Прескочи до съдържание

*редакция: не резервирайте там* www.airfasttickets.de - евтино, та дрънка!


Препоръчани мнения

Британската версия на страница не  ми генерира полети. Лека - полека ще ги вдигат на трупчета.

 

Да се готви и немската.... http://www.travelmole.com/news_feature.php?news_id=2012667

 

M/у другото да питам, някой получавал ли е скоро ваучери от тях?

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
Георги Матеев

Ваучери не, само реклами. Ама наскоро се отписах от всичките им нюзлетъри и вече не получавам нищо.

 

Между другото преди 3 часа без проблем бе използван още 1 билет, купуван от AFT. Останаха ми само 4 билета от тях - два за другата сряда и два за януари 2015. Тези януарските ще има доста да ги треперя дали ще останат валидни дотогава, стискайте палци :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Чисто информативно. Току-що констатирах, че търсачката на AFT отново работи кажи-речи нормално и изкарва полети на Lufthansа, Air Berlin и други компании, които доскоро въобще не се показваха в резултатите. Отделен е въпросът, че от ниските цени няма и помен.

 

Може би това е белег, че са си оправили бакиите с IATA?

Връзка към мнение

Напротив, логото на IATA вече го няма от германската и английската версия (преди го имаше), така че явно е белег, че баките са непоправими :) На щатската седи логото на IATAN, но те никога не са били част от проблема. 

 

Не съм много наясно с механизмите, но май можеш да продаваш билети и без да си агент на IATA, може би като се договаряш директно с компаниите и AFT правят нещо такова?

 

При положение, че цените не са по-ниски от другаде, май все още е добра идея да ги избягваме...

Връзка към мнение
Георги Матеев

Да, прав си, не бях забелязал липсващото лого.

 

В никакъв случай не апелирам за покупки от този сайт, още повече че цените не са нещо особено...

 

Просто ми направи впечатление, че в резултатите вече се появяват доста авиокомпании. Вероятно наистина имат някакви директни уговорки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен ми направи впечатление, че са махнали търсенето +- 3 дни, което им беше от големите предимства.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
Георги Матеев

Кратък ъпдейт. Току-що успешно се чекирах за полета си FLL-CUN, купен през юни от airfasttickets.

 

Голям страх брах дали няма да има проблем с тези 2 билета, но в крайна сметка явно нищо не е отменяно.

 

За щастие нямам повече билети от airfasttickets, тези бяха последните :)

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Ъпдейт и от мен по темата.

Аз не само че се чекирах безпроблемно, ами си и излетях всички отсечки, купени през airfasttickets. И на мен ми спестиха немалка сума. Факт.

 

Аз пък, обратно на Жоро Матеев не брах страх. Пратиха ми напълно редовни номера на e-ticket и PNR-и още веднага след резервациите, с които ми излизаха билетите на сайтовете на авиокомпаниите, с които се изпълняваха полетите ми (но не и в сайтовете на GDS-ите, както го е написал мак в тази тема по-назад тук http://magelanci.com/topic/2334-%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B5-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B9%D1%82%D0%B5-%D1%82%D0%B0%D0%BC-wwwairfastticketsde-%D0%B5%D0%B2%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%BE-%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D1%80%D1%8A/page-4#entry45250 ). Е, проверявах ги редовно предните месеци, за да съм подготвен ако се появи съмнение за засечка. Но на мен по-скоро ми беше интересно каква ще е реакцията на чек-ин гишетата при вида на билетите ми :D

 

И аз нямам повече билети, купени през AFT. Според мен за съжаление, защото само през него ставаха някой комбинации. Но нищо, ще се появи друг сайт или търсачка. Важното е и нея да не я изпуснем, докато работи. И да се рискува в разумни граници, с добра преценка на възможността за анулиране, или пък безпроблемно и успешно изпълняване на полетите от билетите   :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз има билети с тях за февруари и март и се надявам също всичко да е безпроблемно. За сега всичко изглежда наред, а и това, което споделяте е обнадеждаващо.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз пък, обратно на Жоро Матеев не брах страх. Пратиха ми напълно редовни номера на e-ticket и PNR-и още веднага след резервациите, с които ми излизаха билетите на сайтовете на авиокомпаниите, с които се изпълняваха полетите ми

 

И аз бях безстрашен като теб, докато не се случи ситуацията с едностранно отменените от ebookers напълно редовни билети до Индия, което показа, че никога не се знае... За щастие този път минах между капките :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз бях безстрашен като теб, докато не се случи ситуацията с едностранно отменените от ebookers напълно редовни билети до Индия, което показа, че никога не се знае... За щастие този път минах между капките :)

При ebookers се случи това заради масовия характер и броя на "възползвалите" се от само една конкретна "промоция" на една авиокомпания. Мисля, че там бяха общо хиляди - от Латвия, Полша, Румъния, Ирландия също мисля, както и от България да речем 10-20 човека, и кой знае още от къде. Беше масова офанзива.

При AFT нещата бяха далеч по-малко очебийни - единични случаи, някой ако е пробвал - успял, от различни места, разтеглено във времето, не за 2-3 дена хиляди билети по една и съща дестинация. Това няма как да предизвика особено внимание, и да се стигне до такива катаклизми, и необичайна реакция от една авиокомпания, която е притиснала въпросния сайт.

Те затова навсякъде изрично уточняват под подобни оферти да не се обаждаме по никакъв повод на авиокомпанията. И всеки да си трае, да не тръби навсякъде за такива попадения ;)

Редактирано от wilks
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Незнайно как, сега покрай филипинската промоция се присетих пак за тоя сайт, та рекох ей така пробно да чекна за какво става въпрос, и...при супер произволни дати от порядъка на 1-15/12 Мюнхен-Куала ми излиза на цени от 420 евра, което (поне на мен) ми се струва супер евтино. Става въпрос за .ком версията на сайта. Някой друг някакви новости да е чел покрай търсачката? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Напълно прав си. Един билет, който дебна от известно време и на всички други търсачки излиза за $146, току-що го намерих за $104 на airfasttickets.com. Което си е една доста прилична отстъпка.

 

Хммм. Някой да е чувал някакви новини наистина?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Общо взето аз поне останах с впечатлението, че въпреки всички потенциални опасности които грозяха собствениците на билети закупени от сайта, аз лично така и не чух някой да изрева. Или просто не съм слушал обстойно?  :biggrin:

Редактирано от Plovdivian
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Plovdivian, колко е цената на този билет в другите сайтове?

 

Георги, има разлика между airfastticket.com и .de, поне преди имаше. .com никога не са имали проблеми, не бяха споменати във комуникацията с ИАТА. само .gr, .de и co.uk бяха. Но по времето, когато бяха гореща тема, щатския сайт не изкарваше добри цени.

 

Сега гледам, че му няма логото на ИАТА и на него, а преди седеше...

Връзка към мнение

EФТ отново имат изкушаващи оферти. С швицовете SOF-ZRH-SOF двупосочен за 165 лв. , иначе е 120 евро. :) Трябва да се рискува. ;)

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
Георги Матеев

Обикновено съм настроен авантюристично към такива тестове и бих си взел някой евтин билет за да пробвам системата, ама сега работата ми смърди прекалено много. Ще пропусна този път.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Plovdivian, колко е цената на този билет в другите сайтове?

 

Скайскенер при еднакви други условия изкарва 640-50 с Емиратите и Катар. Дори ФеърКъмпеър не пада под 600, а там цифрите обикновено поне при мен досега винаги са водели. 

Редактирано от Plovdivian
Връзка към мнение

Днес ей тaкa зa спортa погледнaх билети София-Лисaбон зa мaй с произволни дaти и дaде ценa 120$ кaто дaвaше дa изберa отивaнето с кой дa е. Мислех съответно че е зa посокa товa, но зa връщaне дaде 0$ и товa си остaнa ценa зa двупосочен. Рaботaтa не им е чистa нa тия, aмa си е зaбaвно дa видиш рaзлика от 50% в ценaтa.
 

Връзка към мнение

Днес ей тaкa зa спортa погледнaх билети София-Лисaбон зa мaй с произволни дaти и дaде ценa 120$ кaто дaвaше дa изберa отивaнето с кой дa е. Мислех съответно че е зa посокa товa, но зa връщaне дaде 0$ и товa си остaнa ценa зa двупосочен. Рaботaтa не им е чистa нa тия, aмa си е зaбaвно дa видиш рaзлика от 50% в ценaтa.

 

 

И като цъкнеш избери 0 (нулата) става We're sorry. The price of this flight has changed.

from $125.20 to $496.82  Ха-ха! :lol:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Датите, които напълно произволно избрах са 13 май и връщане 19 май. Току що погледнах пак и ми излезе това We're sorry. The price of this flight has changed.
from $125.20 to $143.36  :lol:  

Имам странното усещане, че Холивуд е причина за промяната. Ето това е, което ми излиза:

Travelers Days Trip (Wed, May 13, 2015   to   Tue, May 19, 2015)
 
Wednesday, May 13, 2015 - Wednesday, May 13, 2015
06:50 AM
 
SOF
 
 
 
 
FRA
 
 
 
 
LIS
 
 
10:50 PM
LH.png
Lufthansa
Flight 1429
Operated by Lufthansa
Departs SOF - Sofia
06:50 AM
Wednesday, May 13, 2015
 
Arrives FRA - Frankfurt
08:15 AM
Wednesday, May 13, 2015
2 h 25 m
Economy
Airbus A320 320
Terminal 2
layover 12 h 35 m - Depart 08:50 PM
LH.png
Lufthansa
Flight 1172
Operated by Lufthansa
Departs FRA - Frankfurt
08:50 PM
Wednesday, May 13, 2015
 
Arrives LIS - Lisbon
10:50 PM
Wednesday, May 13, 2015
3 h 0 m
Economy
Airbus A321 321
Terminal 1
 
 
Tuesday, May 19, 2015 - Tuesday, May 19, 2015
09:00 AM
 
LIS
 
 
 
 
VIE
 
 
 
 
SOF
 
 
05:50 PM
TP.png
Air Portugal
Flight 1272
Operated by Air Portugal
Departs LIS - Lisbon
09:00 AM
Tuesday, May 19, 2015
 
Arrives VIE - Vienna
01:20 PM
Tuesday, May 19, 2015
3 h 20 m
Economy
Airbus A319 319
Terminal 1
layover 2 h 0 m - Depart 03:20 PM
OS.png
Austrian Airline
Flight 797
Operated by Austrian Airline
Departs VIE - Vienna
03:20 PM
Tuesday, May 19, 2015
 
Arrives SOF - Sofia
05:50 PM
Tuesday, May 19, 2015
1 h 30 m
Economy
Airbus A320 320
Traveler Details
Please enter passenger name(s) exactly as they appear on goverment issued identification. The names should be written using English characters and may be up to 25 characters long. Airlines and TSA regulations do not allow variance in passenger names, so last names must be written out in full.
1
 
Adult
 
Airline Ticket: 1 (Adults:1)
 
Total Price:$143.36
 

Малко голямо стана, ако трябва да трия  :)  Но иначе наистина, някой ако ги има парите и му се рискува директно да се пробва. Португалия е уникална, а аз имам някакви далечни планове за есента, да се пусна и до Азорските, за които има евтини полети от Лисабон.

Редактирано от Krum4ov
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.