Прескочи до съдържание

Забавяния, рестарти и т.н.


Препоръчани мнения

701 потребители са онлайн в последните 15 минути

не знам дали е бъг или наистина са толкова (не бях виждал досега), но щом не забива - обновлението е успешно :)

Връзка към мнение

701 потребители са онлайн в последните 15 минути

не знам дали е бъг или наистина са толкова (не бях виждал досега), но щом не забива - обновлението е успешно :)

 

Не ме стряскай, като видя ново мнение по тази тема и ми замръзва сърцето за секунда :) Не е нещо необичайно, сигурно поредния китайски бот е налазил яко, ей сега ще му се стъжни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Забелязвам обаче, че нещо се е счупило и определени теми постоянно им се обновява часовника за последно мнение... както и никога не сме имали толкова много регистрирани онлайн. Ще пусна един мини рестарт на уебсървъра...

Връзка към мнение

Аз ги разгледах - повечето бяха в галерията и на началната страница.

Връзка към мнение

Жоре, само днес ми пада сайта 3 пъти, последният от които преди час-два...ти ли нещо бараш, или...!? 

 

Имало е хардуерен проблем при доставчика вчера. Соля им сега малко на главата, друг път да пишат по един уведомителен имейл за целта. Това обърка и часовника на сървъра и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гоше,тази вечер се получи следният проблем....като не се запази нищо от написаното от мене?!?

 

Съжаляваме, възникнала е грешка.

 

[#4281]

Не можете да започнете нов разговор до 12 ноември 2014 - 21:53


Полезни връзки

Връзка към мнение

 

Гоше,тази вечер се получи следният проблем....като не се запази нищо от написаното от мене?!?

 

Съжаляваме, възникнала е грешка.

 

[#4281]

Не можете да започнете нов разговор до 12 ноември 2014 - 21:53

Полезни връзки

 

Ами това се получава като пращаш много лични съобщения за кратък период от време. Защита срещу спамъри е, за запазването вече не знам, ако се върнеш с бутона назад би трябвало да е ок...

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Да, знам. От вчера пак почнаха епизодични забивания и мотаене на сайта. Надявам се с хоста да успеем да разрешим проблема, почти съм сигурен, че не е нещо в нас. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Тази вечер ще има планирана профилактика, около 23:00 българско време. Живот и здраве, форума няма да е достъпен за не повече от 20 минути. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Травеолани

Георги, само да спомена, че от около месец при мен има някакъв проблем. Като публикувам мнение не се появява веднага. Минават сигурно около 5 минути, преди да се появи на началната страница като последно мнение в дадената тема.

На други случвало ли се това?

 

Редакция: това мнение се забави точно 10 минути, преди да се появи :)

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Георги, само да спомена, че от около месец при мен има някакъв проблем. Като публикувам мнение не се появява веднага. Минават сигурно около 5 минути, преди да се появи на началната страница като последно мнение в дадената тема.

На други случвало ли се това?

 

Редакция: това мнение се забави точно 10 минути, преди да се появи :)

 

Ако гледаш началната страница - нормално е :) Добавих кратко кеширане, т.е. за период от 10 минути съдържанието и не се обновява. Прави се с цел да олекоти натоварването на сървъра, че иначе беше изключително лесно за подъл злосторник да свали форума за кратко време, при това сравнително лесно :)

Връзка към мнение
Травеолани

ОК, щом е нормално и е направено с цел, мерси за обяснението.

 

А последното ти изречение ми е като написано на португалски - демек нищо не схващам :) :)

Връзка към мнение

ОК, щом е нормално и е направено с цел, мерси за обяснението.

 

А последното ти изречение ми е като написано на португалски - демек нищо не схващам :) :)

 

Доста от сайтовете в днешно време използват кеширане. Един вид страницата се запазва в Х часа и после всички последващи посетители виждат запазеното копие от Х часа, въпреки че вече сме Х+10 минути :) Това е несравнимо по-леко за сървъра, ако всеки посетител получаваше винаги свежо копие (както беше преди да пусна кеширането), това натоварва защото са много заявки към базата данни - кои са последните теми, кои са последните албуми, кои са последните пътеписи...това харчи ресурси. Попреведох ли го ималко или още по-сложно стана? :)

 

Трябва да се внимава с кеширането, защото е възможно да не види човек най-актуалната информация. Но смятам, че на заглавната ни страница не е голяма болка, ако последните теми се опресняват на 10 минути. Във форума например няма такова нещо, всяко мнение излиза като ново в секундата, в която е пуснато :)

Връзка към мнение
Травеолани

Доста от сайтовете в днешно време използват кеширане. Един вид страницата се запазва в Х часа и после всички последващи посетители виждат запазеното копие от Х часа, въпреки че вече сме Х+10 минути :) Това е несравнимо по-леко за сървъра, ако всеки посетител получаваше винаги свежо копие (както беше преди да пусна кеширането), това натоварва защото са много заявки към базата данни - кои са последните теми, кои са последните албуми, кои са последните пътеписи...това харчи ресурси. Попреведох ли го ималко или още по-сложно стана? :)

 

Да, благодаря, сега разбрах, просто досега не бях чувала за тази практика :)

Връзка към мнение

Часовникът на мненията на началната страница е един час назад. Примерно, мнение публикувано в 14,30 в Начало се показва като публикувано в 13,30, като се добави и кеширането понякога изглежда, че във форума не е писано от час и половина, което не е възможно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Часовникът на мненията на началната страница е един час назад. Примерно, мнение публикувано в 14,30 в Начало се показва като публикувано в 13,30, като се добави и кеширането понякога изглежда, че във форума не е писано от час и половина, което не е възможно :)

 

И при мен е така. Един ден е с 1 час назад, днес е 2 часа назад. Пробвах с корекции на профилната часова зона, но резултатите се разминават още повече.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Всичко е свързано с въпросното кеширане, което споменах малко по-рано. Ако страницата се кешира от човек, който има различна часова зона от вашата, часовете ще излизат "грешни" за вас :) За съжаление така ще остане на този етап, точно заради това неудобство бях спрял кеширането преди, но се налага да го има. 

 

Намалих драстично периода на кеширане, би трябвало по-рядко да има подобни несъответствия. 

Връзка към мнение

Нещо не работи сортирането на потребителите по букви. При вас как е?attachicon.gifpic.png

 

Не работи. Има няколко дребни бъга с кирилицата, на този етап ще си стоят и чакат новата версия. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

"Последните 10" пропуска последното мнение в 17:43ч от  "Wizz Air - периодични промоции (обща тема)".

 

Случва се защото новите форуми не участват автоматично във филтъра за последните теми, а нали наскоро периодичните промоции ги отделихме в подфорум. Същия проблем го има и с темите в Испания. Оправено е сега, мерси че отбеляза :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.