Прескочи до съдържание

*редакция: не резервирайте там* www.airfasttickets.de - евтино, та дрънка!


Препоръчани мнения

Airfasttickets изглежда имат финансови проблеми, IATA е на път да им прекрати членството и им е забранила продажбата на билети онлайн. Не съм сигурен какво означава цялата тая каша, особено за хората с издадени и потвърдени билети, би трябвало да са ок, но преди да разберем ТВЪРДО СПРЕТЕ ДА РЕЗЕРВИРАТЕ БИЛЕТИ ПРЕЗ ВСИЧКИТЕ САЙТОВЕ НА AIRFASTTICKETS.

 

От авиокомпанията нищо сигурно няма да ви кажат, за това не им привличайте вниманието с излишни обаждания, да не отменят някой билет, който не им е работа да отменят. Просто малко търпение и да изчакаме. 

 

Източник: http://www.ttgdigital.com/iata-places-ota-in-14m-default-over-unpaid-bills/4691846.article

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Как можем да си върнем парите за вече издадени билети?! Беше ясно, че нещо не е наред. Eвтиното излиза скъпо. :biggrin:

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Ей, напазарувалите билети станахте като кредитните милионери!

 

Който купил, купил! Според мен издадените билети ще си останат валидни.

Моя си е валиден. Или поне така изглежда засега. Имам номер на електронния билет. Обаждах се на AF потвърдиха ми билета за тяхната част, резервацията излиза на сайтовете и на Alitalia, и на AirFrance. Само места не можах да си избера предварително, но все ще го преживея някак, колкото и да ми е трудно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как можем да си върнем парите за вече издадени билети?! Беше ясно, че нещо не е наред.

 

Защо искаш да си връщаш парите? Ако билета ти е валиден не може да си ги върнеш, платил си за услуга, ще си я получиш и така. Ако пък не е валиден връщането ще е през обаждането на банката, а може и ИАТА да направят нещо по въпроса, нямам идея, топла е новината още, нека поизчакаме. 

Връзка към мнение

Сега са валидни, а утре? Гаранция няма и т.н......  Остава и хотелите да изгорят. ЗНачи ще гледаме в кой хубав ден ще ги отменят и евентуално върнат пари.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Сега са валидни, а утре? Гаранция няма и т.н......  Остава и хотелите да изгорят.

Айде, не се паникьосвай! Няма как да изгорят без подобаваща компенсация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Айде, не се паникьосвай! Няма как да изгорят без подобаваща компенсация.

 

Айде нЕма нужда -  отново с ваучер за 50евро и хиляди условия.

Връзка към мнение

Вариантите са 2:

 

1. Летите си без проблеми, най-вероятен

2. Всички пари ще бъдат върнати в кредитната карта, с която е купен билета, така се прави при фалити и непредоставени услуги

 

Няма случай фалирала компания да връща стойност във ваучер с 1000 условия в него, проблема е кристален - или си получаваш платената услуга или си получаваш парите. При положение, че на днешен етап всички издадени билети са си валидни, няма как да искаш връщане на пари. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко встрани от темата .. АФТ бяха "първи" в приемането на биткойни за самолетни билети .. някой плащал ли си е така? Зачудих се как биха върнали парите..

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз утре сутрин летя до Прага с билети, купени от AFT. Ще ви държа в течение дали всичко е било ОК.

 

Но честно казано се съмнявам билетите да изгорят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Току-що безпроблемно се чекирах онлайн на сайта на Bulgaria Air и ми издадоха бордните карти.

 

Очевидно ще летя утре.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Току-що безпроблемно се чекирах онлайн на сайта на Bulgaria Air и ми издадоха бордните карти.

 

Очевидно ще летя утре.

 

Важно е утре да се чекираш за София. :lol:  (ако не си ОW)  Само да надушат , че са им влезнали по-малко парици  и глей кво стаа.........

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
Георги Матеев

Важно е утре да се чекираш за София. :lol:  (ако не си ОW)  Само да надушат , че са им влезнали по-малко парици  и глей кво стаа.........

 

Е нали това казах, че се чекирах без проблем и вече имам бордни карти...

 

А какво е OW?

Връзка към мнение

 

Бележка на Георги: Днес IATA забрани на всички сайтове от групата airfasttickets да продават билети заради неплатени задължения. Развитието и какво означава това за вече купените билети следете в последните мнения в тази тема.

 

Няма никаква забрана да продават билети. Не знам как научихте за забраната. Познат преди час и нещо си е купил билет.

Връзка към мнение

http://www.capital.gr/News.asp?id=2047605

 

С две думи - отричат. Пълни били с пари.

 

Сега ще се окаже опит на конкуренцията да ги възпре ..

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Уау :

 

Качеството на нашите услуги в съчетание с нашите ниски цени, са ни довели до почетната позиция № 3 в Европа.

 

 

Може би наистина са бръкнали в нечие канче ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

..."качеството" :lol:

ако продаваха хартиени билети, сигурно щяха да са на рециклирана тоалетна хартия :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Те цените и без това не са вече нещо съществено, така, че няма смисъл да се рискува от тук нататък.

 

Някъде бие още евтиното. Сега погледнах:

 

София - Берлин през немското  ЕФТ   за 14-24.07  е 100 евро

Същото, но през страницата на България ер струва 331.94 BGN

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.