Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Избрах Коста Делициоза .Дано останем доволни .Ако някой е бил на този кораб мож ели да сподели мнение.Само в един бг сайт прочетох ,че е реновиран 2018 .Дали е така?

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте! Вече имаме Щатски визи. Харесах си круиз с MSC, април месец, с MSC MERAVIGLIA. Това е маршрутът:

 

  ДЕН ТОЧКА ДЪРЖАВА ПРИСТИГАНЕ ТРЪГВАНЕ
начално пристанище на круиза 1 Маями (Флорида) САЩ - 19:00
ден в открито море – без спиране на пристанище 2 В открито море   - -
междинно пристанище от маршрута на круиза 3 Очо Риос Ямайка 09:00 17:00
междинно пристанище от маршрута на круиза 4 Джордж Таун (Кайманови о-ви) Каймановите острови 08:00 16:00
междинно пристанище от маршрута на круиза 5 Козумел Мексико 10:00 18:00
ден в открито море – без спиране на пристанище 6 В открито море   - -
междинно пристанище от маршрута на круиза 7 Оушън Кей - MSC частен резерват Бахамските острови 09:00 23:55
крайно пристанище на круиза 8 Маями (Флорида) САЩ 07:00 -

 

 

Ще съм благодарна за мнения за кораба, маршрута или пък ако препоръчате нещо различно, което според вас е по-добро. Също така моля и за мнения как и от къде да си го закупя. Да действам или да изчакам?

 

Връзка към мнение
преди 39 минути , Eva eva каза:

Здравейте! Вече имаме Щатски визи. Харесах си круиз с MSC, април месец, с MSC MERAVIGLIA. Това е маршрутът:

 

  ДЕН ТОЧКА ДЪРЖАВА ПРИСТИГАНЕ ТРЪГВАНЕ
начално пристанище на круиза 1 Маями (Флорида) САЩ - 19:00
ден в открито море – без спиране на пристанище 2 В открито море   - -
междинно пристанище от маршрута на круиза 3 Очо Риос Ямайка 09:00 17:00
междинно пристанище от маршрута на круиза 4 Джордж Таун (Кайманови о-ви) Каймановите острови 08:00 16:00
междинно пристанище от маршрута на круиза 5 Козумел Мексико 10:00 18:00
ден в открито море – без спиране на пристанище 6 В открито море   - -
междинно пристанище от маршрута на круиза 7 Оушън Кей - MSC частен резерват Бахамските острови 09:00 23:55
крайно пристанище на круиза 8 Маями (Флорида) САЩ 07:00 -

 

 

Ще съм благодарна за мнения за кораба, маршрута или пък ако препоръчате нещо различно, което според вас е по-добро. Също така моля и за мнения как и от къде да си го закупя. Да действам или да изчакам?

 

https://www.msccruises.com/en-gl/Plan-Book/Cruise-Detail.aspx?cruiseid=MR20200405MIAMIA

Този е круиза и нека, който има информация и опит в тази дестинация помага! 🙂 

 

Възможна резервация от тук:

https://www.kreuzfahrtberater.de/kreuzfahrt-k141379-westliche-karibik-msc-meraviglia-miami

 

Най-добра цена, която намирам:

image.png.1282986a942a09a68006f8a0ed10e582.png

https://www.vacationstogo.com/ticker.cfm?r=13&l=41&s=957&d=281&sm=20204&tm=20204&n=2&rt=1&edged=1

Сайта изисква регистрация. Цените винаги са по-високи от обявените и почти винаги по-ниски от други сайтове.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 19.09.2019 г. в 15:27, Eva eva каза:

Ще съм благодарна за мнения за кораба,

Ами нов, най-високия клас - разбирай с най-много пътници и обслужващ персонал. Би трябвало интернетът да е free, или поне така е в последните им промоции.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пуснах запитване на този сайт и ми дадоха оферта със 182 долара по-висока от обявената. Това е на човек. За държавни такси. 

В expedia по същия начин - добавя по 182 долара. Нормално ли е това? Дали тези такси не са за бакшишите или отделно и за бакшиши ще трябва да се плаща? 

Връзка към мнение

По вероятно е да са за пристанищни такси. По често обявяват цените без таксите. А за бакшиши е отделно около 10 на ден. Все пак прочети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Eva eva каза:

Пуснах запитване на този сайт и ми дадоха оферта със 182 долара по-висока от обявената. Това е на човек. За държавни такси. 

В expedia по същия начин - добавя по 182 долара. Нормално ли е това? Дали тези такси не са за бакшишите или отделно и за бакшиши ще трябва да се плаща? 

Със сигурност не са за бакшиши, по-скоро са за пристанищни такси, както е написал @bay_kolio. Иначе бакшишите на MSC за карибските маршрути са по $12.50 на нощ за човек.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!
Има ли някой който е резервирал чрез Seascanner?  Не мога да открия колко трябва да е депозита, за да потвърдят резервацията и кога се плаща остатъка.

Благодаря!

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте! Опитвам се да се чекирам на https://www.msccruises.de , но ми дава - грешка при извличане на адреса. Когато опитам да го попълня наново - не ми позволява. Какъв може да е проблема ?

Връзка към мнение
преди 12 часа, Дънди каза:

Здравейте! Опитвам се да се чекирам на https://www.msccruises.de , но ми дава - грешка при извличане на адреса. Когато опитам да го попълня наново - не ми позволява. Какъв може да е проблема ?

Ох, и аз вчера се мъчих. Напишете си улицата, пощенския код и държавата, след което натиснете бутона до пощенския код и то автоматично го намира.

 

Да се включа и аз с въпрос - в сайта на MSC пакетите с напитки са само 3, а доколкото разбрах при качване изборът на пакети е по-голям, някой има ли спомен какво се предлага, за да знам от къде да го взимам.
Предполагам, че при закупуване на пакет, не се начисляват 15% сървис, както при закупуване на отделни напитки, или греша?

Връзка към мнение

@Ivooo33

image.png.2f5a95bd7d1770d982ce2e32d005e4c4.png

Ще опитам да отговоря на въпросите в реда, в който са поставени:

За периода януари - март и слънце и топло време има в Дубай и емирствата и круиз с всички разходи може да влезе в посочената цена , която няма да е оптималната, т.к. круиза е скоро. Даже да излезе ниска цена в последната минута цената на самолетните билети е твърде висока.

Топло време и слънце ще да има за круизи в зоната на Канарските острови, друг относително леснодостъпен маршрут е круиз от/до Мартиника/Гваделупе с полeтите на LEVEL. Възможно е да се намери круиз по някои карибски острови с изходна/входна точка Доминиканската република като се следи за полети от Белгия, Испания, Амстердам, Лондон. Най-добрия вариант е да се търсят готови пакети с полет и круиз от германски/английски/италиански туроператори особено като се има предвид, че желанието за пътуване е за след 3- 5 месеца...

Цените на екскурзии зависят от мястото, което ще бъде посетено, но това може би трябва да остане на заден план на този етап.

Пример:

15-20 януари Канарски острови - 7 нощи за 449 евро.

Такса обслужване 10 евро на човек на ден.

Маршрут:

image.png.637c36f0bfb2f6bea3f5b7d49aa5f27b.png

https://www.dreamlines.ru/kruiz/nepovtorimoye-puteshestviye-na-8-dney-na-aidanova-444658#/bookingForm

 

Полети:

image.png.07270e387319561b63ab5a052b6e53e4.png

 

Тази схема с всички бакшиши, екскурзии, трансфери, потенциални нощувки и т.н. може да влезе в под 2000 евро за двама.

 

Друг вариант:

ПЕРСИЙСКИ ЗАЛИВ - 7дни/8 нощи за 365 евро.

Такса обслужване 10 евро на човек на ден.

Маршрут:

image.png.e321bd66ebd88418e1560ea73b4978be.png

https://www.dreamlines.ru/kruiz/prevoskhodnoye-puteshestviye-s-costa-485055#/selectedSail=485057

До Доха се стига лесно, иначе казано бюжджета е предостатъчен.

 

Трети вариант:

8 дни за 405 евро на дати 25 януари - 1 февруари 2020 г.

Такса обслужване 10 евро на човек на ден.

 

image.png.4295fe80272c28f91cfecc67580e1315.png

 

https://www.dreamlines.ru/kruiz/yarkiy-kruiz-na-8-dney-432769#/selectedSail=432777

 

 

Полети с Уизеър, Флайдубай.

 

 

 

  • Браво 2
Връзка към мнение
3 hours ago, Doctor Who said:

@Ivooo33

image.png.2f5a95bd7d1770d982ce2e32d005e4c4.png

Ще опитам да отговоря на въпросите в реда, в който са поставени:

За периода януари - март и слънце и топло време има в Дубай и емирствата и круиз с всички разходи може да влезе в посочената цена , която няма да е оптималната, т.к. круиза е скоро. Даже да излезе ниска цена в последната минута цената на самолетните билети е твърде висока.

Топло време и слънце ще да има за круизи в зоната на Канарските острови, друг относително леснодостъпен маршрут е круиз от/до Мартиника/Гваделупе с полeтите на LEVEL. Възможно е да се намери круиз по някои карибски острови с изходна/входна точка Доминиканската република като се следи за полети от Белгия, Испания, Амстердам, Лондон. Най-добрия вариант е да се търсят готови пакети с полет и круиз от германски/английски/италиански туроператори особено като се има предвид, че желанието за пътуване е за след 3- 5 месеца...

Цените на екскурзии зависят от мястото, което ще бъде посетено, но това може би трябва да остане на заден план на този етап.

Пример:

15-20 януари Канарски острови - 7 нощи за 449 евро.

Такса обслужване 10 евро на човек на ден.

Маршрут:

image.png.637c36f0bfb2f6bea3f5b7d49aa5f27b.png

https://www.dreamlines.ru/kruiz/nepovtorimoye-puteshestviye-na-8-dney-na-aidanova-444658#/bookingForm

 

Полети:

image.png.07270e387319561b63ab5a052b6e53e4.png

 

Тази схема с всички бакшиши, екскурзии, трансфери, потенциални нощувки и т.н. може да влезе в под 2000 евро за двама.

 

Друг вариант:

ПЕРСИЙСКИ ЗАЛИВ - 7дни/8 нощи за 365 евро.

Такса обслужване 10 евро на човек на ден.

Маршрут:

image.png.e321bd66ebd88418e1560ea73b4978be.png

https://www.dreamlines.ru/kruiz/prevoskhodnoye-puteshestviye-s-costa-485055#/selectedSail=485057

До Доха се стига лесно, иначе казано бюжджета е предостатъчен.

 

Трети вариант:

8 дни за 405 евро на дати 25 януари - 1 февруари 2020 г.

Такса обслужване 10 евро на човек на ден.

 

image.png.4295fe80272c28f91cfecc67580e1315.png

 

https://www.dreamlines.ru/kruiz/yarkiy-kruiz-na-8-dney-432769#/selectedSail=432777

 

 

Полети с Уизеър, Флайдубай.

 

 

Благодаря, вече се спряхме на друг вариант , но със сигурност ще ползваме информацията за напред 🙂

 

 

 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 10 минути , Дънди каза:

Здравейте! Когато си регистрираш картата на борда на круиза, има ли минимална сума , която ти блокират ? 

Зависи от дните на круиза, от маршрута, от компанията. Мисля, че има избор от три нива за борден кредит, но не твърдя, че е правило.

Трябва да е написано в общите условия, но ако не го намираш - пиши им.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , Дънди каза:

Здравейте! Когато си регистрираш картата на борда на круиза, има ли минимална сума , която ти блокират ? 

Преди години, на първия ми круиз блокираха пари от картата, но тогава аз нямах кредитна карта и оперирах само с дебитна. Обясниха ми, че понеже е дебитна , затова и блокират парите. Месец след края на криза се освободиха автоматично, въпреки че писах сума ти пъти преди това и до круизната компания и в банката ходех-не помогна да стане по-рано отблокирането.

След една година -втори круиз, същата компания, аз вече с кредитна карта-нищо не са блокирали. MSC.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , bobole4e каза:

Преди години, на първия ми круиз блокираха пари от картата, но тогава аз нямах кредитна карта и оперирах само с дебитна. Обясниха ми, че понеже е дебитна , затова и блокират парите. Месец след края на криза се освободиха автоматично, въпреки че писах сума ти пъти преди това и до круизната компания и в банката ходех-не помогна да стане по-рано отблокирането.

След една година -втори круиз, същата компания, аз вече с кредитна карта-нищо не са блокирали. MSC.

Ок. И аз не обичам тия блокирания. Значи зареждам колкото реша кредитната карта и регистрирам нея. Благодаря!

Връзка към мнение
Преди 1 час, Дънди каза:

Здравейте! Когато си регистрираш картата на борда на круиза, има ли минимална сума , която ти блокират ? 

Миналата година бях на круиз три дни с Costa.Въпреки,че  предупредиха,че ще блокират 100-150 евро,това не се случи.Регистрирахме Револют и всеки ден се теглеше таксата за обслужване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Зимата пътувах с МСЦ Меравиля .Нищо не блокираха .

Последния ден сметката може да се плати и в брой и с карта .

Престои ми круиз след месец с Коста ,ще видим те какво ще поискат.

Връзка към мнение

Как стои въпроса с таксиметровите услуги в Генуа ? Пристигаме с автобус на Principe bus station и мислехме да се придвижим пеша до пристанището / около 700 метра го дават /. Но времето го предвиждат мноооого валежно, и вероятно ще ни трябва превоз. Друга възможност освен такси не намирам. Моля ако някой е ползвал да каже къде можем да хванем такси, или трябва да резервираме/ повикаме .

Връзка към мнение

 

На 20.11.2019 г. в 12:30, Дънди каза:

Как стои въпроса с таксиметровите услуги в Генуа ? Пристигаме с автобус на Principe bus station и мислехме да се придвижим пеша до пристанището / около 700 метра го дават /. Но времето го предвиждат мноооого валежно, и вероятно ще ни трябва превоз. Друга възможност освен такси не намирам. Моля ако някой е ползвал да каже къде можем да хванем такси, или трябва да резервираме/ повикаме .

Качвал съм се на круиз от Генуа.Наистина е много близо ,такси не ти трябва освен ако нямаш излишни двадесетина евра!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

 

Харесал съм следният круиз:

https://www.msccruises.com/en-gl/Plan-Book/Cruise-Detail.aspx?cruiseid=SP20200928GOALIS

 

Но през сайта на МСЦ не намирам опция за резервация.

 

На други места ми излиза:

image.png.4209b4304f6401d6b93baf12a99fa241.png

 

Намирам цени през БГ агенгия, но предполагам няма да са оптималните ...

 

Възможно ли е толкова от рано да е изкупен от агенциите?

 

Приемам всякакви идеи и съвети.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 12 минути , jorocontrola каза:

Здравейте,

 

Харесал съм следният круиз:

https://www.msccruises.com/en-gl/Plan-Book/Cruise-Detail.aspx?cruiseid=SP20200928GOALIS

 

Но през сайта на МСЦ не намирам опция за резервация.

 

На други места ми излиза:

image.png.4209b4304f6401d6b93baf12a99fa241.png

 

Намирам цени през БГ агенгия, но предполагам няма да са оптималните ...

 

Възможно ли е толкова от рано да е изкупен от агенциите?

 

Приемам всякакви идеи и съвети.

Благодаря предварително!

Това е круиза с цена 429 евро.

https://www.dreamlines.de/kreuzfahrt/6-tage-auf-der-msc-splendida-597995#/selectedSail=597997

Понякога круизите предлагани от България имат по-високи отстъпки, но не е правило.

Успех!

 

П.П. В цитирания от мене сайт излиза следното предложение и бих предложил да се направи неангажиращо запитване дали за избраният тип  каюта то е валидно, защото ако е ... то цената става отлична! 

DREAMLINES бордов кредит:

Резервирайте своя круиз сега и ние ще ви предоставим до 200 евро бордов кредит на каюта! Сумата ще бъде кредитирана във вашата бордова сметка и е на ваше разположение: Подарете си посещение на специализирания ресторант, професионално СПА лечение или брегова екскурзия.
 
 
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отново цена 429 евро през :

https://www.seascanner.com/cruise-k150271-western-mediterranean-msc-splendida-genoa-lisbon

 

Преди 1 час, jorocontrola каза:

Здравейте,

 

Харесал съм следният круиз:

https://www.msccruises.com/en-gl/Plan-Book/Cruise-Detail.aspx?cruiseid=SP20200928GOALIS

 

Но през сайта на МСЦ не намирам опция за резервация.

 

На други места ми излиза:

image.png.4209b4304f6401d6b93baf12a99fa241.png

 

Намирам цени през БГ агенгия, но предполагам няма да са оптималните ...

 

Възможно ли е толкова от рано да е изкупен от агенциите?

 

Приемам всякакви идеи и съвети.

Благодаря предварително!

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Малко ме е срам да си призная, но никога не съм бил на голям круизен кораб и май ми се върти в главата, че искам. За самолетните билети нямам ядове и знам как да си ги натъманя, ама предполагам, че си е бая играчка и при круизите. Има ли някакви мета търсачки и начини да се извадят най-ниските цени? или пък някой да разполага със списък с най-"специалните" сайтове?


По принцип ще имам ходете в Мексико и искам да го комбинирам с някъде другаде - примерно Бахами, Куба и Флорида. Но предпочитам да е еднопосочен, а не да ме връща на същото място.

 

Моля за помощ и дано да е това правилната тема.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.