Прескочи до съдържание

Забавяния, рестарти и т.н.


Препоръчани мнения

Конкретно ме интересува, при тези при които е било бавно дали има забързване. От вчера вечерта до днес. И говоря само за постване, мисля че зареждането винаги е било ок :)

Връзка към мнение

И при мен има подобрени. Няма вече прогрес бар докато чака да постне :)

 

П.С.Всъщност пак го има прогресбара, но доста по-бързо поства

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 И говоря само за постване, мисля че зареждането винаги е било ок :)

 

Тоест, искаш да кажеш, че си пуснал в отпуск щатния форумен цензор? :P

 

Омеквате, Георги, омеквате... :lol:

Връзка към мнение

Конкретно ме интересува, при тези при които е било бавно дали има забързване. От вчера вечерта до днес. И говоря само за постване, мисля че зареждането винаги е било ок :)

И при мен има значително подобрение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо се е бъгнало и аватарите излизат размесени... Не знам само аз ли ги виждам така. Примерно моя е на bobole4e :)

Връзка към мнение

Нещо се е бъгнало и аватарите излизат размесени... Не знам само аз ли ги виждам така. Примерно моя е на bobole4e :)

Иска ти се. :)

Аз ти виждам с твоя аватар.

 

36.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нещо се е бъгнало и аватарите излизат размесени... Не знам само аз ли ги виждам така. Примерно моя е на bobole4e :)

 

Само при теб е, виж там някакви кешове да чистиш :)

Връзка към мнение

Нещо се е бъгнало и аватарите излизат размесени... Не знам само аз ли ги виждам така. Примерно моя е на bobole4e :)

Още един глас за "Повредата е в твоя телевизор"  :P

Връзка към мнение

Има ли лесен начин да се ограничат цитатите до 300 знака, примерно?

* направо издивявам като се наложи да скролна няколко пъти, за да достигна до 2 реда нещо си написано...

** разбира се, ако това дразни само мен - ще го преживея ;)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Има ли лесен начин да се ограничат цитатите до 300 знака, примерно?

* направо издивявам като се наложи да скролна няколко пъти, за да достигна до 2 реда нещо си написано...

** разбира се, ако това дразни само мен - ще го преживея ;)

 

Няма какво да се направи по въпроса на този етап. Има и други елементи на форумния етикет, които са силно пожелателни, но е трудно да станат задължителни, когато сме толкова хора накуп, всеки с различен опит, усещане и разбирания. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има ли лесен начин да се ограничат цитатите до 300 знака, примерно?

* направо издивявам като се наложи да скролна няколко пъти, за да достигна до 2 реда нещо си написано...

** разбира се, ако това дразни само мен - ще го преживея ;)

 

За лесен начин не знам, но има коректен начин - цитиращият, преди да публикува, да трие част от цитата и да оставя само това, което е в пряка смислова връзка и предхожда логически онова, което самият той ще напише.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
rik4o ,

Ползващите коректния начин поименно ли да ги изброя, защото ми е направило впечатление:)))

Често постът е твърде дълъг и тогава триенето е тегаво. Но ако искаш отговор от конкретен човек, то това, което направих сега е добър вариант - копи-пейст от профилното име за начало на поста:)

Благодаря ти за подкрепата:)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Но ако искаш отговор от конкретен човек, то това, което направих сега е добър вариант - копи-пейст от профилното име за начало на поста :)

 

 

Може и иначе :) Третата икона отляво-надясно, на горния ред - [special BBCode] --> В падащия списък избираш и в полето пишеш форумното име на човека :) Нещо такова: @Niceday (прокарай показалеца на мишката над името си тук) :)

 

 

...И да кажа на Основателя, че при мен вече не маже, когато пускам мнения или когато натисна „Харесва ми“ :)

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@captain_oveur, поне да имаше падащ списък с имената на всички  и при набиране на 1-2 букви, да излиза.

 

Как си представяш падащ списък с 5000 имена :)

 

В новата версия ще има възможност да се цитират хора с @, и това ще им праща автоматично известие. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не помня дали съм споменавал, но в един друг форум имахме правило да не се цитират големи мнения, а да се отговаря със символ преди самото мнение, например: ^ ако отговаряме на горното мнение; ^^ ако отговаряме на второто мнение отдолу нагоре и т.н. Естествено, елементарно, но сравнително трудоемко е да се изтрива частта от мнението, която няма отношение към отговора. Винаги го правя на компютър, но от телефон ми е доста тегаво като изпълнение...

 

Впрочем, наложилото се правило за което пиша по-горе възникна след като администраторът установи, че големите цитати забавят функционирането на форума. Това само като информация, не знам доколко е достоверно...

Връзка към мнение

Как си представяш падащ списък с 5000 имена :)

 

В новата версия ще има възможност да се цитират хора с @, и това ще им праща автоматично известие. 

 

Всъщност нямах предвид падащ списък, то е ясно, че не е практично - не съм се изразил правилно. По-скоро търсене в базата данни с набиране на символи, не знам точно какъв е терминът.

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не би трябвало големите мнения да бавят форума, говорим големи в рамкит на 1-2-3 страници, разликата спрямо нормално мнение ще е неуловима за просто око. Вече, ако се пусне Война и Мир в един пост, може и да бавят :) Ще помислим за такова правило, ако стане проблема по-критичен. Малко мнения от други хора може ли, мега досадно ли е това цитиране или се преживява?

 

rik4o, да, точно така ще е в новата версия. 

 

2016-06-22_20-08-04.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имах предвид цитиране на цяло дълго мнение. Не ограничавай основните мнения по размер, че изгорЕх, какъвто съм многословен... :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имах предвид цитиране на цяло дълго мнение. Не ограничавай основните мнения по размер, че изгорЕх, какъвто съм многословен... :(

 

Не, не, точно за цитатите имам предвид :) Попрегледах дискусии и мненията са двупосочни, има хора които искат такова нещо, има други, които казват, че пък ако искаш да прочетеш цитираното мнение да се сетиш за какво е дискусията (например след вдигане на стара тема) ще е проблемно, ако го няма цитата дори да е дълъг. 

 

Така и така на този етап това нещо само ръчно може да го правим, чрез редактиране на всеки с дълъг цитат, на цитиращия може и да не се хареса, ако някой му махне това, на което е отговорил...абе нож с две остриета е. 

 

Други софтуери поддържат подобна екстра, вижте ей тази тема, последното мнение в цитата има едно Click to expand...: https://www.spigotmc.org/threads/xenforo-logo.125324/Мисля, че подобен вариант е перфектен, но текущата форма не го поддържа, не знам за новата. 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Преди малко имаше проблем с влизането.

 

Аха :) Пишем го на сметката на "случват се такива неща". Като цяло в последната година съм доста по-доволен от хоста, преди имахме по-чести проблеми. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Утре (петък, 14.10) ще има кратка профилактика вечер, някъде по това време. Надявам се, че ще е кратка, да не стане някой фал :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.