Прескочи до съдържание

*редакция: не резервирайте там* www.airfasttickets.de - евтино, та дрънка!


Препоръчани мнения

Няма никаква забрана да продават билети. Не знам как научихте за забраната. Познат преди час и нещо си е купил билет.

 

Пише го в линка, който пуснах, това в заглавното мнение е само извадка. Ето го: http://www.ttgdigital.com/iata-places-ota-in-14m-default-over-unpaid-bills/4691846.article

 

In it Iata states: “Regrettably, we have to inform you that earlier this morning we were forced to place the UK office in default, due to their inability to meet the deadline of their remittance obligations (sales of the month of May).

 

“Further to the default declaration for BSP UK, we have also proceeded to suspend the agent in Greece and Germany, due to the common ownership structure of these agencies”.

 

The airline association added that it had been monitoring daily the sales per market for the last plus 50 days, “with several weekly calls with AirFastTicket group’s management, to discuss and agree on risk mitigation actions”.

 

It said that “ticketing authority for all BSP airlines in these markets has been removed by IATA and communicated to the GDSs”.

 

Взимане на резервации и издаване на билет е различно, не знам дали на приятеля ти билета му е издаден. При всички положения не мисля, че е ок в момента да се купуват билети от там. Пък нека всеки си прави каквото си иска :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бърз преглед из нета показва следното:

1. На сайта на iata такова нещо няма. Ако официално са им спрени правата е редно и да го обявят официално.

2. От изказванията на участниците изглежда, че спорът е за увеличаване на гаранциите, поради значително нарасналия обем продажби, оттам и по-големите дължими суми, а не за просрочени задължения. Каква е истината обаче няма как се установи.

 

Аз имам билет от тях издаден на 18.06 и в checkmytrip  ми го дава confirmed.

Дали да купите от там си решавате сами.

Моята препоръка ако все пак решите, е да платите с кредитна карта, в която сте сигурни, че можете да оспорите плащането и да ви върнат парите в случай, че не ви издадат билет.

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Да потвърдя. Тази сутрин успешно летях по маршрута София-Прага с Bulgaria Air, като билетите бяха купени преди 8 дни от Airfasttickets. На летището нямаше абсолютно никакъв проблем, билетите очевидно беше напълно валидни.

 

Въпреки това и аз препоръчвам да не се купува от Airfasttickets до пълно изясняване на ситуацията, а ако все пак решите да рискувате:

 

да платите с кредитна карта, в която сте сигурни, че можете да оспорите плащането и да ви върнат парите в случай, че не ви издадат билет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Бърз преглед из нета показва следното:

1. На сайта на iata такова нещо няма. Ако официално са им спрени правата е редно и да го обявят официално.

2. От изказванията на участниците изглежда, че спорът е за увеличаване на гаранциите, поради значително нарасналия обем продажби, оттам и по-големите дължими суми, а не за просрочени задължения. Каква е истината обаче няма как се установи.

Да, съобщението наистина го няма официално на сайта на IATA, но също така е факт, че в момента поне 80% от авиокомпаниите въобще не се появяват при търсене в Airfasttickets. Със сигурност има нещо гнило и е най-добре да се изчака с каквито и да е покупки от там.

 

Ако Airfasttickets успеят да се оправят, и особено ако върнат цените отпреди седмица-две, ще бъда много щастлив. Но ако не - здраве да е, myhellas.com отново ще дойде на дневен ред :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нормално ли първото име да се изписва така Ivanmr ......... ,   а не както трябва Мr. Ivan ....... в резервацията направена от ЕФТ към ФБ?

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
Георги Матеев

Нормално ли първото име да се изписва така Ivanmr ......... ,   а не както трябва Мr. Ivan ....... в резервацията направена от ЕФТ към ФБ?

 

Нормално е, но после при чекиране името излиза както трябва.

 

Аз само да вметна, че днес успешно се прибрах от Прага. Нямаше проблем с издадените от AFT билети и на връщане.

Връзка към мнение

Икономика, какво да се прави. И конкуренция също. Ясно беше, че с дъмпинг на цените, няма да стигнат далеч, колкото и дълбоки джобове да имат. Кой ял, ял, както се казва.

Евала на хората, които летяха евтино. След тези ексцесии се опасявам, че номерата с 30-40 % по-евтини билети няма да вървят от сега нататък.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е , все ще се появи някой нов надъхан предприемач който да иска да отхапе бързо парче от баницата.

Важното е , че хората закупили полети досега си пътуват безпроблемно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мисля че http://www.bravofly.com/ са се насочили стремглаво към тази позиция  .. все по-често изкарват забележимо по-ниска цена (когато те препраща Google Search) от иначе евтини ОТА, включително и за Air БГ.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Е , все ще се появи някой нов надъхан предприемач който да иска да отхапе бързо парче от баницата.

Важното е , че хората закупили полети досега си пътуват безпроблемно.

 

 

Колко са тези пътували не е ясно  The unpaid bill represents tickets sold in May and June by the agent.

Четох, че трябва да се проверят дали е платена резервацията към авиокомпанията, иначе е една куха резервация , която си чака ред да се отмени. Много недоволни от тази търсачка. 

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
Георги Матеев

Колко са тези пътували не е ясно

Четох, че трябва да се проверят дали е платена резервацията към авиокомпанията, иначе е една куха резервация , която си чака ред да се отмени. Много недоволни от тази търсачка. 

 

Това далеч не е така. Следя активно темата в немските форуми и до момента не съм прочел за нито един човек, на който самата авиокомпания да е отменила билета или да е отказала качване на самолета. Моите билети до Прага със сигурност не са били платени към Bulgaria Air защото бяха купени едва на 19 Юни. И все пак летях и в двете посоки без абсолютно никакъв проблем. Факт.

 

Според мен последното нещо, което трябва да правиш, е да звъннеш на авиокомпанията и да им насочиш вниманието към конкретен билет - тогава шанса да го проверят и отменят ще е значително по-голям.

Връзка към мнение

Виж им ФБ страниците. Само оплаквания. Ти , че си минал е добре, но ние евентуално  :lol:  ще летим след месеци и проверките по плащанията ще са направени детайлно. Направо ни вързаха  с програмата и планирането на другите полети. Това ни е за урок. :biggrin:  Билети -  директно от авиокомпанията, а не през търсачки с неясно финансово състояние. По-скъпо , но сигурно.  :dancer:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Виж им ФБ страниците. Само оплаквания. Ти , че си минал е добре, но ние евентуално  :lol:  ще летим след месеци и проверките по плащанията ще са направени детайлно. Направо ни вързаха  с програмата и планирането на другите полети. Това ни е за урок. :biggrin:  Билети -  директно от авиокомпанията, а не през търсачки с неясно финансово състояние. По-скъпо , но сигурно.  :dancer:

Да, има оплаквания, но най-вече от лошото клиентско обслужване на AFT или от това, че самите AFT са им отменили резервацията - но в рамките на няколко дни от издаването.

 

Не прочетох обаче за нито един случай, в който някоя авиокомпания да е отменила вече издаден билет или да не е качила пътник на самолета.

 

Аз съм в доста по-неизгодна позиция от теб защото имам около 20 билета през AFT (2 от които дори са за Януари 2015) и повярвай ми - следя темата адски внимателно. До момента нямам нито един отменен билет (някои са взети още в края на Май), а 4 от тях вече бяха използвани безпроблемно. В неделя предстои още един полет с билет от AFT и съм доста сигурен, че отново всичко ще е ОК.

 

В момента AFT и IATA тепърва преговарят и реално проблемът може да се разреши. Прекалено е рано за крайни изводи.

 

Така че хайде стига паники. Стигат ни банковите проблеми тези дни :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Виж им ФБ страниците. Само оплаквания.

A който не гледa ФБ ? :lol:

Aбе ти голямa пaникa си бил, бе брaт. Опищя цялaтa темa. С този твоя нaдъхaн песимизъм, нaпрaво почвaм дa се чудя кaк изобщо се кaчвaш в сaмолет! Ми то и тaм рaботaтa е 50/50 кaто излети, после или ше се приземи нормaлно, или нямa. Кaкто и сегa с билетите нa AFT - или ще сa вaлидни и редовни, или нямa. :biggrin:

A кaто тровиш темaтa тук, товa нито ще нaкaрa AФТ дa ти плaтят точно твоя билет, нито дa не го. Успокой се мaлко, изчaкaй, виж реaкциятa нa ответнaтa стрaнa, и тогaвa прaви генерaлни изводи и зaключения. Прочел тaм 20-30 негaтивни мнения у лицевaтa книгa, и крaй, светът свърши все едно. Мислех те зa по-зaпознaт и реaлно преценявaщ ситуaциите :)

 

Aко някой зaпочвa дa се двоуми сегa и зa bravofly, ето кaкъв мейл получих вчерa от тях:

 

"Dear Customer,

Thank you for purchasing your trip with us!

According to your request, we are sending you off the invoice about the flight reservation you

have made, through our website linked to the follow ID 2690хххххх.

 

Please do not hesitate to contact us for further commercial assistance : dial number 00442071006746

( Mon. - Sun. , 8-24 London time GMT, national landline number - rates depend on provider )

or write an email to ccare-fly@en.customer-travel-care.com

 

We are still most grateful for your booking.

Best regards,

Customer Service Team"

И прикaчен PDF.

 

Лично aз, докaто предлaгaт aтрaктивни цени, нямa дa ги подминaвaм. Естествено не aнгaжирaм никой с личното си мнение. Всеки сaм дa си преценявa рискa, или ползaтa зa себе си! :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И те явно имат "банкови" проблеми, със седмици и месеци не възстановяват парите на хората. Явно и тяхната банка е изпразнила джоб. :biggrin:

 

Aбе ти голямa пaникa си бил, бе брaт. Опищя цялaтa темa. С този твоя нaдъхaн песимизъм, нaпрaво почвaм дa се чудя кaк изобщо се кaчвaш в сaмолет! Ми то и тaм рaботaтa е 50/50 кaто излети, после или ше се приземи нормaлно, или нямa. :biggrin:

 

Прав си, не стъпвам на витлов! :)   Да, всички самолети кацат / падат на земята, никой не  е останал горе. :lol:

 

Ако някой търси - 40 евро за хотел през АФТ да пише на лично

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

И те явно имат "банкови" проблеми, със седмици и месеци не възстановяват парите на хората. Явно и тяхната банка е изпразнила джоб. :biggrin:

 

 

Кога се появиха AFT , та вече с месеци не възстановявали и парите на хората ???

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За BravoFly:

Аз много се чудя Гугъл ли им плащат, че да дават ниски цени, или те се мазнят на Гугъл с огромни отстъпки...

Последният пример - шокиращ, директно през страницата на Бравофлай, София-Тегел (за каката с концертите в другата тема) 134 долара. През Гугъл Сърч - 78 долара .. за Бългериа Еър, при това.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

За BravoFly:

Аз много се чудя Гугъл ли им плащат, че да дават ниски цени, или те се мазнят на Гугъл с огромни отстъпки...

Последният пример - шокиращ, директно през страницата на Бравофлай, София-Тегел (за каката с концертите в другата тема) 134 долара. През Гугъл Сърч - 78 долара .. за Бългериа Еър, при това.

 

Шокиращ, но изключително приятен :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Прав си, не стъпвам на витлов! :) Да, всички самолети кацат / падат на земята, никой не е останал горе. :lol:

 

A прaвиш ли рaзликa между "приземявaт нормaлно" и " кaцaт/ пaдaт нa земятa" ?!

 

Опaсявaм се, че тук вече дебaтa преминa в елементaрни и неуместни изкaзвaния, тип " нямaм понятие от летене и сaмолети, aмa ме кефи дa съм негaтивен"

Не мисля, че форумa е зa товa. Дaвaй си нa контрa, щом те кефи, aмa поне дa е aргументирaно, и с доводи. A не "виж във ФБ", или "витловите не сa читaви и пaдaт". Смешно е. :)

 

 

П.П.

Последният пример - шокиращ, директно през страницата на Бравофлай, София-Тегел (за каката с концертите в другата тема) 134 долара. През Гугъл Сърч - 78 долара .. за Бългериа Еър, при това.

Товa ми нaпомня нa случaя AВ кaто пуснaхa полетите Берлин - София, зa 78 евро двупосочния. Тогaвa нещо явно не беше нaред, и при сaйтовете зa резервaции, и тур. aгентите (gerrux, logitravel и други), излизaше същaтa сумa, но в левa, тоест двa пъти по-евтино. Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Току що се опитах да резервирам от Бравофлай през Гугъл и не можах, даде ми някаква грешка. Не знам късмета ли ми е такъв. Добре, че картата ми е виртуална и прибрах парите обратно в разплащателната си сметка.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Преди малко в София кацна мой приятел, чийто билет му го купих от AFT в края на Май. Не е имал проблеми при чекирането.

 

За момента мога да твърдя с голяма доза сигурност, че всички издадени билети от AFT са напълно валидни.

 

Продължавам да следя развитието на ситуацията и се надявам IATA или авиокомпаниите да не предприемат драстичен ход свързан с отмяна на билети. Ако науча нещо ново - ще поствам допълнително.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Няма ли кой да ги "вдигне на трупчетa"?! :biggrin:

 

От седмици не могат да си оправят полетите.

 

Продават несъществуващи такива.  България ер нямат полет, но airfasttickets имат.

 

А купиш и си отменен! :rofl:

 

 

 

 

 

 

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Някой случайно да знае как се развива ситуацията между AFT и IATA? Че ми е любопитно, а не изравям нищо ново.

Междувременно при мен до момента безпроблемно минаха почти всички билети (около 15 бр), купувани от AFT. Остават ми само още 4-5 бъдещи билета, които предполагам също ще са ОК. Явно авиокомпаниите в крайна сметка са решили да не отменят никакви билети, издавани от AFT.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.