Прескочи до съдържание

*редакция: не резервирайте там* www.airfasttickets.de - евтино, та дрънка!


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Миналата седмица от airfasttickets.de взех 2 билета FLL-CUN (полет на JetBlue), като цената беше с 25% по-ниска отколкото в сайта на самите JetBlue. Когато се свързах за потвърждение директно с авиокомпанията те ми отговориха - да, билетите са напълно валидни за пътуване, но са маркетирани и издадени от съвсем друга авиокомпания и в случая няма да ви начислим мили в акаунта, въпреки че полетът се изпълнява от нас.

 

Ново развитие с въпросните билети FLL-CUN. Както и очаквах е невъзможно да управлявам онлайн резервацията на сайта на JetBlue защото билетът не е издаден от тях. След като не успях да си въведа паспортната информация (изисква се) помолих имейл съпорта да добави данните вместо мен. Отговорът беше интересен:

 

Unfortunately, because we don't have any 'ownership' over this ticket, you'll need to call the agency where this was booked. They'll be able to add your passport information. We apologize for this inconvenience as we tried multiple times to get this taken care of for you.

 

Тоест авиокомпанията няма кажи-речи никакви права да пипа билета, който е за техен собствен полет. Забавно :)

 

А аз иначе мисля да не се занимавам повече, просто ще ми вземат данните по време на чек-ин.

 

Та явно врътките на airfasttickets са значителни.

Връзка към мнение

Unfortunately, because we don't have any 'ownership' over this ticket, you'll need to call the agency where this was booked. They'll be able to add your passport information. We apologize for this inconvenience as we tried multiple times to get this taken care of for you.

 

Тоест авиокомпанията няма кажи-речи никакви права да пипа билета, който е за техен собствен полет. Забавно :)

Аз не съм сигурен докъде точно се простира "ownership", но той винаги е в агенцията и 24 ч преди полета отива в авиокомпанията. Затова и всякакви промени се правят чрез агенцията докато се стигне до тия 24 ч. Ако билета е купен от компанията директно е друга работа.

Връзка към мнение

Както вече споделих и аз купих от немската версия билети от тях SOF-MAD-LPA-MAD-SOF . Превозвач е Иберия , а полета от София до Мадрид и обратно се изпълнява от БГ ЕЪР. Разбира се днес ми дойде на ум, че искам да добавя милите от тези полети по сметката ми в Бритиш Еъруейс. Днес се обатих в Бритиш - първосигнално те ми казаха, да се свържа с издателя на билета, но все пак момичето  беше мило и след като и дадох кода на резервацията се помъчи помоли ме да оставя телефон и номера от картата си за членство и след около 30 мин ми звънна каза, че всичко е наред и милите ще се добавят в сметката ми в Бритиш Еъруейс . 

 

Май са те заблудили или поне за отсечката SOF-MAD и обратно мили няма да получиш, защото полета се изпълнява от БГ Еър, и те не са партньори на Бритиш. Евентуално можеш да получиш мили към Иберия и после да ги прехвърлиш към Бритиш (ако полета е с код на Иберия).

Връзка към мнение

Това правило ли е , защото аз съм правил промени в полети през авиокомпанията без изобщо да търся агенцията ?

В конкретния случай се свързах директно с офис на Катар , а полета. беше закупен от Orbitz.

Бяха ме пренасочили към друг полет с по-кофти часове от оригиналната резервация , като Orbitz дори не ме уведомиха за промяната.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Очевидно "задкулисието" владее и този бизнес :)

 

Чудесно, стига крайният резултат винаги да се изразява в ниска цена :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами поне аз така си мисля, може и да бъркам... Пращали са ме към агенцията за промени. Или става дума за доброволни промени само...

Връзка към мнение

Още един приятел ми спомена, че билетите издадени от airfasttickets също се различават от традиционно издадените по някакви показатели. Дали са намерили някаква вратичка и дали благодарение на нея може да си позволят да подбиват цените на билетите? 

Че са намерили "вратичка", намерили са. Но днес като проверих цената на маршрута, за който си взех билета в неделя, вече беше "нормалната", т.е. със 180 евро по-висока, както ми я изкара и матрикс-а още в началото миналата седмица. Изглежда или а/к са се усетили, че някой влиза през задната врата, и са я заключили, или АФТ минават през вратичката само за първите 1-2-3 билета, след това се кротват, да не "бият на очи", и нормализират цената, пък който успял -  успял.

 

Когато се свързах за потвърждение директно с авиокомпанията те ми отговориха - да, билетите са напълно валидни за пътуване, но са маркетирани и издадени от съвсем друга авиокомпания и в случая няма да ви начислим мили в акаунта, въпреки че полетът се изпълнява от нас. 

Както и преди казах - от една страна търсачката на airfasttickets е изключително интелигентна и понякога прави безумно нестандартни комбинации, които свалят цената. От друга страна май имат някакви сложни врътки и договорки с авиокомпаниите, част от които вероятно не съвсем официални :) От трета страна очевидно наливат доста пари в маркетинг и правят много промоции. Според мен комбинацията от всичко това води до тези понякога страннно ниски цени.

Почти същата работа и аз днес. Моят билет го докарах до здраво измотаване в крайна сметка - OJ отиването почва направо от София всичко до края само с АлИталия. Връщането обаче как го сглобих и аз още се чудя, по-точно аз съзнателно го направих такова, не знам само как ме "пусна" да го направя - два полета с AF/KLM, и последния пак с АлИталия до Лондон Сити (LCY)  :lol: Предполагам там им прецаках нещо летищните такси тотално вече, и или ги елиминирах, или ги намалих двойно поне, защото презокеански самолет на Сити по принцип физически няма как да кацне, или нещо такова, и не могат да ги калкулират накрая. Както и да е, обаждам се днес на AF, и искам да си запазя места. Мацката по телефона ми каза същото - билета не е купен от нас, говорете с агенцията, от която сте го купили. Само спомена, че не е българска и нищо повече, все едно white label. Викам добре, а може ли поне да си добавя номера на картата от FlyingBlue. След кратка пауза колебливо каза, че може, продиктувах й го, тя го въведе, и толкова. Но предполагам няма гаранция, че милите ще бъдат начислени, а не са малко. Странното е, че все пак може да се бута по билета (номера на картата), но не може да запазва определени места. За италианската част от полета е още тъмна Индия - изобщо не мога да се свържа с Алиталия. Имам два PNR-a - един италиански, и един френски, но билета (номера) е един. Оказа се, че това е нормална практика при италианците. Във flyertalk има поне 4-5 подробно описани подобни случая, и единодушното заключение е, че това за италианците е нещо нормално - да направят едно нещо колкото може по-сложно и объркано (то затова и при тях най-често излизат т.нар. "грешки") Лафа, цитиран там беше от рода на "защо да автоматизираме и ъпгрейдваме системите като може 8 човека да се правят че работят, и да взимат пари за това" :lol:

 

Това правило ли е , защото аз съм правил промени в полети през авиокомпанията без изобщо да търся агенцията ?

В конкретния случай се свързах директно с офис на Катар , а полета. беше закупен от Orbitz.

Бяха ме пренасочили към друг полет с по-кофти часове от оригиналната резервация , като Orbitz дори не ме уведомиха за промяната.

С Orbitz случая е леко по-друг от този с АФТ, според мен. Моя бразилския билет го взех през Orbitz. Пак нито запазени места, нищо. Обаждам се на Луфтитата (с тях са повечето полети, плюс SAS и TAM все на един билет), една фрау ме изслуша много внимателно и вежливо, след което каза "Кои места желаете?", и аз предварително подготвен според модела на самолета от seat plan-овете на техния сайт, си ги издекламирах, тя само ги повтори за потвърждение, въведе ми ги на резервацията, и приключихме бързо и резултатно.

 

Мисълта ми е, че Orbitz играят изглежда няколко идеи по-официално, отколкото АФТ правят нещата, за да достигат такива разлики от по 20-25% по-ниски цени от всички останали. Което пък за тежък билет хич не е малка сума, в крайна сметка :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има агенции, които са просто посредници. Т.е. билета ви се издава от авиокомпанията, а агенцията просто си взима комисионната от тях. Познават се, когато си видите извлечението в кредитната карта и там има 2 таксувания - едно от агенцията, което е да речем за 4-5 долара и едно от авиокомпанията, което е за голямата сума. 

 

Може и да бъркам, но мисля че тук идва разликата в това дали авиокомпанията може да ръчка или не може в билета ви. 

Връзка към мнение

Значи Orbitz и Expedia са такива посредници ?

Винаги плащането ми е към авиокомпаниите.

 

Може би. Не съм съвсем сигурен, страх ме е да не объркам някой, но си мисля, че това е причината. 

Връзка към мнение

Ако има някой с пресен PNR - може да пробва да си види резервацията дали излиза в някой GDS. Моите опити досега са били неуспешни => понякога резервират директно с авиокомпаниите и ползват непубликувани тарифи :

 

Някой получавал ли е персонален код за отстъпка от 100 долара (на билет над 500)?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев

Ако има някой с пресен PNR - може да пробва да си види резервацията дали излиза в някой GDS. Моите опити досега са били неуспешни => понякога резервират директно с авиокомпаниите и ползват непубликувани тарифи :

 

Някой получавал ли е персонален код за отстъпка от 100 долара (на билет над 500)?

На мен кажи-речи всички AFT билети ми излизат в https://www.checkmytrip.com.

 

Имам 2 билета над $500 от тях, но не са пращали персонален код за отстъпка. Може би защото не взех билетите от U.S. версията, а от английската.

Връзка към мнение

Благодаря за информацията! Явно играят на всички фронтове.

 

Относно отстъпката - дават я на скъпи билети, купени през щатския сайт, и може да се ползва за билети над 500 долара.

 

Edit: Хванах ги и в крачка .. и тe публикуват призрачни тарифи. София-Франкфурт, Септември, календарът мами с 95 евро, вътре - 170.. и понеже си кликнал на нещо под 100 - не дава да сложиш отстъпката ..

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение
Георги Матеев

Относно отстъпката - дават я на скъпи билети, купени през щатския сайт, и може да се ползва за билети над 500 долара.

 

Мерси и аз за инфото, ама не им я искам тази отстъпка. През английската версия излизаше 140 евро (на билет!) по-евтино спрямо US версията, което е значително повече от въпросните $100.

 

Между другото личното ми наблюдение е, че US версията е с най-куци цени. Тоест, изкарва същите оферти като всички други сайтове. За американците няма голяма аванта  :lol:

Връзка към мнение

Аз също, след неколкодневно разглеждане и ровене установих, че DE и UK версиите са най-добри откъм цени генерално, даже в някои конкретни случаи, заради курса Евро Паунд ли, заради друго ли, UK версията излиза дори малко по-евтина за определени полети. Примерно днес един полет на FB в Немската версия излиза €158.50 а в UK версията е £125.

Аз имам един въпрос обаче - ако се резервира през този сайт, може ли да се добавят паспортни данни през контролният панел на резервацията, може ли авиокомпанията да ги добавя и въобще, как стои въпросът с това? Конкретно ме интересува, може ли да се добавя инфо за лична карта към полетите и могат ли да се правят други добавки от сорта Special Requests и т.н. Въобще, как е разрешен въпросът?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз имам един въпрос обаче - ако се резервира през този сайт, може ли да се добавят паспортни данни през контролният панел на резервацията, може ли авиокомпанията да ги добавя и въобще, как стои въпросът с това? Конкретно ме интересува, може ли да се добавя инфо за лична карта към полетите и могат ли да се правят други добавки от сорта Special Requests и т.н. Въобще, как е разрешен въпросът?

 

За някои полети дава опцията да се добавят паспортни данни, за някои не.

 

Но никога не съм виждал поле за special requests...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На който отговори :) Вторите не ги мисли, те със сигурност са си взели цялата сума щом са издали билета, разликата би трябвало да е поета от airfasttickets.

 

  FLY MORE ми казаха резервационната класа. Могат да се  трупат точки по издадените билети от airfasttickets :)

Връзка към мнение

За някои полети дава опцията да се добавят паспортни данни, за някои не.

 

Но никога не съм виждал поле за special requests...

Ок, мерси за инфото.

Връзка към мнение

Ето 2 кода за намаление, които със сигурност работеха преди 1 час, предполагам още са активни.

 

NS20FFDE за airfasttickets.de - намаление от 20 евро за всеки полет на стойност над 100 евро

NS20FFUK за airfasttickets.co.uk - намаление от 20 паунда за всеки полет на стойност над 100 паунда

 

Препоръчвам airfasttickets.co.uk защото при всеки купен билет допълнително пращат бонус-ваучер за 30 паунда намаление за хотелско настаняване.

Кодът за немската версия е валиден все още :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Да потвърдя - билетите, издадени от airfasttickets са напълно ОК. Вчера едни приятели излетяха за Бали с билети, купени от немската версия на сайта.

 

Страничен въпрос. Само при мен ли в момента airfasttickets (всички версии) изкарва силно ограничени резултати при търсене? Показва кажи-речи само полети на Turkish и Air France и нищо друго. Да не би да са отрязали БГ или просто някак им се е счупил сайта?

Връзка към мнение

на определени периоди изключват по някоя авиокомпания  и т.н.  как са цените при вас по търсените дестинации? на мен ми излизат надути цени. :lol:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.