Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 4 минути , iMari каза:

Пътувам до Бургас с БГ ер.Виждам,че има спирка във Варна.В този случай пътниците за Бургас в самолета ли остават?🙂

 Да хаха понякога това им е трик да не летят празни ами да съберат възможно най-много пътници по трасето до крайна точка.

Редактирано от Ivko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Преди 2-3 години, като билетите до Бургас бяха по-евтини от тези до Варна с 10-30 лв ставаше номера да си купиш билет за Бургас и да слезеш във Варна. Ако си само с ръчен багаж, естествено

Връзка към мнение

Какво трябва да направя, ако БГ Ер не отговорят на жалбата ми в тримесечен срок?

На 26-ти мисля, че изтича.

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение
преди 6 минути , Dreamm каза:

Какво трябва да направя, ако БГ Ер не отговорят на жалбата ми в тримесечен срок?

На 26-ти мисля, че изтича.

Да се жалиш другаде. Иск за обезщетение ли имаш? Пусни го в ГВА и според техния отговор, ако не те задоволява, ще обсъдиш с адвокат евентуално съдебно дело (ако искаш) . 

Аз имам иск към тях от 1 юни, без отговор до момента. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, adreno каза:

Преди 2-3 години, като билетите до Бургас бяха по-евтини от тези до Варна с 10-30 лв ставаше номера да си купиш билет за Бургас и да слезеш във Варна. Ако си само с ръчен багаж, естествено

И сега са по-евтини.Може да слезеш,но после,след като се качат пътниците от Варна екипажа проверява бройката и може да се забави полета ако има несъответствие,знам ли🙄

 

преди 14 минути , Dreamm каза:

Какво трябва да направя, ако БГ Ер не отговорят на жалбата ми в тримесечен срок?

На 26-ти мисля, че изтича.

Аероиск

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Jenbel каза:

Да се жалиш другаде. Иск за обезщетение ли имаш? Пусни го в ГВА и според техния отговор, ако не те задоволява, ще обсъдиш с адвокат евентуално съдебно дело (ако искаш) . 

Аз имам иск към тях от 1 юни, без отговор до момента. 

Да, иск за обезщетение. Реших първо сама да опитам...Явно след 26ти ще пиша на Аероиск. Благодаря ви.

Какво е ГВА?

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение
1 minute ago, Dreamm said:

Да, иск за обезщетение. Реших първо сама да опитам...Явно след 26ти ще пиша на Аероиск. Благодаря ви.

Какво е ГВА?

Главна дирекция "Гражданска въздохоплавателна администрация" на МТИТС - те са назначени на national enforecement body по Регламент 261

https://www.caa.bg/

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, Dreamm каза:

Ние бяхме трима човека /семейство/, 3 жалби ли да пусна или може в 1?

Ако един от тримата е дете, непълнолетно, жалбите са 2 от двамата възрастни. Така е в моя случай, за който ангажирах Аероиск от самото начало. 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Jenbel каза:

Ако един от тримата е дете, непълнолетно, жалбите са 2 от двамата възрастни. Така е в моя случай, за който ангажирах Аероиск от самото начало. 

Благодаря. Трима пълнолетни сме, с три отделни билета. При теб какво стана след като се обърна към Аероиск?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Dreamm каза:

Благодаря. Трима пълнолетни сме, с три отделни билета. При теб какво стана след като се обърна към Аероиск?

Няма отговор от България Ер. От няколко седмици чакаме отговор и от ГВА. Никой не спазва срокове. Аероиск са точни, нямам забележки към тях. Те са само посредник-консултант, като потърсиш тяхната помощ не означава, че ще получиш обезщетението по-бързо 😀

Редактирано от Jenbel
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

За протокола - вече имам отговор от България Ер и на двата иска и той е положителен.  Практиката била да плащат в рамките на 1 месец. Тоест, минах на фаза чакане на превод. 😀

Редактирано от Jenbel
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 2 часа, Jenbel каза:

За протокола - вече имам отговор от България Ер и на двата иска и той е положителен.  Практиката била да плащат в рамките на 1 месец. Тоест, минах на фаза чакане на превод. 😀

Може ли да припомниш случая си?

Аз чаках 3 месеца и онзи ден писах на Аероиск.

Връзка към мнение

Oт 27 окт 2018 всички полети на а/к до Милано ще бъдат изпълнявани до летище Линате

https://www.air.bg/bg/novini/ot-27-oktomvri-bylgarija-er-shte-leti-do-syrceto-na-milano

Същото ще затвори за ремонт през лятото на 2019-та за 4 месеца... Интересно решение...

Връзка към мнение

Четейки тази "новина", попадам на предходна такава и се чудя:

https://www.air.bg/bg/novini/otlichiha-sajta-na-bylgarija-er-kato-edna-ot-naj-dobrite-uebstranici-za-uslugi-u-nas

Сигурно ли е, че това не е сайт от сорта на бъзикилийкс?! 

Редактирано от aleksandrina
  • Смея се 3
Връзка към мнение
29 minutes ago, akair said:

Oт 27 окт 2018 всички полети на а/к до Милано ще бъдат изпълнявани до летище Линате

https://www.air.bg/bg/novini/ot-27-oktomvri-bylgarija-er-shte-leti-do-syrceto-na-milano

Същото ще затвори за ремонт през лятото на 2019-та за 4 месеца... Интересно решение...

После ще летят до Bergamo като го промотират като предпочитано летище за посещение на езерото Комо 😄

 

19 minutes ago, aleksandrina said:

Четейки тази "новина", попадам на предходна такава и се чудя:

https://www.air.bg/bg/novini/otlichiha-sajta-na-bylgarija-er-kato-edna-ot-naj-dobrite-uebstranici-za-uslugi-u-nas

Сигурно ли е, че това не е сайт от сорта на бъзикилийкс?! 

Изкрено се разсмях за бъзикилийкс, но честно казано съм разочарован, че не е спечелил и в категория "забавен сайт" 🙂

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Разбира се,  че Линате е много по-удобно, ако целта е самото Милано. До центъра се стига за минути,  дори с градския транспорт.  Почти всички топ европейски АК имат полети дотам, вкл. трансферни до далечните си дестинации. 

 

Кое точно е смешното ?  

 

Тимаджийските сайтове и новини са друг въпрос,  макар да намирам BG On Air за доста прилична на фона на осганалите медии в родината. 

 

 

 

 

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 часа, aleksandrina каза:

Сигурно ли е, че това не е сайт от сорта на бъзикилийкс?! 

 

преди 2 часа, Jorro каза:

Изкрено се разсмях за бъзикилийкс, но честно казано съм разочарован, че не е спечелил и в категория "забавен сайт" 🙂

 

И аз съм озадачен какво му е забавното точно на новия им сайт?

Други неща - примерно рекламата, в която под мотото fly good feel good самолетът прави фигура от висшия пилотаж - са забавни.

Но сайтът си е съвсем приличен.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На сайта нищо не му е забавно. Чудех се дали не е бъзик това, че сайта е спечелил нещо си. Същият този сайт, който те кара да връткаш животни по 2-3 пъти, за да те пусне да продължиш, чийто цени от съвсем скоро се виждат изцяло по дни (изглеждаха като картотека, чиито табове не се виждаха, освен ако не цъкнеш отгоре и чакаш да зареди)...

А бе изобщо сайта на BG Air и награда за мен е нещо от сферата на шегата! 

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Отделно няколко пъти съм им писала и пращала screenshot с грешки невъзможност да провериш каквото и да е. А за да изкара цените в таблица, трябваше да пишеш дата, на която няма полет... 

И изведнъж - награда!?! 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Наградата е абсолютно недоразумение, имайки предвид организаторите, това е някакво отроче на БГ сайт - гледам че вътре са същите хора, процедиращи по същия начин. Мога до утре да пиша по темата като един клет участник в една от годините.

 

А то даже не е и награда, награди там печелят първите места, те са на трето. 

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Ами има подобрение на сайта - последния път дори успях да си купя билет през него! 😂

Това направо беше постижение. Преди все нещо се объркваше и трябваше да им звъня и да ходя да доплащам в Изипей. После ми беше по-лесно да използвам румбо.ес. И сега сигурно щях също да мина през румбо.ес, но за двата часа, в които проверявах, цената на сайта на бг ер падна с 20лв при първоначални 140лв (до Бургас и обратно), докато на румбо.ес си седеше същата, което може и да е било грешка, та реших да се пробвам и за мое учудване успях да си купя билет и успях 🙂 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение

Взех през rumbo 5 билета Bulgaria Air на една резервация, като единият е за 9-год. дете. В румбо се въвежда дата на раждане за всеки пътник, така че там правилно съм въвела всичко. При проверка на резервацията обаче в сайта на АК там излиза, че всички са възрастни. От кол центъра на Бг Ер (които учудващо ми вдигнаха от първия път) ги домързя да отворят резервацията, така че не можаха да потвърдят дали всички по резервацията излизат като възрастни, но казаха, че това няма значение. Все пак билетите не са за мен, та ми е важно да знам от значение ли е, ако детето е излязло като възрастен?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.