Прескочи до съдържание

Дългосрочно паркиране на летище София / Варна / Бургас


Препоръчани мнения

Или ние сме каръци, или... Днес чакахме трансфер от Ибис към летището над 30 минути. Междувременно дойдоха да се настаняват хора от екипаж, които дошли пеша, защото никой не ги взел 40 минути. Дойде накрая един чупен бял бус /белият охлюв/, който ни вози до Т2 почти 15 минути. Да видим връщането. 

  • Шок 5
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой пробвал ли е новата схема с онлайн резервациите на летище София, добре ли работи? До колкото разбирам, предплащаш за колата по рег номер и би трябвало да те пускат директно бариерите, ако си в предплатения период.

 

Иначе и аз съм разочарован от Ибис, през parko.bg. Резервирах и предплатих подземно място, само че като отидох всичко беше пълно в гаража. Момичето на рецепцията беше много изненадано, каза след като се върнем да си дадем банковата сметка да направят превод (то не че голямата разлика, 5-6лв, ама аз избирам паркинга основно заради подземното). На връщане момичето на рецепцията беше друго и въобще не в час, разбрахме се да напиша имейл. Писах на parko имейл, ни вопъл, ни стон.  Въобще тази схема с едните взимат парите, другите предоставят услугата е нещо крива. И цялата работа в Ибис според мен съвсем не е организирана добре, никога не са ме питали за номер, резервация и т.н. Взимам талонче, после на тръгване казвам че съм имал резервация, маркират талончето и ме пускат. Не виждам какво спира някой да си предплати за 1 ден, а колата му да стои там 10. 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

На мен ми поискаха потвърждение за резервация,  което получих на пощата си след като платих. 

Очевидно,  нещо са сбъркали системата последните месеци. 

Връзка към мнение
преди 8 часа, Георги каза:

Някой пробвал ли е новата схема с онлайн резервациите на летище София, добре ли работи? До колкото разбирам, предплащаш за колата по рег номер и би трябвало да те пускат директно бариерите, ако си в предплатения период.

 

Преди седмица си оставих колата за 3 дни и половина, като резервирах онлайн. Оставих я, откараха ме до терминала и ми дадоха талонче. На връщане в 1ч. през нощта ме взеха от терминала и си платих 33лв. - Парк/флай...

Връзка към мнение
преди 10 часа, Георги каза:

Иначе и аз съм разочарован от Ибис, през parko.bg. Резервирах и предплатих подземно място, само че като отидох всичко беше пълно в гаража. Момичето на рецепцията беше много изненадано, каза след като се върнем да си дадем банковата сметка да направят превод (то не че голямата разлика, 5-6лв, ама аз избирам паркинга основно заради подземното). На връщане момичето на рецепцията беше друго и въобще не в час, разбрахме се да напиша имейл. Писах на parko имейл, ни вопъл, ни стон.  Въобще тази схема с едните взимат парите, другите предоставят услугата е нещо крива. И цялата работа в Ибис според мен съвсем не е организирана добре, никога не са ме питали за номер, резервация и т.н. Взимам талонче, после на тръгване казвам че съм имал резервация, маркират талончето и ме пускат. Не виждам какво спира някой да си предплати за 1 ден, а колата му да стои там 10. 

Ибис съм ги ползвал пет пъти. Никакви онлайн системи и т.н. Обаждаш се предишния ден по телефона и всичко е точно и те чакат. Няма смисъл от посредници и излишни вериги за такова нещо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, КОКО22 каза:

Преди седмица си оставих колата за 3 дни и половина, като резервирах онлайн. Оставих я, откараха ме до терминала и ми дадоха талонче. На връщане в 1ч. през нощта ме взеха от терминала и си платих 33лв. - Парк/флай...

Аз говоря за официалните паркинзи на летището, скоро въведоха онлайн система за резервации.

 

преди 2 часа, T.E.Lawrence каза:

Ибис съм ги ползвал пет пъти. Никакви онлайн системи и т.н. Обаждаш се предишния ден по телефона и всичко е точно и те чакат. Няма смисъл от посредници и излишни вериги за такова нещо.

Не обичам да говоря по телефона и много обичам онлайн системите, въпрос на предпочитания 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Абе и аз съм така, ама условията в България го изискват за най-лесно вършене на работа и няма как да забравят или да се обърка нещо по трасето.

 

Почти съм сигурен, че онзи предишния случай по-горе на забравените на летището е бил онлайн или предварителна уговорка да ги вземат след дни и непредадено инфо на колегите им. Трудно мога да си представя как кацаш - обаждаш им се - казват, че идват и да те забравят. Поне този начин съм го тествал няколко пъти и работи.

Връзка към мнение
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Абе и аз съм така, ама условията в България го изискват за най-лесно вършене на работа и няма как да забравят или да се обърка нещо по трасето.

 

Почти съм сигурен, че онзи предишния случай по-горе на забравените на летището е бил онлайн или предварителна уговорка да ги вземат след дни и непредадено инфо на колегите им. Трудно мога да си представя как кацаш - обаждаш им се - казват, че идват и да те забравят. Поне този начин съм го тествал няколко пъти и работи.

Моят опит е точно диаметрален - работи, докато изведнъж спре да работи. Когато го имаш в писмен вид е много по-експлицитно. Миналата седмица ми доставяха мебел, цял ден я чаках в сряда, в края на деня се обадих по телефона да питам какво става и ми казаха, че курсът им за София е всъщност в четвъртък. Ходи разбери кой се е объркал като уговаряхме доставката по телефона, а ако го имах в писмен вид мога да го проверя във всеки един момент, в който се усъмня.

 

Да вземем пак горепосочения пример с покрития паркинг. Не че ме отразиха че имам писмено потвърждение, и за пет лева не ми се занимава, но в противен случай можеха просто да ми кажат, че не, не сме се разбирали да ми пазят място в закрития паркинг и толкова. Той каза-тя каза.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Хора, проблем имам голям. Не мога да намеря свободен паркинг до летище София за 29.12-02.01. Някакви предложения къде да оставим колата? Някакъв.ад е. Включително и на самото летище няма места. 😞

Връзка към мнение
преди 27 минути , luba_rizova каза:

Хора, проблем имам голям. Не мога да намеря свободен паркинг до летище София за 29.12-02.01. Някакви предложения къде да оставим колата? Някакъв.ад е. Включително и на самото летище няма места. 😞

Сложих някакви часове за проверка само:

 

Screenshot_20221225-164346.png.d9acf8e061810e3dcd7a7c6e8c98ce56.png

 

За 4 дни излиза 60лв. 

Нямам впечатления от тях, но скоро на мой познат му трябваше паркинг и извадих няколко около летището, за да има избор.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , iMari каза:

Сложих някакви часове за проверка само:

 

/cdn-cgi/mirage/a3422b3ba010c2404ec595994c3337517999802375d3e97e641125f67164767c/1280/https://magelanci.com/uploads/monthly_2022_12/Screenshot_20221225-164346.png.d9acf8e061810e3dcd7a7c6e8c98ce56.png

 

За 4 дни излиза 60лв. 

Нямам впечатления от тях, но скоро на мой познат му трябваше паркинг и извадих няколко около летището, за да има избор.

Нямат места, първо на тях писах 😞

всъщност май онези са други. Чака  да.видя тези. 

Връзка към мнение
преди 1 час, luba_rizova каза:

Нямат места, първо на тях писах 😞

всъщност май онези са други. Чака  да.видя тези. 

Здравейте,

аз имам два паркинга до летище София. Имаме няколко свободни места за тези дати. Всеки Магеланец ползва 15% отстъпка.

https://www.parkingairportsofia.com/цени-и-резервация/

 

 

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Бихте ли ми казали кой е най-близкият и изгоден паркинг до терминал 1? Ще паркирам за 1 ден. Предпочитам да е на пешеходно разстояние, да не рискувам с разни шатъри и подобни. Благодаря предварително.

  • Замислям се 3
Връзка към мнение
преди 21 часа, Eva eva каза:

Бихте ли ми казали кой е най-близкият и изгоден паркинг до терминал 1? Ще паркирам за 1 ден. Предпочитам да е на пешеходно разстояние, да не рискувам с разни шатъри и подобни. Благодаря предварително.

+359890434346 обадете се на този телефон паркинга е на Мими Балканска.

За 3 дни платих 27лв. Близо е до т1, но има шатъл.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте,

не мога да си намеря свободен паркинг до летище София. Някакви идеи? Мисля си за паркиране край някой блок в Дружба в краен случай и такси оттам. Дали е добра идея? Някой магеланец в района дали може да съдейства?

Връзка към мнение
преди 58 минути , deian каза:

Здравейте,

не мога да си намеря свободен паркинг до летище София. Някакви идеи? Мисля си за паркиране край някой блок в Дружба в краен случай и такси оттам. Дали е добра идея? Някой магеланец в района дали може да съдейства?

Ние паркирахме миналата седмица на паркинга на хотел АТМ. За 7 дни беше под 50 лв.

Връзка към мнение
преди 12 минути , Madonna каза:

Ние паркирахме миналата седмица на паркинга на хотел АТМ. За 7 дни беше под 50 лв.

Знам ги, но нямат места за периода. Пробвах всичко, което се сетих, освен parkvia...

Връзка към мнение

Мислила съм си подобен вариант, но мислих да оставим колата на паркинг в Младост. Покрай булеварда има много блокове и мисля, че няма да има проблем да се остави там за няколко дена. Накрая платих за паркинг на летището,тъй като щяхме да закъснеем за полета.

Връзка към мнение
преди 2 минути , deian каза:

Знам ги, но нямат места за периода. Пробвах всичко, което се сетих, освен parkvia...

Граф Вронски ми прати локация на един паркинг в Младост 2, който се намира до метрото водещо до летището. Ние решихме да не го ползваме понеже бяхме с горен багажник, а паркинга е обществен. Искаш ли да го потърся?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Madonna, ще съм благодарен.

А някъде около летището останаха ли свободни възможности за паркиране? Преди години съм паркирал по едни "поляни", но оттогава много неща се промениха... Някои поляни все още са си същите кални поляни, но платени.

Връзка към мнение
преди 20 минути , deian каза:

А някъде около летището останаха ли свободни възможности за паркиране? Преди години съм паркирал по едни "поляни", но оттогава много неща се промениха... Някои поляни все още са си същите кални поляни, но платени.

На бул.Христофор Колумб под новия път за Т2, както и срещу автосалона на Мазерати има пространства, където може да се спира безплатно и са на пешеходно разстояние от летището (виждат се на Street View).

image.png.5998881a398f47f27059b7c410f9ff36.png

 

Иначе аз живея на 5км от летището, около нас се намират сравнително лесно места за паркиране. Ако решиш, пиши ЛС.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, deian каза:

@Madonna, ще съм благодарен.

А някъде около летището останаха ли свободни възможности за паркиране? Преди години съм паркирал по едни "поляни", но оттогава много неща се промениха... Някои поляни все още са си същите кални поляни, но платени.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.