Прескочи до съдържание

Няколко въпроса за остров Крит


Зани

Препоръчани мнения

Разстоянието Ретимно -Хераклио в около час, час и полвина. Никакъв Агиос Николаос, направете Ханя и Ретимно това са най-красивите и цветни градчета в цял Крит. Според мен един ден за старата Ханя, един ден за Балос с Грамвуза, един ден за Ретимно и един ден за палмовата джунгла на Превели и манастира. 

E823212D-12AB-4E46-841C-DE4101CAEFA1.jpeg

97D63EE7-AC4F-4E8F-8D71-EBA55C9EB2C5.jpeg

1F9295B5-6B97-4186-B5E0-DBF231EF7766.jpeg

9E09F2D9-3A06-4A25-86D3-B8BD75FD42A4.jpeg

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

1. ОК

2. И двата, дядо попе. Единия ден до единия, другия до другия. Отказвате се от местене и запълвате останалото време с Ханя. И не е вярно това за розовия пясък - баш си е розов и с невероятен контраст на прозрачно синьо и черно /това с тук-таме при подходяща светлина е за розовото на Балос и Фаласарна/. 78yNZX5rKWOKj3UDWE_8zWyZLgIbvid1CFREuoons40jCZtD04hb7cEKbQxKIxwPAXuKDs80_PQu969-kPlHVMvaDmU_7LS6V15pTF-5SdyC4YmOTaiMj5GoX-EuM_TcQHnjjAnSIFUCTWQ130Mist7fGz6ni0ejDdLM4r3Y1sS7gZSxcJ8T6yeWpzA8XgEKR3uCzQcIRB7yJRyKoOtROdLR6S0a_VYmqSmpff0rnsoDCTFSHqPvBFYWPMnFGxyH8Xp2xY7JMVaF4CtmAy3LLI8GzrKPPgZbFcuiLxEhCBF_riuDlCAhw0w5UHRI41yaIK4farx5KxAskpbBSfdpuH5Y2nX-71ZPsFv7j7w9RCMxuR3bjXNbWGjQaAelIZ4UiIXS6zU3PyYed7rv3HbpZAPz8Hy7PrHNgXd1Y6Ym5zrrGEfeFB61uRcEKBWsjOWwRbxHCW8MyeGW3wH8XAuROzhyMiD9PCuj4dhYIGmFEYXhwYbEguYjIJZxWiHszZSOrhuk0QZvXVwItMHERPYaBqcJWiOyN51p8QTIYWf9fp90Wqxv_9NbgW56If3bOi98c-1jls-3sRG01fFNtOu7OR3lGpU-pGhBv-Xs8mAodjHxd8fRnxL7Xv4NSq298ptRhefq8LXlFuVzYy0bQKNMacyDO5NUWj2EvvMCmmq4rG-9PUZXjeu6DFUqpC7wdg124LnUDu0IVdHopJyjDbkbEccQTJk2Klrc6oTEa9xMDx31p1D6Cn34vFiCEo_b=w674-h898-no?authuser=0

3,4 и 5 отпадат 🙂

Аз така бих направила.

+1

Нямате време дори и за Ретимно, освен ако не преразгледате решението си за кола под наем.

Аз бих направил всичко възможно (имам предивд на място) за да стигна и до Шейтан Лиманя т.е. 3 дни - 3 плажа и размазващи вечери в Ханя.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

+1

Нямате време дори и за Ретимно, освен ако не преразгледате решението си за кола под наем.

Аз бих направил всичко възможно (имам предивд на място) за да стигна и до Шейтан Лиманя т.е. 3 дни - 3 плажа и размазващи вечери в Ханя.

 

  Благодаря на всеки един за споделеното мнение. 

Ven62 да , така е много добре , но нали Крит е известен и с Кносос, бих искала да го видя. 

Първоначално си мислихме за  кола под наем , но изчитайки доста мнения започнах да се страхувам да шофираме в Крит.

И трите сме шофьорки  иначе , но не мисля ,че в екстремни ситуации , тесни пътища и много завои бихме се справили. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние пътуваме другата седмица. Взех билети на Райън сутрешен полет и късен на Уиз. Така се събират 4 нощувки , но 5 пълни дни. Програмата е:

1. Рентакар, нощувка до Ханя - Агия Марина. Кацаме, настаняваме се и се мятаме до Елафониси.

2. Втори ден Балос съчетан с Фаласарна.

3. Ден Шейтан Лимани.

4. Ден Сталос, Агия Марина. Или Ставрос.

5 ден един от горните два. 

Това е за плажовете. Вечер и ако има възможност през деня Ретимно и Ханя. 

Таверна Филоксения ще я пробваме като сме около Елафониси. Там ако имаме време ще се метнем и до Кедродасос. 

Връзка към коментар
преди 25 минути , Илиана каза:

И трите сме шофьорки  иначе , но не мисля ,че в екстремни ситуации , тесни пътища и много завои бихме се справили. 

Тези са давали добри цени миналата година като съм търсил:

www.cretarent.gr
www.monzarentacar.com

Не мисля, че шофирането е проблем в Крит.

Ако цените са ОК, не го мислете, ами си се возете ...

Балос и Елафониси са празни сутрин и вечер и определено е препоръчително да сте там и тогава.

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 44 минути , Илиана каза:

  Благодаря на всеки един за споделеното мнение. 

Ven62 да , така е много добре , но нали Крит е известен и с Кносос, бих искала да го видя. 

Първоначално си мислихме за  кола под наем , но изчитайки доста мнения започнах да се страхувам да шофираме в Крит.

И трите сме шофьорки  иначе , но не мисля ,че в екстремни ситуации , тесни пътища и много завои бихме се справили. 

 

Щом някой се справя с шовиране в София, значи може да се справи на 95% от местата по света. Крит със сигурност е в тези 95% - вервай ми. :wink:

  • Харесвам 4
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Посетете Ретимно от Ханя, градчето е много красиво, на мен лично повече ми харесва от Ханя. От там и Превели е близо, но аз бих останала цял ден на Ретимно,, има приличен плаж и редовни автобуси до там отХаня, пътят е около час по спомен с автобус 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Илиана каза:

  Благодаря на всеки един за споделеното мнение. 

Ven62 да , така е много добре , но нали Крит е известен и с Кносос, бих искала да го видя. 

Първоначално си мислихме за  кола под наем , но изчитайки доста мнения започнах да се страхувам да шофираме в Крит.

И трите сме шофьорки  иначе , но не мисля ,че в екстремни ситуации , тесни пътища и много завои бихме се справили. 

 

Ако искате да ходите до Кносос, може да вземете автобус до Ираклион, от там до Кносос, после на връщане от Иралион към Ханя да спрете в Ретимно, да го поразгледате и да се върнете късно в Ханя. Предишния ден (или следващия или както се случи) може да видите дали има някакви организирани трипове до Балос и/или Елафониси (каквото има, понеже те може би не са всеки ден, т.е каквото има в дните, които сте там) . От Агиос Николаос и аз не виждам смисъл. Последния ден, ако сте ходили на Балос, Елафониси и Кносос и Ретимно в предишните  - оставете за  доразглеждане на Ханя, каквоте не сте видяли вечерите (презумцията е, че се базирате в Ханя).  Не знам дали правилно разбрах нощувките и дните.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Някой може ли да сподели rent-a-car компания от която е останал доволен и която е използвал с наемане и оставяне на колата в Хания или района около Неа Хора? Прегледах сайтовете посочени по-горе от @jorocontrola и www.cretarent.gr не предлагат услуга за по-малко от 6 дни, а на нас ни трябва за около 3 дни. В www.monzarentacar.com най-евтините им опции за 72 часа са по 133 евро.

 

Също така, какви са нормалните цени за наемането на малка кола на острова? Ще се радвам, ако някой може да ме насочи и да ми препоръча някоя конкретна компания. Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Положението с рентакарите е отчайващо. Mustang  и www.cretarent.gr изобщо не дават цени за юли и август. Ние ще бъдем за 13 дни  и въпреки това ме отрязаха.  Получих потвърждение от Autohire Chania за 447 евро за най-ниския клас автомобил Citroen C1 or similar, но това беше преди близо 2 месеца и сега се моля да не  ми канселират резервацията, че цените вече са доста нагоре.  Cretarent ми дадоха цена от 1 септември за 376 евро за 11 дни, но и там вече са други. Ние пътуваме от 30 август до 11 септември и засега оставям и двете резервации.  Аз първо направих резервация за рентакара и след това взех самолетнтите билети. Цените на нощувките и те растат с часове и всичко читаво, което бях набелязала вече е резервирано. Ако не бяхме обещали на  племеницата тинейджърка да и покажем Крит хич нямаше да се занимавам. На нас ще ни е четвърто ходене. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Tamer каза:

Някой може ли да сподели rent-a-car компания от която е останал доволен и която е използвал с наемане и оставяне на колата в Хания или района около Неа Хора? Прегледах сайтовете посочени по-горе от @jorocontrola и www.cretarent.gr не предлагат услуга за по-малко от 6 дни, а на нас ни трябва за около 3 дни. В www.monzarentacar.com най-евтините им опции за 72 часа са по 133 евро.

Явно тази година реалностите са други. Не съм гледал точно за Крит, но другаде из Европа е брадва от април месец ...

Края на юни миналата година едната фирма искаше 170Е, другата около 200Е за седмица с пълна застраховка. Който търси сега, може да прецени разликите ...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тази година цените са убийствени. Не знам дали не е добра идея да се пита хотела, в който се отсяда. Миналата година ми направи впечатление, че около нашия имаше разни места, на които пише рентакар, очевидно разполагаха с по 3-4 коли и също така никъде не фигурираха в нета. Може от там пък да изскочи зайче. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Миналата година платихме за 14 пълни дни, с пълно каско, докараха колата до нас, а я върнахме на летището в Ханя (чисто нов Сеат Леон) около 30-на евро на ден. Сега гледам не само за Крит, ами и за друг остров - цените са станали леле-мале - за нощувки, за сам.билети и т.н. На всичкото отгоре и предлагане няма - почти всичко е букнато вече.  Тази година поради една или друга причина закъсняхме с лятната отпуска и сега май ще сменяме тотално плановете.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вчера върнах колата в Крит наета от Монца рент с кар на летището в Ханя, за втори път наемам от тях

Офистът им е на 100м от летището.

Беше взета за 2 дни за общо 70евро плюс 6€ на ден пълна застраховка. Ако се вземе така, се плаща  в кеш или с дебитна карта и няма блокажи.

 

Ако не, има 500€ блокиране.

там често пътищата са черни и е добре според мен да се вземе пълната застраховка за 6€ на ден.

 

Имайте предвид, че на място застраховката е по-скъпа, пише го в мейла при потвърждаването.

 

Колите масово са нови, моята беше на максимум месец на 2000км.

Взимайте малки коли, едно че е тясно, второ бензина вчера беше 2,45€/л +-0,03€.

 

аз взех Фиат 500 хибрид, гореше под 4л/100.

 

 

 

 

 

 

3E7680FD-1828-424F-B4CB-5A07724C5E7D.jpeg

2CD00B08-3CEC-4268-A926-7E6C0DE8BF04.jpeg

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Понеже пътуването е след около седмица, а не през най-пиковия сезон, ще проверим на място и по-малките фирми (предполагам, че и Monza ще имат свободни автомобили) и ще преценим дали да наемем от някъде за 3 от седемте дни на острова. Благодаря на всички, успях да се ориентирам малко по-добре какви очаквания да имам.

Връзка към коментар

Розов пясък има и на Балос,  и на  Елафониси и на Фаласарна. Светлината има значение само за снимките и колко контрастни ще са те. Иначе, за човешкото око розовото е 100% видимо при всякакви условия, няма как да го сбъркате.

 

Старата част на Ханя се обикаля за макс 2 часа, бавно ходене на зиг заг. Може да стигнете и до фара. 

 

Цял ден за Сейтан Лимани - не си го причинявайте. Няма пясък, само камъни. Става дълбоко от първата крачка, а водата е мътна от прибоя, нищо че изглежда светло синя. Плажът е претъпкан - хавлия до хавлия, много неудобно се седи върху този камънак. Отделно навсякъде се разхождат кози, които стъпват върху кърпите и крадат храна от чанти и директно от ръцете. Повече от половин, един час не ви трябва.

 

Силно ви препоръчвам кола. Това е най-добрият вариянт за бързо, лесно и ефективно придвижване.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 6.06.2022 г. в 11:00, Alexander каза:

Вчера върнах колата в Крит наета от Монца рент с кар на летището в Ханя, за втори път наемам от тях

Офистът им е на 100м от летището.

Беше взета за 2 дни за общо 70евро плюс 6€ на ден пълна застраховка. Ако се вземе така, се плаща  в кеш или с дебитна карта и няма блокажи.

 

Ако не, има 500€ блокиране.

там често пътищата са черни и е добре според мен да се вземе пълната застраховка за 6€ на ден.

 

Имайте предвид, че на място застраховката е по-скъпа, пише го в мейла при потвърждаването.

 

Колите масово са нови, моята беше на максимум месец на 2000км.

Взимайте малки коли, едно че е тясно, второ бензина вчера беше 2,45€/л +-0,03€.

 

аз взех Фиат 500 хибрид, гореше под 4л/100.

 

 

 

 

 

 

3E7680FD-1828-424F-B4CB-5A07724C5E7D.jpeg

2CD00B08-3CEC-4268-A926-7E6C0DE8BF04.jpeg

Може ли малко инфо за рент а Кар. Полетът ми каца 22.00, ама е Уиз ,така че търся нещо денонощно на летището.

Връзка към коментар
преди 14 минути , ivan69 каза:

Може ли малко инфо за рент а Кар. Полетът ми каца 22.00, ама е Уиз ,така че търся нещо денонощно на летището.

Букни си на другия ден колата и то от града. С тези полети на Уизз не е ясно дали няма да кацне в 24 часа или един Бог знае и аз имам с тях такъв полет за Ханя, напряво тръпки ме побиват. 😉

Връзка към коментар

Ние бяхме настанени на 10-тина км от Ретимно в едно малко хотелче. Взехме коли под наем от  някаква местна измислена фирма съвсем близо до хотелчето ни, имаха свободни 3 коли, взехме и трите, бяхме 3 семейства. Нямаше огледи, нямаше карти, нямаше застраховки, на място се договорихме за цена и отстъпка. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ivan69 каза:

Може ли малко инфо за рент а Кар. Полетът ми каца 22.00, ама е Уиз ,така че търся нещо денонощно на летището.

Не знам какво по-конкретно да ти кажа, мисля, че съм описал всичко.

 

Офисът е както казах на под 100 метра от залата на пристигащи. Обади се и питай каквото те интересува.

https://www.monzarentacar.com

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко отчайващо е положението с колите под наем, Сега изпратих запитване до Мустанг , където открих най-ниска цена 344Е за седмица. Повечето местни агенции нямат налични коли , а през посредник искат 40Е за взимане в извънработно време. Май работата наистина отива да се вземе кола на следващият ден както е писал @agenta.Обаче ако и на място няма ще стане тегаво , че сме 4 човека , а и ако съм букнал нощувките не ми е ясно как се предвижвам.Има ли друга опция от Летището до Града освен такси за 25 Е в 23.00 часа , ако случайно уиз кацне навреме?

Връзка към коментар
преди 30 минути , ivan69 каза:

Малко отчайващо е положението с колите под наем, Сега изпратих запитване до Мустанг , където открих най-ниска цена 344Е за седмица. Повечето местни агенции нямат налични коли , а през посредник искат 40Е за взимане в извънработно време. Май работата наистина отива да се вземе кола на следващият ден както е писал @agenta.Обаче ако и на място няма ще стане тегаво , че сме 4 човека , а и ако съм букнал нощувките не ми е ясно как се предвижвам.Има ли друга опция от Летището до Града освен такси за 25 Е в 23.00 часа , ако случайно уиз кацне навреме?

Последният автобус е в 0:00 часа за юни.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Kalina0109
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.