Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 10 минути , MARTiNSHO каза:

Гледах го и нещо не намирам нужното... няма трипове от маями до мексико или обратното, все са round trip

https://www.cruisefinder.com.au/

https://m.icruise.com/

Ето още малко търсачки от другата тема. Там се коментираше, че може да се качиш и от втората спирка. Така ако вземеш Маями-Козумел-Маями може да се качиш от Козумел и да го ползваш еднопосочно до Маями. Фичо и Таньо са твоите хора с круизите.

Връзка към мнение
преди 7 часа, MARTiNSHO каза:

Здравейте,

 

Малко ме е срам да си призная, но никога не съм бил на голям круизен кораб и май ми се върти в главата, че искам. За самолетните билети нямам ядове и знам как да си ги натъманя, ама предполагам, че си е бая играчка и при круизите. Има ли някакви мета търсачки и начини да се извадят най-ниските цени? или пък някой да разполага със списък с най-"специалните" сайтове?


По принцип ще имам ходете в Мексико и искам да го комбинирам с някъде другаде - примерно Бахами, Куба и Флорида. Но предпочитам да е еднопосочен, а не да ме връща на същото място.

 

Моля за помощ и дано да е това правилната тема.

Дай ориентировъчни дати, дни за крyиза и желани пристанища за тръгване и слизане. Има много знаещи и пьтуващи и идеи ще има. 🙂

Връзка към мнение
6 hours ago, MARTiNSHO said:

Гледах го и нещо не намирам нужното... няма трипове от маями до мексико или обратното, все са round trip

По принцип това е нормалното и рядко има предложения за еднопосочни круизи. Типични подобни предложения са трансатлантическите круизи, но в даден регион рядко можеш да видиш еднопосочен круиз. Не е проблем обаче ти да си направиш еднопосочен круиза, като слезеш по рано. Ако цената е достатъчно ниска, няма да загубиш много с това, че ще слезеш по рано...Важното е обаче да предупредиш рецепцията за твоите планове и да си затвориш бордната сметка по рано.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, MARTiNSHO каза:

Здравейте,

 

Малко ме е срам да си призная, но никога не съм бил на голям круизен кораб и май ми се върти в главата, че искам. За самолетните билети нямам ядове и знам как да си ги натъманя, ама предполагам, че си е бая играчка и при круизите. Има ли някакви мета търсачки и начини да се извадят най-ниските цени? или пък някой да разполага със списък с най-"специалните" сайтове?


По принцип ще имам ходете в Мексико и искам да го комбинирам с някъде другаде - примерно Бахами, Куба и Флорида. Но предпочитам да е еднопосочен, а не да ме връща на същото място.

 

Моля за помощ и дано да е това правилната тема.

Идея: Качване в Cozumel или Costa Maya до Miami.

image.png.1a270a9b46f890b40dc8b03837c14ea9.png

 

https://www.vacationstogo.com/fastdeal.cfm?deal=10829&cc=eu

 

По-добър вариант, в началото на април, за повече дни на Royal Caribbean's Empress of the Seas!

 

image.png.fe647db0f6d8db79f29bbad58f5bebfe.png

image.png.cdbba4d7fadaacf8737b38a9ae032ebe.png

 

https://www.vacationstogo.com/fastdeal.cfm?deal=13811&cc=eu

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Нова съм във форума и ще се радвам да мога да черпя информация за круизи, така също и да помагам с моите скромни два круиза зад гърба си.

харесала съм круиз с тръгване от Барселона Коста Фусиноса, десет нощувки 6. 10.или16. 10.маршрута е следния :Барселона, Савона, Марсилия. Малага, Кадис, Лисабон, Гибралтар, Валенсия и Барселона.Интересува ме лесно ли е качването от Баеселона?

Достъпни ли са тези пристанища, т.е да можем сами да ги разглеждаме без да се налага екскурзия от кораба.?

Мнение за кораба?

И къде мога да следя за най ниска цена?

Благодаря предварително.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@hexalginn

Здравейте,

Нова съм във форума и ще се радвам да мога да черпя информация за круизи, така също и да помагам с моите скромни два круиза зад гърба си.

харесала съм круиз с тръгване от Барселона Коста Фусиноса, десет нощувки 6. 10.или16. 10.маршрута е следния :Барселона, Савона, Марсилия. Малага, Кадис, Лисабон, Гибралтар, Валенсия и Барселона.

Интересува ме лесно ли е качването от Баеселона? Да, лесно се стига с такси, трансфер от летището, градски транспорт.

Достъпни ли са тези пристанища, т.е да можем сами да ги разглеждаме без да се налага екскурзия от кораба.? Навсякъде можете да слезете без да ползвате предлаганите от кораба екскурзии. Ако закъснеете по някаква причина риска е ваш, защото кораба не чака, докато при проблем при организираните групата се изчаква.

Мнение за кораба? Нов хубав кораб, от по-висок клас. https://en.wikipedia.org/wiki/Costa_Fascinosa

И къде мога да следя за най ниска цена? Периода на круиза не предполага сериозно намаляване на цената, но може да се следи в няколко споделени в другата тема сайтове при сериозен риск цената да се увеличи.

Благодаря предварително.

 

П.П. Каква е цената в момента?

 

Връзка към мнение

@Doctor Who Реално ми се струва скъпо при това, че ще изпусна 2 дни ако се кача от 3-та спирка. Има ли еднопосочни трипове или всичко около Канкун е двупосочно? Също така би ли препоръчал търсачки за круизи?

Връзка към мнение

Здравейте,

харесала съм си този круиз.

https://costa.cruiselines.com/fastdeal.cfm?deal=20037

Може ли да се намери някъде на по-ниска цена?

В кои сайтове обикновено търсите?

Връзка към мнение
преди 40 минути , hrina каза:

Здравейте,

харесала съм си този круиз.

https://costa.cruiselines.com/fastdeal.cfm?deal=20037

Може ли да се намери някъде на по-ниска цена?

В кои сайтове обикновено търсите?

През този линк не се вижда нищо - показва прозореца на вписване на данни, без информация за круиза.

image.png.0ff577597865a9ac08b1eb205a9e01b8.png

 

По-добре е да има линк към основната страница или номер на круиза с дати и портове.

Връзка към мнение

@hexalginn, да допълня Таньо, в Барселона ми е любимото пристанище за качване на кораб. ПРЕД паметника на Христофор Колумб (Ла Рамбла) се намира сградата на пристанището, отпред тръгват шатъл автобуси до корабите за 2 Евро еднопосочно, 3 двупосочно. Когато се качваме от Барселона, спим на Ла Рамбла, отиваме пеш до тази спирка и така придвижването е лесно, удобно и евтино. Такси летище-круизен терминал е 39 Евро твърда такса. Такси кораб-паметник на Христофор Колумб е около 9 Евро, макар и разстоянието да е много малко. От другите пристанища, които си изброила, най-неприятно е Марсилия, далеч е от града(центъра) и придвижването никак не е удобно. Има вариант с градски транспорт, разбира се, но си отнема време. Шатъла от кораба е 16 Евро и поне за мен е доста скъп. От пристанището има безплатни, които те изваждат от района му, тъй като то е доста голямо и неприятно. Тях не съм ги ползвала, честно казано. В Малага спира в града и е много удобно. 

Коста Фасиноза - била съм на систър шипа Фаволоза, сравнително нов, не лош, не голям, басейна е с подвижен покрив, което дава възможност в студено време и дъжд да се ползва като закрит. Забавленията са типични италиански, храната на Коста извън основния ресторант за мен не струва, но в Средиземно море традиционно всички хранят добре, дори и скръндзи като Коста. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 20.01.2020 г. в 20:08, MARTiNSHO каза:

@Doctor Who Реално ми се струва скъпо при това, че ще изпусна 2 дни ако се кача от 3-та спирка. Има ли еднопосочни трипове или всичко около Канкун е двупосочно? Също така би ли препоръчал търсачки за круизи?

Цените на тези круизи за този регион са символични. Приеми, че круиза е по-малко дни на обявената цена.

Нямам опит в този регион, но и други споделиха почти няма еднопосочни, а конкретно от Мексико не намерих и един в посоката, която искаш.

 

Цитирания сайт е много добър. Иска се регистрация. Обикновено е необходим разговор с агент и цените са малко по-високи, но не е правило.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , Doctor Who каза:

През този линк не се вижда нищо - показва прозореза на търсенето без информация за него.

image.png.0ff577597865a9ac08b1eb205a9e01b8.png

 

По-добре е да има линк към основната страница или номер на круиза с дати и портове.

Съжелявам! 😳Надявам се така вече да има информация за какво питам.

image.png.f08b2b8e9061c2b86395146c59120997.pngimage.png.8db54e6522812801796d5742320b9443.png

Връзка към мнение
Дани Магелани
На 20.01.2020 г. в 20:08, MARTiNSHO каза:

@Doctor Who Реално ми се струва скъпо при това, че ще изпусна 2 дни ако се кача от 3-та спирка. Има ли еднопосочни трипове или всичко около Канкун е двупосочно? Също така би ли препоръчал търсачки за круизи?

Мисля, че е по-малък риска, ако се качиш в началото, когато е сигурно чекирането, а да предупредиш, че слизаш по-рано в Мексико, зо да ти приключат сметката. Обратният вариант - трябва да си сигурен , че правят чекиране в Мексико.

Връзка към мнение

@hexalginn, и аз да допълня за Валенсия - много далеч спира кораба. Вземете шатъл и сами разглеждайте - лесно е.

И аз съм била на Фаволоза - систър шип - сравнително добър.

 

Някой взимал ли е виза за Виетнам - има 3 последователни пристанища, но прочетох в един американски форум, че от кораба вадят визите - офицерите се качвали на борда и всеки лично се срещал. Тази процедура за Израел я имахме.

 

Връзка към мнение
On 1/20/2020 at 7:12 PM, eugene.kn said:

Не можеш да се качиш от трета спирка!

Аз лично съм че качвал на трета спирка на круиз. Няма никакъв проблем ако закъснееш за круиза или просто решиш да се качиш по късно да го направиш, но е хубаво все пак да се съгласува с агенцията и круизната компания за да не те чакат излишно..

Връзка към мнение

Или си имал някакъв голям късмет(или специална уговорка),или и други пътници са се качили освен теб(т.е. било е спирка за качване и слизане).Мои познати бяха закъсняли с много малко за чекирането в Маями. Беше им отказано въпреки че кораба е бил там. Това от своя страна ги вкара в огромни разходи по един непредвиден  2 седмичен престой в Щатите за 4 човека! Не си говоря празни приказки,имам 16 круиза по целия свят!

Връзка към мнение

Да закъснееш с чекирането не е равносилно да се качиш от друга спирка. В смисъл, тяхното е пропускане на първата спирка ама дали са направили опит да се качат от следващата? Предложили ли са, опитали ли са? Има значение. Вероятно самите те не са искали, ако е трябвало да летят към кораба за някъде, където да платят по 1000 долара за билет в последния момент. Но, ако някой прави такова упражнение, наистина трябва да предупреди/пита круизната компания или агента, за да няма фалове. Иначе, и аз също знам за случай на пропускане на първа спирка и качване на следващата (след 2 дни). Ама беше Европа, а тук не е проблем придвижването, нито е скъпо толкова. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@eugene.kn аз пропуснах първите две спирки на кораб на MSC и се качих в Барселона, където имаше чекин и други качващи се пътници. Предварително бях уведомил круизната компания, че ще пропусна първите две пристанища и на място никой нищо не ме пита. Просто се чекирах и толкова, На един друг круиз срещнах едни руснаци, които си бяха изпуснали круиза и се качиха на следващото пристанище в Марсилия. Те по разбираеми причи не бяха уведомили круизната компания, че искат да се качат на друго пристанище.

 

Аз процедирах така, че първо писах на агенцията за разрешение да се кача на третата спирка на круиза и след като ми писаха, че няма проблем го букнах. В Мексико със сигурност има качващи се и слизащи пътници, защото лично бях свидетел как една тълпа хора слезе с багажа си от нашия круизен кораб.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 часа, hrina каза:

Съжелявам! 😳Надявам се така вече да има информация за какво питам.

image.png.f08b2b8e9061c2b86395146c59120997.pngimage.png.8db54e6522812801796d5742320b9443.png

Доколкото виждам круиза е след 3 седмици и силно се съмнявам тази цена да падне с много, но даже и да падне ... цените на билетите едва ли в последния момент ще са добри.  Това е разсъждение от гледна точка, че сте в България, но ако имате евтин достъп до Савона всеки риск за по-ниска цена е лично решение. Случвало се е в последния момент да се разпродават круизи на цена около 20 ... 25 евро за ден, но това са твърде редки изключения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

нова съм в темата, но круизите са ми страст и ще се радвам да споделям впечатления и да черпя информация от вас. Имам зад гърба си 4 средиземноморски круиза засега 🙂и един запазаен за края на Май с МСЦ Лирика и тръгване от Венеция на 22.05. Ще се радвам, ако някой е бил по маршрута: Венеция, Дубровник, Корфу, Кефалония, Сплит, Котор, Триест да сподели впечатления. Интересуват ме идеи за не толкова популярните неща за правене, по скоро находки или просто нещо извън това което се предлага като екскурзии от кораба. Ще пътуваме 2 двойки с кола от София до Венеция. От изброените спирки само Венеция ни е позната и няма да и отделяме много време, но всички други пристанища са новост за нас. Приемам и предложения за интересно място за нощувка по пътя до Венеция за връщането...мислех Белград, но там сме били и ми се искаше нещо ново, но все пак да е поне на средата на пътя.

Връзка към мнение
преди 26 минути , dominikka7 каза:

 Интересуват ме идеи за не толкова популярните неща за правене, по скоро находки или просто нещо извън това което се предлага като екскурзии от кораба.

Обикновено предлаганите екскурзии от кораба са скъпи, а за ЕС според мене са излишни. Посещения може да си организирате по ваш избор - има немалко информация в сайта за тези места.

Корабните екскурзии дават предимство при непредвидена ситуации и кораба чака.

В Азия организират издаването на визи, понякога има пакети до места, които самоорганизирано се ходи трудно и т.н.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.