Прескочи до съдържание

*редакция: не резервирайте там* www.airfasttickets.de - евтино, та дрънка!


Препоръчани мнения

*грешки - ползвам ги като събирателно понятие, не всичко е грешки, но просто да не влизам в обяснения. 

 

Все се каня да те питам за тези "грешки" нещо. По твои наблюдения, статистически къде най-често се появяват грешки - на сайтовете на самите компании, в сайтовете на посреднически агенции или се откриват най-често през някоя мета-търсачка, която отново води до агенция или компания? И в този смисъл, в кой случай рискът е по-голям и в кой по-малък?

Редактирано от Duke
Връзка към мнение

Все се каня да те питам за тези "грешки" нещо. По твои наблюдения, статистически къде най-често се появяват грешки - на сайтовете на самите компании, в сайтовете на посреднически агенции или се откриват най-често през някоя мета-търсачка, която отново води до агенция или компания? И в този смисъл, в кой случай рискът е по-голям и в кой по-малък?

 

При посреднически агенции, главно защото много от тях се случват при комбиниране на две авиокомпании. Но не е задължително, пак да ползвам катарския пример, билетите си се купуваха директно от сайта им. 

 

За риска... трудно ми е да кажа. Риска е по-малък там където билетите се издават автоматично, бих казал през orbitz и expedia например. Но много сайтове си имат напоследък разни вътрешни механизми, които удрят спирачка ако видят някой да опита да резервира подозрително ниска цена. Не всички билети излизат във всички сайтове също, така че в определени случаи си принуден да използваш конкретен сайт, искаш не искаш. Агенциите гледат да не ги издават такива билети по възможност, защото има нещо което много мразят наречено debit memo, сиреч авиокомпаниите да си изискат несъбраните пари от билета. И агенцията като го е продала трябва тя да покрие разликата.

 

И пак контра-пример с билета, с който летях до САЩ и се резервираше през норвежки уебсайт, който абсолютно публично си каза, че ще издава всички билети и това, че при тях са постъпили супер ниски цени не е техен проблем. 

 

Честно казано толкова различни случаи съм виждал, че твърда препоръка къде най-сигурно да се резервират такива билети е трудно да се даде. Който уцели уцели :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не се ли срещат грешки някъде  в бизнес класите, напиремер да летиш първа или бизнес каласа  на цената на икономична  :)  :)  :)

 

Имаше и такива инцидентни  грешки през годините ама от София не се е случвало   :)

То всъщност поради късите дестинации оттук изобщо няма първа класа - само в прикачващите вече нататък полети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как мога да разбера каква резервационна класа (за точки) има билет, който  е  издаден от airfastticket?

Няма информация за класата на страница на ФБ, на checkmytrip и в потвърдението.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Не се ли срещат грешки някъде  в бизнес класите, напиремер да летиш първа или бизнес каласа  на цената на икономична  :)  :)  :)

 

Срещат се като стой та гледай, но много по-рядко и много по-често авиокомпаниите не ги допускат до летене, защото там загубата за тях наистина е огромна. Един от най-известните случаи е с билетите първа класа от Мианма до САЩ за по 300-400 долара. Още има хора, които се съдят, но и доста летяха. 

 

Как мога да разбера каква резервационна класа (за точки) има билет, който  е  издаден от airfastticket?

Няма информация за класата на страница на ФБ, на checkmytrip и в потвърдението.

 

Освен да им пишеш, не се сещам друго. Иначе, може да провериш в сайта на България Ер кой е класа като гледаш да е на същата базова тарифа като платената от теб, там го показва, трип.бг също го показва. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен да им пишеш, не се сещам друго. Иначе, може да провериш в сайта на България Ер кой е класа като гледаш да е на същата базова тарифа като платената от теб, там го показва, трип.бг също го показва. 

 

 

На кого да пиша, на airfastticket или на ФБ? Вторите да не ми анулират билетите, заради ниската цена, на която съм ги купил. :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

На кого да пиша, на airfastticket или на ФБ? Вторите да не ми анулират билетите, заради ниската цена, на която съм ги купил. :lol:

 

На който отговори :) Вторите не ги мисли, те със сигурност са си взели цялата сума щом са издали билета, разликата би трябвало да е поета от airfasttickets.

Връзка към мнение

Има нещо което не разбирам .

Какъвто и бюджет за стартъп да има въпросната компания не вярам , че може да поеме разликата в цената на сигурно десетките хиляди продадени билети само досега Това ще са милиони евро :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
Публикувано: (редактирано)

Ето 2 кода за намаление, които със сигурност работеха преди 1 час, предполагам още са активни.

 

NS20FFDE за airfasttickets.de - намаление от 20 евро за всеки полет на стойност над 100 евро

NS20FFUK за airfasttickets.co.uk - намаление от 20 паунда за всеки полет на стойност над 100 паунда

 

Препоръчвам airfasttickets.co.uk защото при всеки купен билет допълнително пращат бонус-ваучер за 30 паунда намаление за хотелско настаняване.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Препоръчвам airfasttickets.co.uk защото при всеки купен билет допълнително пращат бонус-ваучер за 30 паунда намаление за хотелско настаняване.

На който, обаче цените за някой дестинации излизат по-високи, отколкото на .de версията. Така, че е субективно, т.е. всеки си преценява дали му е по-изгодно да вземе този ваучер за 30 паунда отстъпка за нощувка, който не е сигурно дали ще ползва. Или по-евтин билет, особено ако разликата в цените на двете версии на сайта е 40 и нагоре евро.

 

На мен този сайт ми свърши идеална работа! :) Пробвах варианти, и "играх" докато постигнах цена, която бях готов да платя (даже леко под нея), и се възползвах. Тъй като цялото пътуване е в леко завъртяна комбинация от авиокомпании и летища с всякакви размери, след въвеждане на PNR кода в checkmytrip, не се появява резервацията. Но на сайтовете на самите авиокомпании излизат потвърдени само полетите, които се изпълняват от тях, като кодшернати полети с другите а/к.. Доста странно, досега не знаех, че така се появяват такива "сглобени" и "наместени" билети - на части :)

 

Важното е, че си имам номер на е-билета, и полетите са със статус потвърден на сайтовете на авиокомпаниите! А това е най-сигурното доказателство, че билета е напълно редовен, и ще летя. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
Публикувано: (редактирано)
 

 Ако купя два отделни билета дали ще ми даде и за двата по 20€, защото заедно ми дава само 20€?

 

Естествено, аз ползвах този код за 4 различни билета и при всеки имах -20 €.

 

Дори провери ако можеш да взимаш еднопосочни билети (т.е. ако не са по-скъпи от двупосочен) - така на всяка посока ще ползваш отстъпката.

 

Единственото условие е сумата на всяка резервация да е над 100 €.

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение
Георги Матеев

На airfasttickets.co.uk обаче цените за някой дестинации излизат по-високи, отколкото на .de версията. Така, че е субективно, т.е. всеки си преценява дали му е по-изгодно да вземе този ваучер за 30 паунда отстъпка за нощувка, който не е сигурно дали ще ползва. Или по-евтин билет, особено ако разликата в цените на двете версии на сайта е 40 и нагоре евро.

 

Да разбира се, аз само подадох информацията, всеки си преценява какво му е по-изгодно.

 

На мен примерно единия билет ми излезна по-изгодно от английската версия и го взех от там, а другия беше по-евтин в немската версия. Въпрос на елементарна проверка. Но и в двата случая ползвах съответните кодове за намаление.

 

А хотелския ваучер за 30 паунда е чисто и просто бонус, аз вече имам 3 такива и като гледам май въобще няма да ги ползвам :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 
 

 

Естествено, аз ползвах този код за 4 различни билета и при всеки имах -20 €.

 

Дори провери ако можеш да взимаш еднопосочни билети (т.е. ако не са по-скъпи от двупосочен) - така на всяка посока ще ползваш отстъпката.

 

Единственото условие е сумата на всяка резервация да е над 100 €.

Имам впредвид да купя за 2-ма човека, два двупосочни, с една карта, на един имейл, просто да купя първо единия двупосочен, а после другия двупосочен.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Имам впредвид да купя за 2-ма човека, два двупосочни, с една карта, на един имейл, просто да купя първо единия двупосочен, а после другия двупосочен.

 

Да, точно така, просто купи всеки билет поотделно. Но не забравяй, че цената на всеки билет трябва да е от 100 евро нагоре за да ползваш отстъпката 2 пъти.

Връзка към мнение

Немската версия винаги ми е давала най-ниски цени, а от няколко месеца насам няма празен ден без валиден -20 ойро купон.

Дават и персонални кодове, има редовен поток от такива в един братски форум.

 

Предупреждение...support-ът им е .... алеле майко. Компанията е с гръцки корен, поддръжката - също.. с отенък като от идеалния център на Атина:

Прибрах един другар и булката му от Москва, през Истанбул, дотук, с билет от АФТ... Цената - потресаваща.. копейки.

PNR-номерът беше невалиден, но поне дадоха номер на е-билет. Чак след 2 дена (и сума ти съобщения) в сайта на турците можеше да се влезе в резервацията с PNRa, но не и в който и да е от сайтовете на GDS-ите. Нещо под бюрото си я бяха направили тая резервация. Отказаха да коментират. "Ползвайте за уеб чекин. Друго не може."  Контролният панел за готовите резервации е меко казано оскъден. Няма човек къде да си напише и номера за миличките дори. Помолих ги да ги вкарат ръчно...все едно на турбините го казах..

Фирмата е буквално: "за толкова пари - толкоз", обаче хората си пристигнаха живи и здрави, и доволни от цената. За есента пак са се наточили да повторят. Все пак трудно може да биеш 100 евро отиване и връщане до Москва (с обикновени билети)..

Връзка към мнение

 

А хотелския ваучер за 30 паунда е чисто и просто бонус, аз вече имам 3 такива и като гледам май въобще няма да ги ползвам :)

Защо няма да ги ползваш, нали търсиш хотели?

Връзка към мнение
Георги Матеев

От една страна условието е резервацията да е за минимум 100 паунда за да ползваш ваучера.

 

От друга страна изборът на хотели в aiffasttickets.co.uk е сравнително беден, поне за дестинациите за които аз търся, и засега не успявам да изровя нищо, което да ми върши работа.

 

Ако ти трябва такъв ваучер - кажи, ще ти дам един. Със сигурност няма да успея да ползвам три, още повече че срокът им на валидност е само 2 седмици.

Връзка към мнение

Добре, прати ми на лични, аз също търся хотели на няколко места, ако мога ще го ползвам, ако не успея ще ти пиша, може на някой друг да потрябва. Не, недей, разгледах сайта, наистина няма какво да се резервира, даже и със кода пак ми идват по-скъпи от това, което аз съм намерила.

Редактирано от slujitel
Връзка към мнение

Немската версия винаги ми е давала най-ниски цени, а от няколко месеца насам няма празен ден без валиден -20 ойро купон.

Дават и персонални кодове, има редовен поток от такива в един братски форум.

 

Предупреждение...support-ът им е .... алеле майко. Компанията е с гръцки корен, поддръжката - също.. с отенък като от идеалния център на Атина:

Прибрах един другар и булката му от Москва, през Истанбул, дотук, с билет от АФТ... Цената - потресаваща.. копейки.

PNR-номерът беше невалиден, но поне дадоха номер на е-билет. Чак след 2 дена (и сума ти съобщения) в сайта на турците можеше да се влезе в резервацията с PNRa, но не и в който и да е от сайтовете на GDS-ите. Нещо под бюрото си я бяха направили тая резервация. Отказаха да коментират. "Ползвайте за уеб чекин. Друго не може."  Контролният панел за готовите резервации е меко казано оскъден. Няма човек къде да си напише и номера за миличките дори. Помолих ги да ги вкарат ръчно...все едно на турбините го казах..

Фирмата е буквално: "за толкова пари - толкоз", обаче хората си пристигнаха живи и здрави, и доволни от цената. За есента пак са се наточили да повторят. Все пак трудно може да биеш 100 евро отиване и връщане до Москва (с обикновени билети)..

 

Още един приятел ми спомена, че билетите издадени от airfasttickets също се различават от традиционно издадените по някакви показатели. Дали са намерили някаква вратичка и дали благодарение на нея може да си позволят да подбиват цените на билетите? Не знам дали това може да доведе до проблем за в бъдеще, нека всеки си има едно наум, защото може потенциално да доведе до проблеми, а понякога и авиокомпаниите, а и според ревютата АФТ не са лесни за контактуване и комуникиране.

 

Не искам да ви плаша, но просто да не сме изцяло с розови очила :)

Връзка към мнение

Факт, потвърждавам, че има нещо тропащо в багажното им .. обаче буквално мачкат откъм цени. И не са фалшиви.

В матрицата не мога да извадя тези резервационни класове, които продават ей-така.. много договорени тарифи ползват.

Връзка към мнение
Георги Матеев

билетите издадени от airfasttickets също се различават от традиционно издадените по някакви показатели. 

 

Определено. Миналата седмица от airfasttickets.de взех 2 билета FLL-CUN (полет на JetBlue), като цената беше с 25% по-ниска отколкото в сайта на самите JetBlue. Когато се свързах за потвърждение директно с авиокомпанията те ми отговориха - да, билетите са напълно валидни за пътуване, но са маркетирани и издадени от съвсем друга авиокомпания и в случая няма да ви начислим мили в акаунта, въпреки че полетът се изпълнява от нас. Порових и се оказа, че първите 3 цифри на издадените е-тикети не отговарят на кода на JetBlue, а на Hahn Air - дребна немска авиокомпания и едноименна е-тикет платформа. Интересно.

 

Както и преди казах - от една страна търсачката на airfasttickets е изключително интелигентна и понякога прави безумно нестандартни комбинации, които свалят цената. От друга страна май имат някакви сложни врътки и договорки с авиокомпаниите, част от които вероятно не съвсем официални :) От трета страна очевидно наливат доста пари в маркетинг и правят много промоции. Според мен комбинацията от всичко това води до тези понякога страннно ниски цени.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Както вече споделих и аз купих от немската версия билети от тях SOF-MAD-LPA-MAD-SOF . Превозвач е Иберия , а полета от София до Мадрид и обратно се изпълнява от БГ ЕЪР. Разбира се днес ми дойде на ум, че искам да добавя милите от тези полети по сметката ми в Бритиш Еъруейс. Днес се обатих в Бритиш - първосигнално те ми казаха, да се свържа с издателя на билета, но все пак момичето  беше мило и след като и дадох кода на резервацията се помъчи помоли ме да оставя телефон и номера от картата си за членство и след около 30 мин ми звънна каза, че всичко е наред и милите ще се добавят в сметката ми в Бритиш Еъруейс . 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.