Прескочи до съдържание

Водопадите Игуасу


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Със сигурност има на водопадите , предполагам има и на летището което еи е по пътя.

Да ето : In Brazil, there are luggage lockers available for renting at the IGU airport, at the entrance to the Iguassu National Park, at the coach/bus station in Foz do Iguassu and at the Itaipu Dam.

 

http://www.iguassufallstour.com/main.php?run=tips.html

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

След наводненията през юни 2014, пътеката и влакчето до Дяволското гърло е затворена и също достъпът до острова Сан Мартин преустановен. /инфо към месец юли 2014/

 

willks, мисля, когато беше там, нямаше промяна на ситуацията.

 

Със сугурност възстановяването на съоръженията до Дяволскота гърло, ще отнеме доста време и средства.

 

 

Относно лодките от Аржентиска страна: трябва да видиш на място. /от долната пътека/обиколка имат щанд и продават билети/ Със сигурност адаптират цените спрямо инфлацията.

 

актуална информация от миналата седмица: пътеката и влакчето до Дяволското гърло вече си работят, до острова Сан Мартин още не може да се ходи

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Моите скромни пет лева по темата:

 

1. Препоръчвам на всички хотел San Martin Resort & Spa от бразилската страна. Страхотен е, особено откъм цена/качество (с оценка 8/10) - всички стаи бяха с изглед към джунгла, леснодостъпен е, има атриум с разни екзотични птици, които ми пееха на ушенце (това не в близкия Park das Aves, където има мрежи, а в самия хотел до прозореца ти) и беше целия еко - дървения, зеленина и пространство бол за разходки. Дори токо-тукана постоянно мисли копчетата на жилетката ти за зрънца и ги кълве :)

 

2. При макуко сафарито (с лодката под водопадите) има бая чакане, особено в пиков туристически сезон, но на връщане чувството за екзотика се усилва с един стар ЗИЛ (поне така беше допреди няколко години), на който натоварват картофите (а.к.а туристите) в каросерията и от нивото на базата с лодките ги качват горе при заведенията с лежерно разплули се хора, които си дават сандвичите на коатитата, и тоз камион прави един мити екстремен дрифт нагоре през завоите и дупките с оранжеви локви (почвата е почти червена), така щото ако не си напълнил гащите под 275-те ревявящи чучура на Парана с лодката до преди малко, то сега вече спокойно ти се освобождава всичкото вътрекоремно съдържаемо.

 

3. Минах без ваксина за жълта треска за Игуасу, макар че такава все пак си е препоръчителна. Хапа ме всякаква гад зееви холдинг - цветна, малка, голяма, сърбяща, музейна...но оцелях. Много по-големи ядове съм брал след една нищо и никаква Норвегия с едни комари. Онея там като кацат на оградата разлайват кучето. После няма Фенистил, няма Ксизал. Което не означава, че няма опасност и на Игуасу. Но пък и що народ е пообиколил къде-къде по опасни места без ваксина. Въпрос на собствена преценка.

 

4. Дяволското гърло, като най-по преекспонираното място, винаги има ужасно много народ, толкова много бучащ шум, не можеш и за миг да си говориш с някой, да си съблечеш дъждобрана (носете си поне още един), а техниката е добре да се пази. Отделно от това ни връхлетяха такива кратки субтропически дъждове, на които силата на капките е като да те ударят с джезве по главата. При мен така се получи чувството. Не бива да се подценява и бразилската страна - вярно - тя е по-малка, не толкова атрактивна, но пък има свое собствено очарование, различно от аржентинската. Ако си правите професионална снимка при фотото над витата червена стълба горе, пазете се от подхлъзване, че си е доста опасничко място (а и навсякъде по дългата дървена пътека). А и моментните снимки, които ви дават там, стават леш. Две испанки едвам не паднаха долу да се отрепят, хванахме ги в последния момент. 

 

5. Препоръчвам ресторант Рафаин наблизо (бразилска страна) - "Rafain Churrascaria Show" с Латиноамериканска програма и танци от почти всички държави - това за етнофилетисти  - пък и доволно вкусна гурме вечеря. Винцето вярно е мааалко по-скъпичко, но си заслужава напълно всяка глътка! 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой може ли да ми препоръча хотел от аржентинската страна? 

 

Мога да препоръчам доста сносен хостел със самостоятелна стая и баня.

Аз отседнах в Poramba hostel. Персоналът е отзивчив, но само едно момче говори добре английски. На пешеходно разстояние от всичко, което може да се види, но без да сте в идеалния център. Закуската е достатъчно, но само сладки неща. Има бар и басейн. Все пак да се има пред вид, че не е хотел и липсват екстри. А влагата е навсякъде, но пък климата е тропически.

За мен беше важно и това, че е част от местата за отсядане, до които шатъла те доставя директно, т.е. не е необходимо да се чудите как да се придвижите от автогарата до хотела.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Чудесна тема, тамън навреме за мен. Нали правилно съм разбрала, че макуко сафарито се плаща на място и няма нужда от предварително плащане? На сайта им пише, че сафарито е на всеки 15 мин. и не е необходима резервация, но после при ценоразписа има възможност за регистрация и най-вероятно плащане с кк...

Връзка към мнение

Да , няма нужда от предварителна резервация.

Няма и смисъл , чв року виж се излее някой порой и изгорите с паричките ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А за хора с проблеми с вестибуларния апарат има ли вероятност да... върнат поръчката или няма твърде много клатене?

А и сега, като чета отзивите в tripadvisor, излиза че макуко сафарито от бразилската страна е едва ли не пълна скука, а от аржентинската е супер преживяване. Вие от коя страна го правихте?

Редактирано от Яничка
Връзка към мнение

Сигурна съм , че съм чела някъде, но сега не си спомням и не намирам - водопадите от Аржентинска страна могат ли да се платят с карта ?

При положение , че в Аржентина ще сме само на водопадите какви пари от тяхната валута трябва да си носим кеш - такси, автобус, вход за парка, ресторант?

Какво мислите първия ден да сме от аржентинска страна , а втория от бразилска? Много ли ще е разочароващо втория ден? Мисля го така, защото в този ден имаме полет към Сао Паоло късно вечерта.

Връзка към мнение

Защо да е разочароващо втория ден да се гледат водопадите от Бразилска страна. Аз направих така и според мен дори това е правилния подход. Първо обикаляш из водопадите, а след това ги гледаш отсреща. От бразилската страна си трябва време и за парка с птиците. Не го забравяйте, че си заслужава напълно.

За плащане с карта не съм сигурна, но май не можеше. Виж на сайта на парка, какво пише.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Мислех, че тъй като от бразилска страна е по-малко за гледане и не е толкова уау, че един вид гледките ще са във низходяща градация. Но щом на теб ти е харесала и в този ред, значи по-добре да си заложим на по-удобния като време и спокойствие вариант. Парка с птиците съм го предвидила, ще има време.

Връзка към мнение

Мислех, че тъй като от бразилска страна е по-малко за гледане и не е толкова уау, че един вид гледките ще са във низходяща градация. Но щом на теб ти е харесала и в този ред, значи по-добре да си заложим на по-удобния като време и спокойствие вариант. Парка с птиците съм го предвидила, ще има време.

Всъщност точно от бразилска страна са яките гледки от типа уау. :) Непременно да ги видите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

според мен това за бразилската страна не е много коректно, в смисъл гледките и там са си забележителни; разликата е, че от бразилска страна пътеката е доста по-кратка, километър и нещо, докато от аржентинска страна може да се обикаля 3-4 пъти повече...

Връзка към мнение

В тази връзка пак да си пусна въпроса от по-горе:

 

Като чета отзивите в tripadvisor, излиза че макуко сафарито от бразилската страна е едва ли не пълна скука, а от аржентинската е супер преживяване. Вие от коя страна го правихте?

Връзка към мнение

Аз не съм еталон, но на мен повече ми хареса от аржентинска страна, защото някак се сливаш със средата, докато от бразилска страна ги гледаш отдалеч. От бразилска страна ми хареса повече парка с птиците. Всичко е въпрос на емоция, усещане, вкус и т.н. Което и да избереш все ще ти е незабравимо преживяването.

 

Това в отговор на Силвия.

 

Не съм правила макуко сафарито, защото въобще не ми остана време за него.

Иначе в аржентинския парк има и водопади, в които можеш да се изкъпеш, но преди това се прави трек до тях. На мен времето от по ден за парк не ми стигна, за всичко което исках да направя. Съжалявам, че нямах втори ден за парка от аржентинска страна.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Сигурна съм , че съм чела някъде, но сега не си спомням и не намирам - водопадите от Аржентинска страна могат ли да се платят с карта ?

При положение , че в Аржентина ще сме само на водопадите какви пари от тяхната валута трябва да си носим кеш - такси, автобус, вход за парка, ресторант?

Какво мислите първия ден да сме от аржентинска страна , а втория от бразилска? Много ли ще е разочароващо втория ден? Мисля го така, защото в този ден имаме полет към Сао Паоло късно вечерта.

Входа не може да се плати с карта, само с тяхна местна валута - райзбирай песос. Не си спомням ние колко обменихме, но то и всеки си има различни харчове. Лично ние бяхме с кола от хотела- докараха ни сутринта и ни взеха вечерта - това сме го плащали в бразилски реали. Ядохме в някакви заведения в парка и накрая гледахме да изхарчим парите за сувенири, та да не ги връщаме. Сафарито го платихме с карта.

 

Никоя от страните не следва да се подценява и двете си имат своите очарования!

Редактирано от temporary
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В тази връзка пак да си пусна въпроса от по-горе:

 

Като чета отзивите в tripadvisor, излиза че макуко сафарито от бразилската страна е едва ли не пълна скука, а от аржентинската е супер преживяване. Вие от коя страна го правихте?

Правихме го от аржентинска страна. Има пълна и кратка версия. При кратката те качват в една лодка, дават ти дъждобран и те засилват срещу водопада. Излизаш целия мокър и вдигнат адреналин. При пълната в допълнение има екскурзия по реката и после с камион те возят в джунглата, като ти разказват за животните които живеят там. Животните ти ги показват на картинка. Уви нищо екзотично не видяхме. Относно бразилската страна - не знам как е там сафарито, но като минавахме с аржентинската лодка ни показаха лодките на бразилците и ни обясниха че двете сафарита са коренно различни, че те плават по реката, не се доближават до водопадите и като цяло нямат нищо общо. Това като инфо от конкуренцията.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за поясненията . А как ви се струва местоположението на този хотел https://www.booking.com/hotel/br/pousada-cataratas.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-17CAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQTIAQTYAQHoAQH4AQs;sid=c316fc854037d6bf90a5cfce2e3e41c0;dcid=2#map_closedНеси спомням по какви съображения съм го избрала, уж че е близо до парка, но не е много сигурно. Добра локация ли е за придвижване от/до летището и водопадите ? Пристигаме късно вечерта 00:30ч , предполагам няма да има проблем да си хванем такси от летището ?

Връзка към мнение

Благодаря за поясненията . А как ви се струва местоположението на този хотел https://www.booking.com/hotel/br/pousada-cataratas.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-17CAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQTIAQTYAQHoAQH4AQs;sid=c316fc854037d6bf90a5cfce2e3e41c0;dcid=2#map_closedНеси спомням по какви съображения съм го избрала, уж че е близо до парка, но не е много сигурно. Добра локация ли е за придвижване от/до летището и водопадите ? Пристигаме късно вечерта 00:30ч , предполагам няма да има проблем да си хванем такси от летището ?

Този хотел според картата изобщо не е близо до парка, а в града. Виж на картата хотелите, които са по Avenida das Cataratas 

Аз лично бих погледнал този или някой от съседните, те са съвсем близо до парка и летището, дори може и пеша да се отиде (не го правете през нощта де).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Този хотел според картата изобщо не е близо до парка, а в града. Виж на картата хотелите, които са по Avenida das Cataratas 

Аз лично бих погледнал този или някой от съседните, те са съвсем близо до парка и летището, дори може и пеша да се отиде (не го правете през нощта де).

 

Ами аз май точно за този съм си мислела, защото го бях видяла и преди препоръчан по темите и понеже има общо в името Cataratas. Благодаря, но си харесах съседния Еко хостел, защото има безплатна отмяна.

Връзка към мнение

Относно гледките - двете страни са толкова различни , че много ви се чудя как едната ви харесала повече от другата.

Изобщо не мога да кажа едната ми допада повече от другата.

Точно от писанията тук бях малко скептичен за бразилската страна ама ...уау !!!

Вярно ходенето е по-малко , но панорама и къпане под пръските на водопадите колкото искате ;)

 

П.С. В парка с птиците приемат само кеш -срамота.

При водопадите може и с карта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Относно гледките - двете страни са толкова различни , че много ви се чудя как едната ви харесала повече от другата.

Изобщо не мога да кажа едната ми допада повече от другата.

 

И аз точно същото обяснявам и повтарям многократно  ;)  - въпросът "от коя страна е по-хубаво?" е неуместен - различно е, и от всяка страна си има своите предимства и особености :)

 

 

При водопадите може и с карта.

имаш предвид бразилския парк, нали

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.