Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Според мен няма драма. Имал съм подобен случай и нямах проблем. По принцип излиза датата на раждне, тъйче проблем няма

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Да,след септември почти няма полети до Бургас,появяват се само инцидентно,с ротация през Варна.Много рядко съм ги засичала веднъж,два пъти в месеца в периода октомври-май.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Един малко шантав въпрос. София-Франкфурт директен е по-скъп с 25Евро от колкото Варна-София-Франкфурт с прекачване🙂

Може ли да се кача от София или ще се изненадат и трябва първо от Варна, те са ми на еднакво разстояние ама 🙂

Връзка към мнение

Ако пропуснеш отсечка ставаш no show  и останалата част от билета се анулира, така че си прави сметката

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За първи път ще пътуваме с тях, моля за малко инфо , което не намерих или не е много добре обяснено, или аз съм от по- тъпите.

1. При закупуване на билета не ни даде опции за избор на места. Четох по-напред, че може да се запази по телефона или направо на летището безплатно?

2. Колко трябва да е голяма дамската чанта / лаптоп, може ли да е раница, с размери примерно 40/30/20?

3. Доколкото разбрах нямат мобилни бордни карти, а чекирането е 24 преди полет - ако не може да се принтира на връщане билета, може ли да се мине с ПДФ на летицето или трябва да се отиде на чек-ин и да се иска да се издаде там - доколкото пише е безплатно?

Връзка към мнение

Всичко им е безплатно. Даже и да не чекираш онлайн, на място чекират фри. А ако се чекираш онлайн и не си харесаш мястото, спокойно може да го смениш с друго, което ти харесва. Относно ръчния багаж- мисля, че си е куфар 55*40*23 (имаше някъде размери, сега ще погледна).

Да- точно така- такъв размер 55*40*23 + дамска чанта.

https://www.air.bg/bg/pomosht-za-klienta/vashijat-bagaj

ps Винаги търся "карта на сайта"- поне там е някак структуриран самия сайт, ако не мога да намеря нещо в менюто. :)

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 minutes ago, EliDion said:

Куфарът е ясен, за дамската чанта питам, колко може да е голяма.

Икономична класа

1 брой ръчен багаж до 10 кг и размери 55х40х23 см (сумарна дължина до 118 см)*                              и 1 дамска чанта/лаптоп

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , EliDion каза:

1. При закупуване на билета не ни даде опции за избор на места. Четох по-напред, че може да се запази по телефона или направо на летището безплатно?

Местата може да си ги избереш веднага след закупуване на билета по телефона, безплатно т.е. не е нужно да се чака да отвори чек-ин-а 24 часа преди полета.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имам дамска чанта - 10/10/15 имам и 40/30/20. Затова питам - или щом е дамска няма значение колко е голяма. мога да си сложа и малката дамска в раница....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това, което цитирах по- горе, е от сайта: и 1 дамска чанта/лаптоп, което прави размера на дамската чанта разтегателен до големина на чанта за лаптоп. :)

Връзка към мнение

Четох го това и за мен нищо не значи. Изключително разтегливо и не даващо информация. Затова питам, който е пътувал да сподели какво е положението реално. Летищата през които ще минем са София и Париж - Шарл де гол.

Връзка към мнение

Наскоро пътувах с куфар с размери 50-35-23  + раница 10литра (на декатлон малките раници), имаше хора и с по-големи чанти от моята раница, както и такива с различни найлонови чантички в допълнение към дамската. То и чантите за лаптоп са по-големи като цяло от твоята чанта. 

Редактирано от savagejo
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , EliDion каза:

Четох го това и за мен нищо не значи. Изключително разтегливо и не даващо информация. Затова питам, който е пътувал да сподели какво е положението реално. Летищата през които ще минем са София и Париж - Шарл де гол.

Спокойно, това не е лоу-кост и няма да ви мерят ръчния багаж.

И всичко, което не може да се свърши онлайн може на летището, безплатно (чекирания багаж е платен, де)

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Никога не ми се е случвало да мерят ръчния багаж,нито като бройка, нито като размери.Това лято се засякохме с моя приятелка на полета от Бургас,тя беше на гейта с грамаден куфар от тези за чекиране,каза че така си пътува по принцип и няма проблем с БГ ер.Нямам идея къде го дяна по време на полета.🙂

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Потвърждавам, на летище София не мерят ръчния нито като бройка, нито като размери, разбира се, ако не бие на очи нещо прекалено голямо/обемисто. На летище Варна ми се случи веднъж, заядоха се за една чанта, която беше под 10 кг., но обемиста, провериха размера, не влизаше в клетката и ме накараха да я платя. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.