Прескочи до съдържание

Забавяния, рестарти и т.н.


Препоръчани мнения

  • 2 месеца по-късно ...

Отново се наложи да сменим посредника за изпращане на имейл съобщения. Предишния път това доведе до циклене при пускане на ново мнение. Надявам се този път да нямаме ядове, Amazon са сериозна компания, но все пак ако някой забележи нещо нередно - зависване при пускане на мнение, не пристигащи абонаменти на имейли и т.н., нека докладва. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Възможно е, ако сте преминали на последната версия на Google Chrome при логване в адресната лента да се появи следното съобщение:

 

chrome_2017-01-29_00-13-03.png

 

Хем са прави Гугъл, хем не са. Прави са, че при въвеждане на потребителско име и парола, връзката ви не е криптирана, което ще рече, че ако някой на теория "подслушва" трафика ви, то може да се сдобие с тази информация. На практика, това подлусшване хич не е лесно и въобще не си заслужава усилията за да ви откраднат паролата тук, има един термин на английски за това - security through obscurity. 

 

Не са прави, защото както казах, уязвимостта в повечето случаи може да се експлоатира само на теоретична основа. В болшинството от сайтовете не се въвежда истински чувствителна информация (като например номера на кредитни карти), така че тази бележка вкарва малко излишна параноя. Но пък крайния ефект е положителен, защото повечето администратори знаят, че потребителите са плашливи и съответно ще вземат мерки да подсигурят сайтовете си със SSL сертификат, което пък е полезно за интернет трафика като цяло. 

 

Това важи и за вашият администратор и бъдещата версия на форума, която се отлага някъде за края на февруари по независещи от нас причини (открих бъг в софтуера, който е свързан с посетените държави, което е ключово за нас и обещаха да оправят чак в по-следващата версия) и в нея всичко ще е както трябва:

chrome_2017-01-29_00-20-39.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

"Security through obscurity" е нещо малко по-различно, доколкото ми е известно - имплементацията на дадено нещо не е публично известна, т.е. скрита е и това е защитата. Обективно може сайтът да е защитен или да не е, но понеже как точно е имплементиран е тайна, това го пази от атаки. Защото ако наистина е защитен, атакуващите ще си изгубят времето.

В случая с подслушването на трафик историята е друга. Ще стане проблем, ако започне да се появява много спам от реални акаунти до ниво, че администраторите постоянно да ходят по темите и да махат спам съобщения  :)

Връзка към мнение

Да, може мускулната памет да ми изневерява, но имаше май термин и за това, както и да е. Със спама проблем на този етап нямаме, а дори и не са включени всички защити по подразбиране :)

Връзка към мнение

Имаше малко прекъсване, за около 20 мин преди малко. Това е трети или четвърти път, в който засичам спиране в последните 2-3 месеца. Преди това сякаш нямаше такива проблеми. 

 

Докладвайте, ако форумът не ви се зарежда по някаква причина, да сменяме хостове, ако се наложи. Предстоящата миграция би била много добър повод. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, аз за втори път засичам, преди не ми е правило впечатление. За сега е бял кахър, струва ми се.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.