Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Абе вие всичките дето искате красиви стюардеси, всеки ден сте във фитнеса и нямате кореми и сте модели предполагам. Иначе в интерес на истината има възрастови ограничения за пилотите, които след определена възраст нямат право да пилотират пътнически самолети. Но като цяло ми е ясна работата, за мен лично това си е грозна дискриминация, да не отваряме темата за това, как само стюардеси трябвало да има, мъже твърдо не. Ама в такъв свят си живеем. Олбия е била обмисляна, като са заложили някакви полети, но в последствие са се отказали.

  • Харесвам 16
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз наистина не разбирам откъде дойде тая драма.Има много професии с писани или неписани ограничения. В един момент започваш да обучаваш по-младите, заемаш административен пост в компанията, или пък нещо друго.

 

Не искам да се засягате, но все пак не си говорим за мозъчна хирургия , където 30-40 годишен опит би бил само огромно предимство, и стига да може още да държиш уверено скалпела другото е без значение.

 

Това за мъже/жени също е голяма загадка точно откъде изникна.

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Официално: „България еър” взима седем A220

Националния превозвач „България еър” ще се сдобие със седем модерни пътнически самолети Airbus A220-300. Това съобщи Христо Тодоров, изпълнителен директор на авиокомпанията, днес, 16 март 2023 г., по време на годишната пресконференция на Асоциацията на българските авиокомпании (АБА).

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Не бях летяла с националния превозвач повече от 2-3 гадини. Сега летях до и от Париж 10-13 март. 
Почти всички летят само с ръчен багаж, няма място за куфарите горе,  свалят  ги долу при основния багаж.


Има нужда от напомнящо обучение на стюардесите и стюардите за какво да следят по време на пътуването. Бавни са. 
 

сандвичите вече са топли, вкусни, ама до време. 

Виното е срам за българската винена индустрия- Ловико Сухиндол. 


 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
24 minutes ago, Bella A said:

сандвичите вече са топли, вкусни, ама до време. 


 

В смисъл? Ако ги оставиш изстиват и стават безвкусни ли ? 

  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 51 минути , stanimir каза:

В смисъл? Ако ги оставиш изстиват и стават безвкусни ли ? 

Глетави, с доматен сос. А кашкавалът спечен, фокачата с маслини става твърда по краищата.

Връзка към мнение
преди 46 минути , randi каза:

Какво имате предвид и също за това, че са бавни?

Трябваше аз да им напомня, за предно седящите при сервиране на храна и при кацане да изправят седалките. 
При 2,5 часа полет няма за къде да се бърза, разливат бавно и спокойно, не бързат за никъде. След последния ни полет Истанбул София преди 20 дни, за сравнение,  може сам да прецените колко ми се сториха бавни. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Здравейте, трябва да купя едни билети на BulgariaAir с 23 кг. багаж. Моля за помощ от знаещите: 1. мога ли през някой от другите сайтове да купя такъв (не видях опция за добавяне на багаж) или 2. ако купя от друг сайт с ръчен багаж  после мога ли да добавя багаж и как да видя каква цена ще е той.

3. Според вас рано ли е за билети до Брюксел отиване в края на юни и връщане в края на август?

Много съм боса с националния ни превозвач. Благодаря предварително на отзовалите се.

Връзка към мнение

Доста отдавна съм взимал от оподо с включен багаж (така си пишеше). 

Друг път бяха без багаж и си доплатих на летището.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ESK каза:

Здравейте, трябва да купя едни билети на BulgariaAir с 23 кг. багаж. Моля за помощ от знаещите: 1. мога ли през някой от другите сайтове да купя такъв (не видях опция за добавяне на багаж) или 2. ако купя от друг сайт с ръчен багаж  после мога ли да добавя багаж и как да видя каква цена ще е той.

3. Според вас рано ли е за билети до Брюксел отиване в края на юни и връщане в края на август?

Много съм боса с националния ни превозвач. Благодаря предварително на отзовалите се.

Чекиран багаж може да добавите впоследствие, така че не е проблем да вземете сега тарифата само с ръчен багаж. Тук има информация за цената: https://www.air.bg/bg/pomosht-za-klienta/vashijat-bagaj/

За рано или късно - ако цената в момента ви устройва, според мен вземете. Лятото цените само ще вървят нагоре.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, ESK каза:

Здравейте, трябва да купя едни билети на BulgariaAir с 23 кг. багаж. Моля за помощ от знаещите: 1. мога ли през някой от другите сайтове да купя такъв (не видях опция за добавяне на багаж) или 2. ако купя от друг сайт с ръчен багаж  после мога ли да добавя багаж и как да видя каква цена ще е той.

3. Според вас рано ли е за билети до Брюксел отиване в края на юни и връщане в края на август?

Много съм боса с националния ни превозвач. Благодаря предварително на отзовалите се.

Може да се закупи допълнително. На мен ми изпратиха на имейла данните за закупен багаж. Тази разпечатка трябваше да покажа при чекирането в Цюрих, заедно с разпечатката на билета. Вероятно не свързват двете покупки, което е странно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да видим какви цени ще имат до Канарите примерно, че ми е интересно дали пак ще е по-изгодно сам да си правиш прекачвания. Валенсия и Аликанте ги изключвам, че едва ли ще предложат нещо евтино и то с прикачване при наличие на директни полети.

 

'Сключването на договора за сътрудничество с испанската авиокомпания Air Europа е поредната стъпка, която националният превозвач прави в стремежа си да гарантира на своите пасажери богата мрежа от дестинации на конкурентни цени и при изгодни условия.' ...бла,бла,бла

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 50 минути , Ivko каза:

до Канарите примерно

Или до Порто, примерно. Все още новите дестинации, споменати в линка,  ги няма в падащото меню на сайта на Bulgaria Air.

Връзка към мнение

Ритнах ги през 2006, в неделя летях с тях до Египет, картината на терминал 2 беше апокалиптична, три девойки обслужваха пет полета, нашия закъсня с час.

Връзка към мнение

Здравейте, имам проблем с резервация на билети онлайн през air.bg Трябваше много бързо да ги букнем, защото системата е буквално 5 мин и ни изхвърля, затова в бързината съм изпуснала една буква от фамилията си. Знае ли някой това как мога да го оправя, без да плащам 50.00Е за корекцията на име? Кол центърът е невъзможно да стигна до оператор, звънях 100пъти държи ме на линия и накрая казва Нямаме възможност. .. п

Писах мейл ето отговора:

Здравейте,

Възможно е, таксата е 50 €.

Yours faithfully,

Връзка към мнение
преди 3 минути , etty каза:

Здравейте, имам проблем с резервация на билети онлайн през air.bg Трябваше много бързо да ги бикнем, защото системата е буквално 5 мин и ни изхвърля, затова в бързината съм изпуснала една буква от фамилията си. Знае ли някой това как мога да го оправя, без да плащам 50.00Е за корекцията на име? Кол центърът е невъзможно да стигна до оператор, звънях 100пъти държи ме на линия и накрая казва Нямаме възможност, писах мейл ето отговора:

Здравейте,

Възможно е, таксата е 50 €.

Yours faithfully,

Една буква няма да е проблем. Може да летите и така.

Иначе за контакт с тях по телефона извън сезона пробвайте офисите във Варна,. Шумен, Бургас.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отговорът им освен неверен е и странен. Обикновено когато съм имал въпрос или нужда от съдействие, винаги по мейла съм получавал компетентни и вежливи отговори от тях, никога такива едносрични. 

Иначе съм пътувал без проблем точно с тях с една, две, че май веднъж и с три сгрешени букви на някой от групата ни. 

Връзка към мнение
На 18.04.2023 г. в 20:32, etty каза:

Здравейте, имам проблем с резервация на билети онлайн през air.bg Трябваше много бързо да ги букнем, защото системата е буквално 5 мин и ни изхвърля, затова в бързината съм изпуснала една буква от фамилията си. Знае ли някой това как мога да го оправя, без да плащам 50.00Е за корекцията на име? Кол центърът е невъзможно да стигна до оператор, звънях 100пъти държи ме на линия и накрая казва Нямаме възможност. .. п

Писах мейл ето отговора:

Здравейте,

Възможно е, таксата е 50 €.

Yours faithfully,

Със сигурност не плащайте нищо. Питах ги същото и ми отговориха, че за до 3 букви няма проблем на летището., такива са им  и правилата.

Досега единствено във Варна веднъж за 1 буква ме върнаха и ми преиздадоха нова бордна карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, понеже до сега не съм летял с Bulgaria Air, a средата на Юли ще пътуваме с тях до Малага и ми трябва съвет кога не най-подходящ номер за купуваме на билети. Имали голямо движение в цените на билетите спряно оставащото време до полета?

Връзка към мнение

Някаква специална причина ли има да пътувате с тях ? 
 

Предвид , че летят веднъж седмично,  се съмнявам да им са особено динамични цените + договори с тур.агенции + държавни служители , ако трябва да прогнозирам без кристална топка , техните цени ще са на високи нива .

 

Аз бих избрал тях , Уиз или Раян , спрямо удобството на часовете за полетите , и устройващи цени , но не по късно от края на май. Влезете ли в месец юни , забравете за по-ниски цени за топ туристическият сезон в Европа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря. Точно за седмица ще ходим, това което ни насочи към тях са датите, след това по-нормалния час на пристигане в Малага. Wizz пристигат 21:30, Ryanair пристигат 00:30,  Bulgaria air пристигат около 19:00. След това Кола под наем, още час и нещо път… става излишно късно. А цените през jet cost.com.my са малко дори по-добри от тези на Raynair и  на Wizzair. 

Връзка към мнение

На  Уиз полета в сряда е сутрин рано 👍

При класическите лоукостки цените са силно динамични и  в двете посоки , докато при Бг са доста по статични ценовите колебания . На ваше място , ако има момент през следващият месец на ценова корекция надолу , не бих се замислил особено , по-вероятно е да е последната такава преди полетите през юли . 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.