Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 7 минути , Яничка каза:

На летище София предполагам не е проблем да се мине с бордна карта на PDF? Не знам дали Bg Air имат мобилни...

Няма да има проблем. Дори съм минавал с pdf карта на телефон.  Бг ер май още нямат мобилни бордни карти. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , rdd каза:

Как беше при bgair, ако желаеш друго място, различно от служебно предложеното, плащаше ли се?

 По време на чекин може да си го променяш ако не на летището може да сме промени безплатно.

Редактирано от Ivko
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, rdd каза:

Как беше при bgair, ако желаеш друго място, различно от служебно предложеното, плащаше ли се?

Принципно аз им се обаждам по телефона предварително, за да си запазя мястото, както пише на сайта им, така или иначе никога не си правя труда да се чекирам онлайн, а директно когато си оставям багажа на летището.19660B4D-95DF-4DE8-834F-717894CFC15B.jpeg.4f131ca2f2c80c7a9d7d4dbbe4d38c9b.jpeg

 

Във връзка с това сега им звъня за място, и реших да си направя един експеримент, колко пъти ще ме изхвърли системата им, преди да се свържа с оператор. Обикновено става на 10-тия път някъде:

CC5FCDB0-3A7F-4475-8FBE-3922A83F6581.jpeg.7abbd53d48ad6bd3d2ea98b45040244f.jpeg

 

Направили са целия си customer experience за едни хора, които си нямат друга работа, очевидно. Но аз се забавлявам, докато си пиша репортчето в офиса, си набирам номера небрежно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Купих билет за пълнолетен+дете от "онези" сайтове (lastminute). Всичко е ок, само че в сайта на Бг ЕР излизат като двама пълнолетни пътници. Някой да се е сблъсквал с това и трябва ли да се звъни утре по колцентъра?

Връзка към мнение

Ако успееш да се свържеш с тях, поне да кажат проблем ли е, не е ли... Оправят всичко, досега не са отказвали (дати сменях), но свързването е трудното. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 часа, Георги каза:

Купих билет за пълнолетен+дете от "онези" сайтове (lastminute). Всичко е ок, само че в сайта на Бг ЕР излизат като двама пълнолетни пътници. Някой да се е сблъсквал с това и трябва ли да се звъни утре по колцентъра?

Аз.Звънях и на място ходих.Казаха,че няма проблем това и в деня на полета да  само да мина през чекин гишето,преди това не могат да пипат в системата.Но като се чекирах онлайн, на билета на детето си излизаше датата на раждане,която съм въвел при покупката и не ходих до чекина.При мен детето е на 11г,но не би трябвало при теб да е различно

Редактирано от Branko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Георги каза:

Купих билет за пълнолетен+дете от "онези" сайтове (lastminute). Всичко е ок, само че в сайта на Бг ЕР излизат като двама пълнолетни пътници. Някой да се е сблъсквал с това и трябва ли да се звъни утре по колцентъра?

 

Що не идеш да се оправяш офлайн? Имат офис на летището например.

Връзка към мнение

Вчера е имало големи драми на летището във Варна с дъщеря ми.

Бях писал назад, че купих билет само за нея от Варна до София  през онези сайтове, като предварително питах дали може да пътува сама.

Да, но на летището още на чекинга във Варна служителката е изцъклила очите като я е видяла сама. Жената, която  остави дъщеря ми, не е знаела за подробностите дали има или не платена стюардеса,  звъняла ни е, но ние бяхме в Македония и нямахме покритие.

По едно време получих по Вайбъра въпрос от дъщеря ми, защо нямала бордни карти в Уолета, тя си е свикнала да ги получава там, но се оказа, че вече е минала към гейтовете.

 

На летището  са се чудели как така няма платена стюардеса, последвали 5-6 телефони разговори, накрая са се събрали 3 служителки докато  решат, че ще я пуснат и че всичко е наред. Бях  избрал място, но са го сменили за още по-предно, като е пътувала с някакво друго много малко дете, на което са били платили стюардеса.

 

На бординга като са я видели са казали, а "момичето, което ще пътува само", та станала е известна на всички служителки. Явно там е супер рядкост да пътува само дете на 12-13 год, защото в София нямаше такива чуденки миналата Коледа, хем пътува до Лондон сама без стюардеса и беше с една година по-малка.

Иначе полета е бил на време и безпроблемен.

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 1 час, Alexander каза:

На бординга като са я видели са казали, а "момичето, което ще пътува само", та станала е известна на всички служителки. Явно там е супер рядкост да пътува само дете на 12-13 год, защото в София нямаше такива чуденки миналата Коледа, хем пътува до Лондон сама без стюардеса и беше с една година по-малка.

 

След навършването на каква възраст стюардесата е по желание?

Връзка към мнение

Тимаджийските бараки 

 

Световните агенции предават в момента: 100 руски туристи "заседнаха" на летище "Варна"

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
преди 14 часа, Hollywood каза:

Жалка работа! Резервация при тях е равнозначно на хвърляне на боб или "тука има- тука нема (полет)" 🤨

 

Александър, забравете подробностите и бъдете благодарни, че полет, навреме и безпроблемен, изобщо е имало. 😀

Връзка към мнение

Имат проблеми, факт. Факт е и обаче, че след като си потърсиш правата, всичко си идва на мястото - днес си получих обезщетението от 400 евро за закъснял полет до Амстердам от ноември месец, 2017г. Да са живи и здрави 🙂

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , Vanko каза:

днес си получих обезщетението

Ти си един от малкото. Честито!

Сам ли успя или чрез посредник?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 21 минути , Vanko каза:

Имат проблеми, факт. Факт е и обаче, че след като си потърсиш правата, всичко си идва на мястото - днес си получих обезщетението от 400 евро за закъснял полет до Амстердам от ноември месец, 2017г. Да са живи и здрави 🙂

 

преди 16 минути , Яничка каза:

Ти си един от малкото. Честито!

Сам ли успя или чрез посредник?

 И аз имам подадено за полет август 2017 от Бургас, но директно с посредник от където ми отговориха,че авиокомпанията е отказала обещетение и сега следва да се заведе дело, което не знам дали ще има успех.Тези всичко правят, но трудно плащат

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз лично заведох дело, по-точно колективен иск с няколко души, но явно са отреагирали навреме. На останалите все още не са им превели обезщетения, но при всички случаи, те ще си платят разноските по делото, както и лихвите от ноември месец насам. Въобще не съм се занимавал с посредници, понеже решението на съда ще бъде така или иначе неуспоримо отсъдено в моя/наша полза.

  • Харесвам 5
  • Браво 3
Връзка към мнение
На 6.08.2018 г. в 11:38, Vanko каза:

Имат проблеми, факт. Факт е и обаче, че след като си потърсиш правата, всичко си идва на мястото - днес си получих обезщетението от 400 евро за закъснял полет до Амстердам от ноември месец, 2017г. Да са живи и здрави 🙂

При всички авиокомпании е така. Ако не си търсиш правата и не си гониш нещата, няма как да стане. Въпросът е, че някои си изплащат обезщетенията, както в случая, другаде те въртят в очакване да се откажеш  :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.