Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Моля, който е пътувал на Карибите с MSC да сподели информация за водата в основния ресторант - т.нар. "тап уотър", или наливната вода. Предлага ли се, или само бутилирана срещу заплащане има?

И още нещо - как е  вкусът на кафето? Става ли, или трябва да си поръчваме еспресо?

 

 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 11 минути , kremy_ang каза:

Моля, който е пътувал на Карибите с MSC да сподели информация за водата в основния ресторант - т.нар. "тап уотър", или наливната вода. Предлага ли се, или само бутилирана срещу заплащане има?

И още нещо - как е  вкусът на кафето? Става ли, или трябва да си поръчваме еспресо?

 

 

Изчакай до 13.04 и ще напиша подробно.

Връзка към мнение
преди 9 минути , kremy_ang каза:

Моля, който е пътувал на Карибите с MSC да сподели информация за водата в основния ресторант - т.нар. "тап уотър", или наливната вода. Предлага ли се, или само бутилирана срещу заплащане има?

И още нещо - как е  вкусът на кафето? Става ли, или трябва да си поръчваме еспресо?

 

 

ЗдраВей, кафето на блик масите си е шварц и не е хубаво (ако си любител на еспресо). Но, едно еспресо е под 2 Евро, така че не е милиони да си го поръча човек. В корабите на МСЦ за съжаление на вечерите в основния ресторант никога не са ми предлагали наливна вода. Предполагам, може да поискаш. Ние си поръчваме газирана винаги. За сравнение, и НА роял карибиън, и на NCL, ти наливат доволно от безплатната вода и така не се налага да се трошат пари за такова нещо. Но, на италианските кораби е друга бира, според мен се правят на интересни, но така и не съм се пробвала да поръчам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, luba_rizova said:

ЗдраВей, кафето на блик масите си е шварц и не е хубаво (ако си любител на еспресо). Но, едно еспресо е под 2 Евро, така че не е милиони да си го поръча човек. В корабите на МСЦ за съжаление на вечерите в основния ресторант никога не са ми предлагали наливна вода. Предполагам, може да поискаш. Ние си поръчваме газирана винаги. За сравнение, и НА роял карибиън, и на NCL, ти наливат доволно от безплатната вода и така не се налага да се трошат пари за такова нещо. Но, на италианските кораби е друга бира, според мен се правят на интересни, но така и не съм се пробвала да поръчам. 

Аз обичам да пия шварц, но да е арабика и да е ароматно. Щом еспресото е хубаво - ще си поръчваме.

Аз зная, че MSC нямат наливна вода, но за Европа. Затова попитах специално за Карибите как е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, kremy_ang каза:

Аз обичам да пия шварц, но да е арабика и да е ароматно. Щом еспресото е хубаво - ще си поръчваме.

Аз зная, че MSC нямат наливна вода, но за Европа. Затова попитах специално за Карибите как е.

Същото е. Бяхме с МСЦ на Кариби /Куба, Мексико, Роатан и т.н./. Няма разлика, единствената е, че храната из средиземноморските круизи си е традиционно най-добра. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, luba_rizova каза:

Същото е. Бяхме с МСЦ на Кариби /Куба, Мексико, Роатан и т.н./. Няма разлика, единствената е, че храната из средиземноморските круизи си е традиционно най-добра. 

На карибските как е храната? Къде препоръчваш да се вечеря? За обяд предполагам най-удобно е на блок масите, от гл точка на облекло.

Връзка към мнение

Ако мога да се намеся, винаги препоръчвам основният ресторант.

Освен ако не се бърза за някъде. Това е типичен slow food хранене. Няма как да преядеш, да комбинираш вевъзможни храни и пр. Шефовете подбират качество и количество идеално, става бавно, сервитьорите имат много работа. Опитваш ястия които никога не си, пет или повече степенно меню и никога ве ставаш пъшкайки. Изискано и спокойно. Вечерите траьт по час и половина.

Аз съм лакомник и за мен това е най-доброто. Изисванията за облекло не бива да те притесняват, отдавна круизите са за масовият потребител. Стига да не е нещо съвсем неприлично.

И закуска и обяд там са по-добри като обслужване, прибори, качество, комбинация и пр. Само, че често няма време за гурмета и глезотии защото пристигаш на някое интересно място и ти се ще да не губиш времето.

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние винаги ядем на блок маса през деня (то обеда, освен деня на море, така и така го пропускаме), вечерята, разбира се, в основния. Ако нещо не ти хареса или не ти стигне, винаги можеш да доядеш на блок масата. На МСЦ има и пици до 12 часа вечерта  (хубави италиански пици, все пак основателите на компанията са сицилианци), та няма как човек да остане гладен. На Карибите храната си е нормална. Нито супер, нито зле. Повече разлики има от круизна компания до круизна компания, чак тогава е от маршрут до маршрут. Аз лично най-добро ядене съм имала в Средиземно море, на роял карибиън и  NCL. След това на канарите с NCL и след това сега пак с NCL в Азия. След това роял карибиън из НЗ И Австралия. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Здравейте Магеланци,

 

Чета форума от доста време,  но наскоро реших да се регистрирам и се надявам да си бъдем полезни.

 

Бих искала да попитам дали някой е имал проблем при опит за резервация на круиз с MSC директно през сайта им, или при резервация на круиз с Expedia. Избрали сме си един конкретен круиз и маршрут: `14.11.2020 с тръгване от Маями, MSC Seaside, Eastern Caribbean 

 

https://www.expedia.com/Cruise-CabinCategory?sailing-token=AQoCbXMSAnNlGIDgtKDcLiAHKgNtaWEyAnVzOgNtaWFCAnVz&cabinType=inside&adultCount=2&childCount=0

 

Много харесахме маршрута и кораба, както и датите са перфектни, защото вече имаме билети за Маями. Проблемът ми е следният: в момента има страхотна промоция с вкл. пакет напитки и интернет за 2ма - 1534$, но както изглежда промоцията е валидна за американски и канадски граждани (които ние очевидно не сме). Говорих с кол-центъра на Expedia, MSC USA и VacationtoGo -  на нито един от тези сайтове не мога да направя резервация, защото искат американска/канадска карта/адрес на живеене. На някого случвало ли му се е преди подобно затруднение, и ако да- има ли изобщо решение? Или просто да се примиря, че няма как да се възползвам от пакетната цена.

Единственият сайт, на който открих, че евентуално ще приемат българската ми кредитна карта е  http://www.lastminutecruises.com/ . Единственото ми притеснение, е дори да успея да закупя съответния пакет, дали бих имала проблем при регистрацита на пътуването с MSC, поради това, че не сме американски/канадски граждани. 

 

Всеки съвет в ситуацията е добре дошъл 🙂

 

п.с. Проверила съм и българските агенции за този кораб и маршрут ми дават цена от 499 евро на човек без напитки и интернет, ако ги добаваим стъпваме на поне 1500 евро, което е значително над американската оферта

 

Поздрави,

Ники

 

Връзка към мнение
преди 30 минути , Nikki каза:

Здравейте Магеланци,

 

Чета форума от доста време,  но наскоро реших да се регистрирам и се надявам да си бъдем полезни.

 

Бих искала да попитам дали някой е имал проблем при опит за резервация на круиз с MSC директно през сайта им, или при резервация на круиз с Expedia. Избрали сме си един конкретен круиз и маршрут: `14.11.2020 с тръгване от Маями, MSC Seaside, Eastern Caribbean 

 

https://www.expedia.com/Cruise-CabinCategory?sailing-token=AQoCbXMSAnNlGIDgtKDcLiAHKgNtaWEyAnVzOgNtaWFCAnVz&cabinType=inside&adultCount=2&childCount=0

 

Много харесахме маршрута и кораба, както и датите са перфектни, защото вече имаме билети за Маями. Проблемът ми е следният: в момента има страхотна промоция с вкл. пакет напитки и интернет за 2ма - 1534$, но както изглежда промоцията е валидна за американски и канадски граждани (които ние очевидно не сме). Говорих с кол-центъра на Expedia, MSC USA и VacationtoGo -  на нито един от тези сайтове не мога да направя резервация, защото искат американска/канадска карта/адрес на живеене. На някого случвало ли му се е преди подобно затруднение, и ако да- има ли изобщо решение? Или просто да се примиря, че няма как да се възползвам от пакетната цена.

Единственият сайт, на който открих, че евентуално ще приемат българската ми кредитна карта е  http://www.lastminutecruises.com/ . Единственото ми притеснение, е дори да успея да закупя съответния пакет, дали бих имала проблем при регистрацита на пътуването с MSC, поради това, че не сме американски/канадски граждани. 

 

Всеки съвет в ситуацията е добре дошъл 🙂

 

п.с. Проверила съм и българските агенции за този кораб и маршрут ми дават цена от 499 евро на човек без напитки и интернет, ако ги добаваим стъпваме на поне 1500 евро, което е значително над американската оферта

 

Поздрави,

Ники

 

Често има изискване към промоция, че тя е валидна само за резиденти на определени държави. За Европа бих рискувал, но за там нямам съвет.

Направете неангажиращо запитване и се свържете с агент. Верен е писменият му отговор на въпросите ви.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря много, ще им изпратя запитване, въпреки, че изпратих няколко запитвания вече и ми направи впечатление, че изобщо не отговарят, освен ако не се обадиш по телефона (по-голяма част от сайотевете са американски). Другия вариант е да рискувам да платя депозита и да се боря при регистрацията с круизната компания.

Връзка към мнение
4 hours ago, Nikki said:

Всеки съвет в ситуацията е добре дошъл 🙂

 

п.с. Проверила съм и българските агенции за този кораб и маршрут ми дават цена от 499 евро на човек без напитки и интернет, ако ги добаваим стъпваме на поне 1500 евро, което е значително над американската оферта

 

Ако сте за първи път на круиз аз  бих ви посъветвал да обмислите реално колко пиете и за какво ви трябва интернет. пакетите за алкохол на круизите по принцип са доста скъпи и малко хора успяват пълноценно да ги използват. Не смятайте така колко можете да изпиете за един ден, а може ли всеки ден в продължение на 7 дни да пиете повече от 5-6 питиета на ден? Ако нямате много дни в морето, а корабът спира на много пристанища времето за пиене на борда намалява още повече...

 

Интернетът на круизите е бавен и не винаги достатъчно надежден. За работа не става много. Има обаче относително евтини пакети за социалните мрежи през които може да се чати с познати.

 

Що се отнася до цените в американските сайтове, там може да има още една разлика. Обикновенно през американските сайтове бакшишите са задължителни, а през европейските само препоръчителни, дори да става дума за една и съща круизна компания. Точно за MSC веднъж разнищвахме, че през американския им сайт бакшишите са задължителни, а през европейския препоръчителни, като по желание на клиента могат да се смъкнат дори до нула без нужда да се обясняваме защо го правим.

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

След като бакшишите са само препоръчителни, а не задължителни защо тогава по радиоуредбата издирват многократно като престъпници тези които не са ги платили? Спомен от декември с Коста. СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ НЕ НАПРАВИХ ЗАПИС.

  • Шок 1
Връзка към мнение
1 minute ago, eugene.kn said:

След като бакшишите са само препоръчителни, а не задължителни защо тогава по радиоуредбата издирват многократно като престъпници тези които не са ги платили? Спомен от декември с Коста.

За какъв маршрут става дума? Това дали е задължителен бакшиша, ще се удържи ли от сметката , зависи от къде се резервира дадения круиз. Задължена ли е обаче сметката с бакшиша, дори да е препоръчителен, пак изисква активно участие на клента. Или да плати или да поиска сваляне на бакшиша от сметката. Това че не сваляш бакшиша от сметката е един вид мълчаливо признание, че го поемаш за свое задължение...

 

Винаги е хубаво да се четат условията за бакшишите на сайтовете през които резервираш. Последните години през немските сайтове точно за Коста няма бакшиши, като на корабите не се и удържа нищо от бордната сметка на клиента.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Топ, аз точно за Коста мислех, че бакшишите са задължителни. Може би в немските сайтове са "включени в цената" ?  На последния ни круиз с NCL Това си беше и промоцията - включени бакшиши, та цената дойде по-ниска дори и от на Костата. П. С. Никога не съм чувала да викат някой по уредбата да си плати бакшишите, нали са в сметката, ще ти ги удържат? Или ако си кеш, а не с карта, пак същото - трябва да я оправиш, иначе не може да слезеш от кораба. Интересен казус, какво ли става, ако не си платиш сметката и не си с кредитна карта и си надхвърлил депозита, който си дал при качване на кораба, пък не се явиш до 9.00 часа да оправяш баланса, пък не бързаш да си тръгваш? 

Връзка към мнение
2 minutes ago, luba_rizova said:

Топ, аз точно за Коста мислех, че бакшишите са задължителни. Може би в немските сайтове са "включени в цената" ? 

Пишат, че бакшишите са включени в цената, но цената реално е същата като и в сайтовете, където не са включени...Германците явно не обичат да плащат бакшиши и круизните компании се съобразяват с това, но бакшиджийските нации ги цакат...

 

Ето конкретен пример за Коста, че бакшишите през немски сайт са включени в предложената цена:

 

Deutschsprachige Gästebetreuung, Speisekarten und Landausflüge verfügbar

Im Reisepreis eingeschlossen:

  • Alle Mahlzeiten an Bord
  • Alle Trinkgelder an Bord
  • Gepäckbeförderung bei Ein- und Ausschiffung
  • Hafengebühren und Steuern
  • Nutzung der meisten Bordeinrichtungen
  • Reisepreis-Sicherungsschein
  • Unterhaltungsprogramm an Bord

https://www.kreuzfahrtberater.de/kreuzfahrt-k147842-deutschland-daenemark-norwegen-costa-fascinosa-warnemuende

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ НЕ НАПРАВИХ ЗАПИС. Или може би не съм бил изтрезнял от предишната вечер и ми се е сторило че издирват няколко човека с конкретни имена по радиоуредбата. Това става в деня на напускането.Корабът е Коста Виктория в пристанище Мумбай ,дата 21 декември 2019.

DSC_2804.JPG

Връзка към мнение
6 hours ago, eugene.kn said:

СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ НЕ НАПРАВИХ ЗАПИС. Или може би не съм бил изтрезнял от предишната вечер и ми се е сторило че издирват няколко човека с конкретни имена по радиоуредбата. Това става в деня на напускането.Корабът е Коста Виктория в пристанище Мумбай ,дата 21 декември 2019.

DSC_2804.JPG

Защо трябва да повтаряш едно и също нещо с главни букви при положение, че никой не оспорва твоето твърдение. че са викани пътници по имена? Аз също си спомням за подобни случаи, но това има много малко общо с бакшишите. Обикновенно те викат по следните причини:

 

1. Регистрирал си кредитна карта, но не си подписал фактурата, която си получил последната вечер в каютата.

2. Платил си депозит с дебитна карта, но между сумата на депозита и крайното потребление (пиене, интернет, екскурзии, игри, бакшиши, минибар и т.н.) има разлика в плюс или минус.

3. Платил си депозит с кеш, но между сумата на депозита и крайното потребление (пиене, интернет, екскурзии, игри, бакшиши, минибар и т.н.) има разлика в плюс или минус.

 

На Коста не знам как е, но при MSC лично е проверено, че на каюта ти дават по 300 евро кредит от който можеш да харчиш без да имаш регистрирана кредитна карта или покритие на депозит. Бакшишите също ти се отчитат като харчене на борда и докато не ги махнеш ти отнемат от размера на кредита. В момента в който минеш тези 300 евро кредит и не си регистрирал кредитна карта или не си сложил депозит на сметка ти, ти блокират картата и не можеш да харчиш повече с нея. Поради бакшишите обаче реално задължението ти може да скочи и над 300 евро...Ако искаш обаче да ти махнат бакшишите, това може да ти намали отново задължението под 300 евро и да ти отблокират картата без да си плащал депозит или регистрирал кредитна карта.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Благодаря много за съвета @Topfly, ще проверя и други опции, интересно ми стана опцията с и без бакшиши. За нас ще е първи круиз, така че е трудно да коментирам, но това, което ми направи впечатление е, че в английските сайтове - те бяха включени в цената, и съответно рейт беше по-висок (отразявайки тзи разлика), докато в голяма част от европейските - не бяха вкл. , но навсякъде бяха описани , като допълнително плащане. Специално за този кораб прочетох обаче коментари в Tripadvisor, на други пътували, че са им върнали сумата на бакшишите , защото са оспорили (и то е логично), защо имаш 15% сървис чардж на всичко закупено, а след това плащаш такъв отделно. Предстои да разберем, а аз продължавам да се боря с кол-центровете на различните агенции по света 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 часа, eugene.kn каза:

При този опит, би било много полезно да направиш тема с практически съвети за най-популярните круизни компании. Има общо, но сигурно има и специфики при отделните компании. От съвети какво е добре и какво не бива да слагаме в куфара,  дрес код, през организация на чек ин и чек аут, кеш и карти, до начини да си спестим бакшишите.

Напр. Купувам 2 бутилки ром за  от карибски остров. Има ли проблем? Предполагам се проверява като на летище. Не го внасяш за консумация, но как ще се изтълкува. И т.н.

Връзка към мнение
18 hours ago, Дани Магелани said:

При този опит, би било много полезно да направиш тема с практически съвети за най-популярните круизни компании. Има общо, но сигурно има и специфики при отделните компании. От съвети какво е добре и какво не бива да слагаме в куфара,  дрес код, през организация на чек ин и чек аут, кеш и карти, до начини да си спестим бакшишите.

Напр. Купувам 2 бутилки ром за  от карибски остров. Има ли проблем? Предполагам се проверява като на летище. Не го внасяш за консумация, но как ще се изтълкува. И т.н.

Нямаш никакъв проблем да си купиш ром. Купували сме, но не позволяват да го вземеш с теб в каютата. Прибират го и на слизане от кораба на последното пристанище ти го дават. Идеята е да не го консумираш на кораба.

Всяка круизна компания преди всеки круиз изпраща много подробно инфо за самия круиз. Всяка вечер в каютата се оставят отново много подробна информация за следващия ден - пристанище, ексурзии и т.н., както и за мероприятията на самия кораб, дори и смяна на часа, ако има такава. Ако имаш записана екскурзия от самия кораб, отново предния ден в каютата ще ти оставят информация.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
12 hours ago, DaBo said:

Нямаш никакъв проблем да си купиш ром. Купували сме, но не позволяват да го вземеш с теб в каютата. Прибират го и на слизане от кораба на последното пристанище ти го дават. Идеята е да не го консумираш на кораба.

Политиката за алкохол зависи много от круизната компания. При AIDA например и в основния пакет е включен неограничено количество наливна бира и вино по време на обяда и вечерите и поради това позволяват съвсем официално на всяко пристанище да качиш по една бутилка алкохол.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Topfly В такъв случай съвсем пък няма проблем да се купи алкохол отвън. В единия случай просто ще си го вземеш на слизане от круиза, в другия ще си го пиеш по време на круиза. 😉

Не съм била с Айда! Била съм с Роял Карибиян, Карнавал и NCL. И за съжаление, не съм била на круиз в Европа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, като стана въпрос, ние в Европа си купуваме от всяко пристанище вода (газирана, мъж ми само такава пие, а не ни се дават на кораба по 3 долара за бутилка) и винаги сме си качвали бутилките, без никой да каже гък, мисля, че и на другите круизи (Кариби, НЗ, Австралия) (с различни круизно компании) беше така, само в Азия (от където НЕ сме купували вода) вземаха всички бутилки на качване на кораба. Та, съм си мислила, ако в пластмасова бутилка от вода налееш алкохол, как ще разберат? Вероятно няма, защото дори и не искат да показваш съдържанието. Тоест дори и не само водка би могло да се качи по този начин. Та, това е идея за пиячите, които не им се дават парички за алкохол на борда. Да не говорим, че на всички кораби продават специални големи брандирани чаши за чай /вода, с капачки, та пък в тях съвсем всичко можеш да налееш. Друг е въпроса да са вдигнали вече сигурността и от тези съображения да махат шишетата. В Сингапур не корабните скенери, а самите "митничари" вадеха бутилките с вода, дори и малки и ги хвърляха, странно ми беше, все пак е кораб, а не самолет. Но, свръх протективна политика, какво да се прави. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.