Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

преди 13 часа, jorocontrola каза:

Кога пътувате и от кои фирми търсиш кола?

https://www.cretarent.gr/search-result.php

Искам най-малките коли. Пътувам 20-24 август според билетите и свободните коли под наем.

Може ли на място да се търси в самия град Ханя или са проблем?

Връзка към коментар
преди 30 минути , Elle каза:

https://www.cretarent.gr/search-result.php

Искам най-малките коли. Пътувам 20-24 август според билетите и свободните коли под наем.

Може ли на място да се търси в самия град Ханя или са проблем?

Може и на място. Специално за Гърция много често на място можеш да спазариш по-ниска цена отколкото през Интернет, или пък същата но с включена застраховка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , Elle каза:

Да, нямам нищо против, но бих се радвала, ако някой от вас ме посъветва къде да отида - агенция, летище, град..

До летището в Ханя има много агенции за коли под наем.При положение,че кацаш късно мисля,че няма как да вземеш автомобил от там. Иначе самото летище е точка и при онлайн резервация взимаш автомобил от човек,който те очаква при излизане от летището и след това може и да я оставиш пак там на някой от паркингите . Така беше при нас и двата пъти,когато бяхме на Крит.Cretarent пишат ,че не отдават автомобил под шест дни - провери и другите компании от темата. Все пак имаш още месец до пътуването и се надявам да успееш да резервираш онлайн.

Връзка към коментар
преди 48 минути , Elle каза:

Аз търся кола за цяла седмица.

Ние взехме от:

Kappa
+30 2821 060120
https://maps.app.goo.gl/Ffs8UcUCcrJCHCcKA

Резервирахме 3 дни преди пристигането. 196Е за 7дни с пълна застраховка.

Имаше още няколко препоръчани местни фирми тук. Ще добавя линк после, като седна на компа.

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 54 минути , Elle каза:

Аз търся кола за цяла седмица.

https://autorentals-crete.gr/booking-process/

имат коли за от 20 август, 224 евро за малкия клас за седмица, наемали сме от тях и са супер

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , antea каза:

https://autorentals-crete.gr/booking-process/

имат коли за от 20 август, 224 евро за малкия клас за седмица, наемали сме от тях и са супер

Не, нямат свободна кола. Най-евтината е Пежо 301 седан за 410 евро, което ми е адски много, а и излишно. Освен, ако не спим в него 🙂

Тази агенция я проверявам от 2-3 дни и нямат коли за този период.

Връзка към коментар
преди 7 минути , Elle каза:

Не, нямат свободна кола. Най-евтината е Пежо 301 седан за 410 евро, което ми е адски много, а и излишно. Освен, ако не спим в него 🙂

Тази агенция я проверявам от 2-3 дни и нямат коли за този период.

извинявам се, не съм обърнала внимание на надписа, че всички коли са букнати, права си, че май е доста тегаво с колите в този период

Връзка към коментар
преди 8 часа, Elle каза:

Не, нямат свободна кола. Най-евтината е Пежо 301 седан за 410 евро, което ми е адски много, а и излишно. Освен, ако не спим в него 🙂

Тази агенция я проверявам от 2-3 дни и нямат коли за този период.

Това са алтернативите:

www.cretarent.gr
www.monzarentacar.com

Но или нямат коли, или цените са малко дебели.

Най-евтино намирам тук:

image.png.fe103403ff293166f3fb93221fda0e97.png

+5Е на ден за пълна застраховка. Не е евтино, дали е приемливо ти си знаеш ...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 22.07.2021 г. в 0:54, Elle каза:

Значи, евентуално на място. Ще обиколим павилионите на летището и ще вземем най-евтиното предложение.

Чудя ти се на оптимизма..

След като масово няма или са скъпи, как реши, че на място ще има, че и изгодни?

Понеже съм взимал десетки пъти, доста често съм виждал хора да обикалят от офис на офис и да искат коли, но им казват, че нямат.

99% съм сигурен, че на летището няма да намериш нищо или ако намериш ще е много по-скъпо.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

А не може ли да се пита настаняването, много често в букинг ми излизат предложения за съдействие с кола под наем? Те може би работят с местен доставчик или дават колата на братовчеда 🙂  Или са още един посредник с комисионна към голяма компания. 

Връзка към коментар

Явно е проблем с колите под наем. Предвид обстановката, търсих опции да изместим почивката от 21 август за следващата събота. Не намерих кола под 1500лв за 8 дни (при сегашна резервация за 600 лв за 10 дни), а и на почти всички рентакари е неактивно полето до 20 август поради липса на свободни коли. 

Връзка към коментар
преди 36 минути , Alexander каза:

99% съм сигурен, че на летището няма да намериш нищо или ако намериш ще е много по-скъпо.

Мислех да кажа същото, но да не се каже, че съм "лош". Ако си в Ханя може да се потърси кола и другите дни. С тези полети, които кацат в 11 вечерта, дори не мисля, че има какво да се търси. Повечето ще са затворили. Ние бяхме с едни други българи, пича чакаше нас, всеки си взе колата и пусна кепенците ...

Връзка към коментар

Тези полети на Ryan ги смениха от 11 вечерта на 8 сутринта. 

Иначе в трипа хората споделят, че на летището са 3 пъти по-скъпи. Имаше и случаи с резервация, но никой да не ги чака, та така се стигнало до търсенето на място. 

Връзка към коментар
преди 4 часа, jul каза:

Тези полети на Ryan ги смениха от 11 вечерта на 8 сутринта. 

Иначе в трипа хората споделят, че на летището са 3 пъти по-скъпи. Имаше и случаи с резервация, но никой да не ги чака, та така се стигнало до търсенето на място. 

От коя дата са сменени полетите на Раян на сутрешни, не виждам такива промени за следващите месеци?

Връзка към коментар
преди 5 минути , agenta каза:

От коя дата са сменени полетите на Раян на сутрешни, не виждам такива промени за следващите месеци?

Съботните полети са сменени на сутрешни

 

IMG_20210724_153527.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, Alexander каза:

Чудя ти се на оптимизма..

След като масово няма или са скъпи, как реши, че на място ще има, че и изгодни?

Понеже съм взимал десетки пъти, доста често съм виждал хора да обикалят от офис на офис и да искат коли, но им казват, че нямат.

99% съм сигурен, че на летището няма да намериш нищо или ако намериш ще е много по-скъпо.

А така! Всички сме виждали как хора си наемат коли от летището.

Ти къде прочете, че съм решила, че ще са изгодни? Думата "изгодни" фигурира ли някъде в мое решение?
Казала съм, че ще търся кола под наем на място и ще взема най-евтината. В темата питам, за да мога да взема решение, ако някой ми отговори.

Не интерпретирай своеволно, само и само да ми кажеш, че си сигурен, че на място няма да намеря кола. 

Дано да намеря!

Питам хората, които са ходили или в момента са там - като си обикаляте из Ханя, има ли агенции за коли под наем и горе-долу, ако случайно сте чули, наемали, питали - какви са цените?

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.