Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Заминаването трябваше да е 15 или 16-ти, та нямаме голям избор. От известно време имам едно мазохистично желание да летен с Bulgaria air, та ще видим. Мисля да проверя в една, две агенции утре, какви цени ще ми дадат , сравнявам ги с  jetcost.com.mx (550-570 на билет) и приключвам 😉

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 2 минути , tch каза:

Ако не се направи онлайн чекиране има ли финансови последствия или е безплатно на гише в летището?

 

Безплатно е.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 6 минути , tch каза:

Статират чартър до Гърция:
https://www.dnes.bg/obshtestvo/2023/06/02/ot-3-iuni-bylgariia-eyr-startira-direktni-letni-poleti-ot-sofiia-do-heraklion.571830

 

И явно този път ще имат нови самолети:

https://aviation.flights/aib/A220/55226

Не е чартър а сезонна линия, има я всяка година.  АКо беше чартър нямаше да може да се буква през тях, а само през тур. агенция.

 

За самолетите се знае, още не съм попаднал обаче на дата на доставка на първия. Това, се тества вече първия е добър знак, надявам се скоро да пристигне.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 13 часа, Jorro каза:

Не е чартър а сезонна линия, има я всяка година.  АКо беше чартър нямаше да може да се буква през тях, а само през тур. агенция.

 

За самолетите се знае, още не съм попаднал обаче на дата на доставка на първия. Това, се тества вече първия е добър знак, надявам се скоро да пристигне.

Всъщност вчера ми попадна инфо, че първия самолет ще дойде този месец, следващия през август и третия през септември.  Чакам с нетърпение да видя за какъв салон са се бръкнали и най-вече стиснали ли са се за лепенки с логото им 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Мисля да купя два билета за полет на БГ еър София-Варна от jetcost.com.mx . Тъй като най-добра отстъпка дава за единични билети, мисля да ги купя на два пъти, но проблема е че единия от пътниците е под 18г. и не ми дава опция да закупя само за него самостоятелен билет. При други авиокомпании съм купувал билет за възрастен и после по чат или телефон го променям на билет за дете. Чудя се тази схема дали се получава без допълнителни такси и при бг еър или при положение че съпорта им е доста зле, по-добре е да си купя през сайта им билет за детето, пък за мен да си купя от посредника.

Връзка към мнение

Някой знае ли какви са тези полети на България Еър до Енфида? Не виждам възможност за купуване на такива полети в сайта им, а току-що над нас прелетя ниско самолет и като го проверих видях, че е полет FB7712 от Енфида до София, който по-рано е летял обратно. 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Dreamm каза:

Някой знае ли какви са тези полети на България Еър до Енфида? Не виждам възможност за купуване на такива полети в сайта им, а току-що над нас прелетя ниско самолет и като го проверих видях, че е полет FB7712 от Енфида до София, който по-рано е летял обратно. 

Чартър!Явно билети се продават само чрез агенции!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Dreamm каза:

Някой знае ли какви са тези полети на България Еър до Енфида? Не виждам възможност за купуване на такива полети в сайта им, а току-що над нас прелетя ниско самолет и като го проверих видях, че е полет FB7712 от Енфида до София, който по-рано е летял обратно. 

Всички полети с 4 цифри на бг еър са чартъри и билети за тях не се продават от компанията, а само пакетни почивки от туроператора/ите, ккоито са платили чартъра. Понякога в последния момент, ако полета не е пълен може да склониш агенцията, която е платила за чартъра да ти продаде билет без хотел, но това е малко вероятно и рисково, ако ти трябва полета със сигурност.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, kiril768 каза:

Мисля да купя два билета за полет на БГ еър София-Варна от jetcost.com.mx . Тъй като най-добра отстъпка дава за единични билети, мисля да ги купя на два пъти, но проблема е че единия от пътниците е под 18г. и не ми дава опция да закупя само за него самостоятелен билет. При други авиокомпании съм купувал билет за възрастен и после по чат или телефон го променям на билет за дете. Чудя се тази схема дали се получава без допълнителни такси и при бг еър или при положение че съпорта им е доста зле, по-добре е да си купя през сайта им билет за детето, пък за мен да си купя от посредника.

Колко под 18?

Над 12 се води възрастен при тях и може да пътува и само

Връзка към мнение
преди 9 часа, Jorro каза:

Всички полети с 4 цифри на бг еър са чартъри и билети за тях не се продават от компанията, а само пакетни почивки от туроператора/ите, ккоито са платили чартъра. Понякога в последния момент, ако полета не е пълен може да склониш агенцията, която е платила за чартъра да ти продаде билет без хотел, но това е малко вероятно и рисково, ако ти трябва полета със сигурност.

Съгласяват се, но билета е скъпичък обикновено.

Връзка към мнение
преди 14 часа, adreno каза:

Колко под 18?

Над 12 се води възрастен при тях и може да пътува и само

На 7 години е детето и ще си пътува с мен. Когато купувам през jetcost.com.mx -> lastminute.com, аз купувам веднъж за мен като възрастен билет и от 133лв се намалява на 65лв и го купих. Сега искам да купя и за детето билет за 65лв. , но ми дава опция само за купуване на билет за възрастен+дете, която не е изгодна.  Затова си мисля да купя билет като за възрастен за детето и да напиша грешна дата на раждане, след което да се обадя на колцентъра/ или да пиша мейл на бг еър и да го променят. Но като им знам съпорта малко се притеснявам, та затова питам дали някой е имал такъв опит. С райън еър съм имал подобен случай и става без особени проблеми 🙂 

Връзка към мнение

Някой успял ли е наскоро да разговаря със съпорт в кол центъра? А като пишете имейли, отговарят ли ви? В последните 10 дни се убих да им звъня и 2 имейла пратих и никой не ми отговаря никъде. Телефонът не си вдигат по никое време на деня. Мисля да отида лично до така наречения им градски офис до Народния театър, ако не са го затворили и него без да благоволят да информират клиентите си. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Jenbel каза:

Някой успял ли е наскоро да разговаря със съпорт в кол центъра? А като пишете имейли, отговарят ли ви? В последните 10 дни се убих да им звъня и 2 имейла пратих и никой не ми отговаря никъде. Телефонът не си вдигат по никое време на деня. Мисля да отида лично до така наречения им градски офис до Народния театър, ако не са го затворили и него без да благоволят да информират клиентите си. 

Преди седмица говорих по телефона с офиса във Варна, пробвайте там на телефоните в Шумен.

Връзка към мнение
преди 55 минути , Jenbel каза:

Някой успял ли е наскоро да разговаря със съпорт в кол центъра? А като пишете имейли, отговарят ли ви? В последните 10 дни се убих да им звъня и 2 имейла пратих и никой не ми отговаря никъде. Телефонът не си вдигат по никое време на деня. Мисля да отида лично до така наречения им градски офис до Народния театър, ако не са го затворили и него без да благоволят да информират клиентите си. 

Миналата седмица се свързах със софийския номер. Е, вярно- не от раз. Но успях. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Отдавна съм се отказал да им звъня по телефона. На мейли ми отговарят, не винаги адекватно, но поне в разумни срокове. 

Преди няколко месеца минавах покрай офиса до Народния и влязох да се пробвам да платя при тях места, но ме отсвириха. Не помня дали ми казаха, че е по-скъпо при тях или че въобще не може.

Междудругото споменаха, че имат 20 лв такса, ако реша да резервирам билети през тях. Така и не ми стана много ясно каква им е функцията и защо са там. 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 8 часа, Jenbel каза:

Някой успял ли е наскоро да разговаря със съпорт в кол центъра? А като пишете имейли, отговарят ли ви? В последните 10 дни се убих да им звъня и 2 имейла пратих и никой не ми отговаря никъде. Телефонът не си вдигат по никое време на деня. Мисля да отида лично до така наречения им градски офис до Народния театър, ако не са го затворили и него без да благоволят да информират клиентите си. 

Винаги отговарят на имейла, единствено ако е с по-неучтив тон тогава мълчат.

Връзка към мнение
преди 19 часа, ttashkov каза:

Ето го и първия Airbus 220 за България Еър. Очаква се скоро да пристигне в София. 

 

E6D31374-B3A9-4527-877F-EC4C12BB89D9.jpeg

 

https://fb.watch/lcudbj8mXF/

Инфо: Airbus

LZ-ROM вече пътува от Мирабел към Осло и утре от там към София: https://www.flightradar24.com/LZROM/30c1da3e

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 13.06.2023 г. в 12:40, Jenbel каза:

Някой успял ли е наскоро да разговаря със съпорт в кол центъра? А като пишете имейли, отговарят ли ви? В последните 10 дни се убих да им звъня и 2 имейла пратих и никой не ми отговаря никъде. Телефонът не си вдигат по никое време на деня. Мисля да отида лично до така наречения им градски офис до Народния театър, ако не са го затворили и него без да благоволят да информират клиентите си. 

Моите опити също са безрезултатни! На контактните телефони никой не отговаря, чак след 3-ти мейл ми отговориха едносрично, че трябва да платя 50Е, а това е такса за промяна на пътник, а аз ги питах за корекция на една буква. Добре че по горе пишещите опитни магеланци ме успокоиха, че грешката ми не е фатална, за което благодаря!

Връзка към мнение
преди 8 минути , etty каза:

Добре че по горе пишещите опитни магеланци ме успокоиха, че грешката ми не е фатална, за което благодаря!

ами слушайте като ви се казва

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.