Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

И един въпрос, някой ако е пробвал и е наясно. 
В процеса на резeрвация получих съобщение, че ще получа купон за $50 отстъпка, ако направя резервация за нощувка като "busines stay".
И за целта трябвало:

"If your company is already enrolled in Airbnb for Business, join their account by visitingairbnb.com/business-travel. "

 

post-139-0-46739700-1463582811_thumb.jpg

 

Някой пробвал ли е да си регистрира фирмата и произтичат ли някакви усложнения от това? 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Фичо, относно превалутирането ми се щеше да поизчакам преди да обновя информацията, че имаше някакво движение наскоро по тази тема. Ти даже си харесал поста там :)

 

Ако може някой да потвърди, че наистина вече няма никаква игра с курсовете или по-скоро, че няма как да и въздействаме, направо ще махна тази част, но в момента нямам времето за това. 

 

П.С. Хоста може да изисква идентификация с ID :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По повод питането за верификация - има опция, с която хоста да въведе изискване само верифицирани с ID гости да могат да букват. Но това ти излиза като изискване чак като почнеш да резервираш. Доколкото разбирам Фичо - искало ти е още на влизане в профила си? Това не знам защо е.

Но така или иначе, тенденцията е към ID верификацията да стане задължителна, а и в много страни се въвеждат изисквания хостовете да събират данни на гостите. Даване на копие от паспорт на частно лице е смущаващо, ако ви поискат - трите имена, държава и номер на паспорта написани на листче е напълно достатъчно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По повод питането за верификация - има опция, с която хоста да въведе изискване само верифицирани с ID гости да могат да букват. Но това ти излиза като изискване чак като почнеш да резервираш. Доколкото разбирам Фичо - искало ти е още на влизане в профила си? Това не знам защо е.

 

Ясно, разбрах.  :) 

Може би не съм се изразил правилно - настина искането за верификация с ID стана по време на резервация.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Утре заминавам за Амстердам. Уговорихме се с човека в AirBnb - към към обявата му има следния текст, който е общодостъпен при резервация:

 

"There are some ground rules like smoking in the apartment is forbidden. If caught you risk a fine of 100e.".

 

Сега ми изпрати на лично съобщение пълен списък с правилата, като има едно, което ме притеснява:

 

"If the keys are getting lost you have to pay a fine of 100e since the keys are certified and can’t be copied. This also says on the Airbnb site. By taking this booking you accept the terms of these conditions and give me a deposit of 100e at the arrival what you will get back when you hand over the keys."

 

Смятам, че тук имаме явно разминаване между това, което е описал първоначално и това, което получавам сега. Всъщност, никъде не съм се съгласявал да дам депозит от 100 евро. Според моите разбирания, първоначално публикуваният текст означава единствено, че ще трябва да доплатя допълнително въпросната сума, ако направим някакви поразии, а не да ги даваме предварително.

Според вас нещата редни ли са и ако не са, какви мерки да предприема? Бих поискал документ за депозита, който обаче най-вероятно ще ми бъде отказан под някакъв предтекст, а да дам ей така 100 евро на доверие не ме кефи. Ако откажа, може ли да анулира резервацията?

Още нещо: целият текст е очевидно подготвен предварително (пише, че не знае неща, за които сме говорилив вече), така че изпращането им в последния момент според мен е целенасочено, за да нямам време за реакция. От друга страна, ако ме завлече с парите и му оставя негативно ревю, ще загуби много повече.

Редактирано от Cocolino
Връзка към коментар

Дай линк към обявата, най-вероятно там ги има изброени тези неща в House Rules. Не е нечувано да се иска депозит за ключ и не би ти отказал документ за депозита. По новите правила на сайта при резерваця се съгласяваш с House Rules които са описани в обявата (и в itinerary на резервацията ти). Ако си го пише това за ключа и депозита, значи си приел условието.

Връзка към коментар

Точно от там съм взел цитата. Ето я обявата: https://www.airbnb.com/reservation/itinerary

Какъв официален документ би могъл да ми издаде?

 

Това е връзка към апартамента в твоя профил, нямаме достъп до него. Махнах и кода за резервация за всеки случай. Пусни линка след търсене, трябва да е нещо от рода на airbnb.com/rooms/

 

Въпреки, че го пише в правилата, аз бих питал Airbnb какво мислят по въпроса, дали такъв тип депозити са ок с тях. Изрично се твърди, че кеш на хоста не се дава, освен за туристически такси и подобни. Това според мен си е чист security депозит, който трябва да си минава през airbnb системата и не би трябвало да го взима хоста кеш. Това с желанието да избегне airbnb таксите също не ми прави добро впечатление. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Благодаря ти, изобщо не съм допускал, че може да има такъв security проблем със сайта при пускане на link-ове. Ето я обявата: https://www.airbnb.com.au/rooms/3885680

 

Цитат от "House Rules":

 

 

There are some ground rules like smoking in the apartment is forbidden. If caught you risk a fine of 100e. I don't allow animals at all in the apartment. No loud music/noise after 10 pm in the rooms.

Смятам да се заям, щом дори в правилата на сайта е упоменато, че не се дават пари на ръка (очевидно не съм ги чел, доверявайки се сляпо на системата). Сега прегледах за security deposit-a. Пише, че се плаща при резервация, така че отпада като вариант.

Да, като цяло има добри коментари, уж е сериозен, но... Все пак редактирах мнението си и премахнах тази информация, нека  не е публична, щом вече имаме и link към обявата му.

 

edit: Писах му, да видим какво ще отговори. Засега ще пропусна занимавката директно с AirBnb, нямам времето и нервите да чакам за отговор. Ако host–a се заяжда също, тогава ще им пиша.

Редактирано от Cocolino
Връзка към коментар

Cocolino - нищо не пише за депозитза ключа, така че с право си му писал. Да видим. И верно тия вътки с по-евтиното са силно съмнителни - на него сайта му взима 3 % - няма логика за толкова малка сума да иска да избяга от сигурността на официалната резервация, а после да те тормози с депозити за ключове...

 

Камен - ако не ти е отменена резервацията може просто човека да си изпълни ангажимента към гостите и да не приема нови. Или да я е свалил временно - да е в почивка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм сигурен много в сметките, но ми се струва, че щеше да прибере около 70 евро повече. Вероятно греша.

 

Сега виждам в "Customer Receipt", че имам security deposit 304 лв., които обаче не присъстват по-надолу в "Reservation Charges"?!

 

edit: Оправихме се. Писа ми, че това се отнасяло за хората, които му дават пари на ръка.

Редактирано от Cocolino
Връзка към коментар

Имам flexible резервация в airbnb, но няма да можем да отидем. Ако сменя датите ще трябва ли да платя някаква такса, освен разликата в цената на къщата? От сайта им не става ясно, а хоста е направил календара сив. Искам да опитам да се договоря с него за други дати.

Връзка към коментар

Имам flexible резервация в airbnb, но няма да можем да отидем. Ако сменя датите ще трябва ли да платя някаква такса, освен разликата в цената на къщата? От сайта им не става ясно, а хоста е направил календара сив. Искам да опитам да се договоря с него за други дати.

 

В зависимост от новите дати или ще ти върнат парите или ще доплащаш. Не ми е известно да има допълнителна такса за промяната, просто ако новите дати са по-скъпи може да се наложи да доплатиш. 

 

Със сигурност минава през одобрение на хоста, дори да въведеш промяната без да му пишеш съобщение. Така че най-добре пиши на хоста първо да попиташ. 

Връзка към коментар

Здравеите може ли да ми кажете с каква карта е наи безопасно да се плаща в airbnb,-имам в предвид да няма превалутиране

 

Не съм сигурен българските акаунти каква им е валутата по подразбиране, моя е все още регистриран към холандския адрес и е евро. Но със сигурност като стигнеш до последния екран на плащането ще ти изпише валутата, в която може да платиш спрямо държавата ти на регистрация (в твоя случай предполагам България). 

 

Каквато валута пише там, такава карта трябва да имаш. Ако нямаш такава, превалутирането ще е такова от банката ти, която ако е от читавите ще е по добър курс. 

 

За съжаление мисля, че вече няма как вече да се избегне превалутирането като си играеш с избраната валута в профила. 

Връзка към коментар

Картата ми е левова ще плащам към холандия демек евро на стоинос1300лв,някакъв савет

 

Просто виж каква валута ще ти даде на последния екран преди плащането.

 

Ако е левове, ще платиш по курс евро-лев определен от airbnb, и върху който няма как да въздействаш - това е курса, по който airbnb са обърнали цената на холандския апартамент за да ти покажат левове.

 

Ако е евро, то airbnb не извършва никакво превалутиране - ще платиш по курс лев-евро според курса на твоята банка и според това дали банката ти има такса превалутиране при покупки във валута различна от лева.

Връзка към коментар

Искам да питам със Секюрити депозита как се процедира ? 

 

http://magelanci.com/topic/2286-airbnb-пълни-инструкции-за-резервация-много-подробн/?p=62423

 

 

 

Security Deposit: Няма го отбелязано в скрийншота, но е често срещано. На практика това е депозита, който трябва да се плати ако евентуално счупите нещо в апартамента. Този депозит не се предплаща нито в момента на резервация, нито при пристигане! Влиза в сила, само ако домакина в срок от 48 часа от вашето напускане пусне оплакване за нещо счупено, изгубен ключ и т.н. Тогава сумата ще ви бъде блокирана по картата, докато диспута се разреши. 
Връзка към коментар

Благодаря, явно без да искам съм се регистрирала през вашият линк преди няколко месеца, намерих темата в google.

Резервирах 4 пъти от тогава 3-те бяха добри попадения, но сега забелязвам, че има нов банер " Give your friends $9 off their first trip on Airbnb and you'll get up to $34 travel credit. "

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.