Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 минути , tch каза:

Защо ще прашасва месец и половина?

Е няма да прашасва предполагам, а ще тренират екипажи, това им е първи самолет от този модел все пак. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Jorro каза:

Е няма да прашасва предполагам, а ще тренират екипажи, това им е първи самолет от този модел все пак. 

Те тренировките са на тренажор. Няма кой да лашка самолета празен, освен по един полет за пред ГВА.

 

Екипажите (пилоти и кабинен) трябва да си минат обученията/тайп рейтинга, плюс да дойде външен инструктор да направят няколко полета(превозки), с което да сертифицират инструкторите на компанията, и те вече да си инструктират "нормалните" пилоти.

 

Имайки предвид, че Ер Балтик си имат достатъчно проблеми (както с А220, така и други), а другият оператор в Европа е ЕрФранс  - най-вероятно ще трябва да се търси инструктор отвъд океана.

  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, randi каза:

Има забавяния с обученията.

Едно време един авиационен чорбаджия казваше: "Няма проблем с парите, ама гледайте да е по-евтинко". Та и тук така. Варненското трибуквие не са много, много по плащането.  За това преди години в Дубай, Шаржа, Аджман и къде ли не търсехме, а и искахме да поръчаме калкулатори, които нямат знак - ( минус ) и ги подарим на собствениците на авиокомпании. Поне, когат смятат с тях да са на далавера.  

  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 11 часа, adreno каза:

 

Имайки предвид, че Ер Балтик си имат достатъчно проблеми (както с А220, така и други), а другият оператор в Европа е ЕрФранс  - най-вероятно ще трябва да се търси инструктор отвъд океана.


Миналата година летях на А220 на Swiss, видя ми се да имат доста от този самолети на летището в Цюрих.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 50 минути , FlyTraveler каза:


Миналата година летях на А220 на Swiss, видя ми се да имат доста от този самолети на летището в Цюрих.

И аз миналото лято летях с тях. Много странно ми се стори нечетното  разположението на седалките 2+3 на всеки ред..

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам билет Варна-София купуван от посредник. Има ли някаква възможност да ми го променят на Бургас-София за същата дата или да не си правя труда да им пиша?

Връзка към мнение
На 20.06.2023 г. в 12:43, Alexander каза:

 Много странно ми се стори нечетното  разположението на седалките 2+3 на всеки ред..

Странно си е, не са много такива модели, ето тук сме го обсъждали    

И аз съм се чудил на това конструктивно решение, при положение че така теглото ще е малко повече на едната страна, спрямо надлъжната ос на симетрия.

Впрочем, в тази конфугурация 2+3 само на B717 съм летял, дали винаги трайката е отдясно? :rolleyes:

Връзка към мнение
преди 4 часа, Ivko каза:

Има ли някаква възможност да ми го променят на Бургас-София за същата дата или да не си правя труда да им пиша?

Има ли полети до Бургас? От повече от година се оглеждам за такива, и все няма. 

Ако има,.... :dance4:

Не че обичам да пътувам с автомобил, но на моменти ми идва в повече. Пък ако са и в удобни часове.... 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , Lyubina каза:

Има ли полети до Бургас? От повече от година се оглеждам за такива, и все няма. 

Ако има,.... :dance4:

Не не обичам да пътувам с автомобил, но на моменти ми идва в повече. Пък ако са и в удобни часове.... 

От близо 10 години ситуация е една и съща с полетите до Бургас. Има за 2-3 месеца през лятото. В случая юли и август всеки ден и септември по 2 пъти в седмицата до 10.09. 

Полетите до Бургас са вечерни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Ivko каза:

Имам билет Варна-София купуван от посредник. Има ли някаква възможност да ми го променят на Бургас-София за същата дата или да не си правя труда да им пиша?

Мисля, че с лично посещение на техен офис, ще се случат нещата. Имат бюро в ЦКБ до Народния театър в София.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , tch каза:

за 2-3 месеца през лятото.

Мда, поне веднъж можеше да се възползвам, ако не ги бях отписала от миналото лято. 

Но това с вечерните полети ми бърка графика също. 

 

Както и да е, ще си пътувам с колата, пък ако извадя късме да пуснат по-скоростни влакове, както се говори (някой слънчев ден 🤣)  - е х тогава, ще има такъв живот!

Връзка към мнение

Това с вечерните полети е много неудобно. Предишни години поне в някои от дните полетите бяха следобедни.

преди 16 минути , Leo каза:

Мисля, че с лично посещение на техен офис, ще се случат нещата. Имат бюро в ЦКБ до Народния театър в София.

Това някога правил ли си го? На мен ми се вижда съвсем невъзможно да направят такава промяна безплатно. Няма значение, че билета е купен от посредник, ако тарифата е базовата задължително ще искат доплащане.

Връзка към мнение
преди 6 минути , iMari каза:

Това някога правил ли си го? 

Точно това не, но съм ходила за друго в този офис и бяха много отзивчиви. Не пречи да се опита поне ...

Връзка към мнение

предполагам за да правят промени трябва тарифата да позволява промени, но ние не знаем дали е така ..

 

въпросът има две нива - 

първо, дали въобще са възможни промени със или без такса (предполагам, че ако тарифата е най-ниската не са възможни)

второ, ако са възможни, дали биха ги направили от Бг Еър, след като е купено през посредник

Връзка към мнение

Аз имах билет уж без възможност за промяна, купуван от посредник. Исках да сменя часа на излитане (до Варна, исках в същия ден, но друг час). Казаха, че ще го направят, но дадоха някаква невъзможна сума за доплащане и се отказах.

Всичко това по мейл.

Лично в офис имаха и разни други такси, до колкото помня.

Връзка към мнение
преди 5 минути , yordanov каза:

Аз имах билет уж без възможност за промяна, купуван от посредник. Исках да сменя часа на излитане (до Варна, исках в същия ден, но друг час). Казаха, че ще го направят, но дадоха някаква невъзможна сума за доплащане и се отказах.

Всичко това по мейл.

Лично в офис имаха и разни други такси, до колкото помня.

След промяна от тяхна страна на часа на полет за Бургас, преместих билетите си за друга дата по мой избор и то не само променения, но и връщането, което не беше пипано от тяхна страна. Всичко това стана преди година два пъти, първият път на телефоните във Варна, вторият път на телефона в Шумен. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Ivko каза:

Имам билет Варна-София купуван от посредник. Има ли някаква възможност да ми го променят на Бургас-София за същата дата или да не си правя труда да им пиша?

То това и онлайн можеш да го направиш. Ако е по най-евтината тарифа няма да може или цената ще е убийствена.

Ако искаш да стане безплатно - надали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Къде скриха цигането? Не виждам рeгистрирани полети в f24, а вече няколко пъти минавам през летището и го няма никъде паркиран? Да не са го вкарали в Lufthansa technic? 

  • Браво 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 39 минути , Jorro каза:

Къде скриха цигането? Не виждам рeгистрирани полети в f24, а вече няколко пъти минавам през летището и го няма никъде паркиран? Да не са го вкарали в Lufthansa technic? 

Кой самолет е цигането и защо?

  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Jorro каза:

Къде скриха цигането? Не виждам рeгистрирани полети в f24, а вече няколко пъти минавам през летището и го няма никъде паркиран? Да не са го вкарали в Lufthansa technic? 

Тук във форума беше коментирано, че първите полети с него трябва да са август месец. Иначе в друг форум съм го виждал на българска земя зазимен (с тия чохли на турбините), но къде този стои не знам.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.