Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Понеже преди време се замислих, че тези отдавна не са ме дразнили с каквото и да било и те веднага се поправиха като ми отмениха едни сутрешни полети и ги смениха със следобедни, при което разбира се и Ембраерите са сменени с там каквито други таралясници имат и които аз не харесвам...  :no2:

 

И понеже гледам, че разни Skytrax класации са се въртели наоколо тия дни, реших да погледна дали някой не е написал нещо интересно там, че не бях се забавлявал отдавна с този сайт... 

 

Та ето го последния отзив от един британец:

Цитат

 

"Bulgaria air get my vote"
Simon Holmes (United Kingdom)
Bulgaria air have the values of BA 2 decades ago. A bottle of water when you step onboard - inflight sandwich and drinks free of charge and accompanied by a little chocolate. Relaxed atmosphere. Well dressed crew with a good(all be it a little relaxed) attitude. Overall, Bulgaria air get my vote. Also when flying business, don’t worry about baggage rules or anything like that.

https://www.airlinequality.com/airline-reviews/bulgaria-air/ 

 

Сега предполагам, че и така могат да се представят нещата, но все пак искрено се надявам да не се доближаваме и до други британски достижения от миналото, настоящето, че даже и от бъдещето... :nono:

  • Смея се 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Не знам с какъв модел самолет пътувахме от Бургас до София днес,но за първи път ми прилошава от топлина на полет.Беше много топло още като влязохме.Един от пътниците попита стюарда защо не работи климатичната инсталация,стюарда троснато му каза,че ще се включи,като стартират двигателите и добави че и той ще "пукне". Бях си избрала място до прозореца,а там печеше здраво.Едва към средата на полета температурата се нормализира.

Връзка към мнение
12 minutes ago, iMari said:

Не знам с какъв модел самолет пътувахме от Бургас до София днес,но за първи път ми прилошава от топлина на полет.Беше много топло още като влязохме.Един от пътниците попита стюарда защо не работи климатичната инсталация,стюарда троснато му каза,че ще се включи,като стартират двигателите и добави че и той ще "пукне". Бях си избрала място до прозореца,а там печеше здраво.Едва към средата на полета температурата се нормализира.

Ботко. Boeing 737-300, регистрация LZ-BOT. Ветеран на 29 години, който е взел участие в повечето авантюри на компанията - Татарстан, Джат Сърбия, Елин ,....

image.png.bbe82b9e5cb3d7adc09fe605f2fe2bf9.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
14 minutes ago, iMari said:

Не знам,вие сте специалистите.За мен беше показателно,че шоколадчето ми се разтече преди да го изям:)

Погледни го от другата страна - не останаха много оператори на такива самолети за пътнически полети - возила си се на нещо специално 🙂

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 5
Връзка към мнение
1 minute ago, akair said:

Погледни го от другата страна - не останаха много оператори на такива самолети за пътнически полети - возила си се на нещо специално 🙂

 

Поне на ВОТко при мен пилота беше добре, а на другия значително "по-млад" 🤓 737-300,  на само 23, пилота май не знаеше, че не е на тренажор и правеше завои, като че кара Чесна 🙄

Връзка към мнение
2 minutes ago, 2326 said:

Поне на ВОТко при мен пилота беше добре, а на другия значително "по-млад" 🤓 737-300,  на само 23, пилота май не знаеше, че не е на тренажор и правеше завои, като че кара Чесна 🙄

спестил си от билети и нощувки в Париж за Дисниленд 😉

  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към мнение
5 minutes ago, akair said:

спестил си от билети и нощувки в Париж за Дисниленд 😉

Днес поне към Варна с Ембрайъра ми беше едно спокойно или пък заради случилото се преди това в Преслав ... и ще ми едно спокойно, докато @Фил не разбере какво е останало от Бакарди-то му 🍸😎

 

За съжаление имам лоши новини и за    @iMari - днес имаше само консерви шкембе и боб, на @Георги Матеев оставих един портокал, но не знам дали ще изкара до 30-ти 😉 

 

Връзка към мнение

На мен ми дава, че ще летя с Боинг 737 от Берлин до София в събота сутринта и най-вероятно ще е тоя, гледайки историята му. Благодаря за информацията - със сигурност ще гледам да се кача от последните.

Между другото, пак гледайки историята му... малко странно ми е как въпреки вече натрупаните закъснения, престоява по час-два по летищата и продължава да трупа закъснения. Допълнителни проверки за сигурност ли му правят, предвид възрастта му?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Венелин каза:

Между другото, пак гледайки историята му... малко странно ми е как въпреки вече натрупаните закъснения, престоява по час-два по летищата и продължава да трупа закъснения. Допълнителни проверки за сигурност ли му правят, предвид възрастта му?

Сигурно е изтърван слот за излитане

Връзка към мнение
преди 1 минута , Венелин каза:

Допълнителни проверки за сигурност ли му правят, предвид възрастта му?

Не. Проверките преди всеки полет са си стандартни и не зависят от възрастта. Това влияе повече на по-тежките чекове, когато влезе в хангара. Разбира се има изключения и ако да речем има някоя неоправена пукнатина може да има изискване да се проверява преди всеки полет, докато не я оправят окончателно. 

 

Но по-скоро е тривиален отговора - бавно наземно обслужване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
5 minutes ago, Венелин said:

На мен ми дава, че ще летя с Боинг 737 от Берлин до София в събота сутринта и най-вероятно ще е тоя, гледайки историята му. Благодаря за информацията - със сигурност ще гледам да се кача от последните.

Между другото, пак гледайки историята му... малко странно ми е как въпреки вече натрупаните закъснения, престоява по час-два по летищата и продължава да трупа закъснения. Допълнителни проверки за сигурност ли му правят, предвид възрастта му?

Може би ще се повторя, но е ужасяващо стюарда в самолета да съобщи, че закъснението се дължи на натрупване от предишен полет, след което от FR24 да установиш, че реално не е летял последните 5 дена 😲 .. за един от тези "симпатяги" става въпрос ...

Връзка към мнение

Еее,не.Вече наистина се чувствам кофти.Не стига,че припадах от жега улучвайки таралясника, който иначе трупа закъснения яко,ами точно тоя полет си излетя обичайно навреме* и не можах да спечеля така предвидените 30евро от Колибра.

 

* стандартните само 25мин.закъснение 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, iMari каза:

Не знам с какъв модел самолет пътувахме от Бургас до София днес,но за първи път ми прилошава от топлина на полет.Беше много топло още като влязохме.Един от пътниците попита стюарда защо не работи климатичната инсталация,стюарда троснато му каза,че ще се включи,като стартират двигателите и добави че и той ще "пукне". Бях си избрала място до прозореца,а там печеше здраво.Едва към средата на полета температурата се нормализира.

Знам, че ти е било гадно, но ето нещо смешно: в събота се прибирах от Амстердам с един от коментираните ветерани, стандартното закъснение от половин час, седим в самолета и чакаме "да му оправят документите", потим се и пуфтим от топлината, а стюардите направиха течение, като отвориха и двете врати...качествено клиентско обслужване, а! 😃

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Аз се готвя за пътуване утре от София за Бургас. Като гледам историята във FR24 мога спокойно, с изключение на вчера, да заложа на закъснение и да чакам компенсация от Colibra, но много зависи коя машина ще уцеля. Дали на ветерана LZ-BOT, който както разбирам от вас още преди няколко страници е крайно неприятно, заради жегата или някой от т.нар. "нови" Ембрайъри.

Ще трябва да залагам на тото. 🙂

Връзка към мнение
преди 19 минути , agenta каза:

Аз се готвя за пътуване утре от София за Бургас. Като гледам историята във FR24 мога спокойно, с изключение на вчера, да заложа на закъснение и да чакам компенсация от Colibra, но много зависи коя машина ще уцеля. Дали на ветерана LZ-BOT, който както разбирам от вас още преди няколко страници е крайно неприятно, заради жегата или някой от т.нар. "нови" Ембрайъри.

Ще трябва да залагам на тото. 🙂

За FB983 утре е заложен 737. Така че, ако не променят нещо в последния момент, ще е или LZ-BOT или LZ-BVS.

 

П.п гледам, че LZ-BVM се е завърнал от Гърция в София миналата седмица и от тогава не е летял. Чудя се дали не го готвят и него за редовното разписание. Иначе той е младичък - на 21. 🙂

Връзка към мнение
5 minutes ago, yordanov said:

За FB983 утре е заложен 737. Така че, ако не променят нещо в последния момент, ще е или LZ-BOT или LZ-BVS.

И аз видях, ама все пак имам лека надежда за смяна в последния момент за някой Ембрайър. 🙂  А от тези двата не знам, кой е по-добрият вариант, а щом гледаш че е младичък може би е по-добре от ВОТ-кото.

Връзка към мнение
преди 4 минути , agenta каза:

И аз видях, ама все пак имам лека надежда за смяна в последния момент за някой Ембрайър. 🙂  А от тези двата не знам, кой е по-добрият вариант, а щом гледаш че е младичък може би е по-добре от ВОТ-кото.

Аз летях с BOT-а до Варна и не се изкефих особено, хем не беше жега. Просто си блъска на старо (много смешни ми бяха бутоните за светлините и за викане на стюардесите) и малко ми миришеше на застояло, но както някой писа по-горе - изживяване си е с малкото останали оператори не модела.  🙂

 

С другия иначе едва ли ще е много по-различно.

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, iMari каза:

Не знам,вие сте специалистите.За мен беше показателно,че шоколадчето ми се разтече преди да го изям:)

Сама си си виновна. Защо не го изяде преди да се разтече, а?

преди 12 часа, 2326 каза:

Днес поне към Варна с Ембрайъра ми беше едно спокойно или пък заради случилото се преди това в Преслав ... и ще ми едно спокойно, докато @Фил не разбере какво е останало от Бакарди-то му 🍸😎

 

За съжаление имам лоши новини и за    @iMari - днес имаше само консерви шкембе и боб, на @Георги Матеев оставих един портокал, но не знам дали ще изкара до 30-ти 😉 

 

На „Преслав“ е имало царски пир, а? :grin: Очакваме доклад от @Фил какво е останало от бакардито му :grin:

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Добре де, ако искате можем да направим Интернет петиция за пенсионирането на наш Ботко по хуманни съображения, няма да сме съвсем новатори, ако трябва пак да се върнем на британския опит, но поне ще е забавно начинание, даже може да накараме и МОЛ-а да се подпише... :grin: 

 

 

 

  • Смея се 2
Връзка към мнение
На 27.06.2019 г. в 9:50, yordanov каза:

Аз летях с BOT-а до Варна и не се изкефих особено, хем не беше жега. Просто си блъска на старо (много смешни ми бяха бутоните за светлините и за викане на стюардесите) и малко ми миришеше на застояло, но както някой писа по-горе - изживяване си е с малкото останали оператори не модела.  🙂

 

С другия иначе едва ли ще е много по-различно.

 

Внесохме всичките бангии на Европа, барабар с дараците в авиацията . Пенсионери ли са пилотите  - традиция в бг транспорта?😄

Връзка към мнение
3 minutes ago, Hollywood said:

Пенсионери ли са пилотите  - традиция в бг транспорта?😄

де да бяха 🙂 , Някакви момченца, които си мислят че карат Чесни, и не са българи ... поне при моите полети не бяха...

Връзка към мнение

Попаднах на това преди малко и да е истина, цените са сериозни, хем това са цени ОТ.

 

https://www.economic.bg/bg/news/11/bulgaria-air-i-air-italy-startirat-poleti-do-4-ekzotichni-destinatsii.html?fbclid=IwAR3Gj7z2Wt5Gu_zyjqysTrDEDZmnCLX224Fwy_DbIQFDmv_8-NxnfQuwXKg

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Цитат

Най-ниски са цените на полетите до Тенерифе, един от най-известните вулканични острови на Канарите. Цените на еднопосочните билети започват от 165 евро, а прекачването е отново в Милано.

 😄 да ме прощават ама за този период се/съм намирал по 80 евро двупосочно на Раян

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.