Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

4 minutes ago, akair said:

Крайно време е QR да пуснат полет от Доха до София през Варна - хем ще има точни полети между София и Варна, хем няма да се налагат излишен брой прекачвания.

Ето това е полет, и майтапа настрана - случва се 1-2 пъти на година, за съжаление, съм зает на тази дата .... ако се потърси само VAR-BOJ е на скромните 1.5 EUR, вероятно и шоколадче ще предложат 😉 

И няма да е с боинг 🙄

image.png.06b39aae6ef626cfadd0731b62f401b9.png ..

Връзка към мнение
преди 11 минути , 2326 каза:

Ето това е полет, и майтапа настрана - случва се 1-2 пъти на година, за съжаление, съм зает на тази дата .... ако се потърси само VAR-BOJ е на скромните 1.5 EUR, вероятно и шоколадче ще предложат 😉 

И няма да е с боинг 🙄

image.png.06b39aae6ef626cfadd0731b62f401b9.png ..

Аз съм го летял този маршрут. Като бях под 7 годишен, Балкан имаха полет Пловдив - Бургас - Варна, който се изпълняваше от Ан-24.  През 2008 г. пък един 737-700 май беше, на Sky Europe, след прекъснато от капитана в последния момент кацане в мъгла във Варна при полет от Прага, беше отклонен за Бургас, където кацнахме и след около час се върнахме във Варна.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
5 minutes ago, iMari said:

Хе,хе не знаех,че предлагат цена за този полет.Не е такава рядкост.Случва се когато не могат да напълнят полета София-Варна или Соф-Бургас и самолета лети София-Варна-Бургас-София като на всяко летище слизат и се качват една част от пътниците,а другите чакат в самолета за да стигнат до своята спирка :)Но за първи път виждам продажба на билети в участъка Вар-Бургас.

Като пътувах миналото лято,на тази част от полета не се сервираше нищо,да не се надяваш на шоколадчето:)

Аз го намирам че е рядък ... или просто не е този полет:

image.png.646f9a9dc2ba9a851134ca02dca6d8f2.png

 

Иначе ето я и отсечката:

image.png.7cbf78c35b2285441768a042b2f98020.png

Явно са прочели мнението ти ..... и в новото предложение са свалили цената на шоколадчето 🙂 

 

Яко оспамихме темата, може би е за преместване в темата за България Еър .....

Връзка към мнение
преди 3 часа, akair каза:

Мъдрите са казали, че предупреденият е на 50% спасен 🙂

Но не съм сигурен дали са ги вкарали вече в употреба. Ако седалките са кожени, тъмо синьо и жълто - Саутуест 🙂

Вчера ни прибраха в София от Ларнака със 737-300 небрандиран,чужд. За първи път ми се случва с България Ер (отиването беше с Ембраера). Като се качихме, поглеждам в джобовете на седалките (не бяха в синьо и жълто) - няма нищо свързано с БГ Ер, обаче намирам списание на италиански. Отварям и разбирам, че е на Air Italy. После се сетих, че БГ Ер наскоро направиха някакво споразумение с тях за съвместни полети, та явно и техни самолети ползват. Лятото е така, силно не им достигат машини. Поне ни прибраха без закъснение. Днес колега се оплака, че тия дни се е прибирал от Прага с такъв небрандиран "техен" 737 с 5 часа закъснение. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
10 minutes ago, Jenbel said:

Вчера ни прибраха в София от Ларнака със 737-300 небрандиран,чужд. За първи път ми се случва с България Ер (отиването беше с Ембраера). Като се качихме, поглеждам в джобовете на седалките (не бяха в синьо и жълто) - няма нищо свързано с БГ Ер, обаче намирам списание на италиански. Отварям и разбирам, че е на Air Italy. После се сетих, че БГ Ер наскоро направиха някакво споразумение с тях за съвместни полети, та явно и техни самолети ползват. Лятото е така, силно не им достигат машини. Поне ни прибраха без закъснение. Днес колега се оплака, че тия дни се е прибирал от Прага с такъв небрандиран "техен" 737 с 5 часа закъснение. 

Това са точно същите цели 2 самолета на bulair, които коментирахме.

Връзка към мнение
преди 38 минути , 2326 каза:

Това са точно същите цели 2 самолета на bulair, които коментирахме.

А някой знае ли колко ползват мисля, че имат 8, но ползват само 4?!

Връзка към мнение
8 minutes ago, tch said:

А някой знае ли колко ползват мисля, че имат 8, но ползват само 4?!

Колкооо ? 😉 

image.png.bb70740d8cf55b8e36b6d935e44acc0e.png

Възможно е и да има грешка ... но те така ги въртят от една компания на друга, че се губят следите

.... може би затова от тази година са чисто белички 🙂 

Връзка към мнение

Гърците от Елинеър са лийзнали 4 броя от Бул Ер:

https://www.airfleets.net/flottecie/Ellinair-active-b737.htm

 

Изглежда като да излиза сметката - Ботко лети и за 2-те а/к, както и Браво Виктор Сиера. Другите летят за Елин и има няколко сторнати (за части?!??).

 

2 hours ago, Jenbel said:

Отварям и разбирам, че е на Air Italy

Еърбъс-и и тук-там Ембраер-и летят за Air Italy (aka Qatar Italy). А започват чартърите лятото....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, akair каза:

The positive spin тук е 250 евро. Само си записавай внимателно в колко точно сте кацнали, вкл скрийншотове от сайта на летището, от fr24.com, ....

"Само" 2 часа разлика.......

Нищо, важното е, че пристигнах благополучно до крайната си дестинация.

Screenshot_20190618-064346.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 14.06.2019 г. в 8:14, vinidj каза:

Цената в офис е по-висока дори от сайта имай го впредвид.

Ходих в ЦКБ за пример, не помня колко точно , но около 10тина лева имаше отгоре.

Потвърждавам, преди няколко години купувах Варна-София от офис в ЦКБ и имаше разлика 10-20лв

Връзка към мнение
преди 38 минути , Alexander каза:

Потвърждавам, преди няколко години купувах Варна-София от офис в ЦКБ

Каква ЦКБ? Какви 5 лева? Аз преди 9 години купих от офиса им на летище София и имах съмнения, че цената е завишена, но понеже бързах и не съм дребнав не ги попитах. След няколко дена след  връщането ми ги попитах. Подтвърдиха ми, че продават с 20 лева по-скъпо отколкото през сайта, защото плащали наем за офиса си на летището. 

Връзка към мнение

Офиса в който аз проверих се намира във Варна до Общината. В ЦКБ има две работни места, отделени за Bgair. И тяхната цена е с 5 лева повече от тази при онлайн купуване на билет за вътрешен полет. Международните са по повече.

 

Връзка към мнение
На 18.06.2019 г. в 1:58, akair каза:

Гърците от Елинеър са лийзнали 4 броя от Бул Ер:

https://www.airfleets.net/flottecie/Ellinair-active-b737.htm

 

Изглежда като да излиза сметката - Ботко лети и за 2-те а/к, както и Браво Виктор Сиера. Другите летят за Елин и има няколко сторнати (за части?!??).

 

Еърбъс-и и тук-там Ембраер-и летят за Air Italy (aka Qatar Italy). А започват чартърите лятото....

Гледам, че ЕлинЕър летят Родос-Солун с BulAir. А пък един чартър мярнах Варна-Милано бе с MD-80 или 82.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да не бъркаме само Bulgaria Air, BulAir и Bulgarian Air Charter. Докато при първите две собственикът, администрацията и много други неща са общи, то третата е съвсем различна компания, нямаща общо с тях 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
4 minutes ago, Георги said:

Да не бъркаме само Bulgaria Air, BulAir и Bulgarian Air Charter. Докато при първите две собственикът, администрацията и много други неща са общи, то третата е съвсем различна компания, нямаща общо с тях 🙂

Не знам колко по-различна е третата, но факта че по цяла година самолетите им са на стоянка на варненското летище ...  е ... малко подвеждащ 😉 ...

Връзка към мнение
7 hours ago, Георги said:

Старите боинги са пенсионери от Norwegian. Може и преди това да са минали през Southwest, де, но бяха купени от норвежците. 

Норвежките май бяха други 🙂

Аз един погледнах и не пише да е бил с Norwegian:

https://www.airfleets.net/ficheapp/plane-b737-28036.htm`

 

Ето този е бил:

https://www.airfleets.net/ficheapp/plane-b737-29100.htm

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Полет от София за Варна с bgair не излита. И пилотът казал на пътниците че над Варна има буря. Може и в Бургас да кацне самолета, ако не се оправи времето. Как беше после - задължена ли е авиокомпанията да доведе пътниците до Варна. Благодаря на който отговори!

Връзка към мнение

То и в Бургас започва нещо като буря.Да,задължена е.Ако АК не усигури транспорт,пазете касовите бележки от авт.билети, трябва да ви възстановят разхода.

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , iMari каза:

То и в Бургас започва нещо като буря.Да,задължена е.Ако АК не усигури транспорт,пазете касовите бележки от авт.билети, трябва да ви възстановят разхода.

Кацна самолета във Варна със закъснение. Всичко е наред вече.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.