Прескочи до съдържание

Дългосрочно паркиране на летище София / Варна / Бургас


Препоръчани мнения

През март 2017 оставих колата си за 11 дни на паркинга на аерогара Варна, почти пред терминала. Струваше ми около 80 лв на излизане при автомата на бариерата. Извън летния сезон паркинга е празен и даже е притеснително човек да си остави колата за толкова дни да стърчи като паметник насред нищото, но проблеми нямаше.

Връзка към мнение
Мирослав Василев

Успешно се възползвахме от новият паркинг в близост до летището.

Това им е сайта -> http://parkandfly.bg/bg/

Цената за 3 дена излезе 18лв, като е включен и безплатен транспорт и от/до летището. След като си оставиш колата, тръгвате веднага за летището, а като кацнете звъните и до 5 минути, идват да ви вземат.

Паркинга е с навеси, така че колата е защитена.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, интересува ме дали някой е ползвал паркинги около летище Бургас, понеже полета ми е в 6.30 и нямам много варианти (за 8 дена). Ако имате инфо, моля споделете. 

Редактирано от Plovdiv_BG
допълнение
Връзка към мнение

Може да ползваш обществения паркинг на колелото до летище Бургас. Последно беше безплатен. Друг вариант е да влезеш в селото (квартал Сарафово) и да паркираш в някоя от крайните улички.

Платен охраняем паркинг не се сещам да има наоколо.

Редактирано от vorbis
Връзка към мнение

Мислих да ползвам обществен паркинг, но се питам дали след 8 дена на кола с номер от друг град ще и е там акумулатора или... :download: - имам горчив опит от Несебър, когато купих нова гума през 2015-та.

На паркинга на летище Бургас ще ми струва престоя 68 лв. На Закрит Паркинг Сарафово (приблизително разстояние от летището1.2 km) ще ми струва 48.00 лв, но ме отказа следния коментар - 

"Ами може да добавят услуга превоз до летището - няма да им струва много понеже е близо, НО струва доста на клиентите т.к. такситата ти искат 10лв понеже така са решили, а по апарат излиза 2,50.  Вярно че не им е рентабилно ама......  Така де, паркинга ти излиза +20 лв такси в двете посоки. По-добре да бях спрял директно на паркинга на летището."

 

Връзка към мнение

Сарафово не е Несебър. Ако е и извън сезона, не мисля, че има за какво да се притесняваш. В Бургас е пълно с чужди номера, еле пък софийски (заради лизинговите компании). Ти си преценяш все пак.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

"Паркингът на Терминал 2 е покрит и е свързан чрез топла връзка с обществените зони на заминаване и пристигане.

Капацитетът му е 800 паркоместа."

(Официален сайт на летище София)

 

Има ли някой впечатления как е този покрит паркинг пред Терминал 2 и дали нормално места има?

Предстои ми 10-дневно оставяне на колата и въпреки двойно по-високата цена на този паркинг, би ми се искало да избягна паркирането на колата на по далечен платен паркинг, прехвърлянето на багажите и трансфера паркинг - летище и обратно.

Връзка към мнение

Винаги има места. Говоря за от няколко години назад във времето до сега, нямало е случай да няма места вътре, така че няма проблем.

Паркингът е като в мол, влизаш, взимаш си билетче от машината и паркираш където решиш. Преди излизане се плаща горе на терминала, на последното гише до асансьора до рент-а-карите. Има и машина за плащане, но не знам като сумата е по-голяма дали е възможно на нея. Макар че не виждам причина да не може.

Редактирано от Тони
  • Браво 1
Връзка към мнение

На мен само веднъж ми се случи да няма места, имаше даже опашка, но тъй като повечето хора го ползват за краткосрочно паркиране, бързо се освобождават места. 

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 35 минути , Yabandzhieva каза:

Може би въпроса ми е малко тъп, но до колко сигурен е паркинга на летище Варна? Има ли вариант да липсва колата или части от нея? 

Колкото всеки един друг платен паркинг. Ако някой изморен пътник кацне с полета от Истанбул в 02:30  и като дава назаден те поусурка няма какво да направиш, но да липсват огледала, гуми и т.н. е почти изключено.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

преди известно време пуснах тема, че имам  паркинг до летище София.  От около месец, с моят партньор направихме и във Варна.

http://www.parkingairportvarna.com

http://www.parkingairportsofia.com

Всички Магеланци имат 15% отстъпка от цените.

 

 

 

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте! Прочетох за паркинга Ви във Варна в близост до летището и днес Ви се обадих. Изпратихте ми оферта за 7 дни, но забравих да отбележа, че съм Магеланец. Важи ли все още намалението за 15 %?

Връзка към мнение
преди 8 часа, Petya каза:

Здравейте! Прочетох за паркинга Ви във Варна в близост до летището и днес Ви се обадих. Изпратихте ми оферта за 7 дни, но забравих да отбележа, че съм Магеланец. Важи ли все още намалението за 15 %?

Здравейте,

да отстъпката важи.

Връзка към мнение
преди 30 минути , saved_ каза:

Здравейте. Утре сутрин трябва да паркираме колата във Варна и да си хванем ранния полет за Кипър.  Моля за идеи за безплатен паркинг :)

Паркираш срещу "комина" , кв. Възраждане бл. 1, 4 или 6 , и си викаш такси до/от летището. Накрая се оказва че за 10-15лв  си треперил дали колата ще е там....

Ползвай линка по-горе- удобно и евтино..

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, saved_ каза:

Здравейте. Утре сутрин трябва да паркираме колата във Варна и да си хванем ранния полет за Кипър.  Моля за идеи за безплатен паркинг :)

Ако толкова държите да е някъде безплатно я паркирайте някъде из Аксаково и след това с 409 до летището.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Относно паркирането във Варна препоръчвам паркинга на Митака - http://www.parkingairportvarna.com

Летяхме от Варна за Виена и се чудихме къде да паркираме за 8 дни. Добре, че прочетох тъкмо навреме за този паркинг във форума. Направиха ни и 15 % отстъпка. В цената влиза и трансфер до летището и обратно. Най-важното е, че бяхме абсолютно спокойни за колата. Ако ми се наложи отново бих използвала паркинга.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 7 минути , Фил каза:

Някой ползвал ли е IBIS Hotel Sofia Airport Parking? 
Отзиви? 

Искахме да го ползваме преди 2 години, обадихме им се и ни казаха, че няма паркинг, не отдават места, при все, че излизаше в Parkvia... Ползваме или АТМ (когато е за по-кратък срок), или Кентавър, при които цената беше 40, но я вдигнаха на 50 лв за цял месец. Намира се в ИЕЦ - точно на входа на метрото и на 3 спирки от летището.

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , Фил каза:

Някой ползвал ли е IBIS Hotel Sofia Airport Parking? 
Отзиви? 

Миналия месец - само адмирации от това първо посещение.

 

След него обаче пробвахме и съседния - Park and Fly Sofia Airport. Беше с левче на ден по-скъп, но пък с навес. 🙂 Също без забележки.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Фил каза:

Някой ползвал ли е IBIS Hotel Sofia Airport Parking
Отзиви? 

Ние ползвахме един път най-евтината тарифа през сайта www.parkcloud.com. Трябваше да има безплатен трансфер до летището, но на връщане никой не вдигна телефона и взехме такси. Също така ни бяха източили бензина. По-добре някъде другаде на закрит  паркинг.

  • Шок 6
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Привет, може ли да ми даддете съвет за 10-дневно паркиране на или около летище Бургас в началото на септември? Намерих оферта за 80 лв. за целия период чрез parkvia.com.

Има ли по-изгодно местенце? Сигурно ли е да се паркира в самото Сарафово? Мерси предварително!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.