Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Пътувах до Атина за Нова година с егейските и на връщани полета беше с националният ни превозвач. Не бях летяла с нашите от март 2023, изненадана съм от смяната на сандвичите с кроасани. Дали имат назначен диетолог? Ако има диабетици? 
Иначе вино и кроасан?!? 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, randi каза:

На Атина са кроасани.

Да, но на отиване с Aegean до Атина -отлично обслужване, сандвичи, малки бутилки вино, два вида бира, сокове и бисквита.

 

стюардесите с нови униформи, като манекенки, сравнението е излишно. 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Bella A каза:

Да, но на отиване с Aegean до Атина -отлично обслужване, сандвичи, малки бутилки вино, два вида бира, сокове и бисквита.

 

стюардесите с нови униформи, като манекенки, сравнението е излишно. 

Не ги и сравнявам. Просто на Атина  обслужването винаги е било с кроасани.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не съм пътувал с Бгеър, най-вече заради цените,200лв. Еднопосочно до Рим,но са ми удобни като часове.Може ли да очаквам да падне цената за 23.04  или да си летя на предния ден и да си нощувам в Рим за по-малко пари?

Връзка към мнение

Два интересни (поне за мен) епизода на "Авиошоу" за новите машини А220 на България Еър, представени от симпатичната капитан Росица Иванова.
 


 

 

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 34 минути , ivan69 каза:

Не съм пътувал с Бгеър, най-вече заради цените,200лв. Еднопосочно до Рим,но са ми удобни като часове.Може ли да очаквам да падне цената за 23.04  или да си летя на предния ден и да си нощувам в Рим за по-малко пари?

Пробвай ги през Jetcost. Сваля доста принципно 🙂

Няма да е 20 кинта де.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 27 минути , jorocontrola каза:

Пробвай ги през Jetcost. Сваля доста принципно 🙂

Няма да е 20 кинта де.

Идеята ми е дали мога да очаквам някаква "промоция", да свали на 100 да речем,религията не ми позволява да платя 5 пъти по-скъп билет за София-Рим за 5 пъти по-малко разстояние, отколкото Рим-Кувейт....

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 8 минути , ivan69 каза:

Идеята ми е дали мога да очаквам някаква "промоция", да свали на 100 да речем,религията не ми позволява да платя 5 пъти по-скъп билет за София-Рим за 5 пъти по-малко разстояние, отколкото Рим-Кувейт....

72E е в момента. Може и да има промоция, може и да няма (-50% почти сигурно не според мен) ...

Не знам каква ти е религията, но много тънките сметки честно не излизат 🙂

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 58 минути , ivan69 каза:

Идеята ми е дали мога да очаквам някаква "промоция", да свали на 100 да речем,религията не ми позволява да платя 5 пъти по-скъп билет за София-Рим за 5 пъти по-малко разстояние, отколкото Рим-Кувейт....

Пробвай австралийската версия на Джеткост, сваля доста с препратка към Ластминет, плащане с Дайнърс.

Ако нямаш Дайнърс, мини през Скайскенер с препратка към Май трип, също сваля около 50тина лева, но там плащането е с всякаква карта.

Моето търсене обаче, е за полети до Варна, че ми трябват за средата на февруари.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 10 часа, Bella A каза:

Пътувах до Атина за Нова година с егейските и на връщани полета беше с националният ни превозвач. Не бях летяла с нашите от март 2023, изненадана съм от смяната на сандвичите с кроасани. Дали имат назначен диетолог? Ако има диабетици? 
Иначе вино и кроасан?!? 

Диабетиците си поръчват диабетично меню предварително. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Operating as 5J9001 from Sofia International Airport, Bulgaria (SOF) to Sardar Vallabhbhai Patel International Airport, Ahmedabad, India (AMD) and finally to the Philippines (MNL), LZ-FBK landed at the Ninoy Aquino International Airport earlier today. The plane is the first Airbus A320 leased by Cebu Pacific Air from Bulgaria Air and will be used to service passengers to/from Cebu and Davao soon.

#AvGeekPH #CEBTravels #Airbus #A320

 

Надявах се, че ще пратят някои от старите им 320-ки, а те от новите... Мокър лизинг ли е, български екипажи ли ще изпълняват тези полети?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Jorro каза:

Operating as 5J9001 from Sofia International Airport, Bulgaria (SOF) to Sardar Vallabhbhai Patel International Airport, Ahmedabad, India (AMD) and finally to the Philippines (MNL), LZ-FBK landed at the Ninoy Aquino International Airport earlier today. The plane is the first Airbus A320 leased by Cebu Pacific Air from Bulgaria Air and will be used to service passengers to/from Cebu and Davao soon.

#AvGeekPH #CEBTravels #Airbus #A320

 

Надявах се, че ще пратят някои от старите им 320-ки, а те от новите... Мокър лизинг ли е, български екипажи ли ще изпълняват тези полети?

Cebu Pacific Air received another leased aircraft from Bulgaria Air in Manila earlier today. The Airbus A320 aircraft (registration LZ-FBD) is the second plane leased from the Southeast European carrier by the Philippines' leading low-cost carrier (the first one was LZ-FBK last 03 January 2024) to complement Cebu Pacific's passenger flights to/from Cebu and Davao.

📸: AvGeekPH Community Contributed Photo

#AvGeekPH #CEBTravels #Airbus #A320

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3.01.2024 г. в 7:04, Bella A каза:

Пътувах до Атина за Нова година с егейските и на връщани полета беше с националният ни превозвач. Не бях летяла с нашите от март 2023, изненадана съм от смяната на сандвичите с кроасани. Дали имат назначен диетолог? Ако има диабетици? 
Иначе вино и кроасан?!? 

Кроасаните са им поне от 2005 година насам, може и по-рано да беше. Максимум по някоя спаружена чабата вместо тях. Изобщо, за България ер с пълна сила важи онзи виц:
- Господине, за Вас обяд?

- А какъв е изборът?

- Да или не?

Връзка към мнение
20 minutes ago, Гост said:

Кроасаните са им поне от 2005 година насам, може и по-рано да беше. Максимум по някоя спаружена чабата вместо тях. Изобщо, за България ер с пълна сила важи онзи виц:
- Господине, за Вас обяд?

- А какъв е изборът?

- Да или не?

Опитвам се да се сетя за голям европейски превозвач,  който да предлага дори това ...Луфтханза , Ер Франс , Иберия , ТАP не , моля да ми подскажете ако се сещате за друг ? 

Бонбон 15 грама или крекери/солетки по 15-20 грама е това което съм виждал в последните години.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , stanimir каза:

Опитвам се да се сетя за голям европейски превозвач,  който да предлага дори това ...Луфтханза , Ер Франс , Иберия , ТАP не , моля да ми подскажете ако се сещате за друг ? 

Бонбон 15 грама или крекери/солетки по 15-20 грама е това което съм виждал в последните години.

Turkish Airlines? Даже и за смешния полет до Истанбул, който е някакви жалки 500 км, сервират кутия със салата, сандвич, десерт... Но да, като цяло, изключение са. Вицът обаче беше от времената, когато все още се сервираше храна на борда - и нашите още тогава бяха много стиснати. При другите винаги имаше избор от поне две различни ястия. А да не говорим, че и днес България ер е единствената авиокомпания, която има натурални сокове, но не ги дава на пътниците, защото били "за децата". 🙂 Иначе бири, вино - няма грижи. Само скъпоценният гаден подсладен сок на Queens е само за децата. И гледат на някой, който си поиска, като на злодей, който иска да ощети горките дечица. 🙂

Връзка към мнение

Търкиш не са европейски превозвач.

Наистина нямам скорошен опит с никоя освен изброените АК , затова ми е интересно останал ли е някъде кетъринг  ? 

Бритиш , ИТА ,Аустриан , Суис , КЛМ., САС ? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , stanimir каза:

Търкиш не са европейски превозвач.

Наистина нямам скорошен опит с никоя освен изброените АК , затова ми е интересно останал ли е някъде кетъринг  ? 

Бритиш , ИТА ,Аустриан , Суис , КЛМ., САС ? 

По твоята логика сигурно и British не са европейски превозвач, защото нали британците вече също не са част от ЕС. 🙂 Иначе ако не ме лъже географията, Истанбул все още е в Европа, а основното летище на Turkish Airlines е там, и то в европейската част на града. Иначе да, преди няколко години бях изненадан от топла закуска на борда на British Airways в сутрешния полет от Хийтроу до София. С бъркани яйца, прекрасни наденички и картофени крокети. Но не знам дали още я има. 🙂 Туй да ни е проблема. Въпросът беше за отношението и за липсата на логика в много от решенията на България ер. Студено, бездушно, намръщено обслужване - това, което имаме като авиокомпания.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Гост каза:

По твоята логика сигурно и British не са европейски превозвач, защото нали британците вече също не са част от ЕС. 🙂 Иначе ако не ме лъже географията, Истанбул все още е в Европа, а основното летище на Turkish Airlines е там, и то в европейската част на града. Иначе да, преди няколко години бях изненадан от топла закуска на борда на British Airways в сутрешния полет от Хийтроу до София. С бъркани яйца, прекрасни наденички и картофени крокети. Но не знам дали още я има. 🙂 Туй да ни е проблема. Въпросът беше за отношението и за липсата на логика в много от решенията на България ер. Студено, бездушно, намръщено обслужване - това, което имаме като авиокомпания.

Нереалистично е да се мисли и очаква че наземния персонал или стюардесите по време на полета ще са винаги усмихнати , лъчезарни и ще се обръщат към теб със Сър или фамилия. Хора са, не са в еуфория всяка секунда от работната си смяна. Не летя много с БГ Еър , но пък не съм попадал на такива каквито описваш. 

 

Закуска в Бритиш няма от много време такава. 

 

Сандвича на Търкиш нека не го коментирам, голяма работа като ти го дават , няма вкус на нищо

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.