек ин ли ти даде безплатен избор в апа или преди това?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.