Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 5 часа, baiKolio каза:

 

Щом има отлагане на полета, значи си има основателна причина. Поне са предупредили, а и един час не е толкова страшно. 🙂

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
7 hours ago, baiKolio said:

А забавянията са си факт... 

Полета за Амстердам от днес, от 7 беше отложен за 8 с изгледи да мине и за по-натам...

Обяснението - лоши метео условия в Амстердам, само дето като гледам там си е наред. А цирка беше, че в последния момент размениха гейтовете с полета си до Париж, парижкия замина, ние увиснахме. Май пилотите са теглили чоп кой ще кара днеска едничката им налична птичка.... онче-бонче...

 

Мдаа, не започва добре туй пътуване 😞

дано се разминем само със салона в Амстердам, а не с целия следващ полет. Надявам се все пак да им стигнат 3 часа и кусур.

Може би не е лоша идея да започнеш да си събираш информация, която в момента е налична, а после няма да я има - информация за излитащи и кацащи полети на летищата в София и Амстердам, метео информацията на двете летища,...

Дано не ти се наложи да я ползваш за 261, но никога не се знае.....

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 7 минути , ACM каза:

Ъм... уау

55698542_2862545027103790_9132252295625441280_n.jpg

Най-вероятно е свързано с това: https://www.air.bg/bg/novini/bulgaria-air-i-air-italy-podpisaha-syvmestno-codeshare-partniorstvo

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За да няма погрешни интерпретации, националния превозвач не е открил Америка вчера, а просто е чакъл тя да стане great again 👍, за да не разочарова клиентите си, скоро предполагам ще открият и каса за билети, от тези хартиените за удобство, насред Америка, като част от дългосрочната им стратегия да залеят света с марципанчета! 🍫


Тичайте сега да избирате българското 🇧🇬 ... има връзки с Air Italy, American, Virgin Atlantic, Jet Airwyas... да не кажете после, че не са ви отворили вратите към света! :grin:

  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Вас майтап ви се струва 🙂 , ама гледайте хората какво споделят ей тука:

Bulgaria Air Safety Record | Europe Between East And West

 

лек цитат:

Quote

 On a much more positive note, after the Iron Curtain fell, Balkan Bulgarian experienced only one major incident, when an aircraft overshot the runway in Varna. Fortunately, no one was injured. As for Bulgaria Air, it has never had a crash.

 

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към мнение

Да си кажа и аз мнението.

Доста пъти съм летял и не е имало проблеми.

Но вчера не беше така и не мисля, че имаше адекватно отношение.

Полет за Рим вчера сутринта. Закъснение от над 3ч и смяна на самолета. Не се появи никой от авиокомпанията да каже каквото и да е.

Да бяха дали поне по едно шише вода на хората ...

Отделно какво се прави с хората, които трябва да сменят и са изтървали връзките ...

Преиздава ми се билет за някакви полети без да ме пита, който и да е какво искам аз. Добре, че съм по работа и имаме агенция. Малко ги стегнаха и хем се намери по ранен, хем директен полет. Новият билет ти се праща някъде (на агенция или където им падне) и иди се оправяй.

Но не всички са така. Имаше баба и дядо, бяха за смяна за Маями. За този ден нямаше други опции по моя проверка и не ми се мисли как са се оправили.

Отделно и отношението на жабарите. Билетът ми е от тях. Защо трябва БГаир да ми преиздава билетите. Казаха ми да се оправям както искам. Ясно ми е кой оперира полета, но парите съм си ги дал на тях и според мен е тяхно задължение да ме уредят, а не да се оправдават, че полета не бил техен. То си е така, но за мен БГаир е подизпълнител на Алиталия, а моя билет (договор) е с тях ...

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

За да изкарате мобилната бордна карта, трябва съответно да се чекирате през мобилната версия на сайта на а/к.

Ако вече сте чекирани (независимо през мобилната или десктоп версията), трябва да влезете в сайта на а/к през мобилния телефон -> чекин -> въвеждате отново PNR и име и след това като бъдете препратени към чекин сайта, има опция да се види мобилния бординг пас. 

 

Имайте предвид, че не може да се свали или да се добави в Apple Wallet, което е крайно неудобно. Или трябва на гейта да се изпълнят горните стъпки, за да се стигне до бординг паса, или да се направи скрийншот.

 

Поне така беше по Великден, когато пътувах. 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Яничка каза:

Нещо, което според мен е от скоро - Bg Air имат мобилни бордни карти. Чекираш се от сайта, APP не знам да имат.

Чак сега си обясних,забележката на служителка на летище София,с която говорих скоро по телефона по друг казус свързан с полет на БГ ер.Тя ме пита"А бордните карти от гише ли ще ги вземете?"

Казвам"Не,свалила съм ги на телефона"

Тя"А мобилни бордни карти ли?Ама то  не винаги става с тях,дават грешка":laugh:

Не и обърнах особено внимание,защото досега сваляме бордните карти на БГ ер на PDF формат и така летиме от 1-2 години.А тя,жената,имала предвид нововъведението на БГ ер:laugh: Така че,не разчитайте много,много на тази опция:no:

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Между другото Bulgaria Air са заложили Боинг 737 за някои дестинации по редовните им линии за през лятото - Варна, Берлин, Ларнака, както и други. Обикновено ползваха 737 за чартърите, но изглежда, че динозаврите сега ще летят и по редовните.

Връзка към мнение
На 10.05.2019 г. в 13:07, Яничка каза:

Нещо, което според мен е от скоро - Bg Air имат мобилни бордни карти. Чекираш се от сайта, APP не знам да имат.

Имат и мобилно  приложение -  https://play.google.com/store/apps/details?id=bg.air.mobile&hl=bg_BG

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам неизползван ваучер за 16% отстъпка/от тези за рождения ден/,подарявам го,ако може да е от полза на някого.Условието беше резервацията да е през кол-център/офис на Bulgaria air и пътуването да е да 30.06.2019 г. Ще сканирам/изпратя ваучерът при необходимост.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Набелязала съм едни билети Варна - София - Милано (MXP) за 17 юли с Bg Air, а от Малпенса в 15ч имаме полет с друга компания.....

Колебая се обаче, дали да вземем първия полет за София в 5:30ч или следващия в 8:35ч?

При втория вариант ще имаме само 0.55 мин. за трансфер и малко ако закъснеем с излитането от Варна, може и да ни се объркат плановете...

От друга страна пък забелязах, че първия полет се изпълнява с Airbus A319, а вторият (8:35ч), както и този до Млано от София (10:20ч ) с Еmbraer 190, което ме навежда на мисълта, че може да ползват една и съща машина по отсечката....

...Смятате ли, че може да разчитам на предположенията си и да заложа на по-удобния полет или по-добре да не рискувам и да "хващаме пътя" още от тъмно?

 

Връзка към мнение
преди 26 минути , Ciccia каза:

Здравейте,

 

Набелязала съм едни билети Варна - София - Милано (MXP) за 17 юли с Bg Air, а от Малпенса в 15ч имаме полет с друга компания.....

Колебая се обаче, дали да вземем първия полет за София в 5:30ч или следващия в 8:35ч?

При втория вариант ще имаме само 0.55 мин. за трансфер и малко ако закъснеем с излитането от Варна, може и да ни се объркат плановете...

От друга страна пък забелязах, че първия полет се изпълнява с Airbus A319, а вторият (8:35ч), както и този до Млано от София (10:20ч ) с Еmbraer 190, което ме навежда на мисълта, че може да ползват една и съща машина по отсечката....

...Смятате ли, че може да разчитам на предположенията си и да заложа на по-удобния полет или по-добре да не рискувам и да "хващаме пътя" още от тъмно?

 

Ако не е общ билета, минимум 3 часа и 30минути винаги си оставям(3часа заради обезщетението и 30минути , защото толкова затварят преди другия полет), иначе може да остана на сухо, няма обезщетение.

На собствена отговорност е риска. 

Връзка към мнение

къде имате 0.55, в София или Милано? 

те имат няколко Ембраера, отделно лятото прекаляват с чартърите и често правят сериозни закъснения, защото им липсват самолети, та аз бих заложил на по-сигурното

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , neuromancer каза:

къде имате 0.55, в София или Милано? 

те имат няколко Ембраера, отделно лятото прекаляват с чартърите и често правят сериозни закъснения, защото им липсват самолети, та аз бих заложил на по-сигурното

0.55мин ще имаме за прехвърлянето в София на полена за Милано, който по разписание трябва да излети в 10:20 и да кацне там 11:30.

Варна-София-Милано ще са на един общ билет

Връзка към мнение

по принцип 0.55 си е ок на един билет, но щом имате следващ полет от Милано, пък и лятото България Еър разписанието за нищо го нямат, та недей да рискуваш

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Ciccia said:

0.55мин ще имаме за прехвърлянето в София на полена за Милано, който по разписание трябва да излети в 10:20 и да кацне там 11:30.

Варна-София-Милано ще са на един общ билет

По принцип като пътувам Варна-София ми се е случвало няколко пъти при кацането в София на слизане от автобусите да чака служител на летището  за да съпроводи пътници за следващ полет (все се случваше да са Майорка), явно това е случая с полети на един билет.

Но да не забравяме, че полета от 8.35 е със самолета пристигащ от София (полет от Сф 7.05) и ако има забавяне, то се натрупва.

Отделно полета в 5.30 е със самолета който пътува от София в 23.45 и нощува във Варна, така че там е по-малко вероятно да има закъснение.

Въпреки, че полетите ще са на един билет, щом имаш следващ полет от Милано, май не е добра идея да се рискува.

Връзка към мнение

Има ли такса при закупуване на самолетен билет от офисите на BG AIR ? Полет София-Варна. и може ли аз да отида да купя билета с ваучер от рожденият им ден за друг пътник? Предварително благодаря на отговорилите.

Връзка към мнение
преди 7 минути , rdd каза:

Има ли такса при закупуване на самолетен билет от офисите на BG AIR ? Полет София-Варна. и може ли аз да отида да купя билета с ваучер от рожденият им ден за друг пътник? Предварително благодаря на отговорилите.

Има, едно време искаха по 30 лв. за тази услуга, а сега не знам, но със сигурност ще е платено.

За ваучера - нямам идея.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , rdd каза:

Има ли такса при закупуване на самолетен билет от офисите на BG AIR ? Полет София-Варна. и може ли аз да отида да купя билета с ваучер от рожденият им ден за друг пътник? Предварително благодаря на отговорилите.

https://www.air.bg/bg/flymore/vaucher-za-rojden-den/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.