Прескочи до съдържание

*редакция: не резервирайте там* www.airfasttickets.de - евтино, та дрънка!


Препоръчани мнения

Току що купих и аз от тях билети . Веднага след завършване процеса на на резервация  излезе съобщение на немски 

 

Готово! Вашата резервация е завършена! 

 

някакъв техен номер , и кода на резерзвацията в Амадеус( онзи 6 буквено цифров код. Дано не бъркам, че това е на Амадеус )

 

На е-мейла ми пристигна съобщение

 

Hi Dimitar,

thanks again for your booking with AirFastTickets! This is your ticket confirmation.

With this e-mail We will confirm that the payment process was successfully completed your booking. You can find your e-ticket number below.

This confirmation also serves as proof of payment.

You can view all your relevant flight information here. Please also remember that you can always see your flight online and usually can check in online 24 hours before departure.

 

We wish you a good flight and a great travel experience! 

 

По-долу нямаше никакъв номер на елекронен билет . Проверих в ChekMyTrip с 6 буквено цифровия код резервацията я има и е със статус - потвърден . Предпологам, че  няма проблеми . 

 

Разликата в цената между тях и trip.bg беше 37 евро на билет 

Редактирано от Mitko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди около месец, месец и нещо имаше един период, в който от различните версии на сайта, най-вече от гръцката, разпращаха кодове за по 35-40-50 евро без минимално потребление, та много шум се беше вдигнал по немските и полските форуми докъде ще стигне работата и той най-вече заради отрицателните ревюта за отменени билети назад във времето и т.н. Аз лично вече пътувах 2 пъти, единият от тях с безплатен билет, другият за 4-5 евро, никъде никакъв проблем. Надявам се да продължи по същия начин, че имам предвидени пътувания до края на март догодина купени почти за без пари  :rolleyes:

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

...Аз лично вече пътувах 2 пъти, единият от тях с безплатен билет, другият за 4-5 евро, никъде никакъв проблем. имам предвидени пътувания до края на март догодина купени почти за без пари :rolleyes:

Както се казва -на печелившите - честито![emoji106] Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Попаднах на тема в един германски форум вчера. Изглежда, че сме изпуснали голяма част от купона, имало е допълнителни ваучери за намаление, разни чудесии, в момента май ги няма. Имало е даже и бъг, при който като избереш да пътуваш с новородено цената пада рязко. И това изглежда оправено. 

 

Да давам по същество. Изглежда отстъпките, които са работели при доста авиокомпании лека полека пресъхват, може би рекламния бюджет се изчерпва. Например за полети на KLM цената е идентична с други сайтове, като airfasttickets.de само не взимат такса издаване. Пак са по-евтини, но не са фрапантно по-евтини, както до сега, а myhellas ги бие:

 

airfasttickets.de:

 

2014-06-11_12-11-55.png

 

 

klm.com

2014-06-11_12-12-33.png

 

trip.bg:

2014-06-11_12-14-46.png

 

 

myhellas.com

2014-06-11_12-17-09.png

 

 

На този етап полетите с България Ер все още са 20-30 евро под себестойността им, но не се знае до кога, ако съдим по КЛМ сигурно няма да е за дълго. 

Връзка към мнение

Попаднах на тема в един германски форум вчера. Изглежда, че сме изпуснали голяма част от купона, имало е допълнителни ваучери за намаление, разни чудесии, в момента май ги няма. Имало е даже и бъг, при който като избереш да пътуваш с новородено цената пада рязко. И това изглежда оправено. 

 

След резервация от UK версията до Берлин, системата ми даде тлъст ваучер за 40 паунда, които мога да използвам за хотелско настаняване или първата вечер ни е подарък от airfasttickets. :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз понеже в момента (а и преди момента и след него) гледам за OJ билети до Чили (+ Бразилия и Аржентина само за Игуасу), задължително БЕЗ прекачване някъде в щатите за най-натоварения, съответно скъп откъм цена на билети период от годината, с радост открих, че airfast-a ми дава с 90 евро по-ниска цена за еднакъв маршрут, отколкото изкарва матрикс-а. Не е много на фона на цялата сума, но пак е нещо. При положение, че и другите вътрешни за Чили полети все са си цифра.

Така че и без ваучери и промо кодове, на мен би ми свършил чудесна работа! :)

 

myhellas за съжаление няма функция за multicity търсене, и в този случай не ми върши никаква работа

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Всъщност трика е да се рови постоянно и да се сравняват цените навсякъде. Просто не се знае откъде точно ще изскочи заека, много често няма никаква логика (поне на пръв поглед).

Пример. Току-що купих 2 билета (София-Прага-София с Bulgaria Air) от гръцката версия на airfasttickets, която неизвестно защо показа 18 евро по-евтино на билет спрямо немската версия на същия сайт. За сравнение, цената в myhellas беше с 30 евро по-висока, а в сайта на Bulgaria Air - с 46 евро. Краен резултат - допълнително спестени пари само защото имах "гениалното" хрумване да чекна профилактично всички версии на airfasttickets.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Вчера поляците надушиха Прага-Лима-Мадрид за 371 евро , но изтече много бързо.

Малко офф, ама какво е обяснението защо доста често откритията на подобни грешки или изгодни оферти идват точно от Полша?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вчера поляците надушиха Прага-Лима-Мадрид за 371 евро , но изтече много бързо.

Оня ден имаше за 500 от Германия, но през Маями, което не работи в моя случай - трябва да е задължително без прекачване където и да е из щатите.

Освен това на мен ми трябва конкретно за точно определени дати, включващи И Нова година, което прави задачката леко сложна за наместване. И на трето място по възможност OJ с пристигане на GRU, връщане от SCL, а тръгването да е от SOF заради нестабилната климатична обстановка в Европа по това време. Крайната точка на връщане няма значение общо взето, където и да е в Европа.

То затова и не мога да разчитам много на "грешки", на промоции пък още по-малко, тъй като те по условие изключват периода между 15-20 дек. и 3 януари.

 

П.П. хаха сори, аз пиша за Сантяго, а ти за Лима, Перу. Май кой за квото си мисли, за него си пише :)

За Лима определено излизат повече, и по-често оферти и грешки от Европа, отколкото за Сантяго. Поне според моите наблюдения.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Малко офф, ама какво е обяснението защо доста често откритията на подобни грешки или изгодни оферти идват точно от Полша?

 

Щото са изроди  :maninlove:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Направих няколко теста и мога да потвърдя: в момента http://www.airfasttickets.gr със сигурност дава най-ниски цени на доста полети. Явно промоцията се е прехвърлила към гръцката версия на сайта.

 

Пример за билет София-Берлин-София с Air Berlin (06-13 Октомври):

 

http://www.airfasttickets.gr = 58,69 euro

http://www.airfasttickets.de = 84,69 euro

http://www.airberlin.com = 119,19 euro

На практика цената на airfasttickets.gr е двойно по-ниска спрямо цената на airberlin.com.

С полети на Bulgaria Air също има приятни ценови разлики надолу.
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Браво на вас, сега ако откриете и някоя албанска версия на сайта с още по-ниски цени и направо трябва да получите специална грамота от администрацията на форума :P

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Георги Матеев

Браво на вас, сега ако откриете и някоя албанска версия на сайта с още по-ниски цени и направо трябва да получите специална грамота от администрацията на форума :P

 

Ти да не би случайно да се оплакваш от ниски цени?  xD

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Малко офф, ама какво е обяснението защо доста често откритията на подобни грешки или изгодни оферти идват точно от Полша?

 

 

Aми много народ и явно много безделници и стиснати хора ... аз бях на работа и когато го видях вече беше изтекло  :lol:

Не , че щях да се възползвам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има и много КУХИ цени. :lol:

 

Пример с Лисбоа:

 

1. Избираме датата до Португалия

 

 

 

 

2. Системата се замисля и изкача това съобщение

 

 

 

 

3. Хоп, цената става тройна! :rofl:

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Да, и точно затова казах - трябва винаги да се рови навсякъде до постигане на оптимален резултат :)

 

Няма нито един сайт, който винаги да предлага най-ниски цени на всички полети едновременно, или поне аз не съм срещал такъв.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев

Мадрид - Сао Паоло - Мадрид за 344 евро от http://airfasttickets.gr

 

Полетът е през Атланта (САЩ) - нужна е виза.

 

Има много налични дати през Октомври и Ноември.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко офф, ама какво е обяснението защо доста често откритията на подобни грешки или изгодни оферти идват точно от Полша?

 

 

Щото са изроди  :maninlove:

 

Причините според мен са комплексни. И не са само поляците, германците са доста по-силни, но причините са сходни.

 

Полша има изключително богата мрежа с нискотарифни авиокомпании, в комбинация с полетите и на повечето големи също. Което им позволява да комбинират лесно всякакви multi-city билети. За нас е кел файда като видим евтин полет Женева - Банкок - Мюнхен, защото да си нагласиш позициониращите полети и евентуални нощувки ще изяде всякакви спестявания. 

 

Това, че летят много авиокомпании пък позволява процента грешки* да е по-голям. Ние тук разполагаме с едни катарци и едни турци в посока Азия и толкова. Много често се случва Etihad, Emirates, Delta тия дни, да пускат невероятни цени, нас тук не може да ни огрее просто защото тия компании не летят до тук. 

 

Конкуренцията ражда и ниски цени на базовите тарифи, а тук конкуренция нямаме. Да не навлизам пак в детайли, но основния процент от тия оферти идва, когато по някаква причина горивната такса се редуцира или намали по някакъв начин. Но като ти е висока базовата тарифа колкото и да намаляш не е рентабилно. Пример да речем пак до Банкок: при тях имат 100 евро основна тарифа + 100 евро летищни такси + 300 евро горивна такса. С някакъв финт успяват да намалят горивната такса и билета вместо 500 евро струва 300. При нас: 300 евро основна тарифа + 100 евро летищни такси + 300 евро горивна такса. Правим същия финт, билета пак пада, но вече не е 300 евро, а става 500, което се случва и при нормални промоции. 

 

Всички тия фактори допринасят за това много хора там да ръчкат, съответно да откриват добрите предложения. Тук я нямаме тая култура, а и при тая суша от авиокомпании както споменах е трудно. Знам за поне 2-3 човека, които ръчкат активно, но вероятно не искат да споделят или просто не им допада общуването във форум, техен си е избора. А грешките си ги има, сигурен съм, но са просто по-рядко и по-трудни за откриване. Полетите на Катар през София/Истанбул бяха типичен пример, и яко не бях погледнал дали такива комбинации ще свалят цената можеше и това да замине под радара ни, както сигурно са заминали други подобни. Нито пирати, нито поляци ще ръчкат за полети от/до София, трябва ние да си го направим. 

 

*грешки - ползвам ги като събирателно понятие, не всичко е грешки, но просто да не влизам в обяснения. 

 

Темата ще я отделя, ако се развие...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.