Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Обикновено четем оплаквания как някой не може да издържи час-два разделен от половинката си , но и твоето си струва.

  • Смея се 6
Връзка към мнение
преди 4 часа, yordanov каза:

Няма възможност по време на онлайн чекин да се сменят места. Бутонът е там, но местата са блокирани. Верно, че се чекирам машинално вече, но специално проверих миналата седмица и всичко си беше блокирано, без възможност да си платиш дори.

Затова казвам, че трябва предварително през управление на резервацията да се закупи място. 
 

Места могат да се купуват и с точки също така.

 

Иначе също вярвам, че на чекин гише няма да откажат смяна на мястото.

Е, нали обясних, че има възможност, с любезното участие на съпорта 😀

Да, бутонът нарочно не функционира, да, връзката, която пренасочва към външното плащане също не работи. Това, което предлагаш, предварително плащане на места, работи ли автоматично без намесата на съпорта? 

Освен това не виждам смисъл предварително, (че и допълнително) да им плащам за място. Например когато купувам семейни билети в една резервация, системата винаги ми е давала местата заедно, което устройва всички ни. Друг път, сама пътувах служебно, системата ми даде средно място, но се оказа, че е на авариен ред и се ширех удобно. Така че, падат се и късмети от лотарията без да ги плащаме допълнително.

За смяна на място на чекин гише съм скептична. Наскоро на полет Лондон - София станах свидетел на следния случай. Полетът беше абсолютно пълен, аз бях до пътеката, а до мен седяха майка и дъщеря от общо четиричленно семейство / 2 големи деца тийнеджъри/. Майката беше ядосана и изумена, че семейството й било разделено да седи в 3 различни сектора в салона, виновна била служителката на гишето, където се чекирали, щото не им предложила алтернатива, за първи път им се случвало да седят разделени, а пък на една резервация и т.н.. Опитах се да обясня за новата "политика" на България ер с платените места, но жената не ми повярва, дори когато й казах, че съм си платила за избора на мястото, което заемам. Не може да се разчита на чекин гише. Струва ми се, че мнозинството пътуващи се чекират онлайн винаги.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Аз имах късмет на два пъти - първия път писах на съпорта (някъде по-нагоре бях поставила същия въпрос и тук ме посъветвахте така) и ми смениха мястото по време на онлайн чекирането (мястото ми беше на последната редица по средата). Вторият път - на гишето. 

Разбира се, не винаги е възможно, но се случва. Тогава ми обясниха, че последните 10-на реда от самолета са безплатни места и е възможна промяна на мястото без допълнително заплащане. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 29.08.2023 г. в 0:55, Jenbel каза:

... Това, което предлагаш, предварително плащане на места, работи ли автоматично без намесата на съпорта? ...

 

Работи 🙂

  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Мъжът ми пътува в неделя сутринта с полет на България еър и вечерта като се прибра в нас установи, че си е забравил личната карта в самолета. 
Та въпроса ми е - към кого е най добре да се обърна и попитам дали са я намерили? Мейл ли да пиша, по телефона едва ли ще ми вдигнат.

Връзка към мнение
преди 39 минути , Velyana каза:

Мъжът ми пътува в неделя сутринта с полет на България еър и вечерта като се прибра в нас установи, че си е забравил личната карта в самолета. 
Та въпроса ми е - към кого е най добре да се обърна и попитам дали са я намерили? Мейл ли да пиша, по телефона едва ли ще ми вдигнат.

Няма нужда да занимавате авиокомпанията.
Ако е намерено нещо, то е свалено и предадено на наземния оператор:

Оператор наземно обслужване
Swissport Bulgaria

Lost and Found
0879 978 210

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , mitkobiker каза:

Няма нужда да занимавате авиокомпанията.
Ако е намерено нещо, то е свалено и предадено на наземния оператор:

Оператор наземно обслужване
Swissport Bulgaria

Lost and Found
0879 978 210

 

Той летя с крайна дестинация Цюрих- сигурно трябва да звънна на наземния оператор  в Цюрих или в България?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Velyana каза:

Той летя с крайна дестинация Цюрих- сигурно трябва да звънна на наземния оператор  в Цюрих или в България?

Значи първо тръсите lost&found @ZRH
https://swissport.found.center/zrh/en-us/#/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Доколкото виждам в посочената информация - https://www.air.bg/bg/pomosht-za-klienta/online-check-in-upgrade двете големи летища Мадрид и Барселона липсват като места с възможност за онлайн чекиране?

 

В момента се опитвам да чекирам свързващ полет - вътрешен в Испания и последващ за София. И през страницата на Иберия, и през страницата на България Еър не може.

 

В случая може ли да се чекирам и за двата полета на първоначалното летище на киоск или задължително трябва да минавам през чек-ин гишето за багажа за издаване на бордни карти?

 

Благодаря за информацията!

Връзка към мнение
преди 26 минути , agenta каза:

В случая може ли да се чекирам и за двата полета на първоначалното летище на киоск или задължително трябва да минавам през чек-ин гишето за багажа за издаване на бордни карти?

Според мен няма да можеш, тъй като по всяка вероятност системата няма да те допусне до чекин на полета за София, а в същото време не вярвам да е възможен чекин единствено за първата отсечка - просто принципът на действие при онлайн/киоск чекин-а е еднотипен...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, agenta каза:

Здравейте,

 

Доколкото виждам в посочената информация - https://www.air.bg/bg/pomosht-za-klienta/online-check-in-upgrade двете големи летища Мадрид и Барселона липсват като места с възможност за онлайн чекиране?

 

В момента се опитвам да чекирам свързващ полет - вътрешен в Испания и последващ за София. И през страницата на Иберия, и през страницата на България Еър не може.

 

В случая може ли да се чекирам и за двата полета на първоначалното летище на киоск или задължително трябва да минавам през чек-ин гишето за багажа за издаване на бордни карти?

 

Благодаря за информацията!

Последно миналата година летях с тях,но само от Мадрид и също не беше възможен чек ин и се наложи да чакам на гише...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Третият А220 LZ-PAR е плануван да кацне в София утре късно вечерта по познатия маршрут: Монреал /Мирабел/ - Осло - София.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 3 часа, epetkov каза:

И предстоят още много интересни дестинации ❤️

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 

Вероятно заради предстрящите много интересни дестинации 

 

България Еър организира дни на отворени врати за кабинен екипаж

Редактирано от epetkov
  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, epetkov каза:

 

Вероятно заради предстрящите много интересни дестинации 

 

България Еър организира дни на отворени врати за кабинен екипаж

Дааа ако някой има желание да сбъдне своя мечта, то сега е момента ✈️

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако сте свикнали двупосочен билет да ви излезе по-евтино, отколкото, ако вземете отиване и връщане на отделни резервации, по-добре внимавайте с БГ Еър.

 

София-Амстердам двупосочен 20.02 - 28.02 излиза 515 лева.

image.png.db8a46ffcc103404096e60b2aaea6ccd.png

 

 

В същото време София-Амстердам еднопосочно на 20.02 е 196 лева:

image.png.7daed0a4fae9c7ff347a60a3bab9d57f.png

 

 

а Амстердам-София на 28.02 е 215 лева:

image.png.6f25937f284bfdbb1dd7128d3d3629de.png

 

Разликата е 100 лева в полза на отделните отсечки, предимно заради полета на връщане. Тарифите и в двата случая са Economy HAND BAG.

 

Проверих и София-Мадрид пак през февруари, там разликата беше доста по-малка, но пак в полза на отделните отсечки. При София-Варна, обаче, двупосочен излиза по-евтино.

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Замислям се 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 17.11.2023 г. в 12:04, epetkov каза:

Информацията е интересна, но не отразява точно истината. Полетите бяха уж възстановени по едно време до Милано Линате след Ковид, но никога реално не тръгнаха, а бяха периодично отменяни. Най-голямата тесла беше лятото на 2022, когато първо започнаха да местят полетите произволно в различни дни на седмицата, примерно - от събота във вторник, а накрая съвсем неочаквано канцелираха цялата летателна програма до Милано, без никакви обяснение. Доста народ се опари тогава, а връщането на парите отне доста време. Просто не издържаха на конкуренцията на Уиз и Райън, тъй като се преместиха по едно време от Малпенза на Линате, а Линате е прекалено близо до Бергамо. Пътнико-потокът за Бергамо и Линате е сходен, за разлика от Малпенза. Лично аз, първи бих поизчакал дали реално линията ще тръгне, какво ще правят с разписанието и чак след това бих рискувал отново с тях.

Редактирано от BPK
Връзка към мнение

България Еър откриват база Варна. Ще летят до Атина, Франкфурт, Париж и Прага, като полетите стартират на 15 - ти юни. Подмята се и Варшава, която трябва да е сезонна.

 

От София стартират Баку от юни месец и Лион от април.

  • Харесвам 23
  • Браво 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

93% спад в консолидираната печалба на Bulgarian Airways Group за деветмесечието

 

преди 20 часа, randi каза:

България Еър откриват база Варна

Горното трябва да е информация от вътрешен човек. 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, randi каза:

Говори се и за още две сезонни линии от София, които са Лемнос и Закинтос.

вероятно чартъри, а не редовни линии или?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.