Прескочи до съдържание

Дългосрочно паркиране на летище София / Варна / Бургас


Препоръчани мнения

  • 1 месец по-късно ...

Налага ми се едно супер кратко пътуване (от порядъка на 48 часа), но с доста шантави часове на заминаване и пристигане (когато вече метрото не се движи или е рисково за пристигане на летището) обмислях вариант да си отида по нощите с колата и след това пак сред нощ да се прибера с нея. 

Гледам паркингите и се чудя: на официалния паркинг на терминал 2 ми пише че няма наличност. Не съм ходила до летището повече от две години. 

Това означава ли, че паркингът не работи (все пак цените са сравнително съизмерими за 48 часов престой с по-отдалечените, а и ако ползвам такси в двете посоки - пак ще е същото) или че на него няма свободни места? 

Някой с прясна информация?

Връзка към мнение
преди 23 часа, Lyubina каза:

Налага ми се едно супер кратко пътуване (от порядъка на 48 часа), но с доста шантави часове на заминаване и пристигане (когато вече метрото не се движи или е рисково за пристигане на летището) обмислях вариант да си отида по нощите с колата и след това пак сред нощ да се прибера с нея. 

Гледам паркингите и се чудя: на официалния паркинг на терминал 2 ми пише че няма наличност. Не съм ходила до летището повече от две години. 

Това означава ли, че паркингът не работи (все пак цените са сравнително съизмерими за 48 часов престой с по-отдалечените, а и ако ползвам такси в двете посоки - пак ще е същото) или че на него няма свободни места? 

Някой с прясна информация?

Паркинга е в ремонт в по-голямата си част и затова наличността му е по-малка. Ползвай някой паркингите с трансфер хем за 48ч ще сс ти около 15-18лв и ще те вземат и закарат бързо. Ибис са опция, друга опция е park&fly, има и други, но тези са ми най-пресните... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А ако имаш близо до вас зона на Spark, можеш да се самозакараш до летището и да оставиш Spark-a на зарядната станция пред терминала.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Последно като бяхме, само най-горното ниво беше в ремонт. С това ронене и падане на мазилка - в плачевно състояние е, ще каже човек, че е строен в древността....

Ние прибирахме хора от летището и трудно намерихме място. Все пак, ако е за толкова кратко и ми е важно колата да ми е под ръка, бих отишла по-рано и да изчакам, ако се наложи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

park&fly се твърди че е fully booked. 

Резервирах в Ибис преди малко, дано всичко е наред, че тези сутрешни полети много ме тормозят, а и фамилията не е налична да ме закара до летището (и да ме прибере после). 

Връзка към мнение

 

преди 14 минути , Lyubina каза:

park&fly се твърди че е fully booked. 

Резервирах в Ибис преди малко, дано всичко е наред, че тези сутрешни полети много ме тормозят, а и фамилията не е налична да ме закара до летището (и да ме прибере после). 

Спокойно, всичко ще е наред - много са точни.

 

На 3.05.2022 г. в 22:53, chandni каза:

ATM ни го скроиха същия номер последните два пъти, не един... И им бяха наистина последни! Не стига, че ни зарязаха да чакаме над 1 час за обратния трансфер, ами и "колегата бил идвал и ни звънял, а нас ни нямало", при положение, че ние им звъннахме когато излязохме, телефонът беше включен и нямаше неприето повикване! За капак и цените им вече са по-високи от останалите.

 

Последния път ползвахме закрития паркинг на Ибис хотел. Местата са широки, така че няма вероятност някой да ти удари вратите по невнимание, а за трансферите и на отиване, и на връщане бяха много експедитивни. На връщане момчето беше на терминала (T2) 7 минути след като им се обадихме. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Lyubina каза:

park&fly се твърди че е fully booked. 

Резервирах в Ибис преди малко, дано всичко е наред, че тези сутрешни полети много ме тормозят, а и фамилията не е налична да ме закара до летището (и да ме прибере после). 

Няма проблем 

Всичко ще е точно

вземи им само мобилния като кацнеш да им звъннеш да те приберат

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С Ибис няма да имаш проблем, ползвал съм ги над 10 пъти, единия колата остана три седмици. За мен е най-добрата опция и са съвсем близо до летището. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ибис как ги резервирате или просто отивате на място? В parkvia ми излиза за Ибис, но само за открития паркинг, мен ми се ще да я оставя на закрито да не удари колата някоя потенциална градушка. В същото време на тези не знам какъв им е филма, изглежда са партньори с ибис, но са отделен паркинг? https://parko.bg/

Връзка към мнение
преди 34 минути , Георги каза:

Ибис как ги резервирате или просто отивате на място?

През parkvia категорично. Правила съм запитване по телефона и цената, която ми обявиха, беше с поне 50% по-висока от тази през Parkvia. Щом не ти предлага закрития, значи нямат места (може да е само за един от дните, но като няма за целия период, няма да ти покаже... Закритият им паркинг не е кой знае колко голям - не повече от 15-20 места са, затова е добре да се прави резервацията по- навреме. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз резервирах през parkvia. Имаше място на закрития паркинг, но реших да рискувам и я оставих отвън 🙂 Разликата в цената е минимална, та не е това причината. Като се прибера, ще пиша как е ситуацията на връщане (по сред нощ 😉 ). За сега нямам оплаквания. 

Направи ми впечатление, че след като излезе резервацията има уточнение, че е възможно да се наложи изчакване на шатъла от порядъка на до 20 минути, което в първия момент леко ме притесни (че си бях задала почти последния възможен час, така че да стигна навреме за полета ми), но може би имах и известен късмет че точно като си оставих колата и се появи една група гости, които също чакаха шатълчето и то пристигна почти веднага. Та не ми се наложи да чакам. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние отидохме точно когато шатълът тръгвше. Мъжът ми изтича и го помоли да ни изчака, но момчето му отговори, че ще се върне бързо и действително - не бяха минали повече от 10 минути - точно колкото да паркираме и да си изкараме куфарите във фоайето и шатълът пристигна. Както писах и по-нагоре, при посрещането на Т2, шатълът дойде да ни вземе на 7-мата минута от обаждането, така че действат наистина бързо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
преди 5 часа, tch каза:

Аксаково и оттам с автобус 409 към летището.

В 4:30 сутринта не е оферта.

Спряхме на паркинга на летището, пред терминала. Пише 48лв за 3 дни, да го видим 

Връзка към мнение
преди 21 часа, jul каза:

Ибис искат ли разпечатана резервацията или QR кода от телефона само?

Не, не искат. Само сме казвали името, на което е резервацията.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, jul каза:

Ибис искат ли разпечатана резервацията или QR кода от телефона само?

Не съм правила резервация, а само телефонен разговор. Никога не съм имала проблем.

Има бариера на входа, запазваш си тикета от рецепция, плащаш на тръгване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.