Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 4 часа, 2326 каза:

По принцип като пътувам Варна-София ми се е случвало няколко пъти при кацането в София на слизане от автобусите да чака служител на летището  за да съпроводи пътници за следващ полет (все се случваше да са Майорка), явно това е случая с полети на един билет.

Но да не забравяме, че полета от 8.35 е със самолета пристигащ от София (полет от Сф 7.05) и ако има забавяне, то се натрупва.

Отделно полета в 5.30 е със самолета който пътува от София в 23.45 и нощува във Варна, така че там е по-малко вероятно да има закъснение.

Въпреки, че полетите ще са на един билет, щом имаш следващ полет от Милано, май не е добра идея да се рискува.

Благодаря на всички за споделените впечатления! Няма да рискувам 😉

Връзка към мнение
преди 3 часа, neuromancer каза:

 

Аз имам предвид  ваучери за 16% отстъпка /от тези за рождения ден на авиокомпанията/. За използването им има условие - да се купят билетите през кол център или в офис на авиокомпанията. Кол центъра не е удобен за ползване в случая, остава само офис.

Връзка към мнение

Аз пък не съм чувала никога за такса за купуване на билет от офисите им,камо ли грандиозна сума като 30 лв... но при тях всичко е възможно. 

Моля, пишете дали имат такса, когато разберете. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, rdd каза:

Аз имам предвид  ваучери за 16% отстъпка /от тези за рождения ден на авиокомпанията/. За използването им има условие - да се купят билетите през кол център или в офис на авиокомпанията. Кол центъра не е удобен за ползване в случая, остава само офис.

Цената в офис е по-висока дори от сайта имай го впредвид.

Ходих в ЦКБ за пример, не помня колко точно , но около 10тина лева имаше отгоре.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И за този тип ваучери вариантите са телефон, имайл или офис, така че си общувайте.

https://www.air.bg/bg/novini/bylgarija-er-praznuva-16-ija-si-rojden-den-s-16-ovi-otstypki-po-vsichkite-si-direktni-poleti

 

Само не знам, каква е ползата от тези ваучери, в смисъл сайтовете за приложни циганийки не дават ли по-добри цени...

 

Колкото до "таксата обслужване" в офисите, много от големите компании искат 25-35 Eur, но националния знаменосец по принцип е like.no.other и отдавна съм се отказал да търся логика в действията им...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , aleksandrina каза:

Току що писах в другата тема за добра схема. Платени 105 лв вместо 245...

Имам само дебитна  карта Виза електрон. Става ли с нея на някой от сайтовете? Не съм разучавала до сега как става. 

Връзка към мнение
2 minutes ago, rdd said:

Имам само дебитна  карта Виза електрон. Става ли с нея на някой от сайтовете? Не съм разучавала до сега как става. 

Става, ама май е изтекла тази схема вече. :( Жалко. Чудни цени се получаваха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 13.06.2019 г. в 23:13, Jenbel каза:

Аз пък не съм чувала никога за такса за купуване на билет от офисите им,камо ли грандиозна сума като 30 лв... но при тях всичко е възможно. 

Моля, пишете дали имат такса, когато разберете. 

 

Проверих днес в офис, таксата за издаване на самолетен билет София-Варна е 5 лв. За международни повече. Около15-20 лв. за София-Лондон,

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , akair каза:

И аз го прочетох това, но го приемам with a grain of salt... Иначе би следвало седалките да са здраво закрепени за пода. Не съм сигурен дали и този самолет не е от пенсионираните машини на Саутуест (каквито купиха и Бул Ер), за които пишеше, че са силно корозирали - едва ли не, че боята държала метала....

Мани, купих си едни билети от Варна до София и обратно с Bulgaria Air за след малко повече от месец, точно с класически 737, явно е от тези... 🙂🙂 🙂  Даже като си резервирах седалка по тел. ги питах как така 737, ужким нямат такива и ми казаха, че вземали да ползват от някъде.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Just now, FlyTraveler said:

Мани, купих си едни билети от Варна до София обратно с Bulgaria Air за след малко повече от месец, точно с класически 737, явно е от тези... 🙂🙂 🙂 

Мъдрите са казали, че предупреденият е на 50% спасен 🙂

Но не съм сигурен дали са ги вкарали вече в употреба. Ако седалките са кожени, тъмо синьо и жълто - Саутуест 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , akair каза:

Мъдрите са казали, че предупреденият е на 50% спасен 🙂

Но не съм сигурен дали са ги вкарали вече в употреба. Ако седалките са кожени, тъмо синьо и жълто - Саутуест 🙂

Бих бил много интересна картинка за пътниците и кабиния екипаж ако ме видят да пробвам, да клатя и да дърпам седалките преди полета за да ги проверя дали са здраво закрепени за пода... 🙂 🙂 🙂 

П. П. Особено ако някоя пък и вземе, че се изкърти... 🙂 🙂 🙂 

  • Смея се 4
Връзка към мнение
2 hours ago, Dreamm said:

Сезонът започна пак по същия начин, моят полет е този до Бургас...

 

IMG-554cd9010a18f42c0f5e86f701292a1b-V.jpg

The positive spin тук е 250 евро. Само си записавай внимателно в колко точно сте кацнали, вкл скрийншотове от сайта на летището, от fr24.com, ....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Информацията е малко размита "по български", май "само" един-два колана са се скъсали 😉 

А за Полетите до Варна:

Лети се с B737-300 , не ми е неободимо да знам цвета на седалките, защото по регистрация във F24 ги видях, че са точно пенсионерите от  Саутуест.

Миналата седмица се ужасих като се качих от София на 28годишния LZ-BOT: https://www.flightradar24.com/data/aircraft/lz-bot

Това беше на 11-ти, като на всичкото отгоре, за да оправдаят час закъснение, стюардър ни уведоми, че закъснението е вследствие на закъснение от предишен полет .... а аз като имам F24 бизнес, не знам на другите дали се вижда всичко което виждам, но го гледам че не беше летял от 5-ти ... та се оказва май, че колкото по-малко знаеш, толкова по-добре 😉 .... какво ли не си помислих...

На 12-ти се върнах с LZ-BVS: https://www.flightradar24.com/data/aircraft/lz-bvs  .... девойка направо ... само 23 годишна 🙂 

Този пък заобиколи София и като взе с резки завои от по 45 градуса и повече наклон да ми "позиционира" самолета, после презави и ми се позиционира на оста на бул. Сливница, та се наложи с обратен завой пак да го изправя ... добре, че по завет на този "отгоре" нямам коса и няма какво да ми се изправи 😉 ...

И пилотите на тази т.нар БулЕър са някакви чужденци, като този рисковия беше някакъв Милош ли Милан ли незнамси какъв сръбско ми звучеше и това повече ме притесни ...

Обзе ме една носталгия за Е190, малки и маневрени, добри пилоти, бях започнал да си ги записвам и за всеки да пиша как е кацнал .... после на 20-30тия полет се отказах , защото видях в keep-a, че всички се справят "много добре" и "отлично" 🙂 

Връзка към мнение
2 minutes ago, домосед said:

Какво е това ENFIDHA? Като че ли някой от Ryanair е кихнал нещо на таблото

https://en.wikipedia.org/wiki/Enfidha–Hammamet_International_Airport

Малък град в Тунис

Връзка към мнение
преди 1 минута , домосед каза:

Имаме ли вече тема за отиване и връщане със същия самолет?

Има, но за Каламата,  Гърция

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , 2326 каза:

Информацията е малко размита "по български", май "само" един-два колана са се скъсали 😉 

А за Полетите до Варна:

Лети се с B737-300 , не ми е неободимо да знам цвета на седалките, защото по регистрация във F24 ги видях, че са точно пенсионерите от  Саутуест.

Миналата седмица се ужасих като се качих от София на 28годишния LZ-BOT: https://www.flightradar24.com/data/aircraft/lz-bot

Това беше на 11-ти, като на всичкото отгоре, за да оправдаят час закъснение, стюардър ни уведоми, че закъснението е вследствие на закъснение от предишен полет .... а аз като имам F24 бизнес, не знам на другите дали се вижда всичко което виждам, но го гледам че не беше летял от 5-ти ... та се оказва май, че колкото по-малко знаеш, толкова по-добре 😉 .... какво ли не си помислих...

На 12-ти се върнах с LZ-BVS: https://www.flightradar24.com/data/aircraft/lz-bvs  .... девойка направо ... само 23 годишна 🙂 

Този пък заобиколи София и като взе с резки завои от по 45 градуса и повече наклон да ми "позиционира" самолета, после презави и ми се позиционира на оста на бул. Сливница, та се наложи с обратен завой пак да го изправя ... добре, че по завет на този "отгоре" нямам коса и няма какво да ми се изправи 😉 ...

И пилотите на тази т.нар БулЕър са някакви чужденци, като този рисковия беше някакъв Милош ли Милан ли незнамси какъв сръбско ми звучеше и това повече ме притесни ...

Обзе ме една носталгия за Е190, малки и маневрени, добри пилоти, бях започнал да си ги записвам и за всеки да пиша как е кацнал .... после на 20-30тия полет се отказах , защото видях в keep-a, че всички се справят "много добре" и "отлично" 🙂 

Хм... Да взема да 'фана нощния влак ли, к'во... 🙂🙂 🙂 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
54 minutes ago, 2326 said:

София на 28годишния LZ-BOT:

Ботко отдавна е във флотилията на родния превозвач - малко след пенсионирането му от Юнайтед през 2005-та.  Ходи малко "на гурбет" в Сърбия и Византия, но то беше временно.

55 minutes ago, 2326 said:

На 12-ти се върнах с LZ-BVS

Ето този трябва да е бил от пенсинираните на Югозапад.

56 minutes ago, 2326 said:

И пилотите на тази т.нар БулЕър са някакви чужденци, като този рисковия беше някакъв Милош ли Милан ли незнамси какъв сръбско ми звучеше и това повече ме притесни ...

Ми те си изгониха техните пилоти на 737 и сега е станало проблем..

35 minutes ago, FlyTraveler said:

Хм... Да взема да 'фана нощния влак ли, к'во... 🙂🙂 🙂 

SOF-IST-VAR на крилете на  TY/THY, ... 😉  Може пак да случиш на 737, без да е на преклонна възраст.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , akair каза:

 

SOF-IST-VAR на крилете на  TY/THY, ... 😉  Може пак да случиш на 737, без да е на преклонна възраст.

А, "Хава Йоларъ"-то ще ми излезе солено, а сигурно и повече часове от влака.  А пък и след NBO - DOH - SOF с QR...  С FB, каквото - такова. 🙂 

Връзка към мнение
2 minutes ago, FlyTraveler said:

А, "Хава Йоларъ"-то ще ми излезе солено, а сигурно и повече часове от влака.  А пък и след NBO - DOH - SOF с QR...  С FB, каквото - такова. 🙂 

Крайно време е QR да пуснат полет от Доха до София през Варна - хем ще има точни полети между София и Варна, хем няма да се налагат излишен брой прекачвания.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.